Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:29 24.09.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Вируси  
Автор Sometimes (Несериозна)
Публикувано18.01.07 04:15



Хора, чух че са плъпнали доста вируси из Стз-кия регион (освен човешките

). А може би и в други региони също.
Ваксинирвайте си животинките или ги дръжте плътно вкъщи (макар че това не винаги е гаранция), защото много животинки ей така си заминават. А и особено през тази част на годината. И особено по-изнежените и породистите.
То и аз съм болна сега, ама не се страхувам, защото нашите вирусни настинки изобщо не могат да се равняват с техните. При тях се умира!

See we will...
Yoda

Тема Re: Вирусинови [re: Sometimes]  
Авторike (Нерегистриран)
Публикувано18.01.07 14:14



НЕ ваксинирайте сега.
Ваксинациите се правят само кога организма е в идеано здраве и в момента няма епидемия. Ако котката е болна и се ваксинира това е равно на смърт.



Тема Re: Вирусинови [re: ike]  
Автор Borat (непознат)
Публикувано18.01.07 21:35



по време на епидемия се правят ваксини! това е един от начините за прекъсването им.
и не, ваксинирането на болно животно не е равно на смърт, но е доста рисковано.



Тема Re: Вирусинови [re: ike]  
Автор Sometimes (Несериозна)
Публикувано19.01.07 00:59



Koй ти говори за ваксиниране на болни вече животни? Първото което е, никой лекар няма да го направи. Въпроса е докато са още здрави, защото нали знаеш... никога не си застрахован.
Знам че вие двамата е еметик сте против имунизациите и не си ваксинирвате котките, но остави на другите сами да решат това за себе си.
И бтв, по принцип, ако не се лъжа котешките вирусни епидемии са обикновено през пролетта и есента.

Умните хора си служат с прости думички.


Тема П.П.нови [re: Sometimes]  
Автор Sometimes (Несериозна)
Публикувано19.01.07 01:02



А и за да подейства една ваксина (за да придобие имунитет животинчето) се изисква време, така че... колкото по-рано преди епидемиите, толкова по-добре. А най-добре си е редовното ваксиниране. Особено на малките, слабите или пък застаряващи котета

Умните хора си служат с прости думички.


Тема Re: Вирусинови [re: Sometimes]  
Автор ike (некастриран)
Публикувано19.01.07 15:16



"по време на епидемия се правят ваксини! това е един от начините за прекъсването им. "

В момента започва грипна епидемия тичйте да си биете по една ваксина



"Koй ти говори за ваксиниране на болни вече животни? Първото което е, никой лекар няма да го направи."

"Предишната ветеринарка, при която ходехме я ваксинира, въпреки че имаше температура."
Казвали са ми и случей за ваксинирано дете при положение че теста е показал че детето е алергично към ваксината.

"но остави на другите сами да решат това за себе си. "
ОК нека котките да си решават сами за себе си не им се мешайте

"А най-добре си е редовното ваксиниране."
ХМ като го твърдиш това ти за колко неща се ваксинира тази година, а миналата.

Medice, cura te ipsum.

Тема Re: Вирусинови [re: ike]  
Автор Borat (непознат)
Публикувано19.01.07 15:24



в момента има епидемия от туберкулоза и ваксините на новородените с БЦЖ са задължителни до 48 час от раждането.
има епидемия от полиомиелит в Азия-там също ваксинацията с жива ваксина е задължителна.
алергията не е противопоказание за ваксина. прави се подготовка с антихистаминови препарати няколко дни предварително по схема от алерголог и ваксината се поставя.



Тема Re: Вирусинови [re: Borat]  
Автор ike (некастриран)
Публикувано19.01.07 15:29



Не ме разбирай погрешно.
Аз съм за ваксините и за антибиотиците. Но само ако се дават разумно,
не както е сега практиката за щяло и за нещяло, по този начин нанасят повече вреди от колкото ползи.

Medice, cura te ipsum.


Тема Re: Вирусинови [re: ike]  
Автор Borat (непознат)
Публикувано19.01.07 15:32



мисля че е задължително всеки собственик да ваксинира котката си с годишна тривалентна ваксина. не е нито скъпо, нито опасно. единствено трябва котката да е здрава в момента на поставяне на ваксината.
не става дума за "щяло и нещяло", а за една ваксина годишно...



Тема Re: Вирусинови [re: Borat]  
Автор ofika (минаващ)
Публикувано19.01.07 17:48



Не си прав. Именно заради алергията и астматичните пристъпина сина ми, първите бебешки ваксини започнаха да ги поставят когато стана на 3.5 г. И му сложиха само дифтет, без коклюша.
Предполагам при котките е същото.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.