Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:58 01.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Изисква ли отглеждането на котка постоянно вниманинови  
Авторинт (Нерегистриран)
Публикувано21.02.07 17:04



Много искам да си взема/купя котка (породата няма значение за мен), когато бях малък имах котка и от както умря усещам как нещо ми липсва. Лошото в случая е че живея сам...работата ми е доста натоварена, което означава че в делнични дни ще се наложи котката ми по цял ден да си стои сама по 8-12 часа. Тъй като меко казано не съм много запознат с психологията на домашните котки, чудя се дали ще е хуманно изобщо да си вземам котка след като няма да мога да я възпитавам/глезя активно. От друга страна може би имам изкривена представа за това какво се изисква за отглеждането на домашен любимец...при всички случаи средствата не са от значение, интересува ме единствено дали времето което мога да отделям за отглеждането на животинчето ще е достатъчно и преди да ме напсувате...."Не, не мога да намеря информацията която ми трябва в google, нямам нито времето нито възможностите да правя задълбочено проучване." и да признавам че съм много ограничен и че не разбирам нищо от кинология, ако все пак обаче реша да поема отговорноста ще променя този факт, така че спокойно.



Тема Re: Изисква ли отглеждането на котка постоянно внинови [re: инт]  
Автор Pisunqk ()
Публикувано21.02.07 17:39



първо си вземи жена, която да си седи вкъщи и да ти гледа котето

тва разбира се е шега!
ся щом имаш желание да си вземеш коте... просто го направи! никоя дом котка не се радва на човешко присъствие 24/7
има много начини да се разнообразява през деня животното като е само, разни играчки, драскалки, какво ли не. вече в зоомагазините има всевъзможни занимавки за котки... и да не забравяме,че нашите любимци проспиват по- голямата част от живота си (дори когато има някой в къщи!)
пък и винаги можеш да си вземеш 2 котета и те ще си правят компания
бе аз винаги съм имала котка и вярно, че си е отговорност, но си струва
вярвам, че и др клубари ще излязат със съвети, но щом си го вземеш писана и го обикнеш... се пак не е като да не се прибираш у вас, нали?




Тема Re: Изисква ли отглеждането на котка постоянно внинови [re: Pisunqk]  
Автор Gatofilla (новак)
Публикувано21.02.07 18:26



За сам човек е по-трудно, отколкото за човек със семейство. Много пъти съм завиждала на всички тези, които си отглеждат котките заедно с мъж, с деца, при майки и бащи. Не е толкова работата в часовете дневно отсъствие, работата е при дългите отсъствия - ами представи си, че заминаваш някъде, на кого ще я оставиш?
Имам един приятел, и той сам саминък като мен, ами като тръгваме някъде дори само за 2 дни по вили и хижи, той често се отказваше, понеже нямаше на кого да остави котарака, сестра му с големи кандърми се навиваше да го навести, но не за повече от 1-2 дни. Котаракът му почина, беше голяма трагедия, но сега някакси приятелчето ми е усетило вкуса на свободата и на това, че зависи само от себе си, и не иска да си вземе друг, в никакъв случай, решил е, че това е било едно същество, свързано с него и с друго няма да се обвързва.
Аз имам късмет, че имам съседка, на която съм оставяла котараците и за по две седмици, тя си знае - къде храната, къде тоалетната и т.н. Аз й плащам за това, една дреболия, по-скоро за благодарност и почерпка. И така съм ходила и по командировки и по вили, и по пътешествия. Тя е много, много възрастна, но е пъргава и жизнена, и аз се моля за нейното здраве, че не мога да си представя какво ще правя без нея.
Може и сам да живееш, но ако имаш роднини или приятели, племенници, които биха ти наглеждали котката, когато отсъстваш - а в наше време кой се задържа в къщи 7/7, 30/30, 365/365, тогава смело си взимай, дневното отсъствие не е толкова страшно - освен ако не миткаш по цели нощи и се прибираш да спиш по 4ч. в къщи





Тема Re: Изисква ли отглеждането на котка постоянно вниманинови [re: инт]  
Авторпиc пиc мяy (Нерегистриран)
Публикувано21.02.07 18:27



Определено едно такова космато диване изисква грижи и внимание, но си заслужава всички грижи, време и средства, които отделяш за него, защото те дарява с толкова мн любов. . .Мисля, че няма проблем да си вземеш едно сладко зверче, нищо , че няма да сте заедно през целия ден. Уличните писета са изложени на толкова мн опасности, вземи някое улично изстрадало коте и се грижи за него......след като казваш, че няма значение дали е породисто, най- добре направи така.
Успех



Тема Re: Изисква ли отглеждането на котка постоянно внинови [re: инт]  
Автор Pisunqk ()
Публикувано21.02.07 18:57



бе порових се аз (не из нета, а из един котешки наръчник за собственика) и гледай какво пише там: неочаквано, докато котката лежи и я галите, тя ви ухапва. агресивните реакции при галене възникват, защото вашето докосване предизвиква у котката смесени чувства. от една страна галенето е успокоително (защото напомня майчиното облизване); от др страна несвързанито по родство възрастни котки никога не се докосват, освен при борба или по време на секс.
ся идеята е, че колкото и на нас да ни се иска да мислим за котките като за питомни, те са си съвсем самостоятелни, доста независими, solitary, private, единаци... кажи го както искаш
в тая книга много пише за това, че котаците са си в състояние да се грижат за себе си и да се забавляват сами. та ако само това те тревожи, че ще си остава често само котето, не бой се
зимай един мъник и си го гледкай


ако имаш и др въпроси - питай



Тема Re: Изисква ли отглеждането на котка постоянно внинови [re: Pisunqk]  
Авторинт (Нерегистриран)
Публикувано21.02.07 19:06



Е да, така ще направя...аз общо взето знаех че е така, но исках да се убедя...и да го чуя от хора които гледат и се интересуват от котки, все пак няма да си вземам надуваема кукла и исках да съм сигурен. Иначе после се замислих върху това че често се налага да ходя по комадировки, за по седмица...почти всеки месец всъщност...но мисля че ще намеря решение на този проблем (от скоро съм шеф, и вече не ми се налага да се блъскам толкова много, хаха) :) мерси за подкрепата, аз между другото отдавна си мисля за това че искам домашен любимец, но все не можех да се реша, само че наскоро видях едно бездомно коте, много красиво...само че не посмях да го взема, сега ще се опитам да го намеря.



Тема Re: Изисква ли отглеждането на котка постоянно внинови [re: инт]  
Автор Pisunqk ()
Публикувано21.02.07 19:26



ми като ходиш на командировки някой съсед или приятел или някой от семейството ти (някой на който можеш да повериш ключове) ще идва до вас да го храни и наглежда
бе за всичко има решение
на сички ни се е налагало да отсъстваме временно от дома


имам приятелско семейство, което си носи котака на море и тоя писан даже шофира. сяда в скута на шофьора и кротко пътува до Варна 6 часа
та земи си един котак (по лесно ще ти е с мъжки) снимай го и ни го покажи, че ние тука мрем за котки



Тема Re: Изисква ли отглеждането на котка постоянно внинови [re: Pisunqk]  
Автор Sometimes (усмивка)
Публикувано21.02.07 19:30



Не ги слушай изобщо. В маса книжки за собственици (наистина недоумявам защо? и какви са хората, дето са ги писали...) се пишат отковени глупости и накрая човек да не знае на кое да вярва и на кое - не.
Ми че тя домашната котка няма нищо общо с дивата! А авторът май си е вадил заключенията оттам.
Когато посегне да хапи при галене, най-вероятно означава, че иска игра (според мен).
Но редовно да хапят при галене... незнам да има такова нещо...
Твоето така ли прави?

Споко, само се заяждам



Тема Re: Изисква ли отглеждането на котка постоянно внинови [re: Sometimes]  
Автор Pisunqk ()
Публикувано21.02.07 19:51



първо, книжката е писана от авторитетен вет
и има много неща вътре, от поведението на котката до това как се характеризират различните породи
много е хубава книжката. само дето като се случи нещо необичайно с котака ми такава параноя ме погва, че хич не мога да мисля, а само мога да се трвожа


ся аз доколкото имам понятие (все пак съм биолог) всички представители на сем. котки (включително лъвовете, които са семейни) са доста самостоятелни.
мразят да бъдат забелязвани и не обичат да контактуват (нито с др котки, ако не са родственици, нито с др. животни, ако не са плячка )
и това е вярно да ти кажа
защо все се катерят нависоко? искат да са недосегаеми! бе котка питомня няма
има разни добряци... ама това не значи че са питомни
да, моя или почва да ме ближе или да ме хапе (макар и леко) но не дава много галене. а за ресането няма да говоря ква е война
айде отивам да се опитвам да му натъпча хапчето против паразити в устата, че минаха 3 месеца от последното

на автора се извинявам за офф топика



Тема Re: Изисква ли отглеждането на котка постоянно внинови [re: Pisunqk]  
Автор Sometimes (усмивка)
Публикувано21.02.07 20:34



Знам

Срещала съм те в темата за мишките (някой ми я прати). Е и аз си умрях от смях
И все пак не съм съгласна с това за галянето, дори да ми го каже етолог.
Иска ми се да те запозная с моите котета Които само се навират да ги галя някой. А и съм сигурна че не са само те, ами повечето са така. Изпитват огромно удоволствие от галяне. И не само че бягат, ами си го търсят при това

Споко, само се заяждам


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.