Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:23 27.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Хора, помогнете ми да решанови  
Авторevhen (Нерегистриран)
Публикувано07.12.06 10:05



Здравейте всички котколюбци!
На кратко историята е следната. От 4.5 год. гледам котарак, жълт, полуангорски, майка нагорка баща неизвестен, голямо и красиво животно, обаче мног одиво и лошо, ЛОШО, ЛОШО. Два пъти му спасяваме живота при заболявания, много ми е мил. Обаче е толкова лош, напада, всички роднини са се отказали да идват в къщи почти. Вчера нападна бащата на мъжа ми, а снощи, снощи беше страшно, нападна майка му, първо по единия крак, ама жестоко, после по другия, още по жестоко, раните са невероятни, и най-накрая се хвърли върху очите й, върху главата й отзад, сбори я назад от стола. Повярвайте ми, бях в стаята, докато заобиколя масата стана това нещо, ако не бях наблизо щеше да я убие.
Имам и бебче на 4 м и 12 дни. За сега са разделени, бебчето в едната стая, а котаракът се шири в останалата част. Не мога да рискувам повече, бебчето ми ще проходи живот и здраве, не мога да съм неотлъчно при тях. След това, което видях, вече ме е страх, че ако евентуално нападне детето няма да мога да го спася.
Да не говоря, че в момента и аз съм изпохапана страшно по едната ръка. Решила съм да махам котарака. Сигурна съм в решението си, не мога да рискувам, ако го оставя и някога нещо се случи, трябва да се убивам.
Мисля си да го приспя, според мен е по добре за котака, той е абсолютно непригоден за външните условия, страхлив, глезен, обичан, задоволен.
Няма къде да го дам просто. Ако го пусна просто така до края на живота си ще го търся във всяха жълта котка, която видя. Плача в момента......
Кажете ми как бихте постъпили на моето място.



Тема Re: Хора, помогнете ми да решанови [re: evhen]  
Авторsapphire (Нерегистриран)
Публикувано07.12.06 10:39



Още информация: гледате го от малък или само от тези 4,5 г. Къде е бил преди това, ако отговорът на предишния въпрос е "не" и при какви условия е живял? Бит ли е? (по принцип, не от вас). Ограничавана ли е територията му? (напр. след появата на бебето)? Кога напада - при силен шум, при рязко движение, без причина? На каква възраст е в момента? Кастриран или не? С каква храна го храните? Сигурна ли сте, че нещо не го боли?

Съществуват няколко вида агресивност - по-долу ще прочетете за тази, която се предизвиква и отключва от неподходяща храна. За съжаление, много хора смятат, че храната не е от особено значение, но това не е така!

Първи вид агресивност, дължаща се на хищническата природа на котките:
Котешките същества изпадат понякога в кризи, характеризиращи се с проява на "агресивност", като че ли вроденият им инстинкт на ловци взема връх и именно във вас те виждат своята плячка. Обикновено обект на атака в такъв случай, са глезените и прасците ви, ръцете.
Подобна ситуация идва да сигнализира, че любимецът ви има нужда от игра, има нужда му обърнете внимание. В този случай, задължително прекарвайте повече време в игра с него, особено ако той не си пада по самостоятелните занимания. Всъщност всяка добре социализирана котка има нужда от контакт със собственика!
Тези кризи понякога са свързани с проблеми произтичащи от даването и достъпа до храната, например когато котакът е гладен или живее с други сродни същества и храната често свършва. Има котки, за които пълната паничка с храна е равнозначно на сигурност и те искат винаги да я виждат пълна, независимо от това дали са гладни, дали имат или не намерение да похапнат...
Друг важен фактор е количеството на протеините, осигурявани от дажбата храна: котките определено са хищни месоядни бозайници и дажбата им трябва да съдържа МИНИМУМ 30% протеини.
Тези протеини трябва да бъдат поне наполовина от животински произход, което разбира се изобщо не е случая на всички храни за котки, предлагани на пазара. Освен това те трябва да бъдат лесно храносмилаеми, т.е. от добро качество. Поради всички тези причини, едно средно по качество хранене може да доведе до липса на протеини, което е причина за проявяване на това агресивно поведение.



Тема Re: Хора, помогнете ми да решанови [re: evhen]  
Автор ГoлямaтaCпeциaлиcтka (Президентша)
Публикувано07.12.06 10:57



Напада всички вкл. и вас или напада всеки новопристъпил прага на дома ви? Безпричинно ли го прави или винаги има обяснение за случилото се? Това е важно, защото аз имам котка със същия характер и съм забелязала, че тя просто не пуска други хора и животни, а не тези с които съжителства постоянно. Спрямо нас също има нападения, но това е само в случай, че съм пуснала някой да влезе в къщи. Т.е. тя не е съгласна с това и насочва част от агресията си и срещу мен. Но отиде ли си непознатия тя се укротява.



Тема Re: Хора, помогнете ми да реша [re: evhen]  
Автор ike (некастриран)
Публикувано07.12.06 12:30



evhen
опитай се да се свържиш с мен по ICQ 31795945 или се регистрирай тук за да ти пратя лична бележка.
Не е чесно да убиваш котарака за това, че се е опитал да ви защити.

Medice, cura te ipsum.


Тема Re: Хора, помогнете ми да решанови [re: evhen]  
Авторla_diabla (Нерегистриран)
Публикувано07.12.06 17:51



гадно е да го убива6,без4ове4но и 3верско......



Тема Re: Хора, помогнете ми да решанови [re: evhen]  
Авторla_diabla (Нерегистриран)
Публикувано07.12.06 17:53



след като си майка не ми се вярва толкова малко 4ове6тина да е останала в теб 3а да предаде6 доброволно на смърт това сз3дание.Или може би се лъжа?



Тема Re: Хора, помогнете ми да решанови [re: la_diabla]  
Автор eliza_cat (коткоман)
Публикувано07.12.06 20:12



Ох ! Сигурна съм , че не напада хората , които се грижат за него , а само "гостите"!Това го знам от личен опит

Първото животинче, което имах беше котенце- малко на 1-2 месеца беше като ми го донесоха Котето ми беше полуангорско (по някаква случайност) и го взехме да се грижим за него(то беше дворно коте). Като малко беше много игриво и дружелюбно.И един ден като ни дойдоха на гости , забелязахме, че драска, хъска и хапе гостите.Всички хора, които не са от къщата.Наложи се на леля ми да остане около месец вкъщи и то свикна с нея и не я драскаше.Можеби си има някакъв инстинкт, че чуждите хора ще му направят нещо (макар че котето ми преди да дойде при мен не беше тероризирано) , та идеята ми е ако evhen иска нека да пробва някой , който иска котето да рискува и да живее с него малко по-дълго време като го храни и се грижи за него (като разбира се се пази от "нападенията му")

Редактирано от eliza_cat на 07.12.06 20:15.



Тема Re: Хора, помогнете ми да решанови [re: eliza_cat]  
Автор Gatofilla (непознат)
Публикувано07.12.06 22:38



аз не разбрах следната изказана мисъл -
ако го пуснеш, ще го виждаш във всяка жълта котка и ще плачеш,
а ако го убиеш -
къде и кога ще го виждаш?





Тема Re: Хора, помогнете ми да решанови [re: evhen]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано07.12.06 23:12



Мисля си да го приспя, според мен е по добре за котака, той е абсолютно непригоден за външните условия, страхлив, глезен, обичан, задоволен.

Сигурна ли си че и "обичан"?

Така - отговори ми нещо. От къде си сигурна че котарака ще проявява агресия към детето? Защото аз силно се съмнявам.
Имам котараци, имам и котарак психопат който в момента е селска котка - мога да ти кажа че ако нещо няма да наранят - то е малко коте и малко дете.
На Грибо две годишно хлапе му дъфче ушите и го наляга и той не реагира. За много по малко възрастен би си го отнесъл много лошо.

Пиши на Ике. Поне да поговориш с него и с мен евентуално. Ако не друго. Мисля че разбирам доста от котешки характери.

А и знам още нещо. Да го убиеш е лесно и бързо. Но след това идват годините на самообвинение. Това е котето което ти се е доверило и те е гушкало. Ако го убиеш - унищожи му снимките - иначе ще откачиш.



Тема Re: Хора, помогнете ми да решанови [re: Gatofilla]  
Автор Mushmula (мръжльорче)
Публикувано07.12.06 23:23



Кълна се, току що влизам поради същата причина

Мишми когото гледам от една топка козина, сега е на година и четири месеца, преди няма и половин час ми се нахвърли зверски на крака. Вкопчи се целия и ми направи няколко сериозни рани. Беше го правил и преди - ръце, крака, взема ги за плячка, но атаките започват да стават все по-жестоки. Вкопчва се целия с зъби инокти и ги забива, много е гадно. Тъкмо бях взела памуче и спирт да мина раните и дойде баща ми. Той много обича животните, и е на мнение, че трябва да го дадем някъде където ще ходи свободно навън - къща извън града при приятели. Можеби наистина това ще е най-доброто решение за котето, защото тук явно се мъчи. Другото нещо, което прави е че се опитва да го сложи на всичко, и това става много досадно. Одеала, ръце - особено докато седя на компютъра, има си и едно мече при което редовно ходи. Наистина смешно и забавно беше в началото но животното явно е вече в разцвета на силите си и не може така да продължава. През деня си спи и е ОК, а вечер нещо му става и подивява. Не искам да го кастрирам, хапчета също няма да му давам - знам че са вредни, но ми стана ясно също и че апартаментът не е мястото за отглеждане на това животно ( освен ако не е на партера и може свободно да излиза ). Мислехме също да пробваме да му сложим нещо като мостче към един бор срещу балкона (живея на 3-ти етаж) и по него да слиза до долу да беснее. Това за което ме е страх е, че навън той е супер страхлив, дори когато го заведа при ветеринара се сковава и бърза да се прибере в кутията. Не знам дали ще може да се приспособи към друга среда, дали ще знае как да се пази от опасности, сигурно ще умре.... Това решение дойде сега, и едвам сдържам сълзите си ... не знам как ще го преживея ако се разделим, много се привъзрах. Всеки път когато заспя той идва и заспива до мен. Обичкам си го. Исках да споделя.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.