Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:49 01.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Защита на Животните по мотиви на Нихат Кабил?нови  
Автор animalprograms (новак)
Публикувано10.11.06 13:50



----------------------------------------------------------------------------------------



Много за т.нар. NO-KILL SOLUTIONS:



bestfriends.org/nomorehomelesspets/localnmhpprograms/modelnewhampshire.cfm



Да подпиша, или да проуча въпроса, това е въпросът...
Има нещо гнило в България...
Глупостта не е добродетел, но благоверните женици хвърлят дърва в кладата.




Ефективната практика в областта на закрилата на котките и кучетата е ясно описана в Конвенцията за Закрила на Домашните Любимци (Съвет на Европа), ред публикации на Кралското Дружество/RSPCA, Ръководство за Управление на Популацията от Кучета (съвместно издание на Световната Здравна Организация и Световното Дружество за Закрила на Животните/WSPA), както и от публикациите на Г-н Питер Марш от Ню Хамшир.

През 2005г. Народното Събрание прие нов Закон за Ветеринарно-Медицинската Дейност, който лицемерно забрани използването на домашни любимци като експериментални животни, и контрола на двете популации чрез убиване, но същевременно освободи Националната Ветеринарна Служба от задължението да санкционира спазването на регистрационния режим от страна на собствениците на кучета.

Това влошено, но неспазвано законодателство, може да бъде повторено в отделен закон. Авторите на лансирания проект не са потърсили решение на основната задача в тази област - ограничаване на развъждането и движението на животните, водещо до обща стабилизацията на двете популации:
- В програмите за възпитание на притежателите/любителите на животни не е предвидено моралното обезсърчаване на обичайното домашно развъждане и на купуването на животни от развъждачите.
- Не е предвидено осигуряването на обществено обслужване за притежателите, включващо т.нар. евтина стерилизация на домашните любимци.
- Не са предвидени своевременното маркиране на всички домашни любимци с микрочип, поддържането на постоянен публичен регистър на всички притежатели, както и ефективната регистрация при смяна на притежателя; не е предвидено придружаването във всички възможни случаи на животното с документ.
- Не е предвидено своевременното предприемане на стриктен лицензионен контрол върху развъждачите и търговците; допуснато е несанкционираното "домашно" развъждане.
- Не е предвиден стриктен контрол върху дейностите, свързани със събирането и трафика на свободно движещите се животни, вкл. изгубени.

Подобен Закон ще бъде неефективен по отношение на защитата на котките и кучетата/домашни любимци и запазва възможностите за безконтролно събиране на огромен брой здрави домашни любимци от Мафията.





NATURE DEFENDER и група комунистически интелектуалци



----------------------------------------------------------------------



Тема Re: Защита на Животните по мотиви на Нихат Кабил?нови [re: animalprograms]  
Автор MechoPuh. (новак)
Публикувано10.11.06 15:19



По принцип съм съгласна с теб, само да ти кажа, че тук точно няколко благоверни женици сме се заели с нелеката задача да направим нещо по проблема. Мъжката част май повече клони към мнението, че си е съвсем в реда на нещата по улиците да изобилства от котки, че да нямало мишки ..... Е, не всички, разбира се. То и сред жените има такива дето пък котките им радват окото и не мислят, че изобщо има някакъв проблем. Има и такива дето хем са против развъждането на породисти котки, хем много държат точно техните безпородни, щото са най-специални от всички на света, да оставят гените си за бъдещето. Та хора всякакви .... Идеята ми е, че становището очевАдно не е свързано с пола

. Второ, но не по важност. Поне в София има ЦЕЛИ 6 места, спонсорирани от чужди организации, където всеки желаещ може да запише час и да заведе бездомните си любимци - котки и кучета. Има и в някои други големи градове. Та безплатни кастрации (макар и съвсем не спонсорирани от държавата, както си мислят много наивни и праведни граждани, дълбоко възмущаващи се как така ще се дават пари за животните, които пари уж излизали от техния джоб ......) има, ама няма кой да си мръдне пръста да заведе животните. Винаги се чака някой друг да се нагърби с работата и отговорността. И трето, но не по важност. И аз до преди месец си мислех, че 2005 г. са приели закона, за който говориш. Да, ама не! Хора по-компетентни от мен ме осведомиха, че всъщност нищо такова не се е случило. Нямало нищо излязло в Дъжавен вестник, т.е. закон няма ...... Явно медиите пак са разпространявали невярна информация.



Тема Re: Защита на Животните по мотиви на Нихат Кабил?нови [re: MechoPuh.]  
Автор animalprograms (новак)
Публикувано10.11.06 19:26



Остави женици/мъжленца, днес това вече е без значение.

Безплатната стерилизация обхваща ДОКАРВАНИТЕ по улиците нерегистрирани кучета. Дали не кръжиш несъзнателно около моята теза?

Действителността в Германия не е като българо-германската действителност. Там (вероятно почти) няма изоставени кучета, няма домашни развъждачи и прирастът е ...няма прираст. Развъждачъте плащат лицензи и развъжданите животни, напр. боксер, стават по 2,500Евро. Само пълнолетен германец може да вземе животно и да се регистрира.

Прогресът в Америка започна през втората половина на 20-ти век вследствие на ангажирането, подтикнато и от институциите на ветеринари в програми за т.нар. евтина стерилизация на домашните любимци, със стремеж към РАННА СТЕРИЛИЗАЦИЯ, преди да бъде възпроизведен нов мат'рял за грижи.

За да заведе навреме животното при ветеринар американецът е бил морално мотивиран, не само от това, че вместо 60лв. ще плати 20лв. Той е ограмотен: ако такъв американец/европеец само ПРЕДПОЛОЖИ, че ще развъди котенцаа/кученца, той ще се замисли за съдбата им през следващите 12-15 години и едва ли ще ги предлага като атракция, като нашенското масово предлагане.

Аз се трепя, ти четеш между другото и обсъждаш със съмнителни разбиратели:
Има действащ ЗВМД с глава Защита и хуманно отношение...; ако не е новия, то е по-добрия, стария, от 1999г.
Има Правилник, приет от Правителството през 2000г..
Има Конвенция, по която България е страна от 2004г.
Идва 1 януари, когато влиза в сила и Наредба 998/2003 на Е. Комисия.

Немаме приложение, поради некои сАображения: има много мат'рял за злоупотреба.



Тема Re: Защита на Животните по мотиви на Нихат Кабил?нови [re: MechoPuh.]  
Автор animalprograms (новак)
Публикувано10.11.06 20:08



Модераторът ме цензурира в темата Конвенция заради ченгето, въпреки, че аз бях заплашеният.

Подаряване на нерегистрирани животни (мелези), къде го правят така?
? къде е всяко едно от тях сега...
? къде изчезват нерегистрираните породисти и масово развъдените през посл. 5-6г.: хъски, ротвайлер, дого арж., средноазиатска овчарка...
? подаряването спря ли случайното забременяване, или масовото, "добронамерено", усърдно развъждане при 80,000 домашни кучета, само в София...

Пак се натъкваме на генералната задача - стабилизиране на популацията, чрез ограничаване на движението/трафика и развъждането.

Защо да ти преразказвам модела за Ефективен Контрол, като вместо да спориш по форумите можеш наистина да се образоваш от публикациите на професионалисти. Там обществото ги контролира и уважава, някои получават около 300,000Евро годишно.



Тема Re: Защита на Животните по мотиви на Нихат Кабил?нови [re: animalprograms]  
Автор Endaksi (cat person)
Публикувано10.11.06 20:23



я покажи къде си бил заплашен?
последно предупреждение да прекратиш драмите и обидите. ти единствен си позволяваш такъв език, пускаш 100 теми за едно и също и не се съобразяваш с никого. за какво пускаш тема и после казваш "ходи прочети в интернет"? и се придържай към тематиката на форума, а именно котките.



Тема Re: Защита на Животните по мотиви на Нихат Кабил?нови [re: Endaksi]  
Автор animalprograms (новак)
Публикувано10.11.06 20:51



Какво те дразни във форума за котките, да за котките?

Две теми отворих, брой: Проектозакон; Конвенция. Подминавай ги, какво има?

За котките у нас явно повече ги е грижа италианци, шведи, вече и португалци.
Нас сякаш ни е грижа да развъждаме и предлагаме котенца, без да се интересуваме дали повечето доживяват две години.

Има драма, трагедия с нашите котки.

Разбирам твоето ИСКРЕНО възмущение, смутих тази безметежност.



Тема Re: Защита на Животните по мотиви на Нихат Кабил?нови [re: animalprograms]  
Автор Endaksi (cat person)
Публикувано10.11.06 20:57



моята безметежност не можеш да смутиш. и като преброих открих 4 теми-все за едно и също. брой и ти сега.
аз както виждаш темите ти подминавам и мнение по тях не изказвам. моята работа (ако не си в течение да ти кажа-аз съм модератора) е да следя да не се пускат по 4 теми за едно и също нещо или да се обиждат останалите потребители. всеки път когато направиш някое от тези неща ще си носиш последствията. прочети статичната заключена тема като начало.



Тема Re: Защита на Животните по мотиви на Нихат Кабил?нови [re: Endaksi]  
Автор animalprograms (новак)
Публикувано10.11.06 21:11



Много станахте анонимните модератори, а и много си императивен/на, но както казват някои, всеки изпълнява своя граждански дълг.

Старо куче съм, навремето ме гонеха от германския клуб, а истината, цялата истина много боли.



Тема Re: Защита на Животните по мотиви на Нихат Кабил?нови [re: animalprograms]  
Автор bushkata (непознат)
Публикувано10.11.06 21:18



В отговор на:

а истината, цялата истина много боли.



Коя истина и с кого воюваш тук?



Тема Re: Защита на Животните по мотиви на Нихат Кабил?нови [re: animalprograms]  
Автор denii (писанка)
Публикувано10.11.06 22:50



аз лично споделям много от възгледите ни. но ще се радвам повече ако споделиш нещо по-конкретно по настоящата ситуация в БГ. темите, които си напускал за само петиции и писма, които в действителност не вършат кой знае каква работа.

призовавам те ако толкова държиш на котешкото благоденствие да заповядаш на срещата ни в неделя и да споделиш идеите си.

Помогнете ни да им помогнем!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.