Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:11 21.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Да ви се оплача  
Автор ДPaka (невидима)
Публикувано26.02.07 16:19



не знам какво и става на моята котка напоследък, но направо ме изнервя с прекомерно големият си апетит. Тя по принцип е малко злояда,така че това съвсем не е типично за нея.Ако само през деня търсеше да яде, нямаше чак толкова да се притеснявам, но след като е вечеряла поне два пъти, тя става в интервала 01,30-04,00ч застава в средата на коридора и с доволно звучно мяукане(което вероятно събужда дори комшиите), оповестява, че някой трябва да се надигне от кревата,защото тя точно сега е гладна. Пробвала съм и да не и давам , и да и давам,но голяма полза няма. не искам да я затварям в кухнята ,да се чувства самотна,но тя направо издевателства над съня ми.
На какво би могло да се дължи?




я се усмихни

Тема Re: Да ви се оплачанови [re: ДPaka]  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано26.02.07 17:23



Хмм... да не би да е бременна?



Oh, tell me how many roads must a man walk down, before you call him a man...

Тема Re: Да ви се оплачанови [re: ДPaka]  
Автор ГoлямaтaCпeциaлиcтka (Президентша)
Публикувано26.02.07 18:25



Каприз според мен.
Нашта чернилка е същата.
Даже си мисля, че не всеки път е гладна, но докато не сипеш не млъква. Като пък й сложа в паничката - отива, подушва го и се фръцва. Отварям нов вид храна, слагам пак, или гризва 1 хапка или пак капризничи. И аз отварям ли отварям. Това говорим за консерви, пастети и тем подобни. Иначе суха храна си има денонощно в паничката. Обикновено при нас мяукането е към 1,30 посреднощ и към 5-6ч. сутринта.
Лошото е, че и третата ми котка почва да "прихваща" как се вика сервитьорката


Аз се чудя как да я сложа на диета, че вече е с видимо затлъстяване, ама с това мяукане до полуда не знам как ще стане работата.
Ако при твойта не е капризничене, може пък да не й достига яденето през деня, знам ли. Ако я храниш в определени часове с определени количества.



Тема Re: Да ви се оплачанови [re: ДPaka]  
Автор Pisunqk ()
Публикувано26.02.07 22:16



сигурна ли си, че го прави заради храната
моя е същият, ама не защото е гладен
просто си се събужда през нощта и почва да коткува, беладжийства, да мяука, да се закача
тая сутрин в 5:00 часа се събуждам в шок и ужас
няква дъндания... тъмно, нищо не виждам
святкам лампата и го заварвам на клетката на пилетата ни (отгоре) и те се стреснали и разхвърчали... ужас
търси си забавления писана
купата си му е винаги пълна и не го прави за храна
все пак котките са предимно нощни животни
те кво да направят милите, че ние спим през нощта... те искат да си се занмаваме с тях и явно, че им се играе


няма защо да ти е съвестно да я затвориш в някоя стая
ще помяука малко, ще драска по вратата пък ще спре
и след време ще си свикне.



Тема Re: Да ви се оплачанови [re: ДPaka]  
АвторSometimes (Нерегистриран)
Публикувано26.02.07 22:44



Давала ли си хапченца скоро за обезпаразитяване? Може и от това да се е "овълчила"...



Тема Re: Да ви се оплачанови [re: ДPaka]  
Автор int (непознат )
Публикувано26.02.07 23:23



Доста неприятно...аз имам подобен проблем, но не мисля че причината е в това че е гладен, купил съм купища храна, и той яде доста стабилно

Моя котарак по цял ден спи, даже го вземам с мен на работа, стои и спи...като труп е. Обаче вечер след като се прибера...към 9-10 примерно, полудява....от както го взех, не е минала вечер без да ми скочи на главата докато спя По принцип оставям навсякъде отворено, за да може да си обикаля...но мисля вече да го затварям в някоя стая, да си беснее там...и без това не спи, и е много нахален...като си науми да ме държи буден не се отказва, не стига че ме тероризира през ноща, ами и сутрин ме събужда като си навира муцуната в лицето ми. Трябва да намеря някакъв начин да го превъзпитам това "чудовище", да играе през деня а вечер да спи, само че не се сещам как точно.



Тема Re: Да ви се оплачанови [re: int]  
Автор CC-- ()
Публикувано27.02.07 04:48



Няма спасение от нощните игри :) . Току що малкия 'гад' ме събуди . от известно време си е наумил, че точно в 4.30 сутринта трябва да излиза навън.

Но не мога да направя нищо , защото моите ходят на тоалетна навън и искам не искам ставам и му отварям.

Иначе котките подлежат в голяма степен на възпитание, т.е. на научаване на реда в къщи. Нашите котаци например знаят , че на не трябва да се качват на спалнята и на масата и никога не го правят. Най-интересното, е че като живеех сам, стария котак спеше редовно на спалнята с мен. Обаче откакто приятелката е с мене и не му дава , разбра веднага кой командва парада

. А и както споменах в другата тема, големия е научен да не маркира вътре. Чак ми е жал, понякога вдигне опашка и ме гледа с такива очи, сякаш казва ' Абе инстинкт ми е, трябва да си маркирам територията, що не ми давате? '

Така, че ако положиш малко усилия, много лесно ще го научиш какво е разрешено и какво - не. Ама в никакъв случай няма да го научиш да спи нощес . Скарай му се няколко пъти, когато те събужда и те тормози, заедно с леко пошляпване , и той ще престане. Покажи му какво не трябва да прави.



Тема Re: Да ви се оплачанови [re: denny]  
Автор ДPaka (невидима)
Публикувано27.02.07 11:14



Ами, тя е възрастна и освен това от къщи не излиза.



я се усмихни

Тема Re: Да ви се оплачанови [re: ГoлямaтaCпeциaлиcтka]  
Автор ДPaka (невидима)
Публикувано27.02.07 11:20



А,ето...ето, същата работа.Не се бях сетила за този готин израз-вика сервитьорката

, ама си е точно така.И е капризна,капризна...а и ние и правихме преди месец и половина едни медицински манипулации,не твърде приятни и я поразглезихме, може би тогава
И на стари години завъжда едни грозни навици - щом седнем да вечеряме и тя клеква до краката мии ме гледа право в устата,а ако се правя, че не я виждам - се изправя на задни крака и ме побутва с лапа,за да и дам нещо от масата...циркаджийка пълна. Ще трябва да проведем един опреснителен курс с възпитателна насоченост

я се усмихни

Тема Re: Да ви се оплачанови [re: Pisunqk]  
Автор ДPaka (невидима)
Публикувано27.02.07 11:23



А,тя нашата е мързелана,пък и възрастна вече,но явно изживява накакъв постстресов синдром

,не се бях сетила...а и големият син се изнесе преди 2 месеца,дали не тъгува за него

я се усмихни


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.