Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:54 28.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Хайде да се разберем веднъж завинаги!нови [re: julkata_]  
Автор denii (писанка)
Публикувано18.03.07 21:57



хубаво си го казал, браво.
особено това за грешките. трябваше да го разбера и аз от опит, за съжаление, а не от съвет. в подобни случаи масовата грешка е "Да, ама точно на мен няма да се случи". и аз така си казвах. и взе, че се случи точно на мен. сега обяснявам същото и на стопаните на едно от моите котета. и те разсъждават като мен в началото.

затова като прочета някоя подобна тема се замислям. когато започна спора около темата на светозар се замислих - ми ако и на мен се случи нещо такова, че трябва да оставя котките си? първо си казах, че каквото и да ми се случи никога няма да ги оставя. после осъзнах, че никога не бива да казвам никога. мислено правех списъци на приятели, които биха ги взели и се оказа, че де факто нямам толкова много такива приятели. в един момента установих, че ако точно сега ми се наложи да ги оставя, просто няма къде или на кой. селото автоматично го изключвам, защото съм повече от убедена, че не биха оцелели там. действително, подобна ситуация е меко казано ужасна. дори се замислих, че трябва да си направя и котешко наследство - ми какво, всичко се случва. утре може да ме блъсне кола и да изпадна в кома, кой ще се погрижи за котките ми, къде ще идат те? брутална мисъл, но може да се случи.

иначе за другите ситуации има избор - много пъти съм виждала обяви, че хората заминават за чужбина и имат нужда някой да прибере любимците им. при достатъчно усилия и желание начин винаги се намира начин положението да бъде разрешено по добър начин за всички страни.

Осиновете бездомно животно - Зооекспо.



Тема Re: Хайде да се разберем веднъж завинаги!нови [re: Borat]  
Автор Sometimes (smile!)
Публикувано19.03.07 01:20



Аз немога да разбера какво продължава да ми се спряга името в този форум. Eдиния ми цъфва на icq-to, другия ми прави намеци тука, че и на другия ник (netcat ли ти липсва?). Казах - НЕ СЪМ ПУСКАЛА ТЕМАТА И НЯМАМ НИЩО ОБЩО С ТОВА. Не дадох ли достатъчно ясно да се разбере, че вече не ме интересува какво става тук.
Toва че съм абсолютно съгласна с част от засегнатото си е съвсем отделен въпрос.
Изобщо не ми споменавай старило и патило, недей да отклоняваш и насочваш в съвсем различна насока от това, за което става дума. От ясно по-ясно е, че винаги ще има нужда от съвети, помощ както и напътствия. Но не това е най-важното, а именно как ще се дадат тези съвети и как ще накараш човек да не прави това, ами тъкмо онова, което ти се опитваш да му обясниш, че е по-правилно. Много ясно, че това не става с нравопоучителен тон. Нито с назидателен. Какво да говорим пък за грубоват, обиди, арогантно държание и пр., и пр. все едно отсрещния е полуидиот.
Еми, не става така. Представи си някой теб така те "съветва", кажи ми, ама откровено - ти ще му изпълниш ли съветите? Колкото и да са вярни и правилни. Малко ме съмнява. Както се казва в такъв случай - насила не се дава. С грубост, бих добавила - също. А начини да се каже едно нещо, винаги има много и най-различни - и правилни, и грешни.
За злъчните и злостни забележки... става ясно от какво са породени. Но всеки случай не и от добро нещо.
Както и не водят до добро, нито пък дават някакви резултати. От което, замисли се и колко помагат подобни съвети.
Ако имаш да казваш нещичко - то кажи си го, с прости думи, с нормален тон. Ако не можеш - замълчи си. Друг ще го стори вместо теб, който наистина би помогнал без да се сили много-много с обвиненията, нравоученията и другите от този род. Особено да кажеш на човек, който си държи на животинките, взел ги е от улицата или където ще, и трепери над тях, когато нещо им се случва, да му кажеш че е безхаберен, безотговорен, да му изредиш грешките със строг тон една след друга, както и да не забравиш да подчертаеш, че именно от тези грешки страдат животинките му... Не знам що за нормален човек би бил доволен да даде подобен съвет. Освен да развие чувство на вина в собственика, не виждам с какво друго допринася.
Да не говорим, че именно от тези съвети, хората вече ги е страх като имат проблем да напишат за него, току-виж им се изсипала една кола обвиняващи ги, щото и без това не им е малко ситуацията, в която са. Замислете се колко си помагате в такъв случай. И спри да ме месиш в клуба - за последно ти го казвам.
И да, факт е - много хора си изпренесоха чукалата, откакто се развихриха други - факт, от който, ако не се осъзнаят тия последните, ще си останат накрая да си цвилят сами едни срещу други.


П.П. Не, това не е Красимир, както и по-горното не съм аз. Спри да набеждаваш хората, дето хал хабер си нямат.

Г-жа Несериозната


Тема Re: Хайде да се разберем веднъж завинаги!нови [re: julkata_]  
Автор Sometimes (smile!)
Публикувано19.03.07 01:30



Юлка, хайде моля те, ти виждаш ИП-тата, обясни им на тия двамкта (пък ако има и още), че не пиша аз, да спрат да ме занимават с глупости.
При следващият опит да ме намесете в скандал, наистина ще почна да пиша, ама да не зареват тогава други... тия дето си нямат явно работа или им е скучен живота. Не ме предизвиквайте, защото както мога да съм мила, добра и съобразителна, така мога да съм непоносима и отвратителна - специално към тия двамката и сие.

Г-жа Несериозната


Тема Re: Хайде да се разберем веднъж завинаги!нови [re: Sometimes]  
Автор denii (писанка)
Публикувано19.03.07 01:55



къде видя някой да изрежда грубо грешките на светозар? къде видя обиди към него? хората просто му обясниха какво се случва с апартаментски котки пуснати на село.

а откъде ти пък знаеш, че това не е въпросният красимир? не че ме интересува толкова много, но след като очевидно това е човек, който пише в клуб с регистр. ник, то смятам, че имам правото да знам кой е той. особено след като си позволява да обижда по такъв дребнав и малоумен начин. самият той/тя казва, че не иска да пише от името си. това би го направил единствено един страхливец. не е ли така? страх го е да застане зад името си, за да изрази негативно мнение. но когато става въпрос за темички с весели снимки и темички тип "ах" и "ох" вероятно е активен/активна. ми не желая да комуникирам с такива хора в клуба, камо ли да получавам съвети от тях и да се халосваме с усмивчици и прочие.

и тъй като споменаваш "тия двамата" да, аз заподозрях теб още в самото начало в темата на светозар. и е логично - само ти имаш около 10 ника, ти беше тази, която в една от последните си теми писа нерегистрирана ( темата за сайта с болестите). аз не мога да знам дали зад поредния нов ник в клуба седи стар член или нов, камо ли да знам зад нерегистрираните кои стои.

Осиновете бездомно животно - Зооекспо.



Тема Re: Хайде да се разберем веднъж завинаги!нови [re: Sometimes]  
Автор denii (писанка)
Публикувано19.03.07 01:58



Не ме предизвиквайте, защото както мога да съм мила, добра и съобразителна, така мога да съм непоносима и отвратителна - специално към тия двамката и сие.


а мен обвиняваха, че съм се държала сякаш клуба ми е по наследство.

Осиновете бездомно животно - Зооекспо.



Тема Re: Хайде да се разберем веднъж завинаги!нови [re: denii]  
Автор Sometimes (smile!)
Публикувано19.03.07 02:31



Дени, Дени, така като те чета май... обхваща те параноя.
Тук повечето от пишещите имат по няколко регистрации (за пример Borat има 5). Аз имам 3, от които ползвам 2, а напоследък дори само едната. Нерегистрирания ник "att" (attention или внимание), въобще не съм мислила с какъв ник ще го пиша, изобщо не ми се занимаваше да се логвам - ставаше въпрос за умряло от нискокачествен препарат кученце, което си е покъртителна история и най-малкото ми е на акъла с какъв ник ще го пиша, не смятам, че е от значение, при положение, че това е един от разпространените препарати в БГ и се ползва от множество хора (при все от опасността от употребата му). Оттам последва и другата по въпроса тема - започнала съм го с един ник, немога да го довърша с друг. Пак ме караш да ти се обяснявам като ученичка. Ами съжалявам, че с това съм ти развила чувството за параноя.
А темата на Светозар въобще дори не съм я и чела. Не смятам и да го правя. Както и която и да било друга, така че... просто не ме месете и не си мислете, че само 20 човека ползват Интернет или пък толкоз имат котки и се навъртат тука.
Влизат много повече, ама с подобно държание не смеят да се обадят.

Г-жа Несериозната


Тема Re: Хайде да се разберем веднъж завинаги!нови [re: Sometimes]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано19.03.07 07:45



Не се пише от твоето IP, така е. В повече подробности няма да навлизам относно IP-тата, то не е и редно.

______________________________



Тема Re: Хайде да се разберем веднъж завинаги!нови [re: julkata_]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано19.03.07 07:49



Ще спрете ли да се карате, ако направим клуба само за регистрирани?



______________________________


Тема Re: Хайде да се разберем веднъж завинаги!нови [re: julkata_]  
Автор papyy (Defender)
Публикувано19.03.07 09:18



Ми то IP-то е динамично при ЛАН мрежите. Аз живея в блокче и ВСИЧКИ имаме един и същи IP адрес, компютърът с Интернета е в клюкарницата до портиерната и всички го ползваме и плащаме също както салончето с уредите и градинката. Търсенето на виновник е спорен въпрос. Кой е виновен? Този, който си е изказал мнението и разбунил духовете или някои от пишещите. Аз имам само един ник и за всички клубове и сайтове на които влизам. Регистрацията ми в дир-а е сравнително не нова. От първите пишещи в този клуб имам чувството, че не е останал никой/ или си е сменил ника/. Защо си отидоха тези хора, някои бяха очарователни и приятни събеседници. Сега с изумление научавам, че някои имат по 4-10 ника. Е, защо в същност е това разделяне на личността, още повече, че е неуспешно? Поддържам Sometimes за недобрия тон в разговора със Светозар и не само. Категоричността да я запазим за ветеринарите. Пък и трудно се намират стопани за стари котки с други навици, при това безпородни. Другото, което ме изумява е преобладаващото мнение за това, че истинските котки били безпородните. И ако някой иска котенце и вземе домашно или породисто е едва ли не престъпник. Търсят се недостатъци на породистите котки и т.н. То те имат основен недостатък - скъпи са и не се подаряват.
Поздрави и ви моля да помислите преди и мен да ме отлъчите и баннете. И аз ще си регистрирам друг ник Пенда.



Тема Re: Хайде да се разберем веднъж завинаги!нови [re: papyy]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано19.03.07 09:26



Никой не е баннат, нито отлъчен


Просто искам мир да има Това само пишещите могат да го направят.

______________________________



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.