Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:52 29.09.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Помощ! Въпрос за малко котенови  
Автор Aurora! (Borealis)
Публикувано10.11.06 08:08



Здравейте, от няколко дни имам нов съквартирант - 3 месечно коте. Откакто го взех обачи не спира да мяука и аз вече изкрейзвам. Иначе е много миличко и игриво , пък и не е толкова малко , че да не може без майка си , но досега живя и нея и даже продължаваше да суче. Дали търси майка си? То е едно безкрайно обикаляне из къщата и мяукане..... Иначе се разхожда с навирена опашка и мърка постоянно. Първият ден не яде , но след това прояде , та изключвам възможността да е гладно. Просто нямам идея какво му е. понеже от много време не съм гледала малко коте , сигурна съм му забравила цаката, но моля ви ако имате някякви предположения да ги споделите. Котето е в добро здраве или поне беше като го взех. майка му е котка на която не можеш да й чуеш гласа, но малкото явно е много музикално и както вече ви казах общо взето почти успява да ме побърка вече






Тема Re: Помощ! Въпрос за малко коте [re: Aurora!]  
Автор Crazywork (мацинка)
Публикувано10.11.06 11:15



Честито малко котенце


Според мен е нормално да мяука и да обикаля първите дни, търси майка си. Опитай се да го разсейваш с някакви играчки в такива моменти.

Успех



Тема Re: Помощ! Въпрос за малко котенови [re: Crazywork]  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано10.11.06 14:28



Аз също мисля, че това мяукане е напълно нормално - просто търси майка си и още не е свикнало с новата обстановка. И нашият дребосък беше така в началото, като го взехме - близо две седмици мяукаше почти нонстоп, сега мяука само в краен случай, но много мърка. Така че спокойно - щом няма друга очевидна причина за мяукането, значи просто още свиква с новите обстоятелства. Като се успокои и свикне, ще спре да мяука.

Oh, tell me how many roads must a man walk down, before you call him a man...


Тема Re: Помощ! Въпрос за малко котенови [re: Aurora!]  
Автор Morrighan (=^..^=)
Публикувано10.11.06 17:52



Ако са били повече котета в котилото може да му липсва и компания. Така че заигравай го. И според мен това, че мяучи, е малко или много добър знак. Моята маца цяк месец не обели и "дума", след което се поотпусна и започна да си изразява мнението силно и ясно, за да разберат всички съседи за нея

Мисълта ми е, че щом мяучи, значи е свикнала с обстановката. Ако беше оплашена щеше да си мълчи.



Тема Re: Помощ! Въпрос за малко котенови [re: Morrighan]  
Автор Aurora! (Borealis)
Публикувано10.11.06 17:59



благодаря ви за отговорите. Надявам се да свикне

. Направо ми се къса сърцето сега . В момента нямам батерии във фотоапарата , но утре ще ви пусна и една снимчица да ми я видите писанката каква е фръцла . А иначе беше последното коте от котилото което остана нераздадено и живя досега с майка си. Много й се играе все висеше на майка си на опашката. Сега се опитмвам да играя с нея, та да се поизмори и да заспи....




Тема Re: Помощ! Въпрос за малко котенови [re: Aurora!]  
Автор Morrighan (=^..^=)
Публикувано10.11.06 18:05



Което ми напомня как се приспивахме ние като малки... Леле, направо в чудо се виждах! Като малко бебе! На два часа се будеше да си играе. Ееееех, славни дни бяха



Тема Re: Помощ! Въпрос за малко котенови [re: Aurora!]  
Автор rapidfire (магьосник)
Публикувано10.11.06 21:58



Е налага се да заместиш мама

И.д. мама както казва Бирата. Много гушкане, дундуркане и приказване му е майката. Друг изход няма..

Трябва да правим добро от злото, защотото то няма от какво друго да бъде направено

Тема Re: Помощ! Въпрос за малко котенови [re: rapidfire]  
Автордид (Нерегистриран)
Публикувано09.05.08 14:51



Имам си 3 малки сладура на 2 седмици.Притеснява ме че не знам дали са гладни,дали млекцето им е достатъчно.Изглеждат жизнени и здрави,мяукат само когато мама не е при тях.Някой да ми даде някакъв съвет как да разбера дали наистина са добре?






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.