Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:37 28.09.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Помогнете ми със съвети и идеи.нови  
Автор Цвeти (глезанка)
Публикувано14.06.07 09:21



Здравейте!

Отдавна не съм влизала, но съм стар кадър на този форум. Тук си намерих котето преди почти 4 години и докато работата ми позволяваше, влизах всеки ден.

Преди 5 месеца се роди много дълго чаканата ни дъщеря Симона и котето Мърджо остана на заден план. Никога не е бил лошо коте, не е правил особени бели, не е бил отмъстителен. Игрив, спокоен, любвеобилен.

Осъзнавам, че след раждането на дъщеря ни, той остана леко изолиран - аз прекратих игрите с него, а мъжът ми го прави, когато му остане време, но до момента Мърджо се държеше геройски. От около седмица-две обаче започна много сериозно да си проявява котешкия инат - ака и пишка където не трябва. Обувки, дрехи - към момента само върху нашите, но много се притеснявам, че може да го направи и в леглото на беба или в количката й.



Изобщо... нещата тръгнаха на лошо. Разчитам на вас, както някога много ми помагахте като начинаещ коткар, така и сега да ми дадете съвети, защото се изчерпвам. Как да подобря ситуацията?

Благодаря предварително на всички отзовали се!

ПП - Мърджо е кастриран.

ПП2 - въпреки тежката ми бременност и всички роднински съвети, не сме се разделяли с Мърджо нито за ден, не е даван на отглеждане другаде.



Какво му трябва на човек - коричка хляб и една яхта!

Тема Re: Помогнете ми със съвети и идеи.нови [re: Цвeти]  
Автор prAsino (наивен)
Публикувано14.06.07 09:54



здравей, Цвети


ти мен надали ще си ме спомниш, защото смених десетина ника от тогава но аз те помня много добре, и теб и Мърджо
първо честито за малката Симона! радвам се че коткарите ставаме повече


конкретно за проблема с Мърджо единствено ми хрумва да му обръщате повече внимание, да му ограничите достъпа до обувки и друхи (като си ги прибилате). ако това не даде резултати може да пробвате Get-off спрейовете, ама така както го обясняваш не съм сигурен че това ще помогне тъй като той не го прави на определено място а върху определени вещи. помисли и за това дали причината не е в някоя миризма (нови дрехи и обувки, нов препарат-може би свързан с козметиката на малката?). ако се стигне до ограничаване не котарака от бебето опитайте се да не е стресиращо за него, да не провокирате допълнително ревност.
друг вариант за поведението му би било протест към котешката тоалетна. там някакви промени има ли? все пак може да опитате да поставите още една тоалетна на друго място, и/или с друг тъп камъчета за да има избор (едната да е Бенто, другата силиконова напримрер).

за сега това се сещам. другите ще се включат скоро с още съвети и се надявам скоро да преодолеете този незначителен проблем

"Кой лае кучето?"

Тема Re: Помогнете ми със съвети и идеи.нови [re: prAsino]  
Автор Цвeти (глезанка)
Публикувано14.06.07 11:00



Ох, много се надявам проблемът да е незначителен! Днес ще се постарая да обърна повече внимание на тоалетната му, хубаво да измия легена, да почистя и да видим.

Не съм го изолирала от нас и бебето именно поради причината, че се притеснявах да не се почувства отхвърлен и да почне да прави това, което прави сега. Естествено бебешкото легло и повивалник са забранена територия, но не и стаята.

Искам и още нещо да попитам - продължава ли сухата храна да е все така опасна за мъжките котки, както беше преди 3-4 години или има нови проучвания и разработки по темата, че нямам много време да чета. Нашият ветеринар ни беше забранил всякаква суха храна, после отприщи забраната и каза, че Роял Канин става. Но не насипния Роял Канин от магазините, а в онези малките пакети специализираната храна. Тя обаче трудно се намира, а и не съм съвсем убедена дали не е търговски трик просто. Иначе Мърджо умира за тази храна, давала съм му за кастрирани здрави котки, точното име не помня, ама ако я видя, ще я позная.

............................................................................

Между другото ти да не си Бирата?





Какво му трябва на човек - коричка хляб и една яхта!

Тема Re: Помогнете ми със съвети и идеи.нови [re: Цвeти]  
Автор MechoPuh. (ентусиаст)
Публикувано14.06.07 11:02



Въпреки, че най-логичната причина за поведението на вашия котарак ми се струва появата на новия член на семейството и последвалото от това намалено внимание към котето, все пак не е лошо да посетите ветеринарен лекар, за да изключите възможни здравословни проблеми.
Ако причината се окаже чисто поведенческа ви съветвам да прегледате тази тема и да видите как можете да си набавите препаратите, които са описани в нея


Сигурна съм, че решение на проблема ви има. Надявам се и жената, която е пуснала темата там да мине и оттук и да ви даде някои полезни съвети.



Тема Re: Помогнете ми със съвети и идеи.нови [re: Цвeти]  
Автор MechoPuh. (ентусиаст)
Публикувано14.06.07 11:07



Чета, че хората от развъдниците си хранят котараците именно с качествена суха храна от ранга на Роял Канин, така че явно няма повод за притеснение. Още повече, че казвате, че котарака ви я харесва. А иначе разликата в качеството между насипната и пакетираната храна идва от това, че насипната седи отворена доста време и се окислява.



Тема Re: Помогнете ми със съвети и идеи.нови [re: Цвeти]  
Автор prAsino (наивен)
Публикувано14.06.07 11:09



не съм. може би ме помниш като pc.com
иначе за сухата храна общо взето е така както си го написала. приемаме че евтините храни са вредни, а скъпите от рода на РК, ПроПлан, Иамс, Адванс, Хилс са ок. по принцип няма нищо лошо в насипната храна освен факта че седи отворена, изветрябва, трупа се прах, всеки я пипа, а по ветеринарните клиники постоянно болни животни се разхождат около чувалите. по принцип навсякъде където продават насипно РК би трябвало да могат да ти поръчат каквото си поискаш от техния асортимент независимо дали го имат в момента или не и до 1-2 дни да е при теб. проблема е обаче в цената (малките пакети излизат около два пъти по скъпи). от време на време има промоции които са доста изгодни и тогава си заслужава да се презапасиш. специално за персийски котки има пакети 2кг, които са на цена от 23лв, което е доста изгодно от където и да го погледнеш. изяжда се достатъчно бързо за да не застоява, и цената е близка до тази на наиспната храна (2-3 лева повече).

"Кой лае кучето?"



Тема Re: Помогнете ми със съвети и идеи.нови [re: Цвeти]  
Автор Zhimi (чушкопек)
Публикувано14.06.07 13:16



Здравейте!
А колко често го прави? Постоянно ли? Използва ли изобщо котешката си тоалетна или напълно я е изоставил?



Тема Докладвам!нови [re: Цвeти]  
Автор Цвeти (глезанка)
Публикувано15.06.07 10:06



Вчера се погрижих за битовите условия на котьо - старателно изчистих легена, измих го, смених всичкия пясък и (най-важното) купих любимата котешка храна!

Смятам днес или утре, всъщност когато остане време, да поиграем с Мърджо на криеница. Много обича! Дано не е забравил как го правим, че отдавна не му се е случвало.

Ще докладвам за резултатите, дано да има подобрение.

PC, помня те! А Лъки дали пише още тук, както и онази мацка от Плевен, че съм й забравила ник-а?

...................................................
Ей тук има пресни снимки на Любимите Същества - котка, бебе и мъж (редът на изброяване е случаен )



Какво му трябва на човек - коричка хляб и една яхта!

Тема Re: Докладвам!нови [re: Цвeти]  
Автор prAsino (наивен)
Публикувано15.06.07 10:45



айде чакаме резултати тия дни и Мърджо да се връща към доброто поведение


Лъки от доста отдавна не пише, а напоследък и в ICQ не съм я засичал, както и Пантер. доста малко останахме от тогава все още да пишем... и то все по рядко

"Кой лае кучето?"

Тема Резултатът! [re: prAsino]  
Автор Цвeти (глезанка)
Публикувано22.06.07 17:02



Май белите се оправиха. Изчаках известно време, за да се уверя, но вече седмица Мърджо не е правил бели. Което... ме кара да се чувствам доста гузна и виновна пред него, защото това е бил явен признак на тъга, мъка и самота. Трябвало е да стигне до тук, за да му обърна по-сериозно внимание.

Сърцето ми се къса, като си помисля колко ли объркан и изолиран се чувства.

Иначе не знам дали щателното почистване на легена, сухата храна от време на време или игрите на криеница - не знам кое от всичко или всичко на куп е помогнало, но Мърджо вече не пиша и ака извън предназначените за това места.

Взех си доста сериозна бележка.



Какво му трябва на човек - коричка хляб и една яхта!


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.