Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:05 21.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Търси се партньор за дребна котка  
Автор natam-nasam (хмм...)
Публикувано12.07.07 14:06



Имаме котка, която бихме искали да роди поне веднъж. Проблемът е, че е много дребна на ръст и ни казаха, че може да си има проблеми - да и търсим дребен котарак.
Как? Къде? Някой има ли идеи?



Тема Re: Търси се партньор за дребна котканови [re: natam-nasam]  
Автор isetodd (konete)
Публикувано12.07.07 14:33



хмм странно защо е дребна ? Да няма вродени недъзи? някакви здравословни проблеми имали? Лично аз немога да ви кажа от каде да намерите дребен котарак(такива никога несам виждала) Моя котарак е гигант





Тема Re: Търси се партньор за дребна котканови [re: natam-nasam]  
Автор ГoлямaтaCпeциaлиcтka (Президентша)
Публикувано12.07.07 15:36



Имаме котка, която бихме искали да роди поне веднъж.

И от какъв зор?
Или и вас някой ви е излъгал че "така трябвало"





Тема Re: Търси се партньор за дребна котканови [re: ГoлямaтaCпeциaлиcтka]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано12.07.07 15:59



Малки сладки лигави котенца като ето това -



А тирадата си за бездомните и ненужни котки тичайте я кажете на ФДП или другите такива. Ето неткат има поне по два пъти на година поколение от поне по две раждащи котки.

Стига да си поемат отговорност за котенцата а да не ги убиват или изхвърлят - което не вярвам да искат да направят съдейки по поста тук ... не виждам на вас какво ви пречат на вас.

ПП: Снежанке, ти не напусна ли официално форума? Няколко пъти? Както и неткат(С никове ()+, нк, nc, . и хиляди други). И тя няколко пъти?



Тема Re: Търси се партньор за дребна котканови [re: ГoлямaтaCпeциaлиcтka]  
Автор natam-nasam (хмм...)
Публикувано12.07.07 16:09



Защо пък трябва да ме е излъгал някой???

Достатъчно е веднъж да видиш колко е щастлива една котка с малките си за да не си лишаваш животното от това удоволствие.
Това е единствената причина, мисля, че повечето хора тук ще ме разберат. Що се отнася до бъдещото поколение, намирам им добри стопани, не е лесно, но не е и невъзможно.



Тема Re: Търси се партньор за дребна котканови [re: ГoлямaтaCпeциaлиcтka]  
Авторike (Нерегистриран)
Публикувано12.07.07 16:11





Изтрито

Редактирано от julkata_ на 12.07.07 21:02.



Тема Re: Търси се партньор за дребна котканови [re: natam-nasam]  
Авторike (Нерегистриран)
Публикувано12.07.07 16:13



Не им обръщай внимание да заядливките. Това са тези които убиват малките котенца, защото не могат да понесат мисълта да бъдат убити.(От друг може би?)



Тема Re: Търси се партньор за дребна котканови [re: isetodd]  
Автор natam-nasam (хмм...)
Публикувано12.07.07 16:20



Котката си е съвсем нормална, здрава е. Дете е на една котка, която във всяко котило раждаше по едно-две котенца много дребни на ръст. Тези котета са живи и здрави при новите си стопани, просто са дребнички.

А това е снимка на котката:





Тема Re: Търси се партньор за дребна котканови [re: natam-nasam]  
Автор denii (писанка)
Публикувано12.07.07 16:33



отчасти ви разбирам. в един момент и аз имах подобни идеи преди да кастрирам котката си. виждайки обаче колко много бездомници има и колко бързо се увеличава бройката им и колко по-трудно става намирането на свестни стопани.....е, отказах се. основното в такива ситуации на голяма популация бездомници е, че вие намирайки и подарявайки три обикновени котета от вашата си котка, лишавате от дом други три, които по една или друга причина са се озовали на улицата. и като сметнете колко още други хора като вас ще си кажат - "нека роди поне веднъж"...... бройката котета става голяма.

Loosing faith makes a crime -



Тема Re: Търси се партньор за дребна котканови [re: denii]  
Автор natam-nasam (хмм...)
Публикувано12.07.07 16:42



Ами, това е един много философски въпрос... Има и много изоставени деца по света, но всеки иска да си има собствено. Няма логика в тези неща.
Преди време имахме една друга котка, която си замина, от старост. Тъжно ни беше, но пък ни радваше мисълта, че няколко нейни котета живеят при наши познати.



Тема Re: Търси се партньор за дребна котканови [re: denii]  
АвторTapaлeж (Нерегистриран)
Публикувано12.07.07 18:11



Дени, не ви познавам, но това което казвате е хипотеза, при това недоказуема.

Повечето хора колкото и да искат да си вземат котка, не взимат , тук наричате "спасяват" първата котка от улицата. Повечето взимат котенце от котката на приятел, познат или съсед, виждали са майка им няколко пъти, виждали са котенцата докато растат и решават че ще си вземат, така че гарантирано не позволяват на котенцето да отиде на улицата, във кофата с вода или в някоя горичка където да умре от глад пропищявайки света. Така че дори и трудно има 3 задомени котета. Останалите си купуват котки защото са решили че трябва да имат нещо точно определено и те пак никога не биха си взели улична.

Популярното мнение за котките от улицата са най-често болни, котенцата им са болни и злобни в общите разбирания, те не са пригодени за живот на затворено. Не всички, особено хората отгоре биха си взели коте от улицата. Така че докато домашната/дворна котка роди 3, и им се намерят стопани, често дори предварително, или в първата седмица, то за тези от улицата не е така.

И да обобщя - не съм съгласен че намиране на дом на 3 домашни котенца, лишава 3 улични от дом. Просто нищо не ти гарантира че човека би си взел улично. Т.е. никога не е имало 3 дома за тези които са уличните. Не може да лишиш някой от нещо което не е имал.



Тема Re: Търси се партньор за дребна котканови [re: natam-nasam]  
Автор bushkata (член)
Публикувано12.07.07 18:56



В отговор на:

иска да си има собствено




Няма много философия в това. Просто егото човешко е безмерно и много иска да се множи и да пребъде той самият, неговото, собственото, личното. От НЕГО, от НЕГОВАТА котка, от НЕГОВОТО животно и така до безкрай.



Тема Re: Търси се партньор за дребна котканови [re: emetic]  
Автор ГoлямaтaCпeциaлиcтka (Президентша)
Публикувано12.07.07 19:00



За твое най-голямо съжаление - не съм напуснала и не смятам да напускам.
Снежанка напусна и то само веднъж и повече не се върна.
Когато се обръщаш към някой е редно да го правиш с ника, който виждаш изписан.



Тема Re: Търси се партньор за дребна котканови [re: natam-nasam]  
Авторnc (Нерегистриран)
Публикувано12.07.07 19:08



Може би са имали предвид, че ще има проблем с това, че е дребна, не толкова дали ще стане акта, ами проблем при раждането. Консултирай се с отново, аз лично не бих рискувала дребна котка да ражда. Може и нищо да не стане, но може и да стане...



Тема Re: Търси се партньор за дребна котканови [re: ГoлямaтaCпeциaлиcтka]  
Авторike (Нерегистриран)
Публикувано12.07.07 19:47





Изтрито

Редактирано от julkata_ на 12.07.07 21:01.



Тема Re: Търси се партньор за дребна котканови [re: nc]  
Авторike (Нерегистриран)
Публикувано12.07.07 19:55



Колкото по-малко чужди котки, толкова по-голям пазар (и печалби) за нейните.
Какво по дяволите означава "риск да ражда", та нали нераждането е тотална смърт.



Тема Re: Търси се партньор за дребна котканови [re: ike]  
Авторnc (Нерегистриран)
Публикувано12.07.07 19:57



Виж на гаджето си ай си кю-то и по-горното мнение на таралеж4о





Тема Re: Търси се партньор за дребна котканови [re: bushkata]  
Авторike (Нерегистриран)
Публикувано12.07.07 20:03



"Няма много философия в това. Просто егото човешко е безмерно и много иска да се множи и да пребъде той самият, неговото, собственото, личното. От НЕГО, от НЕГОВАТА котка, от НЕГОВОТО животно и така до безкрай."

Права си, че няма много философия. Тези които не са искали да препъдат и да се множат са измряли, както и всички кастрирани котки. Сега сме останали само нормалните. А и в личностен план много бих се радвал ако такива садисти като тебе бушке не оставят поколение. Съжалявам че ти го казвам така дирекно, но просто всеки път изтръпвам когато се похвалиш колко котета си взела от родните им места и убила.



Тема Ike,нови [re: ike]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано12.07.07 21:05



моля да спреш с личните нападки към хора от клуба. Не знам защо се включваш предимно за да обидиш някой, а не да дадеш съвет или да помогнеш. Ако имаш конфликти с някой-изяснете се на лична.
Изтрих ти 2 поста по-горе, беше очевидно защо-нито имаха нещо общо с тематиката, нито бяха добросърдечни.
Лека вечер!

______________________________



Тема Re: Търси се партньор за дребна котканови [re: ike]  
Автор prAsino (наивен)
Публикувано12.07.07 21:33



В отговор на:

Тези които не са искали да пребъдат и да се множат са измряли, както и всички кастрирани котки.




както и тези които са искали, и всички некастрирани котки

"Кой лае кучето?"

Тема Re: Търси се партньор за дребна котканови [re: ike]  
Автор bushkata (член)
Публикувано13.07.07 00:20



В отговор на:

А и в личностен план много бих се радвал ако такива садисти като тебе бушке не оставят поколение. Съжалявам че ти го казвам така дирекно, но просто всеки път изтръпвам когато се похвалиш колко котета си взела от родните им места и убила.




Подло куче си ти


Ето една "убита" от мен котка и още по-лошо - сина ми с нея... не можеш да ни спреш





Тема Re: Търси се партньор за дребна котканови [re: Tapaлeж]  
Автор denii (писанка)
Публикувано13.07.07 11:14



мисля, че имате тотално погрешна представа за уличните котета. улично не означава живеещо на улицата и хората не си ги вземат от улицата. да, хората са снобари. ако видят коте мръсно, слабо, бъхливо няма да го вземат. но ако същото това коте им го покажеш изкъпано и сресано легнало на дивана - веднага го пожелават. когато казвам улично коте нямам предвид, че ше го дам на хората взето от улицата. точно обратното - аз го взимам, къпя го, обезпаразитявам го, давам му тоалетна (забележете, че не казвам "научавам го на навици", защото всяка котка си ги има) и го снимам и хората полудяват. просто ги наричам улични, защото са взети от там.

искам да ви обърна внимание и на друго - много често именно домашните котета са много по-проблемни отколкото уличните. имало е много примери за това и в този клуб.

и да, лишават се от дом бездомните. или поне аз така мисля. защото дали домашно родени или не тези котета са обикновени. дали ще го вземе от приятел или от мен за един безотговорен човек не се променя факта, че това коте е обикновено и едно "пумиарче" няма нужда от прекомерна грижа и може да оцелее подхвърлено някъде из селата в случай, че вземе да препикава или друго. фактът, че си вземат от познати или приятели да не би да означава, че хората са свестни и проверени? гаранцията, за която говорите не съществува. точно напротив.

и нека пресметнем - ако се ограничи поне малко домашното развъждане, сайтове като бездом няма да са пълни с толкова обяви. отделно, че на мен ми се вижда нахално в подобен сайт за бездомници да търсиш дом за умишлено родените ти котета. и в крайна сметка ако бройката на домашно развъдените обикновени котета е по-малка, хората няма да имат избор и ще вземат от нас. и кой е казал, че има разлика между двата вида? няма никаква разлика. имала съм хора, които дори не са знаели откъде идва котето им. и през ум не би им минало, че любимецът им някога е намерен в шахта.

Loosing faith makes a crime -



Тема Re: Търси се партньор за дребна котканови [re: denii]  
АвторTapaлeж (Нерегистриран)
Публикувано13.07.07 11:39



Това е похвално.

Може би не ме рабрахте добре какво исках да кажа, но вие частично го казвате. Не това е моето мнение за уличните котенца, а общоприетото. Колкото и човек да желае да си вземе коте, то това обикновено става в крайна сметна импулсивно - вижда точно определено коте и си казва - аз искам точно това коте. Затова котенцата трябва да са представени максимално добре. И шанса на тези които са домашни е много по-голям от колкото мръсното улично котенце. Но когато наистина ги подготвите то тогава стават равностойни на всяко друго коте и шансовете им се изравняват. Все пак не смятам че можем да държим хората отговорни защо харесват това котенце а не другото което досущ прилича на първото.



Тема Re: Търси се партньор за дребна котканови [re: Tapaлeж]  
Автор denii (писанка)
Публикувано13.07.07 11:52



да, явно не сме се разбрали.

сигурно не сте обръщали внимание, но много рядко се предлагат котета взети направо от улицата. това го правят обикновено децата. всеки от този клуб намирал коте знае процедурите. и това не се прави, за да изглежда то хубаво в очите на стопаните, а на първо място, за да се почувства животинчето по-добре. никой, особено котките, не обичат да са мръсни, бъхливи и гладни. така че тук за шансове не говорим. говорим за това, че заедно с домашните и бездомните бройката става ужасноооо голяма. може да проверите това като преброите за последните 10 дни колко обяви за подаряване на котета има в един сайт - примерно бездом. затова като мярка в контрола на популацията е именно ограничаването на домашното развъждане. не знам дали сте забелязали, но софия, а и не само тя, е пълна с котки и котенца. наистина пълна. на много места им пречат и се вземат първобитни мерки - стрелба, отрова, зазидване дори.

съвсем отделен е въпросът, че ужасно, ама наистина ужасно много улични котета са били резултат от явлението "поне веднъж". мисля, че всички го осъзнаваме.

Loosing faith makes a crime -



Тема Re: Търси се партньор за дребна котканови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано13.07.07 11:57



към последното ми изречение една последна мисъл да добавя. само по себе си раждането на домашната ми котка веднъж не е нещо кой знае колко сериозно. така си мислят хората. "е, да има бездомни, ама тя котката ми колко ще ги роди - 2,3 - със и без тях е все тая". така е, но нейните котета когато биват задомени и пораснат какво се получава - още 3 пъти по "поне веднъж". техните котета също и така става една безкрайна верига.

край на мисълта



Loosing faith makes a crime -

Тема Re: Търси се партньор за дребна котканови [re: denii]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано13.07.07 12:07



Тая логика е същата според която шанса да видите динозавър пред НДК е 50 на 50 - ами или ще го видите, или няма да го видите.
Бушка ... каквото правиш на другите - направи го на себе си. Заведи детето да го кастрират. Иначе може да стане война и да убият внуците ти във войната.

Бтв всички помним обяви като - "30 персийчета на половин цена". Защо не ходите да се занимавате с тях, а се занимавате с домашна, обичана котка - която не е раждала до сега. Е гледайте си работата.
Бтв кастрациите не са безопаснби и има шанс котката да не я преживее. Тогава собствениците ще си вземат ново коте от вас и така ще сте щастливи и доволни.



Тема Re: Търси се партньор за дребна котканови [re: emetic]  
Автор denii (писанка)
Публикувано13.07.07 12:26



а защо не се занимаеш ти с тях и не оставиш нас на мира?

Loosing faith makes a crime -



Тема Re: Търси се партньор за дребна котканови [re: emetic]  
Автор papyy (Defender)
Публикувано13.07.07 12:28



Мислех само да чета и да не пиша, но нямам угризения, че съм се върнала. В отсъствие на обикновените клубари форума стана трибуна на твърде странни особи.
Бушка ... каквото правиш на другите - направи го на себе си. Заведи детето да го кастрират. Иначе може да стане война и да убият внуците ти във войната.

Изумително, просто изумително дори за такова същество като тебе. Имам думи, но ги цензурирах сама, нещо, което явно не правиш. Защо сте се назлобили с твоя съжител Айк, нима и вас засегнаха уволненията при закриване на чуждестранни фирми фантоми уж за програмно осигуряване и уебдизайн? Не е прилично да се нахвърляте на хора, някои от които дори няма да познаете на улицата по този безпардонен начин. Вербалният канибализъм е пълен отврат ако е осъзнат! Пожелавам ти да имаш свои деца, да ги отгледаш, възпиташ и изучиш по достоен начин. Ще призная, че имаш правилни възгледи за живота, ако един ден твоите собствени деца се върнат при тебе и застанат от една и съща страна на света при дадено право на избор. Но хората имат винаги право на избор, дори и с цената на лишения и отказ от личновзети решения, когато става въпрос за кауза.
Нека Господ да те благослови с милост и даде мир и спокойствие в твоя живот, ние с моя внук също те благославяме и се молим за тебе.



Редактирано от papyy на 13.07.07 12:29.



Тема Re: Търси се партньор за дребна котканови [re: natam-nasam]  
Авторolived (Нерегистриран)
Публикувано13.07.07 12:45



Преди доста години имахме сиамка, която може да се каже, че беше "дребна".
Малка такава на дължина и лекичка, но компактна и силна.
Дълго се колебаехме дали ще роди безпроблемно, но едно време (било е поне преди 15 години) кастрацията не беше особено разпространена и ветеринарите тъпчеха котките с хормоналните препарати за да избегнат разгонването. Но това е друга тема и то доста неприятна.
Та забременя тази Рокси, вярно не от първия път, но забременя.
Роди едно-единствено коте, което поразително приличаше на сиамско прасенце - доста едричка наистина. Не е имало проблем нито по време на бременността, нито при раждането, а сега като си припомням и котарака не беше от особено "дребните". Та в тази връзка ви съветвам да търсите по-скоро добър и кротък котарак, а не задължително джудже. И ако може да е "по-опитен", сигурно ще е по-лесно за всички:)
А за даването - малката я дадохме на приятели, които с дни висяха вкъщи и се молеха за нея. Много е странно да слушаш възрастен мъж да ти обяснява как е сънувал преди да я види "коте със сребърни звездички" и това била тя:)
Успех!



Тема Re: Търси се партньор за дребна котканови [re: olived]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано13.07.07 13:42



Аз имам 4 броя кротки, мирни котараци. За кроткост гарантирам - живеят заедно, некастрирани, не съм ги виждала да са агресивни спрямо нищо. Приеха куче дори без проблем. Само, че по добре да не са те защото всичките са си едри. Ники най-малкия на възраст гони 7 кила, двамата големи са по 4 кг - но са доста дълги и високи, броят им се ребрата. Та - няма да се бутаме между шамарите на мацките.
По добре разпитайте за мъжки котарак който живее някъде близо до вас. Повечето котараци са дребни така, че не му мислете много.



Тема Re: Търси се партньор за дребна котканови [re: emetic]  
Авторolived (Нерегистриран)
Публикувано13.07.07 14:15



Според мен имаш голям късмет, че котараците ти не могат да четат!
Защото само ако подозираха, че така лесно си отказала секс на един от тях с такава изящна мацка, съня ти щеше да е застрашен от дружната им саморазправа


Колкото и да са кротки, това не се прощава току-така



Тема Re: Търси се партньор за дребна котканови [re: olived]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано13.07.07 14:25



Абе знам ли ги какво правят когато съм на работа. Примерно, може би Ике не е Ике а е Локи или Гарфилд. Ике реално е в другия край на софия ан работа, знам ли дали той пише или котараците от вкъщи. А ако съдя по мненията ... те биха казали същото.





Тема Re: Търси се партньор за дребна котканови [re: emetic]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано13.07.07 14:33



Между другото човек си мисли, че те не отказват, ама не е така. Примерно Локи и Гарфилд още не приемат Клео като женска котка. Те я отгледаха от едномесечно коте, когато я намерих. По цял ден могат да я ближат и да я гушкат. Това са Локи и Клео. Имам хиляди снимки как едновременно и двамата котараци са я гушнали и ближат ли ближат.



Ама госпожицата като се разгони те не могат да възприемат че тя е разгонена. Аз ги държа разделено, като само в мое присъствие ги пускам за малко защото плачат един за друг. Котараците започват да търсят разгонена котка с типичните мек-мек звуци обикалят цялата стая, а Клео тича след тях и ги захапва за вратовете отзад. Близнат я веднъж, два пъти и пак се чудят, къде се е скрила разгонената котка. А тя госпожицата май си е перманентно влюбена в тях двамата.



Тема Re: emeticнови [re: emetic]  
Авторolived (Нерегистриран)
Публикувано13.07.07 17:11



Допълват се и като цветове:)
Между другото това вашето си е чист късмет, защото ние сме изпускали майка и син. Той, душата изглеждаше толкова асексуален, ама на - с две братчета-синове се сдоби на невръстна възраст.



Тема Re: Търси се партньор за дребна котканови [re: natam-nasam]  
Автор prAsino (наивен)
Публикувано13.07.07 21:09



ако опасенията са ви от едри котета и проблем при раждането не се притеснявайте. размера на плодовете не зависи от котарака, а от майката. на доста по късен етап гените от таткото ще си кажат думата и тогава ще порастнат големи децата му. стига котката да няма проблеми със костната структура, или родовите пътища раждането ще мине ок. ама ако има проблеми и най дребния котарак на земята да й намерите пак няма да се спасите от проблемите.
успех каквото и да решите!

"Кой лае кучето?"




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.