Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:27 28.09.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема струпеинови  
АвторBacя (Нерегистриран)
Публикувано19.03.07 16:54



Здравейте, силно обезпокоен съм от нещо като струпеи по тялото на котето ми. То е мъжко, няма година. От известно време му се появиха нещо като ранички във вид на пирамидки,, чеше се, спря да се храни, изглежда унило. От това, което прочетох мисля, че става въпрос за микроспория. Домашните също прихванаха някакви червени петна по кожата, които сърбят ужасно, явно сме заразени от едно и също нещо. Кажете ми моля методи как се лекува това. Преди половин година е било същото. Тогава жена ми е водила котето на ветеринар и са му били серии от инжекции. Смятахме, че всичко е наред, но сега пак се повтаря. Какво да правим?



Тема Re: струпеинови [re: Bacя]  
Автор l4ko (паднал от звезд)
Публикувано19.03.07 18:19



Ветеринар за котето и кожен лекар за вас.



Тема Re: струпеинови [re: Bacя]  
Автор HaдяИ ()
Публикувано20.03.07 09:31



Не разчитайте на съвети! А и най-лошото, което можете да направите е самолечението - както за вас, така и за котето! Така че - колкото е възможно по-скоро и на ветеринар и на кожен лекар!



Тема Re: струпеинови [re: Bacя]  
Автор MechoPuh. (член)
Публикувано20.03.07 12:23



И аз ще се присъединя към мнението на писалите преди мен. Отидете на лекар. Кожните заболявания са трудни за диагностициране и упорити за лечение. Ако сте от София отидете в института по ветеринарна медицина (за името не съм 100 % сигурна, но се намира на бул. Прага). Аз съм с много добри впечатления от лекарите там. До сега винаги са се отнасяли сериозно и са поставяли верните диагнози. Аз също като малка бях хванала същото, което описвате от котката си, но с едноседмично третиране проблемът при мен изчезна, а с малко повечко упорство (защото котката трябваше да се маже и след изчезване на признаците) се оправи и мацата. Успех и пишете какво става.



Тема Re: струпеинови [re: MechoPuh.]  
Авторdreik (Нерегистриран)
Публикувано20.03.07 17:14



Може ли да напишеш малко по-подробно къде точно се намира този институт. В гугъл не успях да го намеря, а пък и моята маца има някакъв кожен проблем, който вече втори лекар ми казва, че не знае какво е. Така че ще съм много благодарна на малко повече инфо.
Благодаря предварително.



Тема Re: струпеинови [re: dreik]  
Автор SimplyAVEN (минаващ)
Публикувано20.03.07 17:58



Мечо Пух, не беше ли на бул. Пенчо Славейков този институт, аз там съм ходила

Пенчо Славейков се пресича с Прага, ако тръгнете от Петте Кьошета към Медицинска Академия, първият светофар е с Пенчо Славейков кръстовището. оттам надясно по Пенчо Славейков и института се падаше почти срщу басейн Виктория и ресторант Капитан Кук, на десния тротоар, може и малко по диагонал да е - ако става въпрос за същото място



Тема Re: струпеинови [re: dreik]  
АвторMechoPuh (Нерегистриран)
Публикувано20.03.07 18:01



Ами бул. Прага е същият този, на който се намира и Пирогов. Института, за който говоря се намира обаче по-близо да кръстовището на Прага и Георги Софийски. На същото това кръстовище е бившата баня Мадара ако това ще помогне да се ориентирате. Оттам минават тролеи 9, 8 и 2. Слизате на спирката срещу банята и завивате по Прага надясно. Вървите в посока към Пирогов и вдясно ще видите сградата на Института. Дано да съм обяснила що годе разбираемо

.



Тема Re: струпеинови [re: MechoPuh]  
Автор SimplyAVEN (минаващ)
Публикувано20.03.07 18:06



Прага е булеварда, по който вървят тролеите. След кръстовището Прага става Георги Софийски. Пирогов се намира на бул. Пенчо Славейков, все пак говорим за едно и също място значи





Тема Re: струпеинови [re: dreik]  
Автор SimplyAVEN (минаващ)
Публикувано20.03.07 18:11



ето ти карта да се ориентираш:





Тема Re: струпеинови [re: SimplyAVEN]  
Автор MechoPuh. (член)
Публикувано21.03.07 00:15



Леле как се изложих. Мерси за корекцията. За абсолютно едно и също масто говорим. Не знам защо така упорито продължавам на всички да разправям, че това е Прага .... Надявам се след твоите уточнения хората вече да са разбрали.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.