Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:19 28.09.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема хематом на ушенцетонови  
Автор ДPaka (Давай снежкоооо)
Публикувано22.12.06 16:40



Здравейте!
Имам котка - персийска чинчила на 11 години.Как се е ударила или прещипала-не знам,но има хематом на ушенцето,на външната му част.Докторът каза ,че трябва оперативно да се отстрани,но аз много се притеснявам и се чудя...дали няма сам да се разнесе??!!


Освен това тя за пръв път от 8 години излезе от къщи сега и щеше да умре от страх,как ще я подложа на такова нещо...Ами ако го изреже,после как ще пазим раната да не я чеше????
Ако някой е имал подобен проблем-моля да ми пише!
Много съм притеснена

празниците идааат

Тема Re: хематом на ушенцетонови [re: ДPaka]  
Автор ГoлямaтaCпeциaлиcтka (Президентша)
Публикувано22.12.06 16:49



Направи консултация поне с още двама ветеринари и тогава решавай. Един казал... ами ако не е нужно?


Иначе, ако наистина се наложи операция, после ще сложат яка на писанката и няма да може да си докосва раната.



Тема Re: хематом на ушенцетонови [re: ГoлямaтaCпeциaлиcтka]  
Автор ДPaka (Давай снежкоооо)
Публикувано22.12.06 17:03



ох...непременно ще попитам


хич не ми се иска да я подлагам на упойки и др.такива.
А макар и с яка,аз знам,че много ще страда и мяука и само като си представя...

празниците идааат

Тема Re: хематом на ушенцетонови [re: ДPaka]  
Автор denii (писанка)
Публикувано22.12.06 19:55



аз имах такъв проблем навремето с първия ми сиамец. една госпожица дошла ни на гости с тънки токценца настъпа ухото му. понеже той се вреше все в краката на хората да се умилква. ухото се поду, образува се огромна бучка, след 2 дни ухото му доби двойни размери. първата операция не даде резултат. на втората му изрязоха и част от ушето. така си и остана - клепоушко. но това беше отдавна. нямаше такива медикаменти както сега. посъветвай се с повече ветове и избери добър хирург ако се наложи операция.

Помогнете ни да им помогнем!



Тема Re: хематом на ушенцетонови [re: ДPaka]  
Автор Endaksi (cat person)
Публикувано22.12.06 22:21



за сега мисля че ако пие антибиотик и го мажеш с Лиотон примерно ще се разнесе. ако е хематом! да не излезне че е нещо по страшно и заради това доктора да настоява за операция, но да ви го спестява. направете още поне една консултация преди да предприемете каквото и да е (включително и това което аз пиша по-горе). изберете си някой от статичната тема и отивайте утре (обадете се по телефона предварително, че са празници и може някои да почиват).
не се бавете! точно по празниците стават най-големите гадости и точно тогава са малко хората които могат да ви помогнат.



Тема Re: хематом на ушенцетонови [re: Endaksi]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано24.12.06 21:22



Ако е хематом - зависи колко е голям. Понякога, това се прави и пр хора, една проста аспирация със спринцовка и една компресивна превръзка е достатъчна. Както се прави инжекция, но в обратната посока.


На мястото на кръвта, ако не е отстранена, обикновено се развива съединителна тъкан, която води до придърпвания и ухото остава клепнало като картофче. И Топчев и Силвестър са така единият с едното, другият с двете уши. Опитвах се да ги спася, но след всяка нова битка имаше нов хематом и накрая станаха Пиер Безухови и двамата.
Ако е хематом - от него не се умира, но има голяма вероятност ушето да остане деформирано, ако не се лекува.

Трябва да правим добро от злото, защотото то няма от какво друго да бъде направено

Тема Re: Благодаря ви за съчуствиетонови [re: Rapidfire]  
Автор ДPaka (Давай снежкоооо)
Публикувано27.12.06 15:39



Докторът каза,че няма да се разнесе сам хематомът,а предполагам е такъв,защото цветът му се променя точно като на такова нещо и в момента е тъмноморавочервено-син.Котето пие антибиотик,но не виждам да има някаква разлика, освен в цвета на подутинката. Много се страхувам да я режат ,защото не е млада вече,но пък виждам,че няма да мине от самосебе си...оооох!
Все пак -благодаря!

празниците идааат

Тема Re: Благодаря ви за съчуствиетонови [re: ДPaka]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано27.12.06 20:50



Не се притеснявай, само се цепва кожичката. Нищо тежко не е.

Трябва да правим добро от злото, защотото то няма от какво друго да бъде направено


Тема Re: Хмнови [re: Rapidfire]  
Автор ДPaka (невидима)
Публикувано05.01.07 17:21



моят мъж като чу,че ще и слагат упойка и трябва да я оставим в клиниката и отсече-тези нищо не разбират-отиваме на друго място.
Та...отидохме тази сутрин и този доктор (най-реномираният уж в нашия град)каза,че не било хематом,а лимфонезнамсикакво...

много рядко се случвало,за дългата му практика му бил 2-я случай.Всъщност на кучета по-често,но...
и нашата хубавица,за да оправдае очакванията,че има нещо кучешко у себе си,щом и удари инжекцията така се стрелна стръвнишки към ръката му,че той извади луд късмет,че я дръпна бързо и не го перфорира
преди това и направи пункция и дай Боже всичко да се размине до тук,защото тя наистина е възрастна за упойки и др.такива.
Пък как ще я водим в понеделник пак на преглед-просто не знам...така се ужасява милата да излиза от къщи...

Честита нова година

Тема Re: хематом на ушенцетонови [re: ДPaka]  
Автор animalprograms (минаващ)
Публикувано05.01.07 17:48



Такъв повърхностен хематом започва да сърби, до два-три дни сама ще го разчеше и застоялата кръв ще излезе.

Аз съм пробивал по-дълбоки - на опашка, лапа.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.