Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:52 27.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Котето повръщанови  
АвторMaя (Нерегистриран)
Публикувано22.01.07 06:57



Някой знае ли защо? Повръща по няколко пъти докато излезе всичко което му е в коремчето, след това се успокоиява и след няколко дни пак. И така вече 3-та седмица. Моля ако някой има подобен опит да сподели.



Тема Re: Котето повръщанови [re: Maя]  
АвторSometimes (Нерегистриран)
Публикувано22.01.07 07:44



Какво е котето ти? Дългокосместо или с къса козинка? С какво го храниш? Какво представлява повърнатото - несмляна храна или обработена? До стомашен сок ли повръща или не стига дотам? Трябва да ни дадеш малко повече информация, за да те насочим към вероятната причина (и пак не е сигурно дали ще я уцелим). Аз имах един такъв случай с Крис. Ей, побърках се от притеснения. Че гастрит ли не й преписах, че от линеенето ли, а то се оказа, че нашата яде като прибара от кутиите на цигарите целуфанчето. Незнам какво толкова му харесва, но си умира от кеф. Веднъж я хванах точно на момента, тъкмо като го е измъкнала от пепелника и се бори с него. Тогава ми стана ясна причината. И едва ли бих предполагала, ако не го видях....



Тема Re: Котето повръщанови [re: Sometimes]  
Автор vikikat (непознат )
Публикувано22.01.07 08:56



Трета седмица да чакаш? Води го на доктор, това не е нормолно състояние и причините може да са всякакви.......



Тема Re: Котето повръщанови [re: Maя]  
Автор Mor-Rioghain (=^..^= )
Публикувано22.01.07 12:10



Мъжки ли е, женска ли е? Веднага на доктор! Приблемът може да е много сериозен! Не искам да те плаша, но... веднага заведи котето на лекар!



Тема Re: Котето повръщанови [re: Mor-Rioghain]  
Автор Sometimes (Несериозна)
Публикувано22.01.07 21:23



Какво имаш предвид с пола? Най-опасното което може да е станало, това е хроничен гастрит ми се струва. А в най-добрия вариант - събиране на космени топки в стомахчето (но пък необръщането внимание на това също води небезобидни последици). Или както случая, който споменах с Крис и мистериозното повръщане - просто лош навик.

Умните хора си служат с прости думички.


Тема Re: Котето повръщанови [re: Sometimes]  
Автор Mor-Rioghain (=^..^= )
Публикувано22.01.07 22:05



Ами по подобен начин си отиде котаракът ни

Не ядеше известно време, повръщаше много и като го заведохме казаха рак на дебелото черво. Затова реших, че ако е мъжки може (недай си Боже!!!) да е същото. Ама права си, де. То май не зависи от пола...



Тема Re: Котето повръщанови [re: Mor-Rioghain]  
Автор Sometimes (Несериозна)
Публикувано22.01.07 22:25



Милото животинче... Какво направихме с природата, че толкова животни страдат... заради нас и грешките ни


Но той сега навярно още ти се радва! ...от котешкия рай

Умните хора си служат с прости думички.

Тема Re: Котето повръщанови [re: Sometimes]  
АвторMaя (Нерегистриран)
Публикувано22.01.07 23:55



Котето е женско, на 8 месеца, къс косъм. Когато ще повръща първо издава странен звук, след това повръща току-що сдъвкана храна и след 10-15 минути повръща жълт сок. Не мога да мръдна от работа до четвъртък а и няма кой друг да го заведе на лекар. Ужас направо.



Тема Re: Котето повръщанови [re: Maя]  
Автор Sometimes (Несериозна)
Публикувано23.01.07 00:04



Най-добре наистина се освободи един ден и го заведи, защото така описано на мен ми прилича на гастрит. Или погледни горе в статичната тема за лекар, който работи и извън стандартното работно време, защото не се знае колко време ще са ви необходими посещения, докато се оправи.
Дръж го един ден гладно и след това го храни с пастетчета или консерви за малки, но не и със суха храна поне два-три месеца.

Умните хора си служат с прости думички.


Тема Re: Котето повръщанови [re: Maя]  
Авториви (Нерегистриран)
Публикувано12.03.07 19:22



Мая,
Какво стана с котенцето?
Моето котенце започна също с такива симптоми. Почна да повръща. И на третия ден като отказвае да яде, го заведох на ветеринар. Диагностираха го с левкемия, люкоза? дали е така на български? и в последствие от усложненията и жълтеница.
В събота го прибрахме от ветеринарната клиника. Посъветваха ме да му давам суров телешки черен дроб за левкемия?
Някой знае ли какво друго може да окаже благотворно въздействие?
Котенцето ми е на 10 месеца. Скоро има рожден ден. Оказа се, че тази болест, имунна недостатъчност му е била предадена още като котенце от майката.
Сега от както е вкъщи хапва по малко и пийва водица, млекце. Многос е зарадва на черния дроб. Но...не си играе, лежи през почти цялото време. Радва ме това, че поне отива на слънчице, а не на сенчести места, но лежи, спинка през почти цялото време.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.