Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:20 04.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Как да накарам котенцето да яде?нови [re: иви]  
Автор littlebitcr4zy (Усмихни се!)
Публикувано22.03.07 10:45



Много се извинявам, ти си го написала в по-горното мнение, но аз съм го изпуснала.
Предполагам си момичето от Пловдив.
Моля те, регистрирай се да ти изпратя бележка!

Г-жа Несериозната


Тема Re: Как да накарам котенцето да яде?нови [re: ofika]  
Автор littlebitcr4zy (Усмихни се!)
Публикувано22.03.07 10:54



От FeLV ли? Не, разбира се.
Ако беше така всичките ми котки да са болни и половината мъртви, а другата половина - с раци.
Toва е силно заразна и много опасна болест!
Намери ли се в едно коте, контактът му с други докрая на живота му трябва да се ограничи, защото дори и след евентуално преболедуване, остават преносители и разпространители на вируса (както и е най-честата причина за тумори при котките (вируса))

Моя имаше проблем с черния дроб и от това умря (защо ми го напомняш, в момента отново се изпълвам с умраза, отлично знаеш към кой (да не им правя антиреклама, че току-виж пак цъфнали)), но причините бяха - яка паразитоза.
Нелепа смърт, която ще е пред очите ми, може би и докрая на собствената ми...

Редактирано от littlebitcr4zy на 22.03.07 13:26.



Тема Re: Как да накарам котенцето да яде?нови [re: littlebitcr4zy]  
Авториви (Нерегистриран)
Публикувано22.03.07 21:03



littlebitcr4zy,

FeLV e диагнозата, левкоза, и впоследствие явно от това жълтеница.
Като я взехме котаранка от ветеринарната клиника, лекарят каза, че и дава 2 месеца.
Каза, че съществуват много скъпи лекарства, но по-скоро поддържащи, кортизон и др.
Много ви благодаря на всички, съветите са ценни!
И да кажа, че успях с известни усилия да измъкна котанка от скривалището, постелих и на топличко и меко и сега поне е на удобно в кухнята до една възглавничка.

littlebitcr4zy,

Не съм момичето, за което мислиш. Ще се регистрирам обаче, защото форумът ми харесва.



Тема Re: Как да накарам котенцето да яде?нови [re: иви]  
Автор l4ko (паднал от звезд)
Публикувано23.03.07 17:52



Накарай лекаря да те научи как да я храниш през тръбичка. Има и няколко котешки сайта в интернет където е обяснено и има и видео, но по-добре е ветеринара да те научи.



Тема Re: Как да накарам котенцето да яде?нови [re: иви]  
Авторlittlebitcr4zy (Нерегистриран)
Публикувано24.03.07 14:50



FeLV е вируса, а левкозата е диагнозата (с която обикновено вървят и доста още)
Недей да приемаш дадения ви срок като абсолютна величина. Просто от много фактори зависи, за да се определят крайни срокове. Може да има и няколко месеца, може да са дни, а може и да се пребори и да се радва на още години щастлив живот.
Как вървят нещата сега?



Тема Re: Как да накарам котенцето да яде?нови [re: littlebitcr4zy]  
Авторlittlebitcr4zy (Нерегистриран)
Публикувано24.03.07 14:56



П.П. Майката, ако действително е болна (защото може и да не е), или е вирусоносител, най-добре достъпът й до други котки да се ограничи, защото болестта е много заразна, и както сама осъзнаваш - далеч не безобидна и в повечето от случаите - фатална.
В повечето страни след такава диагноза, животните ги евтанизират (или отказват да ги лекуват, което води и до смъртта им), ние обаче не сме от тия...



Тема Re: Котето повръщанови [re: Sometimes]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано15.08.10 20:14



Имаме същия проблем... Онзи ден у нас беше повърнала. Погледнах - стори ми се нормална космена топка обаче по-нататък видях още 2 петънца само сок. После разбрах, че и у лелята е повърнала на килима (минава по общата ни тераса и ходи на гости у тях) Тя като ходи там яде от на лелята цветята. Вече и казвах да не и разрешава, защото не знаем какви вещества съдържат, а и някои са с твърди листа и може да раздразват стомахчето. Правих й забележка преди време пак по повод на повръщане, което беше зелено и с мънички парченца листа.

Сега се оказа, че пак е яла от цветята й. У нас няма. Поне ще трябва да купя от онези котешките тревички.
Първия път си кказах, че най-вероятно ще й мине от само себе си като мине някой ден.

Но днес пак повърна и този път беше несмляна храна и още два пъти стомашен сок.

В моя град няма свестни ветове. Ще трябва да я карам в Пловдив ... ух сложно ми е ... няма кой да ме кара до там в момента ...

Хубавото е, че е игрива, мърка и си има апетит за сега ....за това си мисля, че няма да е болна, а е просто от цветята, които е изяла.

Но за сега ще последвам съветите в темата и ще й вдигна храната утре. После малко на диета и ако пак повръща ще мисля вариант да я карам в Пловдив.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.