Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:42 28.09.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема малко смешен въпрос  
Автор HaдяИ ()
Публикувано19.02.07 09:47



...ама като нямам опит с мъжки котараци...



та ето какво ме притеснява - малкият Мони вече "порасна" и от два дни започна да тормози сексуално батко си - непрекъснато върви след него, души го по дупето, качва се върху него и го захапва за врата...абе явно го мисли за женска
събота и неделя добре - разтървавах ги или по-точно отскубвах Мони от батко му, ама сега като ще са по цял ден сами?
трябва ли да ги отделя за известно време? може ли Мони да нарани Арчър по някакъв начин или да го стресира? може ли да започне да маркира?




Тема Re: малко смешен въпроснови [re: HaдяИ]  
Автор tomas2OO4 (просто коткар)
Публикувано19.02.07 11:12



Ти защо не кастрираш котараците си? Маркират та пушек се дига. Никой не е в безопасност от мебелите - матраци, дивани, фотьойли, килими, шкафовете с бельото, дрехите, абе нищо. Друото е да му вземеш едно плюшено меченце и да се надяваме, че ще го помисли за котка.
Ма

може и да се интерсеува от мъжкари, то хомосексуализма го има и при животните



Тема Re: малко смешен въпроснови [re: HaдяИ]  
Авторбpoдяra (Нерегистриран)
Публикувано19.02.07 11:46



Така, ето ви и вас в света на *проблемите* така да се каже...

Ами да, има голяма вероятност да започне единият от двамата да маркира!
До сериозно нараняване няма да се стигне, освен ако не се сбият (т.е. другият му се опъне, защото се чувства все още силен) и нямат остри зъби и неподрязани нокти!!!

Ама баткото може пък да се стресира и да си докара някое заболяване...

Ужасното би настъпило ако единият не се предаде и двамата започнат да маркират... Е, това не ви го пожелавам, но мисля, че е време да се вземат мерки, каквито вие намерите за добре.

Успех!



Тема Re: малко смешен въпрос + в допълнениенови [re: бpoдяra]  
Авторбpoдяra (Нерегистриран)
Публикувано19.02.07 11:48



... винаги съм се чудила на хората, които се взимат по повече от една котка/котарак, при това некастрирана... ами защо си мислите, че те имат повече сиво вещество, отколкото хората. Техните действия са управлявани единствено и само от хормоните, а когато хормоните се разбушуват.... пък и държат да ги отглеждат заедно, за да не скучаели...

Простете, но изобщо не ви разбирам как копнеете да си създавате проблеми.

Прочее ... наслука!



Тема Re: малко смешен въпрос + в допълнениенови [re: бpoдяra]  
Автор HaдяИ ()
Публикувано19.02.07 11:53



За сведение:
баткото е кастриран!
малкият миналата седмица навърши 6 месеца /преди навършването им не е препоръчително, както знаете/ и имаме записан час за кастрация за този петък /искахме да го направим това миналата седмица, но поради служебни ангажименти, които не можеха да бъдат отложени, кастрацията ще бъде този петък/



Тема Re: малко смешен въпрос + в допълнениенови [re: бpoдяra]  
АвторMини (Нерегистриран)
Публикувано19.02.07 12:48



Ако е само един котаракът в къщи (без други мъжки или женски котки), какво, няма ли да маркира. защото моят котарак е вече на 8 месеца, не знам какво да очаквам. за сега няма никакви признаци за разгонване или пък започване да маркира.



Тема Re: малко смешен въпрос + в допълнениенови [re: бpoдяra]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано19.02.07 12:53



Имам 4 котарака живеещи заедно, некастрирани, не се бият. Играят много заедно, спят в едно креватче. Каде ти е проблема? И да котките определено макар и като размер да нямат по голям мозък от хората имат много по интелигентно поведение от повечето хора. Имате котки и не ги познавате. Йона ти имаш 3 за развъдник, а за приятели? Не се ли чудиш какво изпускаш?
Случва се веднъж на месец-два да стане скандал - двамата братя на по 2.5 години седят и се гледат и вият. Рядко се стига до нещо повече от това. Освен това мога да ги спра и само с приказки - като им обещая че ще им купя къща и на всеки ще му зачисля по една мацка веднага ме поглеждат жално жално.


Не си подценявайте котките, те са интелигентни същества. Това че не сте им интересни и не им се занимава с вас е само ваша грешка.
ПП: Надяи малкия ти котарак как да ти кажа, забавлява се момчето ... при липса на риба и рака е риба. Ако големия не беше кастриран малкия нямаше да си позволява толкова.



Тема Re: малко смешен въпрос + в допълнениенови [re: HaдяИ]  
Авторбpoдяra (Нерегистриран)
Публикувано19.02.07 12:55



е, ами значи проблемът е на прага на разрешаването... т.е. трябва да се устиска до петък, да не започне да маркира... Аз бих ги разделяла през деня, но това не е гаранция, че ако е писано, няма да започне маркиране... Маркират по врати, по стени, по пода... където им хрумне и където ги завари желанието. Дано не се случи... иначе много и много упорито чистене.



Тема Re: малко смешен въпрос + в допълнениенови [re: Mини]  
Авторбpoдяra (Нерегистриран)
Публикувано19.02.07 12:58



Първо отново повтаряме и запомняме, че котараците не се разгонват. Те са на принципа "винаги готов"...



Второ, ако в къщи няма, то това не е гаранция, защото навън или при съседите има, а те надушват буйстващите хормони през всякакви прегради в радиус до над 2 км...

Трето, нека не забравяме, че има и такива, които не маркират или го правят мнооого рядко.

Четвърто, ако имате инфо дали баща или дядо са маркирали /истинско, а не заблуждаващо!), ще знаете какво да очаквате (в 70-80 % от случаите).



Тема Re: малко смешен въпрос + в допълнениенови [re: emetic]  
Авторбpoдяra (Нерегистриран)
Публикувано19.02.07 13:22



еметик, тъпо е да се обръщаш към някого с личното му име, независимо от това дали ти е известно или не, пък и кой знае дали съм аз тази, за която ме мислиш. Дали ще ти е приятно и за да започна обръщение си към с твоето име. За какво служи никът според теб? В моят случай е именно защото не желая името ми да се развява нагоре-надолу! Поради това, че има хора, които злоупотребяват и че това им е хоби, ок? Иначе не ме притеснява и винаги съм заставала зад думите си.

И за твое инфо: 4 са котките за момента и никоя от тях никога не е бил лишавана от внимание, дори и за миг, макар с цената на безсънните ми нощи. Една от малкото причини да избера своята професия е, че мога да бъда целодневно с тях и дори да се лишавам от личен живот заради тях! Ти няма откъде да го знаеш това, нали? Но е така.

Ако твоите не се бият, това не означава, че това обобщено от теб правило е приложимо към всички случаи, ситуации и обстоятелства. Какво знаеш за доминиращите котки? Да, и аз ги спирам с приказки, но маркирането с приказки не спира. Да и за приятели имам котки, и ги има на доста места. Защото моите котки не са източник на приходи - това го казвам за пореден път и моля да го запомниш - ти и всеки дръг, който би дръзнал да твърди обратното!!! Запомнете, че има огромна разлика между развъдчик и търговец - фотокопирна машина за котенца, който ги бълва нон стоп и говори щуротии за разни класове, мълчи като пукъл, защото две думи на кръст не може да обели за съответната порода. А преди да се реша да гледам котки, аз четох цели 3 години из нет-а (не бг!!!), премерих за-тата и против-а и направих своето решение. ПРЕДИ ВСИЧКО МОИТЕ КОТКИ СА МОЙ ЖИВОТ, МОИ ПРИЯТЕЛИ И УТЕХА и след това всичко друго. Имам и поредни години без котенца, това да ти говори нещо?

Всичко друго се приема, но приемането на маркиране е доста трудна работа. И бой да има, може и да не се наранят, но вонята от маркирането е неприятна работа.

Разбира се, всеки решава сам за себе си. И в това също има разлика м/у мен и останалите, винаги съм предупреждавала хора и съм ги съветвала при избора ми, а не съм гледала на всяка цена да пробутам котенце в дом, при положение, че вероятността да маркира е доста голяма.

Хайде със здраве...

А иначе, да, малкият се забавлява днес, утре... ами все по някое време МОЖЕ ВЕРОЯТНО ПРИ ДАДЕНИ ОБСТОЯТЕЛСТВА да започне... ами ако условията са такива, че тя/той не може да си позволи да го приеме и да се "бори" срещу това, а?? А хормоните при котките са почти неуправляеми, да знаеш.






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.