Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:18 16.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Ядосаха ме много .....  
Автор MechoPuh. (член)
Публикувано16.04.07 14:23



Не зная кой лишен от възпитание и такт мой познайник ми раздава ЛИЧНИЯ при това СЛУЖЕБЕН телефон наляво надясно, но преди малко ми се обади едно истерясало лелче. Били и дали моя телефон, защото сме били някаква организация за защита на животните. Казвам и да (макар да не сме организация за защита на животните, а просто на котките - доста по-ограничено понятие), защото не искам да се впускам в просторни обяснения пред колегите и я моля да ми се обади след 18 часа, когато приключва работния ми ден и когато е по-приемливо да обсъждам подобни въпроси. На това тя отговаря, че било мнооооооого спешно

. Викам ми хубаво - айде щом е толкоз спешно кажете с две думи за какво иде реч. Та спешността, която не може да почака няколко часа се оказа, че имали пред блока котка, която според нея била крастава. Да сме ходели да я вземем, че да не сее зарази . Обясних и леко раздразнена, че който и да и е дал моя телефон е трябвало да и разясни, че нито имаме стационар, където да настаним клетото
животно нито възможност на секундата да ходим да ловим котки. Иначе щяла да плати за лечението (или поне за колкото си представя, че ще струва). Само да изпратим някой да вземе котката и да я носи по лекари. Та така ...
Всички, които искат да възпитават хората в любов към бездомните котки и да им разясняват полезността им, да ми пратят на ЛС телефоните си, за да препращам подобни случаи към тях, защото тая наистина не знам какво да я правя, а не се съмнявам, че ако не и решим проблема ще прибегне до други мерки.



Тема Re: Ядосаха ме много .....нови [re: MechoPuh.]  
Автор bushkata (минаващ)
Публикувано16.04.07 17:01



Теоретично, ако е краста, демодекоза - и АКО котката дава да се пипа - може да се лекува там,на място. Като се обясни и на бабето, че котката се лекува, че не е заразно и т.н. Без стационар и т.н. Още повече, че тя е казла , че ще даде пари за лечението.

Най-добрия вариант е да имате поддръжници и членове,като си разпределите София (България

) по райони. Така ще е лесно - намирате най-близкия до бабето човек и той се занимава с нея.

Редактирано от bushkata на 16.04.07 17:02.



Тема Re: Ядосаха ме много .....нови [re: bushkata]  
Автор MechoPuh. (член)
Публикувано16.04.07 17:29



Тази не е бабка (имала 2 деца, по това съдя). Само можем да гадаем какво и е на котката без да се види от лекар. Всички тук прекрасно знаем колко са трудни за диагностициране и лечение кожните заболявания. Силно се съмнявам тя на око да е успяла да постави диагноза. Просто всеки е чувал за краста и гъбички и следователно всеки проблем се причислява в една от тези категории. Може пък и всичко да е силно преувеличено.
И да, наистина теоретично е хубаво да имаме повечко сътрудници и да си разпределяма задачките, но за момента това е само едно добро пожелание. 7 човека просто няма как да покрием всички възможни Софийски квартали. Да не говорим, че е добре да има сред нас и хора, които могат да си позволят да не работят, защото лично на мен вече не ми остават сили и време за всички подобни случаи . Надявам се да успеем да измислим нещо, така че да помогнем на котката. Надали се чувства особено добре с кожен проблем.



Тема Re: Ядосаха ме много .....нови [re: MechoPuh.]  
Автор bushkata (член)
Публикувано16.04.07 17:58



Малко са хората, които не работят. За това събирайте членове -когато задачите се разделят между много хора е по-лесно да минеш след работа покрай двата квартални котака, за които отговаряш в момента и да им подметнеш (примерно) хапчето за краста или против глисти.



Тема Re: Ядосаха ме много .....нови [re: bushkata]  
Автор MechoPuh. (член)
Публикувано16.04.07 20:22



Да, и с това принципно съм съгласна. Само дето хората изискващи да се направи нещо по "въпроса" или страничните наблюдатели даващи акъл са много повече от тези, които активно биха направили нещо и биха си губили времето за почивка. Но предполагам, че ти това си го знаеш

. Забележката ми в никакъв случай не е насочена към теб. Искаше ми се някой от дървените философи да се включи в темата и да ходи да образова и възпитава хората, не ти . То е ясно, че ние като сме луди и сме се хванали на хорото все ще сме между чука и наковалнята - от едната страна ще са тези дето изискват да им се разчиства терена от "заразоносители", а от другата любителите на природосъобразния начин на живот на истинските котки .



Тема Re: Ядосаха ме много .....нови [re: MechoPuh.]  
Автор bushkata (член)
Публикувано16.04.07 20:27



Готин разговор стана, харесва ми


Пак от опит мога да ти кажа,че само със собствен пример можеш да ентусиазираш други хора да се включат и ВСЕ ПАК те няма да са много - "работещата група" е основна. Тя изнася основната тежест, но се появяват хора, които биха могли да помагат за едно или друго, стига да успеете да ги организирате.



Тема Re: Ядосаха ме много .....нови [re: MechoPuh.]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано16.04.07 20:49



Ти ли си се хванала на хорото? Знаеш ли писна ми от вашата организация. За най-малкия проблем пищите да се събират пари и да се организират хората. Оки ще ходя да лекувам и тази котка АКО ВЗЕМЕШ КУЧЕТО. Ама ще ме питаш какво куче. Ами куче. Е бушката го знае. Счупена горна челюст, разцепен език, пукнат череп, счупен таз, счупена тазобедрена кост. Като го намерих очите му бяха наобратно и беше в кома. Стояло е с тези рани 5 дни. КАто го намерих беше под един храст след цяла нощ дъжд, мокро. Това преди 1 месец. Хайде ще събираме ли пари че месечния ми бюджед за козметика замина? Пфуууууу събирате пари от хора като Гатофилия и т.н. - те и без това ги дават за котки. Смущават ви работата. Приятели на котките пфу пфу пфу. Колко котки до сега сте им осигурили дом и хора които да ги гледат?
Да ти кажа ли мойта бройка каква е. Дървени философи, ха.
Айде отивам да бия инжекции на Шики. Вече ходи ... ставам на 3 часа, защото иначе сама се раздвижва а не пази добре равновесие и може да се удари. Отпуска съм заради едно бездомно куче. Заради поредната гадинка.
Ах ама тя ми се обади по време на работа, ауууу

Или другия въпрос - как може човек да има над 10 котки и да не печели от тях? - Мисля че папи го зададе? Знаете ли най-долната паплач хора са тези изкарващи пари от продажбата на котки и кучета.
Съжалявам ако всеки от вас приятелите на котките поеме поне по половината онази баба ще ви е малко. И няма да простите пари от хора които и без това нямат много.
Не ви ли е срам?

Ако не можете да се грижите сами за себе си не смейте да решавате бъдещето на която и да е КОТКА. Пфуууууууууууууууууу



Тема Re: Ядосаха ме много .....нови [re: emetic]  
Автор bushkata (член)
Публикувано16.04.07 21:27



За парите не си права - за да може да се помага, трябват пари. Друго е че освен пари се жертва и собственото време, нерви, сън.
Пресния пример е с 42-те кучета - всички виждат колко пари се събраха, много. Оцеляха само 8, но опитахме. Без пари.. как? Нямаше начин без помощта на всички тези хора.



Тема Re: Ядосаха ме много .....нови [re: bushkata]  
Автор MechoPuh. (член)
Публикувано17.04.07 00:04



Няма смисъл да го обясняваш това на Еметик

. Тя е майка Тереза за котките и кучетата. Всичко и е от ясно по-ясно . Някой ден ще ходим и при нея както при бабата сега, защото и без да ни казва знаем колко животни е задомила - 0. Е, ако не броим тези, които като им омръзнат след година-две престой у тях трайно и еднопосочно командироват по родните си селца. А и за кучето знаем (както и за всяко друо коте или куче, с което си се занимавала) - орева 2-3 форума да търсиш транспорт и да се жалваш от некадърните ветове. Само не разбрах що не каза, че ти трябват пари за такси. Щяхме да ти дадем . Сега чакам да ми дадеш телефона си да препратя случая към теб да се оправиш и да успокоиш подплашената майка, че няма да умре от накоя зараза и да я образоваш по въпросите за ползите от бездомните котки. ЧАКАМ!

Редактирано от MechoPuh. на 17.04.07 00:06.



Тема Re: Ядосаха ме много .....нови [re: MechoPuh.]  
Автор ofika (минаващ)
Публикувано17.04.07 09:30



Не сте прави

Изкривявате фактите. Никого не е командировала, а като казвате, че й омръзват предполагам и вие не си вярвате.



Ако Грибо можеше да говори едва ли ще поиска да се върне обратно в апартамента.

А леличката спокойно може да й я прехвърлите да я образова. Ще го направи с голям успех.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.