Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:47 30.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Хайде да се разберем веднъж завинаги!нови  
АвторAнaтoлий (Нерегистриран)
Публикувано17.03.07 22:57



Най-добронамерено и на кратко ще си изразя мнението тук по нещо, което ме дразно изключително много! Провокиран съм от темата на Светозар, на който му се налага да се раздели с котките си, но има и куп други теми, в които тази основно възприета линия на свекървешко конско присъства. ВСЕ МНОГО РАЗБИРАТЕ И ВСЕ ОБВИНЯВАТЕ. Ми налага му се на човека да си закара котките на село и айдеееее почна се - всякакви лелки и бабички започват да се възмущават все едно човекът се кани да изхвърля котките си или да си прави кожух от тях. Как можело, ама навън ли щели да живеят, ама сърцата им се късали, ама температутите..Е АЙДЕ СТИГА! Човекът си е гледал котките с любов 1 година, има опит и е тъпо някакви балалайки дето си нямат работа да му опяват на главата колко е безотговорен, а пилешките им мозъци да симулират тежки разсъждения, примесени с висока компетентност, себеизтъкване поради последната, както и неизменните тъпотии (пак за себеизтъкване колко са хуманни) "сърцето ми се къса", "боже колко мъка има на тоя свят, боже" и прочее.

Ми вие ше вземете да заколите човека бе. Нито знаете защо, нито пък той ви дължи обяснения. Решил го е и тва е. И като ви е грижа за котките, пишете с отговори на въпросите му, а не да се бутате за похвали с туповатите си писания.



Тема Re: Хайде да се разберем веднъж завинаги!нови [re: Aнaтoлий]  
Автор isetodd (konete)
Публикувано17.03.07 23:05



Може би ако беше обяснил(Светозар) ,защо трябва да вземе тези крути мерки нече е длъжен ,но хората в клуба се опитват едвали не да спасияват котките а той един вид просто едвали не ги изоставя няма значение каде и при кои тези котки са свикнали с него .И те страдат вярно неса като хората ,но лично моито коте Арчи като си го взех няколко дена тъгуваше за старите си стопани .

неискам да съдя никого нито да заповядвам на хората просто моито мнение е ,че трябва да им намери нов дом .



Тема Re: Хайде да се разберем веднъж завинаги!нови [re: Aнaтoлий]  
Автор Gatofilla (минаващ)
Публикувано17.03.07 23:48



Анатолий, младежо буен, възпитан и сладкодумен!


Ето, твоята връстничка Изето, ти отговори от сърце, а на тона и качеството на писанието ти изобщо не си струва да се отговаря, ти си се изокал и си доволен, и дано аз да съм единствената от цитираните от теб, дето да ти е намигнала с разбиране.
Впрочем, пробвал ли си се някога в литературна критика? Много яки анализи правиш...



Тема Re: Хайде да се разберем веднъж завинаги!нови [re: Aнaтoлий]  
Автор ofika (минаващ)
Публикувано17.03.07 23:55



Ти пък кой си!?


Поне пиши от регистрирания си ник.



Тема Re: Хайде да се разберем веднъж завинаги!нови [re: Aнaтoлий]  
Автор denii (писанка)
Публикувано18.03.07 00:02



айде и тука! що ли стилът ти на писане ми е толкова познат?

ще ти отговоря и аз само веднъж и също така най-добронамерено. в случая става въпрос за отговорност. вземеш ли животно ставаш отговорен за него и всичко, което му се случва. същото е при децата. да, може да се появят обстоятелства в живота ти, които не ти позволяват да се грижиш за животното вече. обикновено подобни обстоятелства не се появяват от днес за утре. и ако наистина обичаш животните си първо ще направиш всичко възможно да съвместиш двете неща. ако това не може да се случи ще направиш всичко възможно промяната да не се отрази брутално върху животните.
и нещо последно - замисли се колко тежко се отразява смяната на топлия дом, готовата манжда и безгрижието със студа, мишките и постоянните рискове.
как би се почуствал/А ако те пратя назад във времето да живееш в пещери, да ходиш на лов и да се храниш с убитата от теб плячка? щото е същото.
всички питахме светозар защо не опита да им даде шанс чрез обяви. може и на следващото зооекспо да ги донесе. възможности има. разбирам, че му се налага и че му е тежко, но както казах вземеш ли живо същество носиш отговорност за него.

та това е от мен. не се старай прекалено по темата. хората казаха каквото мислеха и великия спор, който целиш няма да се получи.

Осиновете бездомно животно - Зооекспо.



Тема Re: Хайде да се разберем веднъж завинаги!нови [re: Aнaтoлий]  
Авторпpecтъпниk (Нерегистриран)
Публикувано18.03.07 18:06



Няма да срещнеш разбиране. Старите моми, истерични лелки и неграмотни хлапачки, живеещи във конефермата на тати прогониха много свестни хора, обичащи животните. Дори аз пиша не от ника си, иначе ще бъда линчуван. Трябва да се разбере веднъж завинаги, че съществуват и нуждите на стопанина, които все пак са по-важни. Не е нормално да се съжителства със сто котки в апартамент, да живееш всред смрад, мизерия, ако някой ти отвори случайно вратата да бяга докато може от страх. Всичко това от любов към животните. Или пък омраза към собствения биологичен вид?
И да изтриете поста не ме стряска





Тема Re: Хайде да се разберем веднъж завинаги!нови [re: пpecтъпниk]  
Автор bushkata (минаващ)
Публикувано18.03.07 19:40







Тема Re: Хайде да се разберем веднъж завинаги!нови [re: пpecтъпниk]  
Автор Sometimes (smile!)
Публикувано18.03.07 19:53



Аааа, ма не така! Другия път като решите да си изказвате мнението, влизайте си в никовете (и обезателно да пишете адрес, имена, абе всичко), че пак получих истерично излияние в ICQ-то (слава Богу, че има игнор!). Щото няколкото човека, ръсещи тежките си мнение наляво-надясно, без да им премигне в мозъчето дори какво ръсят и защо го ръсят, като срещнат нещо противоречащо на високия им морал и разбирания и веднага следва "що ли стилът ти на писане ми е толкова познат?"... Сякаш не може да им мине през плиткото мозъче, че стилът на писане няма нищо общо с личната позиция и това може да е виждане както на един, така и на хиляди други като него. Ама абсолютно различни от тях.
Колко комплекси се избиха тука не е истина...
Предлагам на мода да изрови темата на vikikat за толерантността и да я лепне най-отгоре - ще е от голяма полза.
Наистина не се търпите и изгонихте де-що може свестен човек оттука.

Г-жа Несериозната


Тема Re: Хайде да се разберем веднъж завинаги!нови [re: пpecтъпниk]  
Автор Borat (новак)
Публикувано18.03.07 21:22



няма страшно, Краси, и без да се логваш си личи че си ти.


понеже (както правилно ви е обърнала внимание бушката) това е явно тема тип тоалетна, ще си позволя тук да напиша това което в другата тема не мисля че има място. става дума за това че всеки сам избира как да гледа домашните си любимци и поема отговорност за избора си. понякога се допускат грешки и човек се учи. едни от собствения си опит други от чуждия. когато се обиждате от това че някой ви е казал собствения си опит (или извода от него) си помислете добре че след време може (и обикновено така и става) да се окаже че е трябвало да послушате. това се отнася (на прима виста се сещам) за темите за хапчетата, свободното излизане и отворените прозорци и тераси по високите блокове. във всички тези случаи е ясно какво ще стане (и повярвайте ми то ще стане) рано или късно ако не се вземат мерки за обезопасяване.

в тази връзка гарантирам на Краси че котаракът му няма да доживее 10 годишна възраст. не и без трудно, скъпо и мъчително лечение.
на всеки пускащ си котарака свободно че преди да нъвърши 10 години един единствен път няма да се върне. последния път.
на всеки позволяващ на котката си свободен достъп до високи прозорци и балкони че някое от следващите й падания (отново преди да навърши 10 годинки) ще е фатално.

ако мислите че тази възраст е достатъчна продължавайте. ако искате повече-слушайте ПАТИЛО, не старило.
и последно-по конкретния повод (темата на Светозар) за Мая и Пея искам да кажа че се случва всичко и понякога наистина човек няма избор и не може да задържи любимците си. избора е в това как да се раздели с тях. не мисля че пускането на село е опция за апартаментски котки, но всеки с разбиранията (и мъзможностите) си.


ПС: Неткет, много ниско падна...



Тема Re: Хайде да се разберем веднъж завинаги!нови [re: Borat]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано18.03.07 21:38



И аз да напиша нещо от личен опит.
Преди няколко години се случи така, че се наложи спешно, ама наистина много спешно да намеря дом за едно коте. На моя колежка й се качило в колата, докато се готвела да пътува. Харесала го и решила да го вземе. Добре, ама на другата сутрин приятелят й вече трудно дишал, да се чуди човек защо го е взела, като знае за алергията. Само да уточня, че става дума за онази зима преди няколко години, когато температурите стигаха до -20. Тя дойде на работа и каза "намирай стопани, трябва до довечера да сме дали котето на някой, защото моят не може да се прибере от работа, веднага почва да киха и кашля и се подува". Започна едно въртене на телефони. Работата наистина беше спешна, защото котето можеше да остане на -20, а според нея е било изгонено, защото никой не се обади на обявата да си го потърси. Та една приятелка се нави да го вземе, това вече стана към 22ч и трябваше да отидем до другия край на София, за да й го закараме с всичките му играчки, храни и тоалетни, които колежката му беше купила предния ден. Да не казвам как се въртяхме с колата и щяхме да се пребием, това е друг въпрос. Важното е, че животинката си намери дом и до ден днешен си го има.
Все пак се замислям какво щяхме да правим, ако тази моя приятелка не я беше взела...


Наистина има спешни моменти, когато просто трябва да се направи нещо.
Абе не знам защо го разказах това, ама исках да кажа, че тук всички обичаме котките и не разбирам защо са тези препирни и разправии. Някои хора реагират много остро дори на това, че други искат съвет за нещо. Съвет се иска от незнание, човекът може да е мислел, че на селото му котките ще бъдат по-добре, отколкото биха били, ако ползва друга опция. Ето, че разбра какво да направи, и доколкото виждам, ще го направи.
Borat, лепнах се за теб, защото мнението е последно Иначе това го казвам на всички.
Нека тази тема бъде вашата боксова круша и да се ориентираме към по-добро настроение и отношение.

______________________________



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.