Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:05 28.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Синузит при котка?  
АвторГoшo (Нерегистриран)
Публикувано21.06.07 13:30



В къщи имаме сиамска котка на 13-14 години. От 3 месеца получи подуване на носа отляво под окото. Баща ми го заведе на лекар и му инжектираха антибиотици 14 дена. Отокът спадна, остана съвсем малко. Една седмица след това нослето на котката пак се поду и то много повече, даже се деформира и окото. Родителите ми пак занесоха котката при лекаря, който и направи снимка. Рентгенологът, който гледал снимката, изказал мнение, че 90% се касае за синузит и 10% нещо друго - може би тумор. Но туморите, както разбрах, не се влиаят от антибиотици. Ветиринарният лекар назначил нови 20 инжекции антибиотик и казал, че това е всичко, което може да се направи. Отокът на котката пак почти изчезна, но тя започна на моменти да хърка, все едно са запушени синусите. Възможно ли е след толкова много антибиотици синузита на котката да не се е излекувал? Може ли това да е тумор и котката да си отива? Моля, ако някой е имал подобен проблем или знае нещо за такава болест да ми отговори. Родителите ми и лекаря направиха всичко възможно да спасят котката, какво още може да се направи, ако пак се появи отока?



Тема Re: Синузит при котка?нови [re: Гoшo]  
Автор ofika (член)
Публикувано21.06.07 16:32



А друг лекар, няма ли?





Тема Re: Синузит при котка?нови [re: Гoшo]  
Автор prAsino (наивен)
Публикувано21.06.07 20:11



вероятно (по описание) става дума за тумор с наслоен възпалителен процес. разпитай за възможностите са операция.

"Кой лае кучето?"



Тема Re: Синузит при котка?нови [re: Гoшo]  
АвторГoшo (Нерегистриран)
Публикувано21.06.07 21:03



Този лекар, който лекува котката е най добрия в нашия град. Той казва, че операция на това място не може да се прави. Ако има наистина тумор с възпалителен процес това обяснява спадането и появяването на отока.



Тема Re: Синузит при котка?нови [re: Гoшo]  
АвторCвeтoзapa (Нерегистриран)
Публикувано02.06.08 11:58



Моята котка е на 7 години и има същия проблем. Минахме през два цикъла лечение с антибиотици, но нещата се подобряваха само временно, както при вашата котка. Днес изисках да се направи антибиограма на носен секрет, защото мисля, че лекарят не е назначил точния антибиотик. Вие правили ли сте такова изследване?

Моля пишете!!!



Тема Re: Синузит при котка?нови [re: Cвeтoзapa]  
Автор Gatofilla (ентусиаст)
Публикувано02.06.08 13:07



И Белчо ми хърка непрекъснато, но иначе нослето му е чисто, няма секрети. От продължителен възпалителен процес (при нас стрептококова инфекция) в носоглътката настъпват промени в тъканите, наслоява се съединителна тъкан и др. подобни. Това, обаче, при нас, както казаха лекарите, не пречи на проходимостта на дишането. Но антибиограмата и много добрия рентген е първото нещо, на което ме прати Аминков. Така се изолираха микроорганизмите и се назначи точният антибиотик. Иначе изобщо не пожела да обсъжда състоянието му преди тези изследвания. Едно шише детски сироп антибиотичен (каза ми, че такива заболявания, на това място, се лекували най-добре с лекарства през устата) му изчисти сополите и кихавицата. Няма глас, горкият, от тази работа, но си живеем така, в любовно хъркане.



Тема Re: Синузит при котка?нови [re: Cвeтoзapa]  
АвторZhimi (Нерегистриран)
Публикувано02.06.08 13:10



Здравей.
Доколкото ми е известно една от причините, която може да предизвика остър синузит е зъбен гранулом. Другото неприятно е, че ако е имало хроничен възпалителен процес, без видими признаци, може да се стигне до остеомиелит, който да пренесе възпалителния процес върху околните кости и тъкани. Самият остеомиелит не е точно тумор и се повлиява от антибактериално лечение, но лечението му е свързано и с хирургични манипулации, пункция за източване на събраната гной, локално приложение на антибиотик и т.н.



Тема Re: Синузит при котка?нови [re: Cвeтoзapa]  
Автормaцa (Нерегистриран)
Публикувано02.06.08 13:58



Преди години имах сиамска котка,която след прекарана пневмония остана с хроничен синузит и кихаше и хъркаше като спи,ама живя още 3 години,без да й пречи особено.Е,гостите,като им кихнеше насреща,се стряскаха.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.