Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:52 24.09.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема имам сиамка може ли да ми помогнете  
Авторmaings (Нерегистриран)
Публикувано25.12.06 18:07



Имам сиамка от 3-4 години.От известно време има проблеми с дишането (не може да си поеме въздух все едно има астма).Вече обиколихме доста ветеринари,но на всяко едно място получавам различни отговори относно състоянието и и в краина сметка ниама подобрение,а става дайе по зле.



Тема Re: имам сиамка може ли да ми помогнетенови [re: maings]  
Автор Endaksi (cat person)
Публикувано25.12.06 18:13



прекалено малко ивформация даваш. кажи първо нещо повече за самата котка (пол, възраст и тн). след това кажи къде си я водил/а до сега и какви изследвания и лечения са й били предписване, както и ефекта от тях.
за да сме наясно от самото начало искам да ти кажа че във този форум няма ветеринарни лекари и всичко което ще прочетеш е от неспециалисти.



Тема Re: имам сиамка може ли да ми помогнетенови [re: maings]  
Автор Sometimes (Well Known)
Публикувано25.12.06 23:17



Имаше от участниците човек с подобен проблем, може би ще се появи да ти даде някой полезен съвет.
Стискам ви палци да се оправяте!



Тема Re: имам сиамка може ли да ми помогнетенови [re: Endaksi]  
Авторmaings (Нерегистриран)
Публикувано27.12.06 20:01



Аз се надявам че ако на някой котето е имало същия проблем ще ме посъветва нещо, защото до колкото разбрах от последната лекарка това било често срещано при сиамките.
Тя е на 4г. женска.Преди около 3 седмици и правиха пълна кръвна картина,но тези изследвания са и перфектни.Започнаха и да и бият лекарство , което е в случаи когато е болно животното от астма,но подобрение няма и вече даже се чудя каде да я заведа.Кажете ако знаете някоя добра ветеринарна клиника според вас,за да се консултирам и с др. лекари.



Тема Re: имам сиамка може ли да ми помогнетенови [re: maings]  
Автор bushkata (минаващ)
Публикувано27.12.06 20:12



Има ли рентгенови снимки на сърце и бял дроб?
Трябва да направите, ако нямате. Особено на сърце.



Тема Re: имам сиамка може ли да ми помогнетенови [re: bushkata]  
Автор Gatofilla (непознат)
Публикувано27.12.06 21:50



Аз си препоръчвам

, друго място не знам и съм много доволна.
Там лекуваха дробовете на Козета, усложнения след първата операция. Имат и мониторен контрол на сърцето - и по време на операцията и при всякакви тревожни сърдечни симптоми.
Пращат на рентген в Красна поляна, а също и в Студентски град, където апаратът е много по-модерен.
Но все пак по-добре е да се ходи на рентген с направлението от вета, че да е по-ясна картинката.



Тема Re: имам сиамка може ли да ми помогнетенови [re: maings]  
Автор ГoлямaтaCпeциaлиcтka (Президентша)
Публикувано28.12.06 01:45



Започнаха и да и бият лекарство , което е в случаи когато е болно животното от астма,но подобрение няма и вече даже се чудя каде да я заведа

Какво лекарство?!?



Тема Re: имам сиамка може ли да ми помогнетенови [re: maings]  
Автор denii (писанка)
Публикувано28.12.06 15:54



направете снимка. не е астма, според мен. това лято и моя сиамец се разкашля. и ние му бихме "нещо" за астма. няколко часа след "нещото" изплези език и след 24 часа умря мъчително от задушаване. по-скоро беше нещо сърдечно отколкото белодробно. бързайте, защото не е шега работа.

Помогнете ни да им помогнем!



Тема Re: имам сиамка може ли да ми помогнетенови [re: denii]  
Автор Gatofilla (непознат)
Публикувано28.12.06 16:20



Да потвърдя и аз с аналогичен случай. На моя приятелка преди две години котката започна мъчително да кашля, бре, противоалергични, бре, астма.
Добре, че се усетиха навреме ветеринарите. Оказа се сърдечна слабост и вече 2 години котето си кара с лекарства и изобщо не кашля. Котката Маслинка.



Тема Re: имам сиамка може ли да ми помогнетенови [re: ГoлямaтaCпeциaлиcтka]  
Авторmaings (Нерегистриран)
Публикувано28.12.06 19:44



dexafort




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.