Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:12 03.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Имате ли опит с котешки цистит?нови  
Авторrumyeah (Нерегистриран)
Публикувано11.12.06 12:49



Здравейте, аз съм Руми и имам 8-годишна котка Елена, шарка тигър, кастрирана, малко закръглена и много гальовна, но тази есен се разболя от това, което общо наричат цистит и съм много притеснена, тъй като болестта има като че ли склонност да се повтаря с различна интензивност. Предписаха й Биофлоксавет Це и вече пием трета доза, но без категоричен ефект. Тъй като живея сама, на квартира, се чудя как ще я оставя ако замина за няколко дни по празниците... Ако сте имали такъв проблем, ще се радвам да науча нещо повече за протичането на тази болест, и дали е необходимо да се изследваме за по-точна диагноза... Благодаря предварително!



Тема Re: Имате ли опит с котешки цистит?нови [re: rumyeah]  
Автор ГoлямaтaCпeциaлиcтka (Президентша)
Публикувано11.12.06 13:30



На първо време - сменете ветеринаря.
Направете изследвания.
Сменете антибиотика.

Кой пък постави диагноза цистит без изследвания се чудя





Тема Re: Имате ли опит с котешки цистит?нови [re: rumyeah]  
Автор *Aniara* (=^..^= )
Публикувано11.12.06 13:40



И не я оставяй сама

Вземи я с теб или намери някой да ходи при нея честичко. Все пак са празници, не бива да е сама



Тема Re: Имате ли опит с котешки цистит?нови [re: ГoлямaтaCпeциaлиcтka]  
Автор nc (Net Walker)
Публикувано11.12.06 17:00



Tочно за тази диагноза не са нужни изследвания. Женските поради анатомичните си особеноси (отвореността на хмда:)) много често страдат от това. Особено некастрираните.
Руми, изчакай още ден-два и ако няма подобрения сменете антибиотика (най-добре с инжективен и поискай да сложи някой по-скъп).
В какво се изразяват точно признаците, пишка кръв, боли я, често/рядко?



Тема Re: Имате ли опит с котешки цистит?нови [re: *Aniara*]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано11.12.06 23:40



Котката Поки няколко пъти ми прави такова чудо. Котката Шуша пък, редовно след като я опраши един определен юнак прави цистит, както казвам - прихваща срамна болест.
Лекува се. Но при нас ветовете от Бели брези слагат инжекции. В краен случай съм го овладявала с ospexin човешки, през устата, но в краен случай! Ако не съм имала време и възможност да ходя до там. По бавно става.
Инжекционното лечение като че ли е най-добро.

Трябва да правим добро от злото, защотото то няма от какво друго да бъде направено


Тема Re: Имате ли опит с котешки цистит?нови [re: Rapidfire]  
Авторlazo (Нерегистриран)
Публикувано12.12.06 10:01



За да подейства антибиотика е нужно време, иначе по това време да се появи цистит не е нещо необичайно и доста котки (и стопани си патят). моя съвет е да си продължаваш антибиотика по план и може да й даваш на 8ч по половин хапче ношпа, да й облекчи болката при уриниране (обикновенно при цистит котетата се плашат от болката и това допълнително забавя лечението)



Тема за профилактиканови [re: rumyeah]  
АвторZhimi (Нерегистриран)
Публикувано12.12.06 10:09



Много добра профилактика дава човешкото хапче "Цистон" - то е от вида на хранителните добавки. Аз лично го стривам на прах и го давам чрез спринцовка с малко млекце, но когато котката може да гълта хапчета, може и по друг начин (нашия не може). Точната доза (четвъртинка, половинка) може да я определи ветеринаря - на нашата котка 3 кг. му е предписана 1/2.
Повтарям - става дума за профилактика, а не за лечение. Аз я правя два пъти в годината за по 1 месец, започвам около месец преди времето, когато е правил кризи и има ефект - вече 2 години се спасяваме от този проблем.
Впрочем, действа и на хора.





Тема Re: за профилактиканови [re: Zhimi]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано12.12.06 10:15



мдам, за хора и аз мога да потвърдя






Тема Re: Имате ли опит с котешки цистит?нови [re: nc]  
Автор RumiOYeah (непознат)
Публикувано12.12.06 11:36



Признаците са, че пишка много често и преди имаше малко кръв; като "кризата" продължава към седмица. Сега като подновихме таблетките, се оправи бързо, но след една седмица отново се започна, и кръвта е много повече. Лошото е, че работя в центъра, а живея в Люлин (отскоро) и ми е много трудно в работно време да я водя при ветеринаря, например за инжекции...



Тема Re: за профилактиканови [re: Zhimi]  
Автор RumiOYeah (непознат)
Публикувано12.12.06 11:38



Благодаря за всички съвети. Впрочем и моята не можеше да гълта хапчета, но много бързо се научи, за моя изненада!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.