Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:16 30.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Реалността  
Автор ГoлямaтaCпeциaлиcтka (Президентша)
Публикувано01.11.06 22:15



Това е Сиса.
Мнозина знаят коя е, други може би - не.
Понеже съм в шок, почти колкото и тя - затова само ще кажа: Това й се случи тази вечер между 18 и 19ч.
Още не мога да проумея какво и как и защо. Знам само, че се моля да се оправи!



След като почти 40 мин. не можах да намеря такси, но в крайна сметка намерих - заведох я на вет, който дори ме изчака след работното си време. Поставихме й антибитотик локално и подкожно. Прогноза засега не може да се даде дали ще ослепее, дали няма счупена челюст, дали няма мозъчни увреждания. Няма и значение колко ми струва или ще ми струва всичко това. За мен Сиса е по-важна.

Това е реалността и исках да я споделя с вас. Живота не е само рози и малки сладки щъкащи котенца. Не зная що за звяр й причини това, но ако го намеря ще му изтръгна сърцето!



Тема Re: Реалносттанови [re: ГoлямaтaCпeциaлиcтka]  
Автор Endaksi (cat person)
Публикувано01.11.06 22:24



утре я доведи до Анимо Люлин. д-р Караславова има интереси в областта на офталмологията и ще може да помогне повече от който и да е дрег вет (предполагам си я завела при твоя). освен това от снимката поне на мен ми е очевидно че челюстта е счупена. без операция няма да се мине.
ужасно е това!!! не я оставяй така





Тема Re: Реалносттанови [re: Endaksi]  
АвторPERSlQNAA (Нерегистриран)
Публикувано01.11.06 22:29



ЧОВЕКЪТ Е НАЙ ГОЛЕМИЯТ ЗВЯР .ТОВА Е ПРОСТО ЧУДОВИШНО .

ЩЕ СТИСКАМ ПАЛЦИ ВСИЧКО ДА МИНЕ ДОБРЕ!УСПЕХ



Тема Re: Реалносттанови [re: Endaksi]  
Автор Gatofilla (непознат)
Публикувано01.11.06 22:40



Има ли око вътре, аз не виждам дали е изтекло окото.
Имах подобен случай, но много по-стряскащ. Един черен хубавец, Белчо, който излизаше и навън, ми изчезна за няколко дни. В един момент отдолу звъни мой приятел, и аз виждам Белчо също на двора, иска да влезе, но сякаш нещо му залепнало на окото, и стърчи, нещо цилиндрично. Моят приятел го пуска, но малко стреснат, вика - има му нещо на окото. Като го поглеждам, едва не припадам - един цилиндър израснал сякаш от очната ябълка, черен отвън, а на върха му - ОКО! - ириса и всичко около него. Ами аз си припаднах почти, приятелят ми премери кръвното - вдигнало се много, пих лекарства. Добре, ама това нещо засъхнало съвсем, просто си стърчи от окото, а котенцето - съвсем в ред, отиде да яде, после се гушна при мен. Вече късно вечерта много. Оставих го да преспи и сутринта го водя при Иван Попов, на Вазов. Като го извадих от кошницата, всички се стреснаха, такова нещо не били виждали. Питам - може ли да се спаси? Той ме пита - кого да спасявам? Котето, викам. А, котето - може, ама окото - не. Веднага упойка и операция. Беше му подута и челюстта и му течеше нещо като гной от венеца. Извадиха това ужасно нещо, извадиха и зъба до гнойта. Докато лежеше на масата още упоен, аз се вайкам, сега как ще ходи по котки, толкова дефектен, ще го пребият някъде. И ми светва - кастрирайте, докато е в упойка! Накараха ми се, че късно казвам, добавиха упойка и го кастрираха. Така че извадихме - зъб, око и две топки.
Казаха ми, че е имало много силен удар в главата му - зад очната ябълка се бил образувал огромен хематом, вече до мозъка. Или много силен удар, казаха, или много силно притискане - резултат от заклещване. Не исках да си представя какво е било това, не исках да си представя тази сцена.
Този хубав черен котак живя още няколко години, в един момент просто изчезна и не се върна в къщи. С това едно оченце си ходеше навън, силен, хубав, пъргав, катереше се по дърветата.
Пет дни след операцията му ме заприказваха продавачи от съседен магазин - видяхме вашето коте, тичаше по тротоара, а на мястото на окото му имаше един огрооомен балон, прозрачен.
Така че, оперирайте, чистете, слагайте антибиотици. Ако го няма очето, и с едно оче ще си живее котенцето.



Тема Re: Реалносттанови [re: ГoлямaтaCпeциaлиcтka]  
Автор Morrighan (=^..^=)
Публикувано01.11.06 22:48



Милото! Горкото!

Дано се оправи по-бързо! Дали с едно оченце или с две - важното е да е здрава! Ако твоят вет не е сигурен какво е - заведи я на друг, на трети. И кажи какво става... Ако можем да помогнем с нещо, с каквото и да е - казвай! Стискам палци да се оправи по-скоро!!!!!!!!!!!!!!



Тема Re: Реалносттанови [re: Endaksi]  
Автор ГoлямaтaCпeциaлиcтka (Президентша)
Публикувано01.11.06 22:55



Да, при моя я заведох, който също е добър специалист. Бих искала и Караславова да я погледне но не зная дали ще успея да дойда до там. На работа съм до 17


Прогнозата е, че ако но 24 часа не прояви симптоми на мозъчно увреждане значи сме прескочили големия трап. Що се касае до счупване на челюстта вет каза че ако е така - се оставя да зарастне сама. Проблем ще бъде храненето.
В момента уреждам да бъде заведена на рентген още през деня за да имам поне снимка до вечерта.

Няма да я оставя така!!!!!
Ти поне го знаеш!



Тема Re: Реалносттанови [re: Gatofilla]  
Автор ГoлямaтaCпeциaлиcтka (Президентша)
Публикувано01.11.06 23:04



Не е изтекло окото. Вътре си е, но е черно-почерняло. Голям кръвоизлив има. Под окото е подуто. Има белези от ухапване на веждата и после на бузата при мустаците. Що за захапка е това не знам. Куче? Котарак?



Утре вечер ще се реши какво да предприемем, засега чакаме "контролните" 24 часа. До момента няма промяна на състоянието - в шок, отказва да се храни, да пие вода и да излезе от клетката



Тема Re: Реалносттанови [re: ГoлямaтaCпeциaлиcтka]  
Автор tanislava (върти-опашка)
Публикувано01.11.06 23:25



Анимо-Люлин работят до 20:00, така че може да успееш след работа да я заведеш. ж.к.’Люлин’,
Силвър Център,
тел. 925 14 27
за ориентир – това е голям търговски център точно до м-н ‘Фантастико’ и открития басейн в 6-ти микрорайон.
Работно време:
понеделник до петък: от 10.00 ч до 20.00ч.
съботa от10.00 ч до 18.00ч.
неделя почивен ден

Успех!



Тема Re: Реалносттанови [re: ГoлямaтaCпeциaлиcтka]  
Авторsapphire (Нерегистриран)
Публикувано01.11.06 23:48



за изтръгването на сърцето - обади се - с удоволствие ще ти помогна !

Дано има късмет Сиса! Казват, че котките имали по 9 живота!



Тема Re: Реалносттанови [re: ГoлямaтaCпeциaлиcтka]  
Автор Endaksi (cat person)
Публикувано02.11.06 06:15



как така ще я остави? прави се операция за наместване, поне при хората. докато е шинирана по-добре да й поставят назогастрална сонда ако не знаят как ще се храни. много-по добре месец мъки но след това да може да яде от колкото цял живот да не може. просто при счупването се променя захапката и след това няма да й се срещат зъбите и ще си е като сега-с вечно отворена уста. тя заради това не яде верояно-то си е механизъм за съхранение. боли я, а при движенияа допъллнително се размества. той прегледа ли челюстта да се ориентира къде да вероятно е счупването? това е важно за да знае рентгеноложката как да снима.
обади се на елефона, който ти е дала Танислава утре за да видиш дали д-р Караславова ще е там и отидете задължително. така както описваш нещата мисля че окото ще може да се спаси, но челюстта трябва да се оперира ако е счупена. за това д-р Гъдоларов пък препоръчвам с две ръце. и той е от нашето Анимо.
успех!



Тема Re: Реалносттанови [re: Endaksi]  
Авторsapphire (Нерегистриран)
Публикувано02.11.06 08:13



и аз препоръчвам Оги (д-р Гъдуларов), човек с огромно сърце, туптящо в синхрон с това на тези, за които страдаме.

Възможно ли е да е куче? Човек? Саморазправа м/у котки... хмммм едва ли



Тема Re: Реалносттанови [re: ГoлямaтaCпeциaлиcтka]  
Автор insektor (Многознайко)
Публикувано02.11.06 08:58



Дано да се оправи.



Тема Re: Реалносттанови [re: ГoлямaтaCпeциaлиcтka]  
Авторpersiqnaa (Нерегистриран)
Публикувано02.11.06 09:01



как сте днес много бих искала да ви помогна но ни делят 600км моят вет е просто супер и може би щтеше да и помогне още снощи СТИСКАМ ПАЛЦИ И СЕ МОЛЯ ЗА НЕЯ ДАНО ДА МИНЕ ВСИЧКО И ДА Я ВИДИМ НАПЪЛНО ЗДРАВА И ЩАСЛИВА УСПРХ!!!!!





Тема Re: Реалносттанови [re: ГoлямaтaCпeциaлиcтka]  
АвторHaдяИ (Нерегистриран)
Публикувано02.11.06 09:08



О, горкичката! Стискам палци да се оправи! Надявам се да е мъжко момиче!Пиши какво става



Тема Re: Реалносттанови [re: sapphire]  
Автор l4ko (селски пъдар)
Публикувано02.11.06 10:25



Като гледам снимката ми се струва че това е поражение от капан за мишки. От стрария забранен тип - подобни на мечи капан (заредена пружина, която като се задейства се затваря с цел чупене и притискане) (най-често може да ги видиш по анимационните филми). Ако беше някакво животно биха се видяли много повече прободни следи. Понякода и при падане може да се удари животното така.



Тема Re: още един проверен ветеринарен лекарнови [re: ГoлямaтaCпeциaлиcтka]  
Авторsapphire (Нерегистриран)
Публикувано02.11.06 10:53



0885646202 д-р Борисов (кв. Павлово), но лично с него, ако е в България.



Тема Re: Реалносттанови [re: ГoлямaтaCпeциaлиcтka]  
Автор ГoлямaтaCпeциaлиcтka (Президентша)
Публикувано02.11.06 11:02



Не знам вече каквода мисля. Цяла нощ прехвърлям на ум възможности - куче, котарак, стрелба....
С куче не ми се връзва много - ще да е било с малка уста. Както казах има две следи от пробождане - точно над клепача в ъгълчето и при бузата къдено излизат мустаците. Там има засъхнала кръв. Голямото кръвотечение е от окото, което ми говори за силен натиск. Освен това голямо агресивно куче няма да захапе точно така, а направо ще й лапне цялата глава. затова не ми се връзва нещо.
Бой с котка - пак е странно, но не невъзможно. Но белезите пък са прекалено раздалечени за захапка на котка.
Стрелба - напълно е възможно, но това мога да го докажа само с рентгеновата снимка.
За капан не бях се сетила



Което и да е от всичките - положението никак не е розово.
Промяна в състоянието й като цяло няма. Не е докоснала храна и вода. Извърта глава щом опитам да я докосна. Езика продължава да е изплезен. Прибира го но за малко и после пак навън. Не е ходила до тоалетна, обезводнена е. Малко по-контактна е от снощи - когато й говоря мърка много тихо.



Тема Re: Реалносттанови [re: ГoлямaтaCпeциaлиcтka]  
Автор Gatofilla (непознат)
Публикувано02.11.06 12:05



Ами при обезводняване - системи, разбира се, то е просто животоспасяващо!
Как ще се поддържа котенцето иначе? Тук съм чела и много Против системите, и съм споделяла с докторите от Амивет, и аз наплашена от евентуални ужасни последствия. Казват - да, възможно е, при предозиране да се случат лоши неща, като предпоставят, by default, че при тях това не се случва. Много котенца съм държала на системи и винаги много им е помагало - освен оводняване, подсилване - с някаква глюкоза, през абокада се вкарват венозно и други полезни и лечебни работи, например антибиотици венозно при оптимална концентрация на разтвора, обезболяващи и много други неща. В Амивет - също горещо го препоръчвам!!! след всяка операция си има един - минимум тридневен период, когато животното се поддържа и закрепва именно чрез тези вливания. Сама съм гледала какво им слагат, колко бавно се влива, нали аз бдя за дозата и чертата, и колко много им помага това. В много случаи направо е животоспасяващо.
Направих сравнение между методите за спасяване на животно, когато на моя приятел му умря Мърчо от инсулта, като го завел в неговата си клиника, му сложили една-две мускулни инжекции, и толкоз, след това го държал на топло с бутилки. В същия ден имах една от редовните си визити в Амивет и ги запитах, от любопитство, и да споделя мъката си, как лекуват инсултите. Вливания, диуретици, някакви специални нови вещества за поддържане на мозъка, и т.н., това ми казаха Когато след смъртта на Мърчо понечих да споделя това с приятеля ми, той не ми даде да говоря за това, тъй като беше болезнено за него - след като вече всичко е свършено.
По-добре да говорим за това ПРЕДИ.





Тема Re: Реалносттанови [re: ГoлямaтaCпeциaлиcтka]  
Авторla_diabla (Нерегистриран)
Публикувано02.11.06 12:52



Що за гад да пукне дано от собствената си гадостМоля те информирай ни за нейното състояние желая ви от сърце да се оправите и се моля за сисенцето.



Тема Re: Реалносттанови [re: ГoлямaтaCпeциaлиcтka]  
Автор papyy (Defender)
Публикувано02.11.06 13:00



За хората, защото го е направило според мен куче насъскано от стопанина си. Мразя този лаф Къде е котката, а Къде е котката.... Дребна порода да захапе ще е точно така. Опитаха се да захапят моят шпиц - друго дребно куче и ако не бях го сритала щеше да има точно такъв вид.
Моля те пише какво е станало с маца. Ние ходим при д-р Гъдуларов в Силвър център.



Тема Re: Реалносттанови [re: ГoлямaтaCпeциaлиcтka]  
АвторCoлeтka (Нерегистриран)
Публикувано02.11.06 14:02



Ужас! Горкото коте!!! Какво му е?! Ти не се бой, ще се оправи, душичка мила тя....
Хора, може би не му е мястото тук, но да ви кажа - от няколко дни при нашия офис, намираме се в сградата на "Какао" в Лозенец, се подвизава много хубав котарак - голям, пухкав, решен в черно и бяло. Според мен е домашен, тъй като много доверчиво дава на всички да го галят, а и май има каишка на вратлето. Дали някой си търси любимеца? Охрана го храни, няма да умре от глад, ама ми е много мъчно за бедно хайванче.



Тема Re: Реалносттанови [re: ГoлямaтaCпeциaлиcтka]  
Автор (терореро)
Публикувано02.11.06 14:09



Ох, милото, стискам й палци да се оправи, опитай с капкомер, давай й леко затоплено прясно мляко, разтривай я лекичко, ужасно е, дано се оправи! Говори й, бъди близо до нея.



Тема Re: Реалносттанови [re: Coлeтka]  
Автор Vassilyovska (непознат )
Публикувано02.11.06 14:21



Оле горката Сиса!
Така както го описваш изглежда твърде сресирана за да е капан...въпреки, че не ми се иска да е човек



Как е тя?
Ще я слагаш ли на системи?



Тема Re: Реалносттанови [re: Coлeтka]  
Автор l4ko (селски пъдар)
Публикувано02.11.06 15:15



По мои наблюдения на лознексите котки просто стопаните си ги оставят да могат да влизат и излизат на терасите, а от там, по близките дървета си излизат. Само край къщи има 4-5 твърдо домашни котки които спокйно се разхождат по улиците когато им скимне.



Тема Re: Реалносттанови [re: Vassilyovska]  
Автор l4ko (селски пъдар)
Публикувано02.11.06 15:25



Аз продължавам да мисля че е капан. Понякога на затварящата пружина се слагат метални зъбци - тогава може лесно да се познае защото раните са много правилни. Това е когато капана е за по-големи мишки и плъхове. Най-вероятно някой е поставил такова нещо в мазата си. Ако котето е влизало по мази и прочее може да се провери там.

Може и да не е било капан, а ако котето е вървяло зад хора и не са я видели да са затръшнали врата и да се е получило това. Или ако се е опитало да влезе в кола докато някой си е затварял вратата. После е тътрило да бяга.

Причината да мисля че не е от схватка е че няма поне на снимката а и специалистката не споменава за други наранявания. Никога една схватка между животни не завършва така - котките предимно много разчитат на ноктите си, т.е. щеше да надере жестоко другото животно, щеше да има кръв по ноктите и по лапите. Освен това другата животинка нямаше да се откаже лесно. Ако е било голямо куче - котето едва ли щеше да има само една рана, а ако е било малко куче - нямаше да има счупена челюст, това все пак е една от най-здравите кости в тялото а и обикновено се изважда от ставите а не се чупи.

Иначе трябва да се храни. Ветовете могат да я хранят с тръбичка през устата или носа, директно в стомаха, но ако челюстта е счупена може да я боли, защото пък и трябва да се вади след хранане. Това е рутинна и лесна процедура и могат да те научат как се прави. Май оставете за системи защото поне вода трябва да приема.



Тема Re: Реалносттанови [re: ГoлямaтaCпeциaлиcтka]  
Автор morska_shir (необятна)
Публикувано02.11.06 18:26



Здравей,

просто не мога да ти опиша колко ме е мъчно за това коте.

Златна си, че се наемаш да помогнеш на това нещастно същество в момент, в който то е толкова слабо и безпомощно. Дръж ни, моля те, в течение какво става с котана и ако трябват повече пари, нека да съберем. Всеки като даде по малко ще се събере сyмата.



Тема Re: Реалносттанови [re: ГoлямaтaCпeциaлиcтka]  
Автор ГoлямaтaCпeциaлиcтka (Президентша)
Публикувано02.11.06 18:33



Така.
Ето го отговора.





Ето раната след 24 часа


Сега и малко да обясня.
По снимките е ясно и видно, че някой тъпанар се е опитвал да я застреля. За щастие е бил малкия дявол, но големия дявол ще съм аз, когато го намеря кой е. Стреляно е с въздушна пушка. Съчмата е проникнала през клепача, най-вероятно е минала зад очната ябълка и е заседнала в меките тъкани зад ухото, точно под челюстта. Няма счупвания нито на черепа, нито на други кости. Няма вътрешни животозастрашаващи кръвоизливи. Не знам кой умник и с каква оптика го е направил и то по тъмно, но хайде да не се отклонявам от темата.

Попитах и за дексаметазона и вет каза, че е преценил, че е по-добре да не го слага заради окото. Операция по изваждане на сачмата е насрочена за другата седмица. Системите й функционират нормално, пикочния мехур се пълни, което значи, че няма бъбречно увреждане от шока. Не иска да пишка в Бенто, но ме е страх да я пусна навън за да не избяга.Сега ще стабилизираме котето с антибиотици, ще чакаме да се изака и изпишка. Преди малко прояви желание за храна - изяде половин пауч Фрискас, около 20 грама гранули и 2-3 супени лъжици кисело мляко.

Имам и още един проблем. Бебетата й.
Опасно и вредно ли е за нея да ги събера зедно или като види рожбите си това ще й помогне? Те определено страдат от липсата на майка си, но ако тя се нуждае от спокойствие - ще ги държа разделени. Те са на 45 дни, хранят се самостоятелно, не бозаят вече.

Е, това е развитието на историята.
Ако съм пропуснала да отговоря на някой въпрос или имате още съвети към мен - давайте, защото ми е много напрегнато и е възможно да изпускам някои неща.


p.s. I4ko не искам да се заяждам, но ти ли си лош пророк, аз ли съм с лош късмет, но пускането на темата ти за "спасяването" като че ли ми дойде в повече. Не исках и не можех, и още не мога да повярвам, че това се случи.
Уви, това е реалността.
Тъпа, грозна,.... нямам повече подходящи епитети, налагам си автоцензура.

Милата ми Сиса.
Засега извади късмет, но все още не знаем дали няма да загуби окото.



Тема Re: Реалносттанови [re: morska_shir]  
Автор Vassilyovska (непознат )
Публикувано02.11.06 18:34



Морската шир е права...не е много, но ако можем да помогнем за лечението - финансово или с тичане...





Тема Re: Реалносттанови [re: Vassilyovska]  
Автор ГoлямaтaCпeциaлиcтka (Президентша)
Публикувано02.11.06 18:40



От притеснение забравих да питам колко ще струва операцията. Сигурно няма да е евтина. Ако не мога сама да отделя парите ще се наложи с голямо неудобство да се обърна към вас за помощ.



Благодаря за протегнатата ръка!



Тема Re: Реалносттанови [re: ГoлямaтaCпeциaлиcтka]  
Автор Vassilyovska (непознат )
Публикувано02.11.06 18:43





не ща да го коментирам човекоподобното дето го е направило, щото е ясно какво ще кажа!

Милата...
Не искам и да коментирам доколко града е естествената среда на котките и те са се адаптирали. Защото от кучета опазване има, но от по-големите зверове явно не.

Кажи само дали не ти трябва помощ - да се наглежда, или да се ходи до клиниката ако и когато нямаш възможност. Също и за бебетата (впрочем, не знам дали ще е хубаво да ги пуснеш при нея...тя ще им се зарадва, но както е травмирана и отслабнала, а те това не го знаят и ще я налазят и да не стане някоя беля..)



Тема Re: Реалносттанови [re: ГoлямaтaCпeциaлиcтka]  
Автор morska_shir (необятна)
Публикувано02.11.06 18:53



непременно пиши. съедининието прави силата.



Тема Re: Реалността - за въздушните пушкинови [re: Vassilyovska]  
Автор Gatofilla (непознат)
Публикувано02.11.06 19:10



Това ми е третият случай, само от един месец, за животно - жертва на стрелец с въздушна пушка. Най-тъжната картинка е едно безжизнено бяло котаче, което бяха донесли в рентгеновия кабинет, живо беше, но без съзнание. Диагнозата беше - съчма от въздушна пушка, стреляно било от някакъв балкон, съчмата преминала през гръбнака и направила поражения. Не беше домашно, бяха го донесли едни добри момичета. Лежеше като парцал в една клетка. Помислих си, че е обречено, защото сигурно нямаше да имат пари за операция. След няколко дни в Амивет оперирваха едно куче, пак пострадало от същото. Операцията не е много евтина - към 100 лв. е, ако не и повече. Постоперативните грижи също струват пари.
Казвайте, пишете на ЛС, ще помагаме с каквото можем.



Тема Re: Реалносттанови [re: ГoлямaтaCпeциaлиcтka]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано02.11.06 20:04



На някой от района са му подарили пушка за рождения ден.
Кой е района?
Има ли къде да се възстановява тази маца след операцията?
Малките може би ще иска да ги ближе което не знам дали е добре за нея.
Аз Дейза 20 дни след като роди не я оставях да припари до малките за да не сучат и дразнят шева. Честно казано не бих рискувала здравето на котката особено ако вече и тя и те ядът. А и ако са и бити антибиотици - те ще се появят в млякото. Това беше нещо което чак после ми обясниха че може да увреди слепи котета. Е тези са вече големи и може би е по безопасно.
Стискам ви палци. Ако нещо може да помогнем ...



Тема Re: Реалносттанови [re: ГoлямaтaCпeциaлиcтka]  
Автор Endaksi (cat person)
Публикувано02.11.06 20:18



а окото ще запази ли? има голямо подобрение от вчера до днес.



Тема Re: Реалносттанови [re: ГoлямaтaCпeциaлиcтka]  
Автор eliza_cat (коткоман)
Публикувано02.11.06 21:26



Аз незнам кое е това коте, но от прочетеното ми стана много тежко.Разплаках се ,ако бях на твое място щях да стрелям с въздушна пушка по негодникът , който е направил това, та да види какво е !!!!!! Господ ще му го върне, пък преди да е заминал при него , трябва да се пази от теб! Надявам се котенцето да се оправи и скоро да е здраво както преди.Моля те ако не в темата , поне на ЛС ми казвай как е тая душичка, щото сърцето ми се разкъсва




Тема Re: Реалносттанови [re: ГoлямaтaCпeциaлиcтka]  
Авторl4ko (Нерегистриран)
Публикувано02.11.06 22:04



Кретенизма на хората край няма. Ама какво се чудя, във Варна край блока, малките лапета вместо на фунийки вдигат въздушни пушки през прозорците. Обясняваш му, а то ни приема ни предава.
Тук сменях стъкла заради това - а карето малко - такова попадение кажи речи от 3 места само може - все порядъчни хора според съседите.

Ако имаш нужда от помощ за котето пиши.



Тема Re: Реалносттанови [re: ГoлямaтaCпeциaлиcтka]  
Автор Morrighan (=^..^=)
Публикувано02.11.06 22:23



За какво неудобство говориш!!! Моля ти се! Още в неделя като се съберем предлагам да съберем по който колкото може и да ти ги дадем по някакъв начин възможно най-скоро! Операция, процедури след и преди операцията - да се направи всичко, което е нужно за да оздравее по-скоро малчето! В което искренно вярвам! На последната снимка изглежда по-добре, надявам се и се чувства по-добре. Оченцето се е избистрило. Продължаваме да стискаме палци!!!!!



Тема Re: Реалносттанови [re: Endaksi]  
Автор ГoлямaтaCпeциaлиcтka (Президентша)
Публикувано02.11.06 22:25



Рано е да се каже за окото. То е поело основната сила, тъй като дупката от куршума е на върха на клепача, затова и там е най-големия кръвоизлив и тъканите са най-меки. По-скоро прогнозите са, че ще загуби зрението и ще се наложи отстраняване на окото, но... стават и чудеса.



Тема Re: Реалносттанови [re: morska_shir]  
Автор ГoлямaтaCпeциaлиcтka (Президентша)
Публикувано02.11.06 22:27



Утре ще попитам непременно колко ще струва операцията и колко още допълнителното лечение и ако имам нужда от вашата помощ ще ви кажа.

Предварително благодаря за предложената помощ!



Тема Re: Реалносттанови [re: l4ko]  
Автор bushkata (непознат)
Публикувано02.11.06 22:28



След рентген на едно улично куче се оказа, че има капсулован вече куршум в тялото си. Доктора каза, че огромен процент от уличните кучета имат такива в тялото си. Другото, което каза док, е че голяма част от куршумите сочат на долу, т.е. изстреляни са от високо.Изродите се забавляват - излизаш на балкона с пушката и си играеш на лов





Тема Re: Реалносттанови [re: bushkata]  
Автор ГoлямaтaCпeциaлиcтka (Президентша)
Публикувано02.11.06 22:41



Да, само че в случая на Сиска куршума сочи...... почти напред.
Ако логиката ми е правилна, не е стреляно хич от балкон и не от високо. Остава да е......



Тема Re: Реалносттанови [re: ГoлямaтaCпeциaлиcтka]  
Автор ofika (непознат )
Публикувано03.11.06 00:03



Стискаме палци да се оправи!
Пиши на лични да се включа в помощта за операцията.



Тема Re: Реалносттанови [re: ofika]  
Автор vikikat (непознат )
Публикувано03.11.06 08:09



Искрено ти съчувствам. Мен ме свива сърцето дори ако ми се стори че някоя от двете ми съкровища гледа тъжно, та камо ли в тоя случай. Можеш да разчиташ на пълна подкрепа, и финансова.
За това е добре да си организираме клуб , с членски внос примерно, и да се събират средства, които да се ползват в такива случаи. Бихме помогнали на много пострадали котета.



Тема Re: Реалносттанови [re: ГoлямaтaCпeциaлиcтka]  
Автор papyy (Defender)
Публикувано03.11.06 08:46



Значи разрешено е всеки идиот да си купи въздушна пушка и да стреля на воля с нея. Не знам защо законът е такъв и са безотчетни, но е така. Отгоре на всичко са много евтини.



Тема Re: Реалносттанови [re: ГoлямaтaCпeциaлиcтka]  
Автор HaдяИ ()
Публикувано03.11.06 09:05



Милата душица, на кой кретен какво лошо му е сторила


Стискаме палци да се оправи и най-вече да не се налага отстраняване на оченцето! С тичане не мога да помогна, но за финансова подкрепа съм насреща! Не се притеснявай да кажеш какво ще трябва за писанка



Тема Re: Реалносттанови [re: papyy]  
Автор insektor (Многознайко)
Публикувано03.11.06 09:37



Проблемът не е във въздушните пушки, а в изродите, които ги използват да нараняват беззащитни животни (и хора).

Така ми е писнало от изроди и изродчета, че следващия когото хвана сигурно ще го гледате по новините в спешното!



Тема Re: Реалносттанови [re: papyy]  
Автор l4ko (селски пъдар)
Публикувано03.11.06 10:35



Изобщо пушките не са проблема а хората. Айде за възрастните - кажи им кретени. Обаче като си оставят пушката без надзор, незаключена и 10-12 годишните лапета я вземат на това какво му се казва незнам.

Не случайно в закона се иска за огнестрелното оръжие да се държи в заключена метална каса, неподвижно закрепена към стената. Само че той е писан преди години, когато изходната скорост на въздушните е била около 50-60м/с, сега има и с по 400. Всички мислят че щом се продава без разрешително не е опасна :((



Тема Re: Реалносттанови [re: l4ko]  
Автор eliza_cat (коткоман)
Публикувано03.11.06 10:46



Бе , аз незнам дали не оставят пушките си нарочно, едно момчемце видно на 9 - 10 години стреляше с баща си от балкона по уличните кучета! Аз им се развиках ) и чичкото естествено ми каза , че съм пикла ! Незнам що за хора са това сами да ''възпитават'' децата си по този начин- да са убийци и бездушни същества!



Тема Re: Реалносттанови [re: eliza_cat]  
Автор papyy (Defender)
Публикувано03.11.06 12:14



Не мога да изпращам ЛБ. Само знам как се отговаря. Моля те Голямата специалистка прати ми ЛБ за да разбера как мога да се включа с пари за операцията и стационара. Много е важно да се оставя на стационар писаната поне малко след операцията, а и лекарствата не са евтини. Поздрави и ние всички стискаме палци и лапички.



Тема Re: Реалносттанови [re: papyy]  
Автор ГoлямaтaCпeциaлиcтka (Президентша)
Публикувано03.11.06 12:59



Довечера, след контролния преглед ще мога да ви кажа колко пари ще са нужни. Ако ще се правят 2 операции ми се струва че сумата няма да е никак малка



Последни новини от тази сутрин - след дълго и пронизително мяукане в 5ч. сутринта Сиска най-накрая се изпишка и изака. След това я нахраних и в момента спи спокойна.



Тема Re: Реалността-protivodejstvie na svinete s puskiнови [re: ГoлямaтaCпeциaлиcтka]  
Автор Polkovnika (скитник)
Публикувано03.11.06 16:30



Probvajte tova - zapomnjate dobre nomera na bloka, na ulicata i po vazmopznost njakoi danni za 4oveka, obazdate se na kvartalnija inspektor policija i mu kazvate, 4e ottam i ottam se strelja s vazdusna puska, dokato po ulicata ima hora. Nakarajte go da otifde da proveri i da skape denja na svinjata naj-malko - traskajte se, molete i nastojavajte! Az ne uspjah da napravja tova, kogato edna svinja streljase s takava puska po bezdomni ku4eta, edva ne uceli men prosto, zastoto ne znaeh posle mi kazaha 4e e trjabvalo vednaga, oste na mjasto da zvanna v dezurnoto policejsko upravlenie. Hubavo ste e ako govorite s inspektora da poribira za po njakolko 4asa otro4e4tata na svinete s puskite, koito varvjat po stapkite na tati - za narusavane na obstestvenija red i nezakonno pritezanie na orazie, po vazm i tatetata sda se globjavat..

samo edno vdigane na tlefona....



Тема Re: Реалносттанови [re: ГoлямaтaCпeциaлиcтka]  
Автор ГoлямaтaCпeциaлиcтka (Президентша)
Публикувано03.11.06 20:38



Ето новата информация от днес.
Сиса е добре, храни се нормално. Имаме малко проблем с изхождането, в смисъл стиска и после плаче. Сутринта беше свършила "работите" и сега чак вечерта, като голямата работа я свърши в клетката по пътя към доктора. Също така цицките й са леко надути и твърди, но съвета на вет-а е да не пускам малките при нея. Дано не се стигне до мастит.
За операция предвиждаме към края на другата седмица.
Ще трябва доста продължително да е на антибиотици.
За втора операция на окото все още е рано да се предвиди дали ще се наложи. Засега има мнооооооооого слабо подобрение, но трябва да спаднат всички отоци и кръвоизливи, също така да се направи консултация с друг вет и преглед с офталмоскоп с какъвто моя вет не разполага. Възможно е да вървим към бавно подобрение, възможно е и да настъпи рязко влошаване, затова решенията кога и какво да се реже ще се взимат "в движение".

На срещата в неделя едва ли ще мога да присъствам. За събирането на някакви пари - предайте ги на deni_avr и тя ще ги предаде на мен.
На първо време ще са нужни около 150лв.
-около 60-70 за операцията
-около 60-70 за антибиотиците (една инжекция е 4 лева, гентамицин за окото е 8 лева)
-за преглед с офталмоскоп
-за нова рентгенова снимка



Тема Re: Реалносттанови [re: ГoлямaтaCпeциaлиcтka]  
Автор bushkata (непознат)
Публикувано03.11.06 20:53



А който няма да ви види на живо - как да стане с парите?



Тема Re: Реалносттанови [re: ГoлямaтaCпeциaлиcтka]  
Автор papyy (Defender)
Публикувано03.11.06 21:07



Аз съм от София, но не познавам Деница Аврамова, но в замяна на това мога и искам да дам парички. Моля пишете ми бележка, не знам как да се направи това. Професията ми не позволява да публикувам във форум телефона си. Мейла ми е papyy@dir.bg Поздрави и не губете надежда за оправяне.



Тема Re: Реалносттанови [re: papyy]  
Автор Endaksi (cat person)
Публикувано03.11.06 21:18



Папи, бележка на Голямата специалистка можеш да оставиш като докато си логната в клубовете натиснеш

. след това само попълни полето за предмет на бележката.

Снежанке, не се притеснявай за мастита на Сиса. стреса е достатъчно голям за да спре млякото много скоро, а антибиотиците които сега така или иначе приема ще се погрижат да няма възпаление.



Тема Re: Реалносттанови [re: bushkata]  
Автор ГoлямaтaCпeциaлиcтka (Президентша)
Публикувано03.11.06 22:30



В понеделник ще дам координати за изпращане по банков път.



Тема Re: Реалносттанови [re: ГoлямaтaCпeциaлиcтka]  
Автор vikikat (непознат )
Публикувано04.11.06 06:30



Дай ми телефон да се чуем и да се видим и така ще получиш най- бързо паричната помощ. Щото всеки трябва да ходи по разни клонове на банки, за плаща такси и т.н.
Аз съм "малко" ранобудна, ама и котките огладняват рано сутрин и ме будят......



Тема Re: Реалносттанови [re: vikikat]  
Автор HaдяИ ()
Публикувано04.11.06 10:38



Ако Голямата Специалистка има регистрирана дебитна карта в epay.bg всички, които имат регистрирани такива там могат да й преведат пари по микросметката по интернет - без ходене по банки и без такси. Тя трябва само да даде BAN-a



Тема Re: Реалносттанови [re: HaдяИ]  
Автор ГoлямaтaCпeциaлиcтka (Президентша)
Публикувано04.11.06 11:03



Лелееееееееее, това ми се вижда много сложно. Май нямам такава регистрирана карта. Микросметки, ала-бала, ох, обърках се вече


До понеделник ще измисля как да станат нещата и ще пусна ЛБ на желаещите.

Сега да ви кажа за друг проблем.
Сиса не иска вече да стои в банята Обаче апартамента ми е средностатистически, а не е с 10 стаи и се видях в чудо. От 3ч. тази нощ съм портиер - кучката отваря наред вратите, аз след нея ходя да ги затварям. Във всяко възможно помещение има по 1, 2 или 3 котки + обикалящо куче което не признава що е това затворена врата.
Как ще я караме не знам, но определено е много трудно.



Тема Re: Реалносттанови [re: ГoлямaтaCпeциaлиcтka]  
Автор morska_shir (необятна)
Публикувано04.11.06 11:13



Zdravejte, vsichki,
Njakoi ot nas sa v chyzjbina i izprashtaneto na pari po bankov put e skupo.

Dali ne mozjesh da dadesh njakakuv poshtenski adres, na kojto da pratija pari direktno. Navremeto na edno momiche ot nashia klas edni amerikanci i bjaha izprashtali taka pari i pristigaha. Maj trjabva hybavo da se yvijat v karton ili neshto drygo, che da ne gi vidjat v poshtata.



Тема Re: Реалносттанови [re: ГoлямaтaCпeциaлиcтka]  
Автор papyy (Defender)
Публикувано04.11.06 11:14



Таксата за превод на банка ДСК е най-малка и е 3-5 лева . Прав е колегата за телефона. Така ще стане най-бързо и ще имат възможност хората да дадат повече. а и тези, които не могат да си позволят такса превод да дадат нещо.



Тема Re: Реалносттанови [re: papyy]  
Автор deni112 (новак)
Публикувано04.11.06 12:51



ако пратите парите в същата банка, в която е и картата не ви искат никакви пари за превода. примерно ако моята карта е към дск и пратя пари по нея в банка дск не се искат никакви такси. всяка седмица ми пращат така пари. сигурна съм!

Помогнете ни да им помогнем!



Тема Re: Реалносттанови [re: ГoлямaтaCпeциaлиcтka]  
Автор Morrighan (=^..^=)
Публикувано04.11.06 13:43



Заключвай вратите или ги подпирай с нещо. Със стол, например. Нека Сиса е самичка в някоя от стаите, да не я безпокоят други животинки.



Тема Re: Реалносттанови [re: Morrighan]  
Автор ГoлямaтaCпeциaлиcтka (Президентша)
Публикувано04.11.06 15:25



Ох, не става


Кучката тропа и дращи докато не си отвори сама или не стане човек да й отвори. Така е свикнала и сега й идва нанагорно като й ограничим достъпа. Упорита е много та затова от 3,30 тази нощ съм дежурния портиер.
Няма и стая в която Сиса да е сама - хола е преходен, в детската е затворена голямата ми котка, която хем е агресивна хем е с астма и от всяко вълнение получава пристъпи. Кухнята пък изобщо няма врата
Ще видим как ще решавам проблема.
Хубавата новина е, че май на Сиса й харесва апартаментския живот, но няма да бързам да се радвам. Очаквах доста по-голяма съпротива, но никога не се знае какви изненади ще настъпят.



Тема Re: Реалносттанови [re: morska_shir]  
Автор l4ko (селски пъдар)
Публикувано05.11.06 03:20



Всички писма минават през рентген и леталните ленти се виждат. А според български пощи е забранено да има пари в пощенските пратки, и се конфискуват.



Тема Re: Реалносттанови [re: papyy]  
Автор HaдяИ ()
Публикувано05.11.06 12:48



Таксата за превод на Пощенска банка е 1 лв. ако имате сметка и направите превода от нея, ако нямате - може да се направи касов превод, който е 2 лв.
Който има интернет-банкиране, таксата е също левче, а който има регистрация в epay.bg - преводите са безплатни.

А каква сума горе-долу ще изпраща всеки, или кой колкото има възможност да задели?



Тема Re: Реалносттанови [re: HaдяИ]  
Автор Endaksi (cat person)
Публикувано05.11.06 12:51



Таксата за превод на Пощенска банка е 1 лв. ако имате сметка и направите превода от нея, ако нямате - може да се направи касов превод, който е 2 лв.
в Първа инвестиционна банка и Алфа банк съм сигурен че е същото. а дори мисля и от другите банки. но това е за вътрешни преводи. за хората от чужбина не съм сигурен как стоят нещата. но те и 20 евро да пратят мисля че пак ще е голяма помощ. не е нужно голяма сума.



Тема Re: Реалността - за банковия преводнови [re: HaдяИ]  
Автор Gatofilla (непознат)
Публикувано05.11.06 13:22



Значи, аз подробно снощи се порових в E-pay, разбрах, че освен Микросметка на изпращача - в случая Аз, която си уреждам всичко чрез E-pay, поради трудности в разхождането, трябва да има и микросметка на Получателя, така разбрах, че не мога просто от моята микросметка да преведа във всяка банка, която си поискам.
Аз моя скромен принос мога да го направя едва в края на седмицата, тъй като в момента и електронния ми, и банкоматния ми джобове са празни, а във вторник оперирвам Козета, за второ, окончателно изчистване на гадните тумори от другата страна, току-що звънях по телефона в Амивет и една сравнително добра новина е, че кръвните й проби са в норма, което говори за още незасегнат черен дроб.
Другият вариант е - да се разходя и до Пощенска банка - единствената банка близо до нас, до която мога да стигна пеша, а не с такси, но за това ни трябва наистина Банкова сметка на получателя - един IBAN само, пък всеки сам ще си реши как да постъпи.
Ако получателят не ползва E-pay, все пак голям масраф е за целта да си открива акаунт и микросметка само за наше облекчение.
Чакаме IBAN-а, значи, а ние някак ще се справим.



Тема Re: Реалността - за банковия преводнови [re: Gatofilla]  
Автор bushkata (непознат)
Публикувано05.11.06 13:45



Най-лесно и пробвано е с пощенски запис. Във всеки квартал има поща. Отиваш, даваш 3-те имена, адрес и клон, в който да се получи записа до поискване. Евтино и лесно.
Виж за чужбина - не знам как седи въпроса.
Иначе до това кой колко. Мога да ви кажа, когато събирахме пари за операция на един изваден от изолатора ротвайлер - хората изпращаха. Там ставаше дума за сложна операция - ампутация на крак и още много лекарства. Имаше запис от 5 лв, което направо ни разтопи и трогна, имаше и от 300 лв (това разбрахме по известията за запис, които идват на посочения адрес). За съжаление се оказа, че за кучето е по-добре да се приспи...не взехме парите и те се върнаха към подателите си. Но така -кой колкото може.

Редактирано от bushkata на 05.11.06 13:49.



Тема Re: Реалността - за банковия преводнови [re: Gatofilla]  
Автор l4ko (селски пъдар)
Публикувано06.11.06 11:00



В E-pay, има вносна бележка - там написваш само iban и готово. Без микроглупости.



Тема Re: Реалността - за банковия преводнови [re: l4ko]  
АвторHaдяИ (Нерегистриран)
Публикувано06.11.06 11:24



Да - и това е вариант, само дето тогава има такса от 0.80 лв., тъй като минава през банка оператор - ЦКБ или ПИБ, а ако е по микросметка - няма. А нали някои искат точно таксата да избегнат. Но щом ГоляматаСпециалистка няма регистрирана карта в epay.bg а ще даде сметка - да, това е варианта за превод на тези, които имат регистрация там и не им се разкарва по банки или пощи



Тема Re: Реалността - за банковия преводнови [re: HaдяИ]  
Автор ГoлямaтaCпeциaлиcтka (Президентша)
Публикувано06.11.06 16:46



Здравейте отново от мен и Сиска,

Тя е значително по-добре. Гоним се из стаите докато си слагаме лекарствата, но и аз не й се давам лесно



Има нова теория относно инцидента, както и малка промяна в степенуването на леченията и интервенциите, но на този етап не мога да дам повече подробности. Вчера бяхме на консултация с друг лекар, утре сме при нашия, в края на седмицата имаме уговорка с трети. Та моля да ме извините, и аз малко съм обърана, но ще направя всичко което казват лекарите за да излекуваме писанка.

Засега ходим по прегледи и тичаме по аптеките за нужните лекарства.

Благодаря от сърце на всички, които са присъствали на срещата в неделя и са дали някакви пари. На останалите, които ми писаха на бележки - сега ще изпратя координати.

Ще ви давам отчет за какво изразходвам всяка стотинка. Също така предлагам, ако остане нещо след края на лечението да го сложим във фонд "касичка" и тези пари ще се пазят за някое друго изпаднало в беда животинче. Съгласни ли сте?



Тема Re: Реалността - за банковия преводнови [re: ГoлямaтaCпeциaлиcтka]  
Автор vikikat (непознат )
Публикувано06.11.06 19:11



Добре е да направим фонд за пострадали писанки и когато има нужда да им помагаме. Ако ние не направим нещо за тези прекрасни животинки просто няма кой....Когато решиш ми се обади
Приятна вечер от нас



Тема Re: Реалносттанови [re: l4ko]  
Автор morska_shir (необятна)
Публикувано06.11.06 22:34



Добре,

в такъв случай майка ми ще прати пари с пощенски запис.





Тема Re: Реалносттанови [re: l4ko]  
Автор SimplyAVEN (непознат )
Публикувано07.11.06 22:15



vsichki pari, koito sam prashtala taka sa pristigali! drugiqt variant e chek - problema s nego e, che minavat okolo 2-3 sedmici dokato BG bankata proveri validnostta mu i go osrebri, no treti variant ne znam... morska shir e prava - bankoviq prevod mi e 40$, ne moga da go platq zashtoto taka sumata, koqto moga da pratq shte stane mnogo malka





Тема Re: Реалносттанови [re: ГoлямaтaCпeциaлиcтka]  
Автор ГoлямaтaCпeциaлиcтka (Президентша)
Публикувано08.11.06 19:57



Ето накратко последни новини.
Не са нито много, нито са коренно различни, но все пак - като текуща информация:

Сиса е добре като общо състояние. Храни се (макар, че малко капризничи понякога за вида на храната

), пие вода, от вчера пишка и ака съвсем редовно, защото имаше един период от 30 часа в които не беше вършила "голямата работа" и аз малко се притесних. Понася стоически боцкането всяка вечер и капането на капки по няколко пъти на ден. Всеки ден ходим на консултация при вет-а. Сменихме някои от лекарствата, ще има и още смени след няколко дни.

Външните рани започват да зарастват. Цицките почнаха да омекват. Вече започна да се грижи и за тоалета си - мие се най-редовно.
В самото око засега няма промяна - седим и чакаме.
След неделя вероятно ще имам нови прогнози.

Когато се поусвестя (защото истината е, че все още съм преуморена физически и психически) ще пусна отделна тема за да благодаря поименно на всички, които са се включили във финансовото подпомагане.

P.S. Познайте къде я намерих тази сутрин да спи блажено




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.