Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:16 03.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема %@$##^%#@!@$#%$#$@@!!!!!!нови  
Автор rapidfire (магьосник)
Публикувано11.11.06 22:41



***************************


Който иска да ме трие, няма да се сърдя ма трябва да си изокам че ще
УБИЯ НЯКОГО!!!!!

Готвя. Пиле. Остават кости. Племето се моли. Кълцам. На ситно. Да не се повреди някой. Сипвам на двора. Да се порадват писинките на мръвчица. Суровичка, както я обичат. Естествено съм затворила вратата, защото навън не е задушно.
И ТОЧНО В ТОЯ МОМЕНТ!!!!!
Шибания съсед отгоре, който празнува рожден ден на дъщеря си, монтира една батерия фойерверки от най-големите възможни на 2 МЕТРА ОТ ОГРАДАТА МИ!!!!!
Чудя се дали до вдругиден племето ще се престраши да се прибере. От 7 котки в момента няма ни една! Лошото е че като отворихме врата с Бирата да го напсуваме и най-малкия побягна навън, а той е само на 3 месеца и по-далеч от ръба терасата не е стигал.
Кво стаа в тая държава бе, с автомат на кръста и нож между зъбите ли трябва да ходя, в Бейрут ли живея, бе да изсъхнат дано!

Трябва да правим добро от злото, защотото то няма от какво друго да бъде направено

МОД:

Редактирано от Moд на 12.11.06 12:17.



Тема Re: %@$##^%#@!@$#%$#$@@!!!!!!нови [re: rapidfire]  
Автор *Aniara* (=^..^= *Morri*)
Публикувано11.11.06 22:46



Ще се върнат, спокойно! Сега са изплашени, но знаят, че там ще намерят храна и обич, така че ще се върнат





Тема Re: %@$##^%#@!@$#%$#$@@!!!!!!нови [re: *Aniara*]  
Автор rapidfire (магьосник)
Публикувано11.11.06 22:52



Бе сигурно. Добре че и Шушата е навън, тя е майка на малкия, надявам се да го доведе. Ама лошото е че дворът ми е на метър вдигнат над земята и ако скочил извън него няма да може да се покатери обратно, пък е тежък да го носи в уста.
Обаче тоя ненормалник не знам дали си даваше сметка какво можеше да стане ако случайно беше ритнал батерията с ракетите. Тая беля я направихме веднъж с приятели ама бяхме насред планината между преспи сняг.
Не може да пускаш такива неща между блокчета където най-голямото растояние между стените и прозорците е 15 метра!

Трябва да правим добро от злото, защотото то няма от какво друго да бъде направено


Тема Re: %@$##^%#@!@$#%$#$@@!!!!!!нови [re: rapidfire]  
Автор vikikat (непознат )
Публикувано12.11.06 12:06



Сложи му пред вратата двойно повече фоерверки и ги гръмни!
Може пък да се сети какво е станало?



Тема Re: %@$##^%#@!@$#%$#$@@!!!!!!нови [re: vikikat]  
Автор rapidfire (магьосник)
Публикувано12.11.06 16:12



Просто извикахме полиция. Ако почнем така, някой ден ще стигнем до атомни бомби по двора.


С какво ще съм по-добра ако и аз за забавление или за отмъщение подложа на опасност половината квартал? А и девер ми си отиде от такива шегички, бог да го прости...
Между другото всички се прибраха. Някои чак днес сутринта, но все пак ...
То бяха оплаквания, то бяха обяснения, гушкане и успокоения.....
Горките ми гадинки..

Трябва да правим добро от злото, защотото то няма от какво друго да бъде направено

Тема Re: %@$##^%#@!@$#%$#$@@!!!!!!нови [re: rapidfire]  
Автор bushkata (новак)
Публикувано12.11.06 20:25



Само не ми е ясно, какво може да му каже полицията? Фойервеките се продават свободно, имат елементарни условия за безопасност, той ги е гръмнал в собствения си двор...? Това, че котките ти се разхождат на вън е твое решение, с което поемаш всички възможни рискове. Поради многото такива рискове - моите не излизат на вън за огромно мое съжаление.
И за да ме разбререш правилно, искам да уточня: ненавиждам гърмежите. Живея в квартал, в който се гърми почти всяка вечер, за празниците -да не говорим. Търча да успокоявам кучета, стряскам се...мразя ги. Да, харесвам зарята и красотата, но шума ми идва в повече. А това, че травмира животните ми - ме побърква.
От друга стана, винаги съм си мечала да си пусна котките да се разхождат, да пасат истинска трева, а не от саксия, да ловят скакалци...но не мога да си го позволя. Именно, заради случка, като твоята, заради улицата с колите, съседите и съседските кучета...опасностите според мен са много.
Просто искам да кажа, че в случая няма виновен, това е предвидима ситуация.
Много неприятна, да, и се радвам, че днес прочетох, че всички са се прибрали, дори и мъника.





Тема едно уточнение [re: bushkata]  
Автор rapidfire (магьосник)
Публикувано13.11.06 00:42



Това, че опасни неща се продават свободно не значи, че можем да ги използваме когато и както ни скимне. Затова по Коледа Пирогов е пълен с разни нещастници останали без пръсти, очи, а един и без долната половина на лицето си, защото на пияна глава беше лапнал фишека. Иди погледай, поучително е.
И за движението по пътищата има правила за безопасност. Значи ли това, че когато някой пиян идиот прегази цяло семейство на зебра и зелен светофар, ти ще кажеш:
- Ми да не са пресичали! Това е предвидима /за съжаление ама много, в нашите реалии/ ситуация. Виновен няма.
Прости ме, но тоя тип мислене ме дразни до пяна на устата.

А сега уточнението.

Съседът живее НАД мене, живеем в блок, все пак.
Ракетите ги взриви в общото пространство МЕЖДУ блоковете, което е колкото негово, толкова и мое.
Котките си бяха В МОЯ двор. Поне преди да почне патакламата. А на него не му стигна канонадата, ами започна да стреля от балкона с ракетен пистолет. Между блоковете! Където най-голямото растояние между прозорци и балкони е 15 метра! Това дали го има в правилата за безопасност? Сега ще ме накараш да си купя фишеци, само и само за да ги изчета!
И пиле златно, беше ме яд не толкова за котките, колкото затова, че ако случайно беше съборил въпросната батерия, което на мене ми се е случвало и знам какво става, двамата с Бирата верно щяхме да разберем какво е на фронта. Между другото той също, след което щеше да се наложи да спасявам тъпото копеле, защото законът ме задължава.
И още нещо, дори и да беше взривявал тия проклетии в собствения си двор не е допустимо, ако излага на риск съседите си!
Това и му казаха полицаите.
АМА МОЖЕ ЛИ ПРЕДИ ДА ПИШЕТЕ, ДА МИСЛИТЕ ПОНЕ МАЛКО, А?

Трябва да правим добро от злото, защотото то няма от какво друго да бъде направено

Редактирано от rapidfire на 13.11.06 00:47.



Тема Re: едно уточнениенови [re: rapidfire]  
Авторbushkata (Нерегистриран)
Публикувано13.11.06 11:09



хм, що се караш?
Значи, ако някой утре (не дай боже) ти прегази котката на улицата - пак той ли ще е виновен? Или това, че мястото на котката на е на улицата?
И пак да кажа, тия дето гърмят, пуцат и т.н. мноооого ме дразнят.
Но ако котката ти е на улицата, (двора) може да стане такова нещо, има и коли, има и кофти хора и т.н.



Тема Re: едно уточнениенови [re: bushkata]  
Автор rapidfire (магьосник)
Публикувано13.11.06 12:44



Защото решението на този тип проблеми, е не да ограничавам собствената си и в случая на котките си свобода и да се крия, а да огранича възможността на подобни малоумници да вредят на себе си и на всички наоколо.
С криене не става. Най-гадното нещо, което съм виждала е изнасилвачи да се оправдават с дежурното - ами тя си го търсеше! Виновен е не този който е пострадал, а този който е създал опасността.
Като мразиш тия дето стрелят - ми направи нещо! Извикай полиция, пусни подписка, срежи нечии гуми, пребий някого, ако щеш!
Ако отидеш на някое нощно дежурство в Пирогов по Коледа, точно за половин час твърдо ще се убедиш в абсолютната и моментална необходимост всякакви видове пукала тутакси да бъдат забранени с указ. Или поне употребата им в рамките на населени места. А доколкото знам, по Европата е точно така.
Колкото до пускането на котките навън, писала съм тука поне 100 пъти и няма да се повтарям. Те не са апартаментни играчки а живи същества. За да ги пускам навън, значи съм преценила, че рискът е минимален. Когато такъв съществуваше се излизаше под режим и мое наблюдение. Тогава, колкото и да е смешно пак тука се намери някой който ме упрекна пък, ЧЕ НЕ ГИ ПУСКАМ, когато те пожелаят. И тогава пак трябваше да давам обяснения........
Няма угодия на тоя свят..........



Трябва да правим добро от злото, защотото то няма от какво друго да бъде направено

Тема Re: едно уточнениенови [re: rapidfire]  
Автор bushkata (новак)
Публикувано13.11.06 13:17



Хората при нас гърмят в "приемливо" време, в собствените си дворове, не застрашават никого, макар че ми е неприятно. Не мога и няма за какво да режа гумите или да се карам с някого. Не мога да спра колите по улицата, защото заплашват котките ми. Не мога да си направя 6 м. зид, за да не отидат при съседското куче и т.н.
Ако някой наистина ми пречи, взимам мерки. Но има много неща, които не ни харесват и устройват, но за съжаление не живеем в гората и трябва малко толеранс, за да живеем нормално. Иначе ще ходя и ще се карам с всеки - що стреля, що не ги оправи гърнето на колата та ме буди сутрин, защо децата му крещят по улицата, защо строи 2 години и ми шуми... безкрай. Със сигурност има и доста неща, с които аз преча на някого.
Исках да кажа, че трябва да правим разлика между наистина просташките и опасни действия и тези, които не ни усторйват, но ...са в реда на нещата в един голям и претъпкан град.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.