Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:53 20.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Внимавайте с обезпаразитяването!  
Авторatt (Нерегистриран)
Публикувано28.02.07 04:23







Тема Re: Внимавайте с обезпаразитяването!нови [re: att]  
Авторбpoдяra (Нерегистриран)
Публикувано28.02.07 05:29



Само мнение: имам 4 котки. Обезпаразитявала съм ги само като бебета и то само 2 пъти. Повече никога, защото знам какво ядат, къде ходят, с какво се занимават. Поддържам винаги отлична хигиена на местата, където живеят. Те не излизат навън и ... до тук с обезпаразитяването, което само вреди на черния дроб, каквото и да твърдят ветеринарите и ... други многознайковци. Периодично в лаборатория се носят проби за изследвания - 7-ма поред година нищо не е открито при нито един/една от тях.





Тема Re: Внимавайте с обезпаразитяването!нови [re: бpoдяra]  
Автор denii (писанка)
Публикувано28.02.07 12:22



аз съм по същия начин. давам хапче точно веднъж в годината. просто като профилактика. и моите не излизат, но все пак ме е страх да не донеса АЗ нещо отвън - чрез обувки, чрез бездомните, които храня, галя.....

Осиновете бездомно животно - Зооекспо.



Тема Re: Внимавайте с обезпаразитяването!нови [re: att]  
Автор Wildberry (bitter)
Публикувано28.02.07 13:09



Ааааа, така се спекох, че се обадих на вет да го питам какво всъщност даде на малкото ми коте!
БИХЕЛДОН.
Някой чувал ли го е?

Empta dolore docet experientia..


Тема Re: Внимавайте с обезпаразитяването!нови [re: att]  
Автор morska~valna (морско чедо)
Публикувано28.02.07 18:14



Аз използвам Витаминт за котката и пинчерката.Доволна съм.



Тема Re: Внимавайте с обезпаразитяването!нови [re: att]  
Автор Mutzka ()
Публикувано28.02.07 18:24



Аз ползвам Prazimec-C, предполагам е същото, но има картинка в/у опаковката, че е за котета,с листовка,с всичко и да чукна дърво нямам никакви проблеми до сега.



Тема Re: Внимавайте с обезпаразитяването!нови [re: Mutzka]  
Автор Sometimes (усмивка)
Публикувано28.02.07 23:40



много често съм чувала оплаквания от Празимек (и не за първи път смъртен случай), така че по-добре го изхвърли от употреба.
Използвайте само доказани препарати. Макар и малко по-скъпички, могат да спасят живот, все пак...

Споко, само се заяждам



Тема Re: Внимавайте с обезпаразитяването!нови [re: Sometimes]  
Автор Mutzka ()
Публикувано01.03.07 09:39



Като ви чета така, направо се ужасявам

Явно сме имали късмет. Кои препарати имаш предвид?



Тема Re: Внимавайте с обезпаразитяването!нови [re: Sometimes]  
Автор denii (писанка)
Публикувано01.03.07 13:15



именно. освен за празимека и за бихелдон съм чувала, че е ужасно силен. всички имайте предвид, че тези хапчета са ужасно вредни за организма като цяло. някои ветове препоръчват да се дават на 3 месеца, което за мен при котка живееща само вътре е неразумно. още помня едно коте, което след хапчето един цял ден стоеше неподвижно, замаяно като упоено.

един ден си бях въобразила, че и аз ще хвана глисти - заради малките котета, които бях намерила. реших, профилактично да пия едно хапче, човешко, разбира се. ми два дни след това ми беше лошо, замаяно, слабо. ужасно ви казвам.

така че наистина внимавайте с тези хапчета. никак не са безвредни.
препоръчвам Цестал или ДронталКет. последното е малко по-скъпо.

Осиновете бездомно животно - Зооекспо.



Тема Re: Внимавайте с обезпаразитяването!нови [re: denii]  
Автор l4ko (паднал от звезд)
Публикувано01.03.07 13:41



Незнам в африка какви човешки ползват, но там си ги пият като бонбонки, през месец (щото има нужда). Там незнам да се оплакват от такива симптоми.



Тема Re: Внимавайте с обезпаразитяването!нови [re: Mutzka]  
Автор Sometimes (усмивка)
Публикувано01.03.07 14:18



Ами, бих ти препоръчала хапченцата, които спомена Дени Drontal Cat или ако има проблем с приема на хапчета, пастата, която дава Морска вълна - Vitamithae (при нея обаче, ако бъде повърната, трябва или да се даде пак, или да се опита с хапчета). При някой с по-нежни стомахчета се получава повръщането и понякога леко разстройство.

Иначе съм абсолютно съгласна с всичко, което се каза - обезпаразитява се според риска.
Единствено при малките котета и при кърмещите е задължително да се обезпаразитят 2 пъти и то с добър и качествен препарат. Защото при майките се "пробуждат" "дремещите" ларви и водят до опаразитяване, дори котката да е абсолютно домашна и никога да не е виждала плячка или месо.

To be stupid, selfish, and have good health are three requirements for happiness


Тема Re: Внимавайте с обезпаразитяването!нови [re: Mutzka]  
Автор kokerka (ku4karka)
Публикувано01.03.07 14:46



Всички "западни" препарати се водят по-добри. И Дронтал и Цестал, но най-добре за всеки препарат да се попита ветеринаря, от който се взима. От зоомагазин не би трябвало да може да се намират тези препарати, водят се забранени за продажба. Тези "западни" хапчета са направени уж по-малко да увреждат черния дроб, поне така твърдят всички.



Тема Re: Внимавайте с обезпаразитяването!нови [re: Sometimes]  
Автор Mutzka ()
Публикувано01.03.07 14:48



Аз съм го обезпаразитявала точно 2 пъти - веднъж като беше малък и вторият път, когато му открих бълхи, ме посъветваха да му дам пак за всеки случай. От тогава вече 3-4 месеца нищо не съм давала, но не виждам и проблеми. Котака не излиза никъде. Понякога го водя с мен на път, но пак е в колата и после в къщи, така че няма контакт с др животни или каквото и да е било.



Тема Re: Внимавайте с обезпаразитяването!нови [re: Mutzka]  
Автор Sometimes (усмивка)
Публикувано01.03.07 15:10



Наистина, бъллхите нерядко пренасят и вътрешни паразити (в повечето случаи те самите са заразени), затова ви го е дал ветеринаря.

Всичките вредят не само на черния дроб, ами и на всички паренхимни органи. Опасността идва най-вече от тези, на които разликата в лечебната и токсичната доза е прекалено малка.

To be stupid, selfish, and have good health are three requirements for happiness


Тема Re: Внимавайте с обезпаразитяването!нови [re: l4ko]  
Автор denii (писанка)
Публикувано01.03.07 17:29



не съм го чувала това, но в африка водят един начин на живот, а тук аз водя друг. няма място за сравнение. съвсем сериозно ви казвам - чувствах се като пребита два дни. ако искате - пробвайте



Осиновете бездомно животно - Зооекспо.


Тема Re: Внимавайте с обезпаразитяването!нови [re: att]  
Автор elenaelena (оптимист)
Публикувано01.03.07 18:20



Аз от години ползвам Празимек за обезпаразитяване на котките ми , но досега не сме имали проблеми .Като прочетох поста ти в другия сайт ми се струва , че кученцето ти е направило някаква алергична реакция .
ПОследното ми коте още от малко все имаше глисти - при всяко изхождане му преглеждам изпражненията и доста пъти съм му давала Празимек .
Някой да има идея защо все го нападаха глистите ?
Напоследък не ги виждам ,но ми е любопитно каква е причината .

Редактирано от elenaelena на 01.03.07 18:31.



Тема Re: Внимавайте с обезпаразитяването!нови [re: elenaelena]  
Авторatt (Нерегистриран)
Публикувано04.03.07 04:54



кученцето в другата тема не е мое!
Никой, който би следвало да обича животните си няма да дава от този боклук, при положение, че има къде-къде по-безвредни (и не чак тооолкова скъпи

).
Още повече че е ПРОТИВОПОКАЗЕН и не се дава на малки под 6 месеца (съмнява ме, че не го пише на опаковката). Ама някой хора са доста упорити и трябва да крещиш, за да те чуят, а уж за тяхно добро



Тема Re: Внимавайте с обезпаразитяването!нови [re: att]  
Автор elenaelena (оптимист)
Публикувано05.03.07 10:13



Щом като Празимек е толкова вреден ,ще го сменя и аз .Обичам мацката си и не бих пожалила пари за нея .



Тема Re: Внимавайте с обезпаразитяването!нови [re: elenaelena]  
Авторatt (Нерегистриран)
Публикувано06.03.07 05:54



Ето

можеш да разбереш защо става така с котенцето ти.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.