Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:08 22.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема второ коте  
Автортинa (Нерегистриран)
Публикувано22.07.07 12:45



Взехме си второ коте и положението е просто ужасно шести ден вече.Стария ни котарак е на една год.а малкото също котараче на 2 мес. и половина.Събираме ги само когато и ние сме там-малкото съска и гледа да се скрие а големия го гони и го тупа с лапите доста силно.Дали изобщо ще свикнат а и се притеснявам за дребосъка какъв характер ще има ако го гонят и плашат като малък-той и без това не е от най-контактните котета.Ще рродължаваме естествено но възможно ли е просто да не стане



Тема Re: второ котенови [re: тинa]  
Автор insektor (Многознайко)
Публикувано23.07.07 09:25



Нищо ненормално не става - така правят всички котки като се съберат в началото. След време при правилно отношение от ваша страна могат да станат добри приятели. В по-лошия случай просто ще се търпят един друг.
Вероятността да са в непрекъснат конфликт е доста малка.

...котки и котаци тичат по чардаци,
гонят се, лелечат, милват се и мечат.
П.Р.Славейков


Тема Re: второ котенови [re: тинa]  
Автор LaGata (малко позната)
Публикувано23.07.07 09:47



Невъзможно е да не стане.
Възможно е да стане доста по-късно отколкото ви се иска. И е възможно да останат във фаза на студена, но кротка война. Възможно е и да се влюбят като моите, и тези на Надя


Търпение, телефон на ветеринар, на когото имате доверие и страшно много демонстрация на любов от ваша страна към котките - това ви трябва към момента. А, и много храна На пълни стомаси всички са малко по-добри.



Тема Re: второ котенови [re: тинa]  
Авторnatam-nasam (Нерегистриран)
Публикувано23.07.07 14:38



Напълно нормално е

, няма повод за безпокойство. Ще свикнат. Един съвет: не наказвайте по-големия котарак много строго, за това, че бие малкото. Показвайте му, че не одобрявате поведението му, но в никакъв случай да не е чрез тупалка! Строгото наказание може да го накара да намрази малкото още повече. Освен това най-честата грешка на стопаните, като се появи малко коте, е да му обръщат много внимание за сметка на по-стария котарак. Животните усещат това и ревнуват. Обръщайте повече внимание на по-възрастния котарак, малкото няма да страда от това, защото няма никакви очакваия към вас, докато големия ще страда, ако изведнъж си промените отношението към него.



Тема Re: второ котенови [re: natam-nasam]  
Автортинa (Нерегистриран)
Публикувано25.07.07 17:22



Здравейте отново!9ти ден положението за съжаление не е никак розаво.Вчера за пореден ден ги държах заедно почти през цялото време и ефекта е че големия вече директно се мята на малкото а аз не мога да разбера това игра ли е или бой?По вероятно е бой малкото съска крие се а големия го гони а аз тичам след тях постоянно и е просто ужасна лудница.Големия котарак не издава никакви звуци подсказващи агресия и явно не е много груб защото по котето няма следи от одраскано или ухапано.Вече не съм много убедена че ще свикнат.



Тема Re: второ котенови [re: тинa]  
Автор LaGata (малко позната)
Публикувано25.07.07 20:31



Когато спрат звуците значи започват да свикват

Радвай се! Те котараците така си играят - и се хапят, и се търкалят, и се скубят - котешки му работи ще. Търпение, да видиш моите в момента как са се гушнали на масата, а преди малко по-малкия стръвно ръфаше по-големия за крака, а по-големия го беше настъпил с лапа по топките Идиоти ще, ама това им е веселото. Ако 9 дни са вече заедно остави ги да се преследват, само строго им подвиквай и ако искаш може и да ги плесваш леко - дано малкия вече да е по-големичък и да отвръща, важно е да са равни по сила. Смелост! Звуците са най-лоши. Ако не е изключително малко котачето няма как големия да го убие, споко.



Тема Re: второ котенови [re: LaGata]  
Автортинa (Нерегистриран)
Публикувано25.07.07 23:15



Ох дано да е така -обичам те за надеждата която ми даваш!



Тема Re: второ котенови [re: тинa]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано26.07.07 00:51



Третата тема по въпроса за един месец. Може би очаквате информация? Големия оранжев бутон дири е горе.



Тема Re: второ котенови [re: emetic]  
АвторTинa (Нерегистриран)
Публикувано26.07.07 01:51



О извини ме че се изказвам неподготвена в клуба "ТИ"-няма да се повтори.Накрая ще си пишеш и отговаряш сама!



Тема Re: второ котенови [re: тинa]  
Автор HaдяИ ()
Публикувано26.07.07 09:06



Спокойно! Не се притеснявайте! Ще свикнат, но им трябва време - 9 дни са твърде малко

На моите им трябваше около месец, за да се заобичат. В началото големият много тормозеше малкото, обръщаше го по гръб и го хапеше по коремчето и по-надолу. Но въпреки това никога не съм ги разделяла да стоят в отделни стаи.Първата седмица след като взехме малкото, бях отпуска та укротявах нещата. Но след това като тръгнах пак на работа, вечер се прибирах със страх какво ще заваря - все си представях едни такива "кървави" картинки...За моя радост нищо такова не се случи. Вярвам - и се убедих, че никоя котка няма да нарани малко коте. Така че - спокойно, нещата ще си дойдат на мястото.
Моят малкият вече стана по-голям от батко си и го гледам напоследък, че вече той е тартора и той раздава шамарите - явно има да си връща много

Ето и една подобна тема отпреди няколко месеца




Тема Re: второ котенови [re: LaGata]  
Автор Tиkвичka (минаващ)
Публикувано26.07.07 11:00



ЗДРАВЕЙ!!!И аз като теб преди около месец приютих един нов 4лен на нашето котешко семейство и котките вкъщи ве4е са 2


старата ми е на 10 години малката още немоежеше да пишка сама като я взех.....
дойде време да ги събера и бях направоло луднала.....подлудих и форума тук с притеснение ама вси4ки бяха достатъ4но любезни и благодарение на тях преодолях стреса от ръмженето гоненето иии борбите !!!!
в на4алото се съскаха хъркаха гонеха криеха беше ад........оба4е се оказа 4е това си е съъъъвсеммм нормално и среса е бил главно за мен а те по този на4ин си комуникират и разпределят ролите в новото уголемило се семейство.....така 4е остави ги да се търкалят да се побият и в крайна сметка да се разберат..,..,.,.
а измежду другот те и до ден днешен се посбиват от време навреме.....ама тя малката е страшно досадна така 4е разбираемо.....
не се тревожи пусни ги да се разберат ако те е страх стискай о4и и уши..,... аз така правех а мъжа ми ги снимаше с камерата и се заливаше от смях
айде успех вси4ко ще е наред не се тревожи!!!

п.п ето е и моята тема :) асхаххахахахах нещо извън темата ама немо0га да се сдържа да не го споделя малката ми яде лещници ахаххахах

Редактирано от Tиkвичka на 26.07.07 11:08.



Тема Re: извини менови [re: Tинa]  
Автор ДPaka (хайде усмивка!)
Публикувано23.08.07 12:51



но какво стана с твоя проблем,защото аз вече го имам същия


Лошото е,че моята голяма котка издава страшни звуци ,обикаляйки около контейнера с малкия натрапник...
Страхувам се изобщо да го пусна беззащитен насреща и
той също съска,но тя е много по-едра и напада клетката с лапа.Стурува ми се няма скоро да се прегърнат.
Разбира се ще чакам колкото е необходимо, но затопляне не се забелязва никакво за 4 дни
да,знам, че са много малко, ама все ми се искаше някак по-бързо и безболезнено да стане ,ако може
явно не може
И моля Еметик да не ме порицава,може да има много писано по темата,но аз искам сега да си говоря с хората и то за моите котки
ако разбира се на някого му е интересно



Тема Re: второ котенови [re: Tиkвичka]  
Автор ДPaka (хайде усмивка!)
Публикувано23.08.07 13:05



Изчетох ти темата и искренно ти завиждам,че все пак сте разрешили вече проблема, пред мен той виси с пълна сила и изобщо не мога да си представя как ще стисна очи и ще ги пусна един срещу друг- не мога,страх ме е и това е.
И моята голямата е персийка,на 12 години и по принцип е добронамерено ,мързеливо животинче , не е прекалено глезена,много е умна и възпитана,но като я пусна в стаята,където в контейнера е малкия, тя се преобразява в усурийска тигрица(защото е бяла

).
Всички в къщи много се притесняваме,аз съм най-смела и щом аз не мога да взема решение да ги пусна един срещу друг,няма кой



Тема Re: второ котенови [re: ДPaka]  
Автор Mutzka ()
Публикувано23.08.07 14:15



Според мен трябва да пуснеш малкия от този контейнер. Едва ли ще го нарани безпричинно. Котките не са глупави животни, макар понякога да се правят на такива

Докато стои в контейнера, тя ще има по-голямо самочувствие и ще напада. Пусни малкия и стой наблизо, за да се намесиш при нужда. Стискаме палци и чакаме информация за развитието на положението.
П.С. Малкият не е ли онова коте без едното краче?



Тема Re: второ котенови [re: Mutzka]  
Автор ДPaka (хайде усмивка!)
Публикувано23.08.07 14:29



Точно

и за това ме е страх,той колкото и да е,не е чак толкова бърз и силен...страхувам се ужасно да не го нарани



Тема Re: извини менови [re: ДPaka]  
Автор cr33py ()
Публикувано23.08.07 14:31



Няма да те порицавам.



Между другото котките правят разлика кое е контейнер и кое е жива котка. Много ги бива да барабанят страшно по някакъв предмет за сплашане на противника.

Не и се връзвай, прави се на много страшна за да не земе да я изяде малкото коте.

ПП: И все пак много сме писали по темата.




Тема Re: второ котенови [re: ДPaka]  
Автор Mutzka ()
Публикувано23.08.07 14:42



Единственият вариант е да го пуснеш и да стоиш наблизо, за да можеш да ги разтървеш, ако го нападне лошо. Иначе няма да стане нищо, ако го държиш затворен. Ще се спогодят, но ще им трябва време.



Тема Re: второ котенови [re: Mutzka]  
Автор ДPaka (хайде усмивка!)
Публикувано23.08.07 15:09



Ще трябва да се престраша, но се чудя дали все пак не трябва да му дам време да свикне с къщата(на малкия), че да не се стресира прекалено





Тема Re: второ котенови [re: ДPaka]  
Автор Mutzka ()
Публикувано23.08.07 15:13



Според мен ако го пуснеш да разузнава и можеш през това време да държиш голямата маца настрана, ще свикне най-бързо с обстановката и ще можеш да ги събереш





Тема Re: второ котенови [re: Mutzka]  
Автор ДPaka (хайде усмивка!)
Публикувано23.08.07 16:27



Така мисля да направя


ще я оставя в неговата стая да се диви на играчките му,а него ще пусна да разузнае местата за криенеи после ще разтворя вратите и Господ да ми е на помощ



Тема Re: второ котенови [re: ДPaka]  
Автор Mutzka ()
Публикувано23.08.07 16:40



Успех

После ще разкажеш, как е минала акцията



Тема Re: второ котенови [re: ДPaka]  
Автортинa (Нерегистриран)
Публикувано23.08.07 22:59



Здравейте!За щастие при нас вече всичко е наред дори чудесно бих казала!Двете котарачета се разбират -хранят се заедно,играят си ,спят заедно-изобщо приказка.Малкото е в къщи от месец и седем дни.Някъде около втората седмица започнаха да свикват,но аз си седях в къщи и ги събирах малко по малко само в присъствието на някой.Направо умирах от страх нещо да не стане и след всяко сборичкване обстойно преглеждах малкия за нараняване ,но нищо му нямаше.Просто трябва да мине време и всичко ще се оправи!Сигурна съм!Благодаря на всички от форума ,които ме успокоиха и ми даваха надежда-БЛАГОДАРЯ!Търпение,спокойствие,и обич и всичко ще е о,к.Успех!



Тема Re: Данонови [re: тинa]  
Автор ДPaka (хайде усмивка!)
Публикувано24.08.07 14:21



Снощи разтворих вратите...малкото се разпльока като жабе насред коридора и изобщо не показваше чувства към "лелята",но тя зае стойка и взе да го следи хищно.При всяко негово движение така страшно хъска и ръмжи,че аз не смея да се отдалеча изобщо,стоя между тях,готова да се хвърля като умиротворител от ООН и да ги разделя


На няколко пъти правих това упражнение за по 10-15минути,но голямата въпреки настойчивите ми уговорки , изобщо не показва омекване
Все пак,след като прочетох толкова окуражаващи случаи, се надявам,че все някой ден(дано е скоро), ще разтворя спокойно вратите и ще отида на работа без притеснение,че ще се избият



Тема Re: Данонови [re: ДPaka]  
Автор Mutzka ()
Публикувано24.08.07 14:26



Значи има напредък

Важното е да не защитаваш само едното или само другото коте, защото усещат много и се дразнят от това. По-добре да се намесваш по-рядко. Те сами ще се разберат с времето. Почивните дни предполагам ще можеш да ги оставиш заедно по-дълго под наблюдение И после да разкажеш



Тема Re: Данонови [re: Mutzka]  
Автор ДPaka (хайде усмивка!)
Публикувано24.08.07 14:32



О,даже другата седмица си взех отпуска(така и така имам да взимам

)и смятам да го изгладим този въпрос
Аз иначе не се намесвам,седя и гледам,само съм стегнала мускули,ако се наложи да се хвърля
Много ме е страх голямата да не го шамароса лошо-толкова страшни звуци издава, а той е толкова малък и беззащитен, и изобщо не я предизвиква, даже бих казала не и обръща твърде внимание,но се страхувам да не му се нахвърли грубо



Тема Re: Данонови [re: ДPaka]  
Автор Mutzka ()
Публикувано24.08.07 14:35



Нали знаеш, че куче което лае не хапе, случая коте

Пази си територитя милата. Щом и той не я предизвиква, значи няма нищо страшно. Е ха дано да се помирят другата седмица



Тема Re: Данонови [re: ДPaka]  
Автортинa (Нерегистриран)
Публикувано24.08.07 15:17



И аз се ужасявах в началото разтрепервах се и търчах като луда след тях.Тук хората съветваха ,че трябва да са добре нахранени докато свикнат и в момента големия котарак прилича на кюфте

.Е вече взех мерки надявям се да отслабне а и си играят доста и мисля ,че ще се оправи.Май няма случай на несвикнали котета.Денят в който не се сбиха нито веднъж ми идваше да крещя от радост.Успех-ще се справиш!



Тема Re: Данонови [re: ДPaka]  
Автор HaдяИ ()
Публикувано24.08.07 16:39



Бъди спокойна - ще се разберат. Котките никога не нараняват малко коте. Както ти каза Муцка - пази си територията. Ежи се превантивно, макар че явно доста добре знае, че той е още малък и все-още нищо не може да направи. Но тя явно иска да му "вземе" страха още от сега и да покаже кой е тартора! Наистина - не се намесвай, освен в краен случай! И аз много се притеснявах в началото, но после като се заобичаха.....

, та чак "любов необяснима"


Сега не могат един без друг - дори е имало моменти, в които започват много да се бият, на мен ми писва и ги разделям в различни стаи. И така както допреди секунди са се налагали юнашката, така в момента в който ги разделят застават до вратата и започват да дращят, да скимтят един за друг и да мъчат да си отворят вратата.



Тема Re: 10-и деннови [re: тинa]  
Автор ДPaka (хайде усмивка!)
Публикувано29.08.07 15:04



и няма никакво затопляне на отношенията


Голямата змеица съска и ръмжи точно като настъпена тигрица,а малкия си стои най-спокойно и само като го наближи показва зъбки и той.
Лошото е,че тя налита и да го бие...ако бяха само страшните звуци - как да е,но се притеснявам да не го ухапе или удари лошо - той все пак е 1/4 от нея
Изобщо не мога да си представя как един ден ще се ближат взаимно - чета ви,напъвам се,но не мога да си го представя
Ох,ох,ох нещастната аз



Тема Re: 10-и деннови [re: ДPaka]  
Автор Mutzka ()
Публикувано29.08.07 15:19



А аз си помислих, че ще ни зарадваш с добри новини

Имай търпение, така като чета за другите котета из форума, трябва минимум месец. Но все още не съм чула за такива, които не са се спогодили.



Тема Re: 10-и деннови [re: Mutzka]  
Автор Tиkвичka ()
Публикувано29.08.07 22:38



здравейте и от мен. Не съм писала наскоро , но пък редовно си чета из форума

.
И аз имах проблеми с второто коте, и аз хич не си представях някакви нормални отношение между тях....Обаче един ден стиснах очите и казах си каквото ще да става -да става , котешки му нрави....пуснах малката и стиснах уши и очи.Мъжа ми снимаше с камерата та после си и видях и ужасената физиономия.....мяука си съскаха си правеха си стойки остриха си уши бутаха се посягаха си......и в крайна сметка за 2-3 дни си разпределиха територията.....сега от време навреме пак се посбиват....ама вече гледам на всичко с усмивка и шега.Малката е много досадна и току се метне върху голямата котка без предупреждение.....А нали се сещате, че баба котка не винаги е в настроение за лиготии , та малката изяжда по някой тупаник.....после ежи опашка около бабата наостря гръб и ходи на една страна уж да покаже какъв е тигър....ама нали сеешате какъв е тигър на 4 месеца.....ахахах вушка в сравнение с 10 годишната ни персийка....айде утре ще постна снимки на малката лека вечер

За да разсмееш Бог, разкажи му за плановете си!!![

Тема Re: 10-и деннови [re: Tиkвичka]  
Автор cr33py ()
Публикувано29.08.07 23:16



Малката Нели още в момента в който прецених, че вижда сама - значи 15 дневно котенце я хвърлих на лъвовете. Още не са я изяли. В момента е на около 25 дни и е голямата любов на всички. Дори Криипи - големия ми психопат който хапе и дере в момента се прави на мама Криипи и миаука нежно. И аз утре ще сложа снимки на Нели с различни мами.




Тема Re: второ котенови [re: тинa]  
Авторtony (Нерегистриран)
Публикувано05.09.07 17:58



привет
ще свикнат, бъди сигурна, и не се притеснявай толкова

Когато намерихме Мориса, мъжът Ян вече беше на 1 година а тя на около месец. Т.к. беше много малка, още на биберон, а и имаше инфекция на очите, първоначално, когато ни нямаше вкъщи ги държахме отделени. Когато си бяхме вкъщи обаче го пусках да я душка, и да се мота около панерчето, като го наблюдавах отстрани.
Беше страшничко......съскане, ръмжене, настръхнала козина. Опити да я бие с лапа....но маркираше само въздуха над нея....после бие отбой и след 10 минути пак е настръхнал. Две седмици гледаше лошо, не идваше да спи при нас, не даваше да го погалим но явно свикваше. Ела ги виж сега .....голяма любов.
А като им се пръкнаха децата наравно с нея ги миеше.....и воабще не се сещаше, че това е "негова територия"





Тема Re: 10-и деннови [re: Tиkвичka]  
Автор ДPaka (хайде усмивка!)
Публикувано05.09.07 18:04



Благодаря ти много и мойте са така-баба персийка на 12 и 4 месечния дивчо,ама голямата злаааа,но ще ги пусна вече окончателно пък дано не се избият





Тема Re: второ котенови [re: tony]  
Автор ДPaka (хайде усмивка!)
Публикувано05.09.07 18:06



ох,ох,ох дано и аз дочакам такава взаимна любов някой ден,че ми скъсаха нервите и ми изгоря душата от тревоги






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.