Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:07 01.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Търси се партньор за дребна котка - заключениенови  
Автор natam-nasam (хмм...)
Публикувано13.07.07 16:29



Когато постнах темата "Търси се партньор за дребна котка" не очаквах, че ще се развихри такава дискусия. Тъжно е... и знаете ли защо? Разгледах форума - има немалко подобни обяви, като например, че се търси персиец за персийка и подобни... Това значи се приема за нормално, тъй като котката е породиста! А всички знаем, че породистите котки повече страдат от болести, отколкото нормалните.
Не виждам с какво тази котка е по-лоша от сиамка или персийка, че да предизвиква такава дискусия. Нито е по-грозна от тях, нито е по-болнава. Никой не го е казал директно, но самият факт, че се получи подобна дискусия показва колко необичайно е моето желание да осигуря нормален живот на котка, която не е никаква порода.

Специално за denii - въпреки че имаме разногласия, смятам че това, което правят хората като вас е достойно за уважение. Повечето котки, които сме имали досега са били намерени на улицата, дори си доведохме една от Португалия, намерена на улицата там - обикновена черна котка, с нищо не се отличава от тукашните.



Тема Re: Търси се партньор за дребна котка - заключениенови [re: natam-nasam]  
Автор denii (писанка)
Публикувано13.07.07 16:43



обикновена черна котка, с нищо не се отличава от тукашните

как ще е обикновена. та това е порода европейска шварц, както ни писаха веднъж.



няма да ти разводнявам темата, но нека заключа и аз - нямам нищо против развъждането, НО ако я нямаше тази огромна бройка бездомници навън. иначе ти казах - и аз имах такива амбиции за моята, и аз исках да я видя майка, но след като започнах сериозно да се занимавам осъзнах, че това може да се случи след още много години когато притежанието на домашен любимец ще е преди всичко отговорност, а не прищевка, когато се приемат закони и в момента, в който на улицата се появи бездомна котка тя да се заведе на вет, да се прочете чипа й и да се разбере на кого е и защо е на улицата. така е в швейцария в момента.

за персийките (не ги харесвам, защото са изкуствено създадени, а и не само) и предпочитам вместо тях да се развъждат европейските ни. само че толкова много спорове сме водили в този клуб на тема породисти/непородисти, че вече не виждам смисъл да се обяснявам. хората, които превръщат котките си в машини за раждане и след 3 години когато се амортизират, ги изхвърлят за мен не са хора. но такъв е животът в днешно време. материалното и парите вземат връх над морала.

горния абзац моля да не бъде считан за начало на поредния спор. да се надяваме...

живи и здрави

Loosing faith makes a crime -

Редактирано от denii на 13.07.07 16:44.



Тема Re: Търси се партньор за дребна котка - заключениенови [re: denii]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано13.07.07 16:50



Бтв Дени, намери ли какво да правиш поредните малки котета на котката на баба ти? Нали не искаше да оставиш кашонче някъде, но все пак се чудеше.



Тема Re: Търси се партньор за дребна котка - заключениенови [re: emetic]  
Автор denii (писанка)
Публикувано13.07.07 17:01



ох, сега сме в друга фаза.

понеже не съм зло като теб ще ти отговоря, макар че не заслужаваш. пътувам утре. ще си нося клетка и 2 чувалчета храна. целта ми ще е да опитам да убедя баба ми, макар че селската психика от тип "кучето е, за да лае, котката да трепе мишки" не се променя лесно. но ще я ухажвам и омайвам. пък дано ги остави живи. то и без нея едно по едно все измираха досега. от предното котило куче изяде едното, другото излязло на пътя, па не се върнало....

иска ми се да им намеря свестен дом вместо глад на село, но на този етап няма смисъл да ги водя тук.

и да искам не мога да спася всички. е, ще ги видя и ако наистина е зле положението ще ги домъкна насам.

и за да те зарадвам - и двете женски котки там след месец ще бъдат кастрирани.

Loosing faith makes a crime -

Редактирано от denii на 13.07.07 17:05.



Тема Re: Търси се партньор за дребна котка - заключение [re: denii]  
Автор prAsino (наивен)
Публикувано13.07.07 20:51



ако не искаш спор си мълчи следващия път. иначе на това му се казва провокация.
ще си замълча само заради авторката на темата, защото и без това мнението й за хората тук е достатъчно ниско.

"Кой лае кучето?"



Тема Re: Търси се партньор за дребна котка - заключениенови [re: natam-nasam]  
АвторLPC (Нерегистриран)
Публикувано13.07.07 20:59



Ето едно мнение на обикновен "коткосъжител". Аз също имам дребна котка, даже много дребна. Още нямаше година и се случи така, че забременя. Водихме я често на доктор, хранихме я със специална храна и ни роди цели 5 красиви котета. Да се гледат малки котета е едно изключително преживяване. После котетата си намериха дом, не е лесно изисква се постоянство, но става. За животните е естествено да раждат, не разбирам хора които ги кастрират, за да им "помогнат".



Тема Re: Търси се партньор за дребна котка - заключениенови [re: natam-nasam]  
Автор Wildberry (bitter)
Публикувано15.07.07 20:25



Видях снимката на котката ти в предишната тема, много е красива!
Аз имам котарак в абсолютно същата окраска, само, че не е пухкав. На 1 г. е и е кльощьо. Не е болен, такъв си му е джинса.



Тема Re: Търси се партньор за дребна котка - заключениенови [re: LPC]  
Автор LaGata (малко позната)
Публикувано16.07.07 10:11



Добре сега - вие трябва да намерите дом за 5 котета - трудно, но не и непостижимо - малки, сладки,домашни, все ще се намери някой.
Дени търси дом за 50 котета - и малки, и големи, и без крачета, и без очички, и с астми, и с микроспории - всякакви.
Ха сега кажете, че на Дени и е супер лесно да си жертва времето и парите, за да спаси света.
Защото на Дени не и плаща никой да ходи да се вре по храстите, за да спасява котета, нито да влачи вагони от клетки по ветове, за да осигури някакво минимално здраве на изхвърлените от всякакви хора същества.
Най-големите привърженици на абортите са жените от Дом майка и дете, въпреки че обожават децата в домовете. Парадокс?
С всеки труп на прегазено, разкъсано, потрошено, смазано, удавено улично коте, което видите, идеята за кастрация става все по нормална и приемлива. Породистите са друго нещо - те са създадени изкуствено и трябва да бъдат изкуствено култивирани, това им е била целта. Машина за пари - разбира се, стига да има кой да плаща луди пари за едно малко по-пухкаво котенце, защо не, стига да не бъдат изхвърляни. Но ако се изхвърли породиста, но изтощена котка не вярвам , че някой от вас с развъдниците ще тръгне да я спасява - пак ще е Дени.
На тези които са против кастрациите - чудесно, ама ще вземете ли поне едно десетина котенца годишно, рожби на некастрираните свободно живеещи и невероятно щастливи от свободата си котки? Не, нали? Ще кажете, че сте си изпълнили квотата? Тя Дени отдавна си я е изпълнила, ама отказва ли се?
Чудя и се непрекъснато как намира мотивация.
Не влизам в ролята на адвокат, но когато някой ми направи услуга ( а именно ми намери прекрасна втора котка) и видя, че хората са наистина добри, което вече ми е трудно да повярвам за все повече хора, смятам че трябва да кажа мнението си.
Вярвам, че хората трябва не само да говорят, ами и да действат.

Редактирано от LaGata на 16.07.07 11:08.



Тема Re: Търси се партньор за дребна котка - заключениенови [re: LaGata]  
АвторTapaлeж (Нерегистриран)
Публикувано16.07.07 12:15



Лагата, лъжеш се. Не трябва задължително всички котки да се кастрират и всички котки от улиците да изчезнат.

Липсата на свободно живеещи котки, защото уличните са именно такива, ще намали драстично популацията до ниво в което е застрашена от изчерпване на генетичния материал. Известно е че котките живеят в градовете и около жилищата на хората, няма да видиш котка в полето. Да вярно - по пригодени са за арбско-азиятския тип град, с ниски къщи, с много житници и прочее наличие на дребни гризачи и липса на коли и други подобни, но това не значи че и тук не могат да живеят. Тези котки са ти резерва от биологична информация.

Виж какво става с тигрите - в света са по-малко от 200, и всички се грижат за това да раждат! дори се чудят какви схеми да направят за да не се получат генетични мутации, защото в останалите живи няма достатъчно генетични разлики и съответно няма никаква стабилност на този материал и не може да осигури разнообразието което е необходимо за резистентност на болести и еволюция. Всеки един биологичен вид, трябва за да може да съсществува стабилно да поддръжа един необходим минимален брой. И какво ще стане ако няма улични, а домашните са 90 % кастрирани - висчките котки които ще раждат ще бъдат няколко хиляди, може би няма да има и 10 хиляди, и тогава ще е въпрос на време вида котка да изчезне.

Не съм противник на кастрацията, но и не одобрявам кастриането без ред и оглед. Защо ли - човека е сравнително разумно същество от едва 4 хиляди години. Най-сериозните си постижения е направил през последните 70. И е е*ал майката природа през поседните 40. С други думи човека като биологичен вид все още е нескопосано, некадърно и некомпетентно недоносче. Е не вярвам че той може да вижда много по-далеч от носа си. Т.е. че може да предвижда правилно в период от хиляди години в бъдещето, или че въобще има такова право.

След още 30-40 години и последната капка петрол ще бъде преработена, заредена в някоя кола и изгорена. И тогава ако си мислиш че ще изкарат разработките на еко автомобилите на ток и т.н. (опс то в света над 60% от тока е от горива) се лъжеш. Простата истина е че тогава оръжията ще струват хиляди пъти в повече от еко автомобилите и двигателите. И съответно корпорациите които контролират света ще имат много повече печалба ако пласират оръжията. Ще мине известно време, ще понамалее човечеството до разумна бройка - такава каквато планетата може да издържа - около 2 милярда, т.е. ще умрат 5 които така или иначе не могат да си купят еко кола, и те пак ще си пласират еко колите, така хем ще си продадат стоката, хем ще са направили и огромни допълнителни печалби.

Е ние не можем да отсечем с лека ръка - всички котки - кастрирани - това с нищо не се различава в далечното бъдеще от това да хвана отровата и да почна да насипвам, дори с отровата може да е по-добре, защото някои котки ще се научат как да я неутрализират или ще станат резистентни. В Австралия или в Нова Зеландия, не помня добре, в средата на осемдесетте папагалите унищожавали огромни количества селскостопанска продукция. Била приложена нова отрова - първата година измрели около милион папгала и наистина прибрали много реколта която изгнила, защото нямало потребление за нея. На следващата година обаче прибрали много по-малко. Защо ли - няколко папгала се усетили че ако ядат от един вид глина и после от отровената реколта отровата не им действа - и научили и децата си, и те съответно техните си деца.

Та затова казвам че без ред и без много ама много сериозен поглед за бъдещето никой няма право да отсъжда - това животно ще роди - това няма да роди. Ами че нашия вид - хомо сапиенс е бил най-дребния и кекавия от всички човекоподобни маймуни - но в едно сражение (някъде в испания или франция) сме победили 2 пъти по силните господстващи тогава друг вид първобитни. И точно за това сме тук. Може да се намери и прочете ако те интересува точно. А ако по онова време имаше някакви други - доста по силни същества които бяха решили че понеже сме дребни и кекави не е нужно да раждаме и да продължим да съществуваме?

Не ме разбирайте погрешно - не съм нито против теб, нито против Дени, но всяка генерализация е кофти нещо.



Тема Re: Търси се партньор за дребна котка - заключениенови [re: Tapaлeж]  
Автор MechoPuh. (ентусиаст)
Публикувано16.07.07 12:32



Ох ... оспамихме темата на момичето, но да кажа само с две думи без да навлизам в научни теории. Примерът с тигрите е безкрайно неуместен. Първо това са диви животни и второ къде място за сравнение в бройката - 200 (макар, че аз имам спомени, че бяха по-скоро 2000) с милиардите нежелани котки в световен мащаб. Мисля, че ни делят столетия от евентуално изчезване на бездомните котки (пак в световен мащаб имам предвид, защото засягаш изчерпването на генофонда ...). Така, че на мен такъв "проблем" ми звучи меко казано виртуален на този етап

.
За петрола няма да отварям дума, защотото не му е тук мястото, но не бери грижа - има екологични алтернативи и то не от вчера, но просто някои среди, които правят милиардите от него не пускат кокала.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.