Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:13 05.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: Търся коте порода Турски Ван!нови [re: Sometimes]  
Автор hitrata_lisi4ka (мърр мяу)
Публикувано11.02.07 23:12



Извинете ме за офф-топика,ама моето коте каква порода е или си няма порода?

Единственият начин да се отървеш от изкушението е да му се отдадеш,но и това ще мине!!!


Тема Re: Търся коте порода Турски Ван!нови [re: hitrata_lisi4ka]  
Автор Sometimes (Несериозна)
Публикувано11.02.07 23:20



Не знам каква порода е, но има забележителни уши


И разкошно кристално-зелени очи

Не е офф топик, в сравнение с последните няколко мнения по другите теми си е жив топик
Като имаш някакви въпроси не се притеснявай да ги задаваш - нали затова сме се събрали... Просто отваряй нова тема и питай

Природата, изглежда, понякога е голям шегобиец

Тема Re: Търся коте порода Турски Ван!нови [re: Sometimes]  
Автор hitrata_lisi4ka (мърр мяу)
Публикувано11.02.07 23:35



Питам,защото една позната на мама,уж разбира от котки ми каза,че е европейска дива тигрова,ама гледах снимки на такива котета по разни сайтове и няма като моето коте там.Затова тук питам.

Единственият начин да се отървеш от изкушението е да му се отдадеш,но и това ще мине!!!


Тема Re: Търся коте порода Турски Ван!нови [re: hitrata_lisi4ka]  
Автор netcat ()
Публикувано12.02.07 14:00



Всички котета имат малко или много от тази порода



А дивите по принцип са сиви и на тигрови шарки (табита), за да се сливат с околната среда. На мен любимите ми от дивите са - пясъчната дива котка (точно тя всъщност не е таби и пак заради околната среда), която живее в пустините - разкош голям! Изобщо всички диви котки са невероятни, но те за съжаление изобщо не стават за отглеждане (дори и човек да си намери такава ).



Тема Re: Търся коте порода Турски Ван!нови [re: netcat]  
АвторПaпи (Нерегистриран)
Публикувано12.02.07 16:04



Дивите котки са диви, нощни и хищни животни, изключителни ловци и мног, много недружелюбни към непознати, и към познати също. Водят потаен живот и се старят да са незабележими. Размерът е около 16-20 килограма мъжкар. В зоопарковете понякога има и се виждат рядко, нали са нощни животни.
Не е възможно отглеждането им в плен при други условия освен в зоопарк, ще има жертви.



Тема Re: Търся коте порода Турски Ван!нови [re: KatrinKa]  
АвторПaпи (Нерегистриран)
Публикувано12.02.07 16:12



Твоята котка не е била турски ван, няма окраска ван.Много ми прилича po окраска на един много титулован котарак порода норвежка горска казва се Скйялм. Има го във форума на dog.bg na snimka. Не е трудно да си намериш червенобяло таби като бившата ти маца. Била е много красива и обичана мацинка. Сега като си вземеш ново животинче то ще бъде различно, но ще те радва като го гледаш как расте, пакости, играе, гушка се и спи както само котенцата умеят. Знам това, защото преди 2 години бяхме обезкотени, но бързо наваксахме и сега имаме не 1мацинка, а 3 лакоми и пакостливи котараци мързелаци.





Тема Re: Търся коте порода Турски Ван!нови [re: KatrinKa]  
Автор HaдяИ ()
Публикувано12.02.07 16:39



Твоята писанка е била наистина много красива, независимо каква порода е била - това мисля не е от значение. От значение е само любовта.
Но и според мен определено не трябва да си взимаш коте, което да прилича на предишното, защото винаги ще ги сравняваш, винаги ще търсиш в новото нещо, което предишното е имало, винаги ще ти се струва не толкова съвършенно и добро и т.н. и т.н., което в един момент може да се окаже и недотам добро за взаимните ви отношения.
Аз преди година загубих сиамка, която бях гледала почти 16 години. И когато реших да взема друго коте, реших в никакъв случай то да не е пак сиамско, поради гореизложените причини. Сега се радвам на двама щурчовци, които за мен са най-прекрасните котета

Дори единият маааалко на твоята маца



Тема Re: Търся коте порода Турски Ван!нови [re: KatrinKa]  
Автор Zhimi (чушкопек)
Публикувано12.02.07 20:56



Много красива котка. Очите и муцуната са много интересни. Ако съдя по носа и устата много прилича на Ван, независимо че окраската не отговаря на породата. Може и да не е била 100% или е от отклоненията, които неизменно се получават дори при кръстосване на чистопородни родители. Не зная дали ще намериш лесно коте, което да прилича на нея. Но дано успееш.



Тема Re: Търся коте порода Турски Ван!нови [re: Sometimes]  
Автор Мария Велева (непознат )
Публикувано29.05.11 01:38



Здравейте! отскоро ми почине моете котенце и аз търся същото, щото харесвам точно техния характер.. Искам чисто бяло женско коте, ако е възможно с зелени очите, но може и сини - знам, че това е често срещан цвят.. Кажите къде мога да го взема.. Честно казано, след като прочетох вашата дискусия, вече не сигурна, че моята е била Ван, но поне така предполагам.. предварително благодаря ви за отговор




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.