Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:17 27.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема черен списък на кандидат стопанинови  
Автор denii (писанка)
Публикувано08.12.06 14:19



отдавна се каня да направя такава тема. става въпрос всеки опарил се от несериозен кандидат стопанин да публикува тук някакви данни за него, без да се злоупотребява, разбира се. особено с лични данни, които са защитени на законово ниво.
целта е да се предпазят всички хора, които подаряват котета от ненадеждни кандидати, които биха били опасни за животните.

иска ми се да дам първия пример. писах си с жена, която поиска моето коте. говорихме по кю. изглеждаше супер сериозна, два дни я разпитвах и всичко, което каза беше перфектно. днес сутринта преди работа си определихме среща в нейния квартал на спирката за да й дам котето. звъннах по телефона да я питам къде е, тя вдигна, каза "Ало" , аз казах "Аз съм на спирката, вие къде сте", след което тя затвори и телефона даваше, че е изключен. висях един час с клетката, торба провизии и звнях по телефона. след един час на студа се прибрах, тя беше онлайн в кю, поисках обяснение, тя излезе.
след още два часа се появи и аз отново поисках обяснение. получих следното:
"Чаках ви достатъчно дълго". за изключения телефон така и не получих обяснение. не е възможно да сме се разминали. кажете ми, как е възможно човек да седи на една спирка, да не се качва в автобуси, с клетка и мечеща котка да не се забележи? дори и да предположа, че сме се разминали, че на телефона й е паднала батерията, кажете ми как е възможно при условие, че се намираме в нейния кварта, тя е с кола да не скочи да блока си, да си зареди телефона, да се обади.
по репликите, които получих в последствие разбрах, че съм права.

лично инфо за въпросната личност не искам да дам. посочвам само нейния кю номер - 285091698. казва се Галя,на около 30 с две деца.

просто ми омръзна от безотговорни хора. днес освен, че аз се разкарах до другия край на софия, разкарах и момичето, при което дадох котето временно докато му намерим постоянен дом. и понеже последното е изключително свестен човек тя закъсня тотално за работа, за да върне котето обратно в къщи. в резултат имаме загубено време на двама човек плюс 15 лв за таксита.
пиша този пост, защото знам, че ще потърси коте другаде. не съм убедена, че с това отношение би била отговорна към животно. ако не съм права и получа обяснение за днешната ситуация съм готова да поднеса най-дълбоките си извиненя плюс почерпка.

Помогнете ни да им помогнем!

Редактирано от denii на 08.12.06 14:21.



Тема Re: черен списък на кандидат стопанинови [re: denii]  
Автор l4ko (паднал от звезд)
Публикувано08.12.06 16:34



Според мен сте били на различни спирки. Повярвай, много хора така ще реагират. Твоята и нейната реакция е абсолютно еднаква, и затова според мен не сте били изобщо на едно и също място.



Тема Re: черен списък на кандидат стопанинови [re: l4ko]  
Автор ofika (новак)
Публикувано08.12.06 20:44



Вярвай си! Не си на 10, нали?
Срам, не срам ще си призная. За Лиза отиде моя близка защото имах много проблеми вкъщи. Хората не се познават, а както се оказа и не са се разбрали. И едните с котката на едната автогара, човекът с празната клетка на друга автогара. Автобусът съответно закъснял с 15-20 минути, а обратният тръгва след около 40 минути.
Ами телефоните загряха и успяха да се намерят и всичко да мине ОК.



Тема Re: черен списък на кандидат стопанинови [re: l4ko]  
Автор denii (писанка)
Публикувано08.12.06 22:10



ми глупости. първа спирка на дружба 1 означава едно и също нещо. дори и да сме били на различни спирки - ми обади се като се прибиреш или пиши. но не. аз се прибирам замръзнала, за двумесечното коте да не говоря как трепереше ( 1 час я чаках) и я гледам онлайн. значи се е прибрала преди мен (естествено - нали е на 2 крачки от блока си) и отново тишина. трябваше аз да поискам обяснение, за да почнем да си говорим.

как да е.

тази тема не е за мен. тя е за всички, които подаряват котета. аз препоръчвам да се пазят от тази жена

Помогнете ни да им помогнем!



Тема Re: черен списък на кандидат стопанинови [re: denii]  
Автор l4ko (паднал от звезд)
Публикувано08.12.06 22:14



А да не би децата и да са били онлайн? И изобщо те да са ти направили номер. По принцип хоратя нямат причина да бъдат лоши.



Тема Re: черен списък на кандидат стопани [re: l4ko]  
Автор denii (писанка)
Публикувано08.12.06 22:15



а и още нещо - един нормален човек, който толкова иска коте ( предната вечер според нейните думи му били измислили и име, а преди това тя била накупила всичко необходимо) и на който срещата му се е провалила по незнайни за него причини няма да ли да звъне по-късно и да каже "Абе ей какво става, аз чакам коте"??? не е ли така да му се не види или пак съм нещо крива?
най-тъпото е, че аз исках днес да пътувам и смятах да й дам котето в понеделник. но понеже тя настояваше да го вземе днес, за да се опознават с нея и кучето й през целия уикенд зарязах всичко и тръгнах. хем и за котето щеше да е добре, хем и за нея. ама нейсе. да сме живи и здрави; стопани ще намерим
просто искам да предпазя друг ако е възможно

Помогнете ни да им помогнем!



Тема Re: черен списък на кандидат стопанинови [re: denii]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано08.12.06 22:15



За съжаление това са реакции на емоционално неуравновесен човек. Когато някой не идва на срещата, най-нормалното нещо е да звъннеш по телефона и да се разберете. Всичките останали цупежи, показват че госпожата е доста изнервена. По-добре е че котето не отишло там.

Трябва да правим добро от злото, защотото то няма от какво друго да бъде направено



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.