Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:07 19.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема IAMS  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано07.07.07 21:44







Тема Re: IAMSнови [re: emetic]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано07.07.07 21:50







Тема Евтаназирани котки в котешката хрананови [re: emetic]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано07.07.07 21:59



Легално е





Тема Re:нови [re: emetic]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано07.07.07 22:10







Тема Re: IAMSнови [re: emetic]  
Авторkoтka (Нерегистриран)
Публикувано07.07.07 23:51



А защо само IAMS. Защо не всички сухи храни.

Сухата храна е смешно нещо. Знаете ли какво става с месото на животно което не е живо след няколко дни - два варианта имате - разлагаща се мърша и мумия. Мумия е за предпочиване, но за да постигнете трябва да побалсамирате доста, я със химикали, я с обикновена сол. Рязали ли сте стара пастърма - имам предвид наистина страта - престояла в хладилника 3-4 години, извън вакуммирания прик а в хартия. Знаете ли как изглежда - безформено бяло парче - не бъркайте - това бялото е сол. Знаете ли как изглежда от вътре - абсолютно черно. И е леко, много леко, но ако го узпуснете ще ви счупи плочките. И се реже с ножовка или циркуляр. И после си го пускате от задния край същото парче - в стомаха не му се е случило нищо, какви хранителни вещества моля? Ама има и сол - начи нито едно от двете не става за котките. Обаче виж, мършата е по-близо до това което е сухата храна като цвят. Дехидратацията дръжки. Как рекламираш че храната е мека и мокра а казваш дехидратация, и слагаш 1-2 години срок на годност.

Някой каза че хубавата храна била кафява. Кафявият лайнян цвят е също боя, също като зелената и червената и другите. Така че точка за цвета. Цвета на сушеното сухо нещо обикновено е бял, каквото и да е то. За да го позапазиш му слагаш захар или карамелче - я котките и това не ядяли.

Виждали ли сте дехидратиран морков - отворете си пакетче суха супа и вижте - един спаружил се морков, все още оранжев, но доста блед. А как не се е разгнил - консерванти. А в котешката храна в която има уж моркови - нищо оранжево не се вижда. Като тръгне да гние - става кафевичък, и може едновременно и за изсъхне и да изгние, тогава си е кафявичко, да.

Някой друг се изцепи че хубава храна била мазна на пипане. Дръъъъжки. Виждали ли си в един труп от къде тръгва разлагането - от мазнинките - гранясват за 0 време. Имаш два варианта - хидрогенизираш мазнина от петрол и получаваш маргарин който набухваш с антиоксиданти, и някакви безимни съединиения които са т.нар пълнители в полимерния материал, или осоляваш животинската мазинина. Няма какво да се кривим - българи сме си и поне един път сме си хапвали сланинка. Нали знаете как се прави сланинка - колкото мазнина, двойно толкова и сол. И се държи под сол, във сол. Котката сол яде ли. Освен това знаете че сланината на пипане не е много мазна, всеки случай не толкова че да ти се разтече по съцете като маргарина, а котешката храна си е бая мазна. И джумерките (пръжките) са солени - в буркан траят - вярно е, обаче като го отвориш колко време ще преседи на стайна температура - 3 дни до седмица.

Да не говорим пък за мокрите храни - дето уж са с парчета месо. Оставете едно уж парче месо от такава храна да изсъхне за няколко дни - става едно такова влакнесто и се раздува - и побелява. И като го стриеш между пръстите става на прах. Е това нема как да е месо, вервайте ми.

между другото само да вметна нещо полезно за нас.

Наскоро е правено изследване на минералните води в БАН. Знаете ли че така популярните в София води от западна София - едната започва с Б и е село-квартал, другат с Г и е квартал и прочие имат доста високо количество бактерии (жокер - не са от полезните). Защото подземните им извори или притоци са под сметището. Така че внимавайте какво пиете и вие.



Тема Re: IAMSнови [re: koтka]  
Авторнk (Нерегистриран)
Публикувано08.07.07 01:55



Еметик, сама ли си пишеш? Така като гледам по начина на писане (и мислене), май - да.

Клиповете са ужасни. Особено документирването на смъртта на обезобразената котка (предупреждавай! не всеки може да гледа това. аз напр. вече не мога да гледам гадости и отдавна спрях, всъщност от клиповете ти стигнах дотам), ужасни са, но нищо никъде не гарантира достоверност. Предполагам и ти един ден като ти почине котето ще обвиняваш я храната, я витамините или пък някой-друг вет. А кой знае и колко по-зле има от тебе в това отношение...
Ако толкова искаш, вземи отвори една котешка кухня, за здравословно хранене (ама първо научи какво е здравословно котешко хранене, защото досега не си показала, че знаеш, най-малкото с прясното мляко или пилешките човки и от сорта), за да има барем някакъв смисъл от всичко, което правиш сега (пишейки тази тема).

Не ме разбирай погрешно, лично аз 10000 пъти бих предпочела да си храня котките с готвено. Да, ама не става толкоз лесно. Едно, че не ядат гадовете, друго че съвсем не е лесно да приготвиш правилна балансирана котешка рецепта, и трето че докато привикнат (ако изобщо привикнат някога (нали познаваш котките?!)) ще си навлечат куп неприятности от прекарания глад.
Отделно че изисква много време да готвиш, пасираш и умесваш (защото те не са свикнали и на "разделно" хранене, а някои от съставките, от които се нуждаят, няма как да ги вържеш отделно да изядат (като зърнените продукти напр. или зеленчуците).



Тема Re: IAMSнови [re: нk]  
Авторkotka (Нерегистриран)
Публикувано08.07.07 02:14



Не, не, не е Еметик, който и да е това.

Просто съм стигнал до този извод за себе си, и честно казано, мисля че така е и с човешката храна, не само с тази на добичетата.

Как се прави балансирано незнам, знам само че котката като убие животинка първо и изяжда стомаха и червата - заедно с това което животинката е изяла. явно е балансирано.



Тема Re: IAMSнови [re: kotka]  
Авторnc (Нерегистриран)
Публикувано08.07.07 02:26



Аха, значи близначката на еметик

Интересно как и двамата по едно и също нехарактерно време сте будни. Както и да е, да, има много полезни неща в стомаха и особено червата на гризачите - огромни количества Б витамините напр., но за мое щастие никога досега не съм присъствала на котешко ловуване и угощение. Едва ли е най-приятната гледка



Тема Re: IAMSнови [re: nc]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано08.07.07 11:03



Неткат, аз НЕ СЪМ ТИ и заставам зад собствените си думи. Това горе не съм аз. Е обаче това което е казано не е нещо което и аз не съм казвала. Но все пак не ме сравнявай със себе си.

А за достоверноста на клипа с евтаназираните животни в хранта - отиди на сайта на правителството на сащ и провери сама за себе си?

Или се притесняваш да признаеш дори пред себе си че не ти пука за котките? Или вече толкова насериозно си си взела ултра дупер елитните персийки, че не ти пука дали ядът други котки?

ПП: Между другото, котките единствения начин да си изкарваш пари ли ти е? Продажба на персийчета? За това ли вече нямаш скруполи?



Тема Re: IAMSнови [re: emetic]  
Авторnc (Нерегистриран)
Публикувано08.07.07 13:16



Ами, разбира се, ти сега ли се сещаш? Котките са ми единствено средство за забогатяване, ама тъй като прекалено много вече забогатях (къща, кола, леле мале колко работи ми донесаха да знаеш...) мисля да ги разкарвам вече. Пък и да си богат не било чак толкова хубаво, да знаеш... Ей сега на всички им удряме по една инжекцийка и толкова. Имам и една обикновена, ако искаш можеш да я спасиш, преди да е станало твърде късно.






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.