Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:53 01.07.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Моля ви се , помогнете!!  
Автор eliza_cat (коткоман)
Публикувано05.11.06 20:52



Има някакъв проблем!Елиза мяука някак странно(не постоянно , но тя не е от приказливите) дълго и все едно , че говори и май не е ходила до тоалетчето по малка нужда! Няма особено голям апетит, притеснявам се да не е нещо от храната! Или да не са камъни в бъбреците!Моля ви кажете ми какво може да е , защото много ме притеснява!Днес почти не е яла и пила(дори и мляко отказва), само поспа!

ПП : Снощи я чух да хълца, сега е тука до мен и пак похлъцва!!!???



Тема Re: Моля ви се , помогнете!!нови [re: eliza_cat]  
Автор Morrighan (=^..^=)
Публикувано05.11.06 20:55



С какво я храниш? По колко пъти? От кога не е ходила до тоалетна? Провери дали си я изчистила. Преди правила ли е така - да не яде толкова време? Да няма пак куче?



Тема Re: Моля ви се , помогнете!!нови [re: Morrighan]  
Автор bushkata (непознат)
Публикувано05.11.06 20:57



Не знам нищо за котето, но да не е разгонена?



Тема Re: Моля ви се , помогнете!!нови [re: bushkata]  
Автор denii (писанка)
Публикувано05.11.06 21:00



именно! на колко месеца е ?

Помогнете ни да им помогнем!



Тема Re: Моля ви се , помогнете!!нови [re: Morrighan]  
Автор eliza_cat (коткоман)
Публикувано05.11.06 21:02



Не куче няма вече заключваме Та попринцип я храня със суха храна (поне 4-5 дена беше само на суха), също и разни там от магазина консерви!Тя е на 4 месеца, до сега не е правила така !Тоалетчето си е чистичко, коремчето и не е твърдо! Снощи мяукаше един пирон на стената! Явно доста я е дразнеше и аз го махнах! Да не би да е от това!Макар ,че не ми се вярва заради един пирон да не яде!!!Само спи, чак ме е страх да не изпадне в летаргия! Сега тука и сложих малко "мустачи" (консрвирана храна), помириса я, хапна 2-3 парченца и се врътна!!!

Редактирано от eliza_cat на 05.11.06 21:03.



Тема Re: Моля ви се , помогнете!!нови [re: eliza_cat]  
Автор denii (писанка)
Публикувано05.11.06 21:13



котките са живи същества. и също като хората понякога им се приказва и изпадат в разни състояния. недей да й лепваш камъни в бъбреците само защото е решила да покапризничи. сигурно иска внимание просто



Помогнете ни да им помогнем!


Тема Re: Моля ви се , помогнете!!нови [re: denii]  
Автор eliza_cat (коткоман)
Публикувано05.11.06 21:17



Незнам, аз помислих веднага за някакъв проблем, защото стои в тоалетчето,
рови,рови мяука и излиза!Сега се е излегнала тука и спи!Много странно поведенмие, за нея,досега не е правила така и затова се притеснявам!



Тема Re: Моля ви се , помогнете!!нови [re: eliza_cat]  
Автор bushkata (непознат)
Публикувано05.11.06 21:22



Рови и мяука, а после гласи ли се като за пишкане? И провери дали наистина до утре ще се изпишка, може наистина да не може да се изпишка...така звучи поне поведението й, по метода на изключването.



Тема Re: Моля ви се , помогнете!!нови [re: eliza_cat]  
Автор ofika (непознат )
Публикувано05.11.06 21:24



Не й харесва тоалетната. Смени я или я изчисти хубаво.
Провери дали някъде из жилището не се е изпишкала.





Тема Re: Моля ви се , помогнете!!нови [re: ofika]  
Автор eliza_cat (коткоман)
Публикувано05.11.06 21:28



Току що я смених, ниокъде не е пишкала!А обърках се на 5 месеца е вече(колко бързо лети времето), но не мисля , че е разгонена!Сега се разбуди и почна да се мята нагоре-надиолу и да мяяяяяуууучиииии едно такова приказливо!



Тема Re: Моля ви се , помогнете!!нови [re: eliza_cat]  
Автор denii (писанка)
Публикувано05.11.06 21:31



да се мята? как се мята? това е само разгонване за мен.

Помогнете ни да им помогнем!



Тема Re: Моля ви се , помогнете!!нови [re: denii]  
Автор eliza_cat (коткоман)
Публикувано05.11.06 21:35



Ма не е ли още много малка да се разгонва!!! Аз незнам нищо за разгонването! Паникьосах се!Нещо по- особено има ли в грижите?Трябва ли да и давам разни по-специални неща!!!



Тема Re: Моля ви се , помогнете!!нови [re: eliza_cat]  
Автор Endaksi (cat person)
Публикувано05.11.06 21:42



не е малка и НИЩО не трябва да й даваш. да има храна, вода и тоалетна както винаги и тя ще си ги ползва колкото има нужда. природата си знае. много по-малко ядат в такъв период, но това е напълно нормално.
много сигурен белег дали е разгонена е ако я погалиш по гърба като прекараш ръка от главата към края на опашката. при това котката прикляква характерно и издава странен звук. не може да се обърка с нищо. така прикляква и без да я галиш като от време на време се обръща по гръб или се търка по ъглите на мебелите.



Тема Re: Моля ви се , помогнете!!нови [re: Endaksi]  
Автор eliza_cat (коткоман)
Публикувано05.11.06 21:44



Майка ми ми каза за цикъл на котка!!!!?????!!! Това възможно ли е/



Тема Re: Моля ви се , помогнете!!нови [re: eliza_cat]  
Автор bushkata (непознат)
Публикувано05.11.06 21:50



Виж по-горе са ти обяснили - като я галиш - дали прикляква?
С два пръста я щипваш, по-скоро леко я захващаш за врата и с другата ръка я тупкаш леко по края на гърба - в основата на опашката. Ако прикляка и се дупи - значи си е разгонена





Тема Re: Моля ви се , помогнете!!нови [re: eliza_cat]  
Автор denii (писанка)
Публикувано05.11.06 21:56



котките нямат цикъл! разгонването го познаваш по дупенето - започва да си вдига задницата като я галиш, става два пъти по-гальовна от обикновено и си изнася симфонии тоест мяука силно и пронизително. особено нощем. та това е, вече сте пораснали и не сте бебета



и никакви хапчета или инжекции. кажи на майка си и това. ако не може да я понасяте по-добре я кастрирате.

Помогнете ни да им помогнем!


Тема Re: Моля ви се , помогнете!!нови [re: eliza_cat]  
Автор Endaksi (cat person)
Публикувано05.11.06 21:57



направи ли това което описах по-горе?
иначе предполагам майка ти е обяснила за цикъл в смисъл точно на разгонване. от време на време котката изпада в такова състояние в което се дръжи странно. това е момента да се събере с котарак и след около 2 месеца се раждат котета. разбира се твоята Елиза е малка да има котета, но пък организмъ и започва да се развива и си дава признаци на това. майка ти не е съвсем права обача да говори за цикъл при котките понеже при тях не е точно циклично и има някои разлики от при хората. например по-голямо влияние за това дали котката ще се разгони играят не някакви хормонални промени а продължителността на светлата част от деня и физическото състояние в момента.



Тема Re: Моля ви се , помогнете!!нови [re: bushkata]  
Автор eliza_cat (коткоман)
Публикувано05.11.06 21:57



Хмм...Пробвах го това, не се дупи - явно не е разгонена!Сега пак отиде до тоалетчето и пак рови,рови, мъчи се да пишка, мяука ама-не! Нестава!Важното
е ,че се нахрани с 300 зора и се надявам поне да се изпишка до утре иначе на вет ще се ходи!



Тема Re: Моля ви се , помогнете!!нови [re: eliza_cat]  
Автор Morrighan (=^..^=)
Публикувано05.11.06 22:01



Знаеш ли, сега се сетих нещо за моята маца. При нея имаше нещо като период на предразгонване

Значи какво имам предвид. Беше малка, не помня на колко беше, но беше малка за разгонване (според мен тогава). И един ден започна да мяучи. Не както мяучи разгонена котка, просто си мяучи и това си е. Нищо не й липсваше. Нямаше ги и признаците на разгонване, за които някой вече писа - въргаляне и надигане на задничето. Само мяу, та мяу. След две-три седмици се разгони за пръв път! Със всичките му екстри Така че малкото ти котенце май скоро ще става котка



Тема Re: Моля ви се , помогнете!! симптоминови [re: Morrighan]  
Автор Gatofilla (непознат)
Публикувано05.11.06 22:15



Симптомите на разгонването - ясно. Има и още една проба, леко я тупваш с длан под опашката, ако реагира особено - значи е.
По сериозното - симптомите на запушването. Ако клечи дълго, напъва се (аз съм засичала моя по часовник по 3-4 минути е клечал, като беше запушен), изцежда няколко капки или нищо не изчезва, и веднага след това почва енергично да си ближе дупето. Коремчето в долната част, съвсем към опашката би трябвало да е надуто, и при опипване - болезнено. При по-продължително запушване моят дори след безуспешните напъни ръмжеше. Ако си спомниш кога е пишкала за последен път, да знаеш, след 24-я час трябва да почнеш да се тревожиш и да не стигаш до 48, в никакъв случай.
Говорила съм с ветовете за запушване на женски котки, защото моята след операцията не щя да отиде някъде към 24 часа на тоалетна и след телефонна консултация вета ми каза да я занеса на мястото, дето ходи и да я затворя, тя, милата веднага го направи, било е стрес след операцията.
Но женските много, много рядко се запушват, за разлика от мъжките. И катетеризация трудно им се прави, не могат да им улучват дупчицата добре, та го правят с пункция.
Но да не те плаша, повтарям - женските много по-рядко се запушват, а за такова младо животно е почти изключено. Ако я заведеш на вет-а, той веднага ще познае, те опипват коремчето и отгатват колко течност има в мехура даже. Има и механично изпишкване, със специфичен начин - викат му издояване, с извинение.
Ако не видиш изпишкване, утре сутрин си е таман срок да я заведеш на вет.



Тема Re: Моля ви се , помогнете!!нови [re: eliza_cat]  
АвторMини (Нерегистриран)
Публикувано06.11.06 10:31



Моята котка е мъжка на 3 месеца и половина. От два дни мяука много. и тя по принцип не е от най-шумните (въпреки че е глуха, не мяука много). Бях я оснавила за един ден сама и през нощта. И си мисля, че от тогава започна така да мяука. Като че ли си мисли че е сама. Само да остане сама в някоя стая, се заглежда я в пердето, я в стената и започва да мяука - на мен ми се струва, че изплашено. Защото не ме чува ако съм в друга стая и не знае къде съм и мяука ли мяука. Като ме види и веднага тича при мен и започва да мърка. А изляза ли от статя пак се почва. Но проблеми с пишкането нямаме. Само май беше понастинал, защото два пъти като се изака беше разтройство. Но в момента няма разстройство и пак така си мяука. Направо ме е яд, че го оставих сам толкова време, а е още малък.



Тема Re: Моля ви се , помогнете!!нови [re: Mини]  
Автор puh_mecho (непознат)
Публикувано08.11.06 21:09



A мъжките котараци как са с разгонването?
Ние Топчо го взехме на 15.07 и не знам на колко месеца беше 1 или 2.
А още нищо не ми е направило впечатление. Той си е още бебе.



Редактирано от puh_mecho на 08.11.06 21:12.



Тема Re: Моля ви се , помогнете!!нови [re: puh_mecho]  
Автор Endaksi (cat person)
Публикувано08.11.06 21:19



мъжките котки не се разгонват, а реагират с промяна в поведението си на разгонени женски котки в околността. това започва някъде след 7-8 месечна възраст. но твоя си е съвсем бебе още






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.