Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:08 04.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Умираща от глад котканови  
АвторKapи (Нерегистриран)
Публикувано14.06.07 12:53



Здравейте,

моята котана нещо напоследък умира от глад. Кастрирахме я преди 3 месеца, в началото ядеше както и преди - съвсем нормално. Като й сложим храна, тя си хапва колко иска и даже оставаше в чинийката. Сега обаче не е така - постоянно мяука, гали се и скача към храната; изяжда всичко на момента и иска още; онзи ден докато ни е нямало е свалиля един хляб по средата и си похапнала колкото можала; яде обелки от краставици. направо умира от глад горкото котаче. Всъщност е на година и половина, даваме й Роял канин или Про план, според ветеринаря 60 грама дневно. Даваме й повечко /на око/ + неща, които ние хапваме.

Някаква идея защо е толкова гладна, тормозим ли животинката с някаква измислена диета и всичко, което се сетите за умряла от глад котка.



Тема Re: Умираща от глад котканови [re: Kapи]  
АвторПaпи (Нерегистриран)
Публикувано14.06.07 13:02



Имаме кастрати всички те ядат повечко. Слагаме им достатъчно, така че като се нахранят да остане в тавата. Храним ги в тава за да могат всички да ядат ако искат заедно. Откъде да знам кой колко е изял. Не ми изглеждат много тлъстички. Възможно е да има чревни паразити и лечението става лесно и бързо
Но може да има и друго обяснение диабет. Установява се от ветеринар след изследване на кръвта. Диабетът при котките е лечимо заболяване, за разлика от хората и кучетата. Слага се специален инсулин около месеци след това животинката оздравява.
ДЕБЕЛО ПОДЧЕРТАВАМ ДИАБЕТЪТ ПРИ КОТКИТЕ Е ЛЕЧИМО ЗАБОЛЯВАНЕ!!!
Не се отказвайте от нея заради диабет.



Тема Re: Умираща от глад котканови [re: Kapи]  
Авторike (Нерегистриран)
Публикувано14.06.07 13:10



За съжаление след кастрацията, котката няма защо да живее.
За нея е останало само удоволствоето от консумацията. Не се радва на храната а на самата консумация. Не се притеснявай в момента хормоните й намаляват и скоростта с която старее се увеличава. Потърпи още малко и няма да имаш проблеми.



Тема Re: Умираща от глад котканови [re: Kapи]  
Автор Zhimi (чушкопек)
Публикувано14.06.07 13:21



Ако си посещавала форума и преди вероятно си запозната, а ако идваш за първи път да ти кажа - не се шокирай от Ike, той така си говори по принцип.
Обезпаразитявана ли е котката ви вътрешно скоро?



Тема Re: Умираща от глад котканови [re: Zhimi]  
Авторike (Нерегистриран)
Публикувано14.06.07 13:34



Не не казвам че трябва да се шокира, нека само на сигурно място си отбележи
днешкашната дата 14.06.2007 и когато котката й почине нека да отбележи колко време е минало и да го побликува тук в форума.



Тема Re: Умираща от глад котканови [re: ike]  
Автор isetodd (konete)
Публикувано14.06.07 13:41



абе как може да говориш така бе еи ти кво като е кастрирано животното ще умре ли а аааааааа

мале как ме издразни с тоя си просташки постинг.Лично нямам кастрирани животни ама сега след като ни роди немската овчарка и отгледа малките ще бъде кастрирана нежелаем други поколения имаме си 3 кучета (в къщата си ги гледаме) .Една позната имаше кастрирана котка и си живя 9 години после както си гонеше гълъб и падна от парапета на прозореца оцеля ,но стана инцидент една саксия падна върху него и се наложи да бъде приспан.Ядеше повече от преди ама не е бил нещастен продължаваше да си играе и лудува дори пакости продължи да прави.И аз го знам защото беше брат на моя сиамски котарак.



Тема Re: Умираща от глад котканови [re: Пaпи]  
Автор ()+ (Усмихни се!)
Публикувано14.06.07 13:43



Най-вероятно са просто паразити. Не смятам, че има основания да се опасява за диабет - там жаждата е голяма


Нищо толкова страшно, както се казва "едно коте не е ли хванало паразити, не е коте"

Whenever someone says "I'm Sorry!" say, "No, your not, your just going to do it again."

Тема Re: Умираща от глад котканови [re: Kapи]  
Автор LaGata (малко позната)
Публикувано14.06.07 13:54



Аз имам двама кастрирани разбойници - ядат си нормално лакомо, както и преди кастрацията ( е, поне за единия имам данни за преди, другия си дойде кастрат), и са си жизнени и весели котараци - дай им само да се гонят из апартамента, да си играят и бутат всичко изпречило се на пътя им и да скачат след мухи и птички, както си умират и да мъркат, да се търкалят предизвикателно пред теб и да си молят да ги галиш до изнемогване


Кастрацията не значи смърт при животните. Нито обезателно надебеляване до пръсване - има си специални диетични храни, и то точно на Роял Канин, които моите котараци поне обожават.
Преди имах котка, която умря на 12 години, некастрирана - разви тумор, и фактически трябваше да я приспим , когато беше на 9, но от малодушие и зрънце надежда не го сторихме, и си умря в мъки. Казаха ни, че една кастрация е имало възможност да предотврати това. Но предполагам е било въпрос на просто късмет. В селото на баба ми има доста котки некастрирани, но те умират в битки, от кучета, от лоши съседи - така че не може да се определи точно колко би била продължителността на живота им без тези утежняващи обстоятелства.
Вероятно котките на ике и еметик - върлите защитници на некастрацията- са си прекрасни същества, които имат прекрасен некастриран живот - браво и на котките, и на стопаните. Но толкова излишен драматизъм ми идва в повече, вярвам и на другите.



Тема Re: Умираща от глад котканови [re: ike]  
Автор noble (любител)
Публикувано14.06.07 14:56



Ау, ау, какъв драматизъм, колко зловещо и колко тъпо и некомпетентно. Нямало котката за какво да живее. По принцип не чета мненията на тези ике и на еметик, но понеже четох темата в пълен преглед и се натъкнах на поредната глупост. Не ми е ясно само защо продължават да се включват, направете си клуб за фенове само на некастрирани животни и не досаждайте. Не е интересно за никого.

За сведение имам 6 годишен кастриран котарак в добро здраве, нормално тегло и прекрасно настроение.





Тема Re: Умираща от глад котканови [re: noble]  
Авторike (Нерегистриран)
Публикувано14.06.07 23:34



Тук е клуб котки.
Не е клуба на собствениците на кастрирани котки.
Вклучваме се за да разберат хората какво са пичинили на животните.
Честито за така наречения ти котарак, ще кажа на моите котараци като изпитват оргазъм че твоя е в добро настроение.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.