Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:06 27.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема с какво си храните котките?нови  
Авторнoвa (Нерегистриран)
Публикувано19.11.06 19:36



здравейте,

имам малко коте, мъжко. засега е лесно, понеже яде по малко и му купувам консерви. зачудих се обаче с какво да го храня като порастне.
прочетох темата за суровото месо, което доколкото разбирам е част от менюто на котките. казха ми, че мъжките котараци не бива да ядат суха храна, защото получавали камъни. същото се отнасяло и за рибите. на няколко места назад в темите попаднах на изказвания, че Whiskas била пълна с консерванти и дори била вредна.
Та, с какво храните вашите любимци? не съм сигурна дали е разрешено в клуба, но ако е, най-добре да изредите марки и видове.

БЛАГОДАРЯ!



Тема Re: с какво си храните котките?нови [re: нoвa]  
Автор eliza_cat (коткоман)
Публикувано19.11.06 20:07



Ами не е зле да напишеш колко е голямо котето, какви точно консерви му даваш,по колко яде,какви различни храни си му давала и коя от тях предпочита! А за WHISKAS аз не мисля така, ако му харесва - давай му! Но аз не съм толкова добре запозната, нека по-компетентните да пишат!
А и не пропускай да кажеш каква порода е котето и от кога е при теб, как се казва(това не е много свързано с храната, но искаме да опознаем и твоето коте
(поне аз

)) Ако има снимки можеш да ни го покажеш!



Тема Re: с какво си храните котките?нови [re: eliza_cat]  
Автор Endaksi (cat person)
Публикувано19.11.06 20:13



както казах и в един друг форум-суха храна само ако е над 7 лева за килограм насипно. обикновено пакетираната е по-скъпа. такива са всички премиум и супер премиум храни, а само те са с доказано качество и безвредност. Уискаси, киткати и тн са си чисти бисквити...
за консервите не мога да кажа нищо, понеже моята котка (женска) яде само суха храна от както е при мен. здравословни проблеми никога не сме имали.



Тема Re: с какво си храните котките?нови [re: нoвa]  
Авторнoвa (Нерегистриран)
Публикувано19.11.06 20:31



котето си е обикновено

, тоест, няма порода. на 3 месеца и половина е. аз му купувам не точно консерви, а по-скоро пастети. има едни немски с много красиви котки на тях - не им знам името, но тях най-много ги харесва. то за junior няма кой знае какъв избор... иначе разбрах, че Роял Канин са най-хубавите сухи храни и питах лекаря му, на което той ми отговори, че Роял Канин са също толкова вредни, колкото и всички останали. става въпрос само за мъжките котараци.
А иначе официално се казва Пухчо, но аз толкова му се радвам, че вече се обръща само на "Мамин сладкиш"...



Тема Re: с какво си храните котките? [re: нoвa]  
Автор denii (писанка)
Публикувано19.11.06 20:36



сигурно вземаш пастетите на Анимонда. те са хубави, да. можеш и да му вариш пиле - без сол или подправки. така за разнообразие.

Помогнете ни да им помогнем!



Тема Re: с какво си храните котките?нови [re: denii]  
Автор vikikat (непознат )
Публикувано20.11.06 07:28



По въпроса с храненето мненията са разделени на две - 50 % са против сухата храна, 50 % са за нея. Аз приложих компромисин вариант- и суха храна, само Роял Канин, и консерви или домашно приготвена храна / варено пиле и варена риба, обезкостена/. Голямата ми котка предпочита консервите, а малката яде всичко, което става за ядене. Така че е въпрос на предпочитание и от котето, но е добре храната да е максимално качествена.
Да ви е сладко!



Тема Re: с какво си храните котките?нови [re: нoвa]  
Автор HaдяИ ()
Публикувано20.11.06 09:29



Въпроса за храните наистина е доста спорен и всеки си има собствено мнение, така че как ще храните вашето коте си е само и единствено ваш избор. Разбира се по-скъпите храни от рода на Роял Канин са за предпочитане, тъй като се предполага, че те са и с по-високо качество. Специално РК е структурирана така, че да служи и за профилактика против образуването на уринарни камъни /специално при мъжките/ Ето линка на РК - като щрактете върху всяка една опаковка, можете да прочетете по-подробно за съответния вид храна.







Редактирано от HaдяИ на 20.11.06 12:08.



Тема Re: с какво си храните котките?нови [re: нoвa]  
Автор insektor (Многознайко)
Публикувано20.11.06 09:54



Голямата - със суха храна, дроб с ориз, варена рибка, сурова рибка(рядко), живи таранки (много рядко, защото гледката не е за хора със слаби нерви - стените се омазват с кръв и звука, когато им троши главите със зъби е ужасен, но пък по-въодушевена и радостна не съм я виждал)
Малкия - със всичко, което става за ядене и мирише добре от котешка гледна точка, без сурова риба (не я яде, въпреки че му мирише хубаво).



Тема Re: с какво си храните котките?нови [re: нoвa]  
АвторMини (Нерегистриран)
Публикувано20.11.06 11:30



А за сухата храна на Роял Канин има ли значение за качеството дали е насипна или е пакетирана. Защото аз купувам на моето коте насипна за котета от 4 до 12 месеца и струва 9 и нещо.



Тема Re: с какво си храните котките?нови [re: нoвa]  
Автор Sophie (непознат)
Публикувано20.11.06 11:50



И още нещо за сухата храна и специално за роял канин. Ветеринарни доктори ми обърнаха внимание, че за разлика от другите, тя съдържа таурин. Аз лично купувах от нея, нямам много опит с други, но по това, което пише в съдържанието е така. А когато количеството му е недостатъчно дълго време, заради неправилно хранене, развиват сърдечни проблеми. За съжаление няма оптимален вариант, има си и плюсове и минуси.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.