Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:36 25.09.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: търси се...нови [re: emetic]  
Автор denii (писанка)
Публикувано05.08.07 21:14



дано не е това. като я заведохме температурата й беше 41. свалиха я. мисля, че на снимката щеше да се види тази течност при болестта. а такава нямаше, само язва. още в началото се консултирах с друг вет, според който по-скоро е било нещо вирусно отново с не добри шансове.



Тема ДЕНИнови [re: emetic]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано05.08.07 21:14



ДЕНИ специално наблягам да погледнеш във линковете, че хапитите може да се получи от медикаменти. И това, че симптомите са от днес както казваш ...



Тема Re: търси се...нови [re: emetic]  
Автор denii (писанка)
Публикувано05.08.07 21:15



затова пуснах и тема за временен дом с някой да я наблюдава. убедена съм, че в домашни условия ще се възстанови по-бързо.



Тема Re: търси се...нови [re: denii]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано05.08.07 21:18



Е ... и с това 7 дневно вкъщи ... няма как да съм аз. Дано намерите. Но ме съмнява да има други ентусиасти тук.



Тема Re: търси се...нови [re: emetic]  
Автор denii (писанка)
Публикувано05.08.07 21:20



няма да намеря, знам. мислех аз да я взема и затворя в к. бокс. но от 8 до 8 ме няма. едва ли ще съм й от полза. просто се надявам да е достатъчно силна да го преживее.



Тема Re: търси се...нови [re: denii]  
Авторбpoдяra (Нерегистриран)
Публикувано06.08.07 09:29



дано не е. но от втория ви постинг само за това се сетих. тази болест има 3 или 4 начина на протичане и установяването на течност не е единствен симптом. Не знам дали протичането е свързано с температура, но другите признаци са си налице, особено отпадането изведнъж след видимо подобрение на състоянието, а пък и щом вет-ът го е споменал.

Няма вет тук (или може би са единици, нека не отричам всичко и всички), който да може със сигурност да твърди, че е това. Нищо не може да докаже тази диагноза, освен пост мортем аутопсия...

Притесни ме и това, че заговориха за жълтеница. Всеки втори вет бърка жълтеницата с едно от проявленията на това заболяване.

Но... времето ще покаже.



Тема Re: търси се...нови [re: бpoдяra]  
Автор denii (писанка)
Публикувано06.08.07 09:31



отиде си котето. вирусен перитонит и панкреас. темата е приключена



Тема Re: търси се...нови [re: бpoдяra]  
Авторбpoдяra (Нерегистриран)
Публикувано06.08.07 09:35



сега проверих - да, признак е също и хипертермията.





Тема Re: търси се...нови [re: denii]  
Авторбpoдяra (Нерегистриран)
Публикувано06.08.07 09:56



Съжалявам. Освен, че май бях лош пророк, но и всички признаци именно за това бяха налице. Затова (и имайки превди нивото на ветеринарната медицина тук в БГ), изобщо не е за препоръчване да се търси временен дом на коте, болно, но и с много малки съмнения за това опасно вирусно инфекциозно заболяване. Ако в същия дом има и други котки, веригата тръгва до една седмица. И отделното живеене и опитите за поддържане на хигиена не помагат. Имайте го предвид.



Тема Re: търси се...нови [re: бpoдяra]  
Автор denii (писанка)
Публикувано06.08.07 10:22



нямаше как да знаем за какво става въпрос. котето беше тръгнало на оправяне. говорихме за изписване в неделя.

дано почива в мира изстрадалата душа




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.