Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:15 27.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема ХРЕМА ЛИ Е ТОВА?нови  
АвторKage-chan (Нерегистриран)
Публикувано04.02.07 13:54



Имам котенце на около полувин година - Бени. То живее на двора заедно със семейството си (майка, баба, 1но братче, леля и чуйчо. Физически всичките котета са добре и никога никое не се е разболявало от настинка или хрема, ама Бени се разболя (уж?). Запушено му е носленцето и изтича секрет когато го почистя; очичките му също сълзят постоянно и ако не ги почиствам се затварят( залепват); няма глас и мяука прегракнато; не иска да яде - като давам храна на всичките, той отива подушва я, измяуква два-три пъти и се маха. Обадих се на ветеринар и му казах, че котето е настинало и го заведох. Три дена му инжектираше май че антибиотици. Котето малко живна, ама си остана такова здухано и все търси да легне на топло, хич не му се мърда насам-натам. Купих му капки за нос и му давах със спринцовка и мляко антибиотика, както каза ветеринаря. само че цяла седмица се кърмим така и от два дена повръща всичко което му давам. Това коте не е яло, нито пило вода вече 2-3 дена, капките не помагат и нослето му си седи пак суполиво, търси само да легне на топло.... Хора какво да правя? Това настинка ли е или някакво чревно възпаление? Котето ще умре ли след цяла седмица такива мъчителни грижи?





Тема Re: ХРЕМА ЛИ Е ТОВА?нови [re: Kage-chan]  
Автор bushkata (минаващ)
Публикувано04.02.07 14:56



Ами кажете на вета всичко това, и то бързо или... сменете още по-бързо лекаря.



Тема Re: ХРЕМА ЛИ Е ТОВА?нови [re: Kage-chan]  
АвторSt (Нерегистриран)
Публикувано04.02.07 22:50



Стискам ви палци да се оправяте и то бързо. А какво стана с Андрая? Стана ли ясно какво е?



Тема Re: ХРЕМА ЛИ Е ТОВА? [re: Kage-chan]  
Автор ofika (минаващ)
Публикувано05.02.07 00:12



То живее на двора заедно със семейството си (

Ако продължава да живее там докато боледува, никакви лекарства няма да му помогнат.





Тема Re: ХРЕМА ЛИ Е ТОВА?нови [re: ofika]  
Автор Sometimes (Несериозна)
Публикувано05.02.07 10:26



Много котета точно, защото живеят навън са по-здрави от останалите


Не казвам, че е правилно. Но не може и да прибереш всичко от улицата вкъщи, все пак.
Има много хора, които хранят външни животни, но няма как да ги приберат у тях. Мисля, че за нещо такова става въпрос тук, защото тя е писала за домашното си коте малко по-надолу...

Природата, изглежда, понякога е голям шегобиец

Тема Re: ХРЕМА ЛИ Е ТОВА?нови [re: Sometimes]  
Авторkage-chan (Нерегистриран)
Публикувано05.02.07 12:06



Ами всъщност е така - няма възможност да ги пребера в къщи, защото баща ми, майка ми и сестра ми ще ме изгонят барабар с 7-те котки навън... Иначе ако зависи от мене бих си ги прибрала вкъщи



Ще го водим Бени още на инжективно поставени антибиотици докато не се оправи, а Андрая - ще я оперират в четвъртък, когато съм във ваканция, че да бъда до нея.



Тема Re: ХРЕМА ЛИ Е ТОВА?нови [re: kage-chan]  
Автор ike (некастриран)
Публикувано05.02.07 13:32



kage-chan,
какво й има на Андрая, от какво ще я оперират?

Edit: Видях, попитала си доктор и той е рекал тумор. Е и тумор може да е ама неще почнаха да стават порозрителни всяка котка с тумор. А и казваш че си обичаш котката ... солено ще ти излезне. То всъшност за да се разбере какво е трябва да се направи биопсия, ама не пречи вета да каже че биопсията е да речеме 1000 лева а операцията на сляпо е само 100.
Хм казваш че не искаш котета
а храниш уличните котки. Незнам дали знаеш обаче домашните си котки ги храниш, уличните не ги храниш. Храниш само бремените и кърмещите женски котки. Другите да се оправят сами нали това им е работата. Ако всеки ден ядат на воля няма да търсят мишки, а само ще правят още котета от скука.
Аз лично нищо против нямам котетата, но за съжаление има хора които като видят повече от 2 котки на едно място и почват да мислят разни лоши работи и можеш за един ден да останеш без нито една котка.

Medice, cura te ipsum.

Редактирано от ike на 05.02.07 13:47.



Тема Re: ХРЕМА ЛИ Е ТОВА?нови [re: Kage-chan]  
Автор lionesss (хищник)
Публикувано05.02.07 18:29



Здравей! Не мисля, че е само хрема или настинка. Така като го описваш (със слепващите се заради секрета очи, с течащото носле) може и да е котешки грип. И в случая наистина е по-добре да му се дават лекарствата венозно, а също и подхранващи вещества и течности, за да укрепне. И ако имаш възможност да го прибереш вътре на топло би било много добре. Едно болно животинче (независимо какво е), а особено, когато е младо изисква много грижи, внимание и време. Аз лично ти препоръчвам да потърсиш мнението на поне един специалист. Желая и на двама ви успех!





Тема Re: ХРЕМА ЛИ Е ТОВА?нови [re: kage-chan]  
Автор Zhimi (непознат )
Публикувано05.02.07 22:21



Браво на тебе че успяваш сама да се грижиш за толкова котки и да правиш необходимото за да им помогнеш, когато имат нужда от това.
Надявам се малкият да оздравее бързо, както и Андрея да е късметлийка и образуванието й да бъде тривиално и безопасно. Стискаме ви палци.



Тема Какво стананови [re: Kage-chan]  
АвторKage-chan (Нерегистриран)
Публикувано07.02.07 21:49



Ами всъщност се оказа че е развил пневмония... само че за голямо съжаление клетото си е отишло през нощта. Не виждам какво повече бих могла да пиша, вече го оплаках, и да продължа няма да го върна, нито мога да променя нещо...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.