Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:14 22.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема malko kote  
Автор {PANTERlTA} (непознат )
Публикувано05.07.07 17:32



zdraveite imam kotka na 5 meseca i tq e mnogo igriva i 6tyra mnogo griza i draska tq si igrae no ve4e zapo4va da boli ot grizaneto i ot draskaneto.moje li da mi kajete kak da q oby4avam i vazpitavam.





Тема Re: malko koteнови [re: {PANTERlTA}]  
Автор ()+ (Усмихни се!)
Публикувано05.07.07 20:02



Aми, честито! Това е чудесно!


Купи й играчици и я заигравай с тях, става дори и хартийки и целуфанчета, но не й позволявай да те хапе и драска по ръцете, защото това е лош навик. Котето го приема на игра и израства с мисълтта, че това е нормално и приятно и за двете страни и продължава да го прави

Whenever someone says "I'm Sorry!" say, "No, your not, your just going to do it again."

Тема Re: malko koteнови [re: {PANTERlTA}]  
Автор Mutzka ()
Публикувано06.07.07 09:32



Когато моят разбойник беше още малък, имах същият прболем. Вечно ходих с изподрани ръце, много грозно. Но постепенно се отучи, или ако гризка го прави лекичко, а нокти не вади, освен ако не се въодушеви много


Когато те захапе или посегне с нокти към теб, може леко да го тупваш по нослето и с твърд тон, но не да крещиш, да му кажеш че не е хубаво или пък да му изшъткаш. Постепенно ще се научи, че това не трябва да се прави. Но трябва да си упорита. Успех



Тема Re: malko koteнови [re: {PANTERlTA}]  
Автор papyy (Defender)
Публикувано06.07.07 17:23



Може и по-твърдо като те захапе или се опита да те одере му трясваш едина между ушите или по носа с навит на руло вестник. В никакъв случай ръката, която храни и гали не бива да удря. Освен това до 1 година е след това престават.



Тема Re: malko koteнови [re: papyy]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано06.07.07 17:44



ЪЪъъъъъъъъъъ? Папи? Теб това ли са те правили когато си била малка? Това обяснява отклоненията.

ПП: Когато станат прекалено груби просто спираш да играеш с тях докато не им мине. После пак така. По някое време се усещат и внимават. Аз съм човек с много котки и без нито една драскотина, офика тези дни намина да ме види и може да потвърди.



Макар че като гледам, първия който трябва да се научи на нещо е лиглата пуснала темата.



Тема Re: malko koteнови [re: emetic]  
АвторAдeлa (Нерегистриран)
Публикувано06.07.07 21:33



ЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪ?
Разбирам, да да да. Не бива да се ядосваш , тя не искаше да каже точно това, моля да я извиниш не беше лично за тебе. Да, естествено, ако им поговориш всички животни разбират какво искаш ТИ да им кажеш. Разбира се, че си права, не се ядосвай не всичко е лично за тебе, понякога другите разговарят помежду си, много рядко и никога по твой адрес.
Пантерата също има право да влезе в клуба котки и да поиска съвет и други може би също.



Тема Re: malko koteнови [re: emetic]  
Автор ofika (член)
Публикувано06.07.07 21:53



Вярно, ти нямаше драскотини, но пък аз имах.



Но, грешката е изцяло моя. Забравих да поискам разрешение преди да я среша, а това не й хареса.



Тема Re: do emetikнови [re: ofika]  
АвторLazo (Нерегистриран)
Публикувано06.07.07 22:34



Хайде малката ако обичаш, да престанеш да занимаваш хората във форума с "дълбокомислените" изказвания на "специалист" на тема котки. За разбиращите е чсно че разбираш от котки колкото 80-годишната ми баба от интернет, но тука четат и любители които тепърва се учат, и ще вземе някой да ти хване вяра на писанията, та после на твоята съвест ще тежи съсипания живот на клетите животинки. Да не говорим че си позволяваш да напрадаш открито хора който през годините са се доказали като специалисти и разбирачи от котки.

П.С. Извинявам се на всички за грубата намеса, но това вече е прекалено!!!!



Тема Re: malko koteнови [re: papyy]  
Автор Tиkвичka (минаващ)
Публикувано06.07.07 23:28



не бива по никакъв начин да го удряш!!!!!!!! това ще я настърви котките са същества с много изразена гордост и самочувствие!!!накърниш ли го ще патиш много!!!! просто си дръпваш ръката казваш му строго не и спираш да му обръщаш внимание. това е лесно и просто не си позволяваай да му посягаш действа негативно а и го дразниш още пове4е така и ще напада по настурвено...!!!



Тема Re: malko koteнови [re: {PANTERlTA}]  
Автор Tиkвичka (минаващ)
Публикувано06.07.07 23:39



може ли малко да отклоня темата...ства въпрос за моето малко коте.....можете ли да ми дадете съвет за моетоп коте???? появяват му се трети клепа4 ...забелязахме ги преди 2-3 дни...водихме го на ветеринар (кварталния) и той каза 4е можеби е от прехранване( през деня наистина го прекалихме без да се осетим за храната и корем4ето му беше подутичко и пръцкаше и имаше колики) та ветеринаря каза 4е може да е защото има колики и ни даде на про план храна за бебетата и каза да му даваме само от нея 5 дни общо по 80 гр на ден .....то не я харесва много оби4а пове4е домашна храна( като да не повярваш) ......ве4е два дни сме на диета но си показва третите клепа4и освен когато е много ококорено ина4е си му ли4ат....от време навреме кихка рядко 2-4 пъти на ден.притеснявам се за котешкия грип .след 3 дни пак сме го уговорили да ходи но ми се иска да чуя и вашето мнение и ми се ще да го дадат хора които наистина знаят за какво иде ре4 благодаря ви предварително.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.