Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:53 10.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Хората са безумно жестокинови [re: HaдяИ]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано08.12.06 16:17



Нищо му няма, водихме го на ветеринар.

нямам никакво свободно време - прибирам се у нас само за душ и спане. Не сме имали намерение да се ангажираме с животно и аз лично си признавам че бъкел нищо не разбирам от гледане на котки. пробвах да спи при мен, но стои в средата на стаята и жално мяче.... като почне вечер да реве безброй пъти ходя да проверявам защо - не е ходил до тоалетна; има храна и прясня вода, на топло е, постлано му е..... това е положението .... вчера го слушах от 9 до 11 вечерта и така е почти всяка вечер... или заспива и към 1 или 2 през нощта всичко почва .... много съм ангажирана, страшно се изморявам и това че не мога и да се наспя нормално само усложнява обстановката ....

Отделно съседите имат малко дете и съм все с притеснение че пречим ....

пробвам каквото науча от форума тук да му го осигурявам - да не е само на суха храна въпреки че до сега са го хранили само така - консервата му хареса и я излапа на екс; няма и никога не е имал такива неща като тези катерушки или къща, които обсъждахте, но ние и да искаме не можем да му ги осигурим защото както казах непрекъснато се местим и така.... живея с надеждата че тази събота и неделя ще пътуваме само в неделя и ще мога да му обърна внимание ...

всеки миг всичко започва и свършва


Тема Re: Хората са безумно жестокинови [re: Drona]  
Автор HaдяИ ()
Публикувано08.12.06 16:32



Ами значи на котаранчо просто му липсва другарче! И вас да ви затворят денонощтно в едно помещение и вие бихте издивяли, нали?
Аз също съм по цял ден на работа и се прибирам само вечер за душ и спане! Но имам 2 котарака! И малкият го взех точно поради тази причина - защото и моят котьо по цяла нощ мяукаше! И как няма да мяука, като той горкия цял ден сам и затворен - какво да прави? Спи! И вечер, когато съм си у дома той иска внимание! И не му е достатъчно този 1 час примерно, който му отделям преди да си легна. И затова започваше нощем да мяука, да тича и се катери по библиотеката, да къса тапети! Просто му е скучно! Стана ли, той млъква и започва да ме гледа умолително и очаквателно! Мисли си, че аз ще си играя с него и не прави сметка, че на другият ден съм на работа! Легна ли - пак започва.
И така реших да му взема другарче и въобще не съжалявам! Е, не че и сега не се случва сутрин в 4 вече да се е наспал и да почне да мрънка за да стават и другите! И докато малкият не стане и не отиде при него, той не млъква.
Та помислете много добре върху нещата! Лично на мен ми се струва, че той просто по-скоро на вас пречи, отколкото на съседите. Затова и не ви съветвам да мислите за второ коте, ако дълбоко в себе си не сте убедени че можете да им се отдадете. Защото ТЕ стават истинските господари! По-скоро колкото се може по-бързо му намерете стопани, но НЕ ГО НАТИРВАЙТЕ в мазето или в колата - така го стресирате и озлобявате още повече, а по този начин си намалявате и възможностите да му намерите стопани! И на края ще свърши на улицата, за съжаление...щом той е вече 10 годишен и винаги е живял в апартамент...той просто е непригоден за уличната джунгла...



Тема Re: Хората са безумно жестокинови [re: HaдяИ]  
Автор HaдяИ ()
Публикувано08.12.06 16:59



а може и просто да тъгува за предишните си стопани и дом...просто трябва да го предразположите и да му покажете, че го обичате
трудно е, но с търпение и настоятелност се постига много!



Тема Re: Хората са безумно жестокинови [re: HaдяИ]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано10.12.06 11:04



Благодаря ти.

Обсъждаме с мъжа ми какво да правим. От клуба тука и други хора дадоха съвети и ще пробваме всичко каквото може да се приспособим и ние и той. Днес пак ще се обадим на бившата му стопанка - поне да ни каже някои съвети какво да го правим. Толкова ме беше яд на нея за отношението, че откакто каза да го правим каквото си искаме не сме я търсили. Мъжът ми предложи да се обадим поне да каже на какво е свикнал.

Наистина явно скучае. Защото тя си е била по цял ден вкъщи и е свикнал да си има компания, а сега седи сам. Второ животно за нас е просто немислимо, но ще предложа на мъжа ми първо да пробваме всичко, което ни съветвате и ако не подейства вече твърдо да му търсим нов дом.

Отново благодаря за съветите.

всеки миг всичко започва и свършва


Тема Re: Хората са безумно жестокинови [re: Drona]  
Авторla_diabla (Нерегистриран)
Публикувано10.12.06 21:26



Здравей Дрона,
недейте да приспивате милото съ6тество

С какво е сгре6ил 4е да го убивате?Д приспи6 3драво животно е равно на убийство,не ставайте убийци.
Според мен вие прекалено се тревожите какво 6те кажат съседите.И други хора живеят със съседи,имат ку4ета или котки.Дори да се опла4ат да не ви пука,все пак и тяхното дете сигурно реве и трополи ама вие не се оплаквате,нали?Който си е и3брал да живее със съседи трябва да притежава необходимата до3а толерантност,все пак не може да угоди6 на вси4ки.
И не мъ4ете котара4ето,а го в3емете в къ6ти,той е много фрустриран и упла6ен.И вас да ви наврът в кола и вие 6те подивеете тотално.Недейте така,дори да няма никой във вас,оставяйте достатъ4но храна да не гладува.Друго си е да усе6та ва6ата мири3ма макар и да ви няма.Така 6те е на топли4ко и 6те се 4увства по добре.Е,6те му е ску4но,и на моите им е ску4но и мен ме няма по цял ден,ама свикнаха.Когато ме няма спинкат.
Ра3берете котаракът е фрустриран жестоко от
а. смяна на стопаните
б. коли и ма3ета
Премахнете те3и стресови фактори,давам ви месец и котаракът 6те се успокои,няма да го по3наете.Пока3вайте му 4е не е и3оставен и го оби4ате.Тяхното държание е отражение на на6ето отно6ение към тях.
3а она3и патица дето го е 3аря3ала,не се ядосвайте,тя просто е ли6ена от вси4ко 6то ни кара да се наре4ем хора.Но вие не сте такива,6том сте го прибрали.По3дравявам ви 3а ре6ението да се грижите 3а него.Ако ли не му търсете стопани.В краен слу4ай го пуснете на улицата,не го приспивайте.На улицата поне има 6анс да оцелее макар минимален.От инжекцията такъв няма



Тема Re: Хората са безумно жестокинови [re: la_diabla]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано11.12.06 09:29



Здравей!

За това повдигнах темата тука - или да намерим добри хора, на които да го дадем или да се научим някак да се погаждаме. Проблемът при нас е, че се местим непрекъснато и непрекъснато пътуваме - т.е. на всеки около 2 месеца сме на ново място и което допълнително усложнява нещата - не можем да гарантираме,че следващото място, на което ще бъдем е подходящо за гледане на котарака - заради това и цяло лято седя сам затворен.

С нас вече горе-долу взе да свиква .... Където сме в момента - също .... усеща се, че вече не го е страх толкова и взе да шатри насам-натам, а не да търси само къде да се скрие. Препоръчаха ни да му купим играчка за да се забавлява - вчера купихме - не съм оптимист за сега защото я подмина без никакъв интерес... пробвахме цяла вечер да го заинтересоваме .... но както се пошегува мъжа ми - тази играчка е повече за нас - да се изморим, да спим дълбоко и да не го чуваме ....

За сега нещата са на това положение. След нова година ни предстои ново местене и какво ще стане тогава не знам. От старите собственици разбрахме, че по принцип трябва да яде някаква диетична храна ( имал преди някакви проблеми със здравето), но заради разправиите си не са го хранили с нея от години - та сега ще я търсим ....

всеки миг всичко започва и свършва


Тема Re: Хората са безумно жестокинови [re: Drona]  
Авторsapphire (Нерегистриран)
Публикувано11.12.06 11:15



пореден пример за човешкото безхаберие!!!

Съвет: заведете го при доказал се ветеринарен лекар (не просто квартален вет!), проверете какво му е общото здравословно състояние, вкл. ПКК, чернодробни ензими, изследване на урина... И от там - вие знаете.

Не обръща внимание на играчката - ами ако за първи път вижда такава? Малко постоянство за да го заинтригавуте и съм убедена, че ще го спечелите на своя страна...

А за предишните му "стопани" - ами няма да коментирам.





Тема Re: Хората са безумно жестокинови [re: sapphire]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано11.12.06 11:26



Ще се наложи да го прегледа някой по-компетентен. Няма паспорт, нито ваксини някакви ... може и да са правени, но ние не знаем....

Какви ваксини се правят на котки на тази възраст?

всеки миг всичко започва и свършва


Тема Re: Хората са безумно жестокинови [re: Drona]  
Автор HaдяИ ()
Публикувано11.12.06 11:38



Старичък е вече за ваксини, но кръвни изследвания задължително трябва да му направите, щом казвате че трябвало да е на диетична храна. Обикновенно мъжките котараци имат проблеми с бъбреците - така че го ведете колкото се може по-бързо! В третата тема - "Започни да четеш от тук" има списък с добрите ветеринарни клиники в София, така че си изберете която е най-близо до вас и действайте! Той може и затова да мяука непрекъснато! Интересно как вета, при който сте го водили без да му пуска някакви изследвания е установил че е здрав? На око? Не го оставяйте да страда!



Тема Re: Хората са безумно жестокинови [re: Drona]  
Авторsapphire (Нерегистриран)
Публикувано11.12.06 12:13



започваме с изследвания - пълна кръвна картина, урина, чернодробни ензими за това настоявате. Казвате, че е бил на диетична храна - или бъбречни проблеми или някакво съмнение за диабет, храносмилателни проблеми. Тези изследвания ще ви ориентират. Ако сте в София, направете също и ехография на коремни органи (ч. дроб, бъбреци). Ако го боли и страда, добавено към самотата - ясно е защо мяука. Вижте тук
Ветеринарен център "Д-р Борисов"
Клинични и специализирани прегледи и консултации. Хирургия, офталмология, неврология, вътрешни болести.
Лабораторна диагностика, ехограф.
Д-р Николай Борисов
Адрес: жк."Бъкстон", ул. "Юнашка песен" 30
Работно време от понеделник до петък:
9.30 - 12.30; 16.00 - 19.30
Събота: 10.00 - 16.00
Неделя: 10.00 - 12.00
За контакти: 0885 646 202
E-mail: borisov_vet_med@abv.bg
www.vet-center.hit.bg

Моля, да не се счита за реклама, просто ветеринарен лекар от когото съм много доволна. Има възможност за посещение по домовете след предварително уговаряне по телефона (мисля, че важи само за София).

Наистина котакът има нужда от пълен check на здравословното състояние.
Направете му добро, с което ще направите добро и на себе си.

Успех !




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.