Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:41 27.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Дива котка???  
Автор Mierin (неизвестна)
Публикувано17.06.07 03:07



Някой може ли да ми каже що за котка е това? В момента не мога да постна снимка, но ще опитам да й направя възможно най-пълно описание.

Значи намерена е в гората, във врачанския балкан, когато е била съвсем мъничка - на няколко дни буквално. Майката била умряла, а котенцето го взел, човекът който го намери и отгледа.

Сега е голяма котка - вече с 3 раждания.
Външният й вид е много странен - кафяво-черна на цвят, с дълги косми, опашка като на катерица, доста рунтава. Възглавничките на лапичките й отдолу са много тъмно кафяви, до черни, не като на котките които съм виждала досега (бели). Муцунката й отвътре е същият цвят - не бяла, а тъмнокафяво до черно. Има косми в ушите и на върха на ушите - снопчета космички стърчат като антенки. По-голяма е от нормална котка, без да е дебела изобщо и много дива - последният път като видях как се справи с един огромен котарак и го наби, после го издири и къде живее (беше наблизо) и го изгони и от там, явно видя някаква опасност за котетата - направо си е диво животно, макар да е опитомена. Странното е че допускаше единствено бащата на котетата и заедно, на смени ги пазеха през ноща - всички останали котки - бой, изобщо не си поплюва.

В момента живее на село и има 5 котенца. 2 са точно като нея - с черни лапички и муцунка, 2 приличат на бащата(уличен превъзходен), но с тази разлика че са с дълъг косъм - но лапичките и муцунките са им бели отвътре, и 1 е с наполовина черни, наполовина бели възглавнички на лапичките и с черна муцунка отвътре. Но на външен вид пак е като нея. Много странно.

Някой дали може да внесе малко яснота - що за котка е това? Определено е някаква порода, но не знам каква. Възможно ли е да има диви котки, които да живеят в гората, понеже там е намерена, доста далече от всякаква цивилизация и тази котка да е представител на този вид или е някаква друга работата.

Щото до сега не бях виждала котка с черна муцунка отвътре и с черни лапи, а, да щях да забравя има и косми между възглавничките на лапите, а самите й лапи са доста по-големи от тези на нормална котка. И още е като гумена, те и другите котки по принцип са пластични, но тази е в пъти повече.

Едното от малките е женско и досущ като нея - мисля да ми е третото дзверче дето да си взема, ама ако убедя приятеля ми да се навие да си имаме трето и ако не ме изпревари някой, че има супер много желаещи. Всъщност до сега да съм го убедила, но там където са сега май ще им е по-добре - на свобода и на природа, та за тва се колебая.
Благодаря предварително за всяка информация.



Редактирано от Mierin на 17.06.07 03:33.



Тема Re: Дива котка???нови [re: Mierin]  
Автор noble (любител)
Публикувано17.06.07 09:34



Поне както го описваш, това си е точно дива котка. Преди две години в моето село, което е пак в Стара планина, но по-близо до Ботевград имаше нашествие на такива котки. Най-лошото беше, че нападаха домашните котки и кучета и имаше и доста смъртни случаи. Нападаха също така кокошки, зайци и всякакви дребни домашни животни. На село им казват "серакот", но не претендирам да е научно наименование, по-скоро е диалект.

Изглеждат точно като котката, която описваш, а мъжките са и доста по-големи и много страшни. Беше цяла напаст, наложи се домашната ни котка да живее само вътре поне един месец, за да не я убият. После от само себе си изчезнаха.



Тема Re: Дива котка???нови [re: Mierin]  
Авторfelix silvestri (Нерегистриран)
Публикувано17.06.07 11:38







Тема Re: Дива котка???нови [re: felix silvestri]  
Автор Mierin (неизвестна)
Публикувано17.06.07 12:48



Прилича доста на тези от картинката, но козината е по-дълга, опашката е по-рунтава (точно като на катерица) и липсват снопчетата косми дето са на върха на ушичките, като антенки, иначе окраската много прилича.

Редактирано от Mierin на 17.06.07 13:51.



Тема Re: Дива котка???нови [re: noble]  
Автор Mierin (неизвестна)
Публикувано17.06.07 12:51



Значи е възможно да е дива котка.

Иначе тази е опитомена и доста добричка, и много интелигентна, освен, когато трябва да защитава малките си, тогава става направо свирепо диво животно.

И в апартамент не може да живее - след като я отгледа този човек, дето я намери, я закара на вилата си, но в апартамента дето я гледаше направи после основен ремонт - от тапетите не беше останало нищо, ама нали много обича котки...

Редактирано от Mierin на 17.06.07 12:54.



Тема Re: Дива котка???нови [re: Mierin]  
Автор noble (любител)
Публикувано17.06.07 13:45



Точно, ужасно диви са, човекът просто е имал късмет, че я е намерил като малко коте и горе-долу я е опитомил. Почти все едно да гледаш вълк вместо куче. А че има диви котки в Стара планина, има.





Тема Re: Дива котка???нови [re: Mierin]  
Автор Mierin (неизвестна)
Публикувано17.06.07 13:57



Разгледах снимките на други животни. Ето тази:



илюстрира, какво имам предвид под косми дето са на върха на ушичките.

А на тази снимка:


малкото котенце много много прилича.



Тема Re: Дива котка???нови [re: Mierin]  
Авторkatze (Нерегистриран)
Публикувано17.06.07 18:06



Ами тези снимки са на рис.



Тема Re: Дива котка???нови [re: katze]  
Автор Mierin (неизвестна)
Публикувано17.06.07 20:06



Знам, сложих ги за илюстрация на какво прилича тая котка, за която питам и по-специално за космите на ушите отгоре дето ги има и не ги срещнах до сега на снимка на никоя друга котка, освен на тези. Едва ли е рис тая дивачка щот е по-малка, но понеже не мога да й постна снимка, сложих такива дето много приличат. Тази мънинката на втората снимка е почти същата като малките й в момента - единствената разлика е, големината и това че те имат по-рунтави опашки, иначе почти 1:1.

Редактирано от Mierin на 17.06.07 20:07.



Тема Re: Дива котка???нови [re: Mierin]  
Авторred_coral (Нерегистриран)
Публикувано17.06.07 21:40



А, на петна ли са?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.