Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:18 22.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема 9 и 10-та международна ФИФе изложба Софиянови  
Авторsapphire (Нерегистриран)
Публикувано22.10.06 21:55



Моля, тези които не ги касае тази тема, да не я четат и да се въздържат от непочтени коментари. Благодаря.



18-19 ноември 2006 г.
ІХ и Х Международна ФИФе изложба
Национален музей “Земята и хората”
София,
Бул. “Черни връх” № 4
10-18 часа

Международни съдии от ФИФе:
г-жа Урсула Лоозе, Германия – І, ІІІ и ІV категории
г-жа Пени Бидлински, Обединеното Кралство – І, ІІ и ІІІ категории
г-жа Лаура Бурани – Норвегия (живее в Италия) – всички категории

Моля изпратете попълнените си и подпечатани от клуба/федерацията на ФИФе, на която сте член, заявки за участие до 12.11.2006 г.
Изложбите ще се проведат при стриктно спазване на изложбените правила на ФИФе.

Такси за участие за членове на НФФе:

І-ва и ІІ-ра котка: 15 лв.
Всяка следваща: 10 лв.
Клас 14 – домашни: 8 лв.
Клас 15 – извън конкурса: 5 лв.
Клас 16 – котило: 15 лв.
Клас 17 – ветеран: 8 лв.

Такси за участие за нечленове на НФФе:

І-ва и ІІ-ра котка: 30 лв.
Всяка следваща: 20 лв.
Клас 14 – домашни: 16 лв.
Клас 15 – извън конкурса: 10 лв.
Клас 16 – котило: 30 лв.
Клас 17 – ветеран: 16 лв.





Тема Re: 9 и 10-та международна ФИФе изложба Софиянови [re: sapphire]  
Автор Endaksi (cat person)
Публикувано23.10.06 06:39



еееееееехаааааааа
от кога чакам

мерси много. ще се видим тогава



Тема Re: 9 и 10-та международна ФИФе изложба Софиянови [re: Endaksi]  
Авторsapphire (Нерегистриран)
Публикувано23.10.06 09:28



да, това беше уточнение, след вчерашното заседание на УС на НФФе, че записването започна... и ще продължи до една седмица преди първата дата, за да може да се даде каталога за печат. Може и изключения да се направят, с допълнителен лист към каталога, но за всички нас, които от този момент нататък почти денонощно ще се трудим и полагаме усилия да организираме максимално добре и тази изложба, "нещата" в последния момент никога не са били особено добре дошли, защото тогава в бързината се допускат и най-много грешки.
Записването може да стане и по и-мейл на адрес nffe@abv.bg
Изпращат се данните за котката (по родословие, ако има такова), пол, дата на раждане, порода, цвят, в кой клас се състезава (ако не можете да се ориентиране, накратко обяснявате дали преди това е имала участие в изложба и кога и било това). Имена на селекционера (ако са известни), имена на собственика и координати (телефон)!





Тема Re: 9 и 10-та международна ФИФе изложба Софиянови [re: sapphire]  
Авторsapphire (Нерегистриран)
Публикувано23.10.06 09:32



Корекция на един съдия... извинете, умората си казва думата...

г-жа Урсула Лоозе ще съдийства на мястото на г-жа Пени Бидлински

а третият съдия е: г-жа Алва Удин, Швеция – всички категории



Тема Re: 9 и 10-та международна ФИФе изложба София [re: sapphire]  
Авторaзи (Нерегистриран)
Публикувано23.10.06 10:55



:)) аз няма да участвам, но със сигурност ще присъствам. и може да е тъпичко, но след като е изложба, дали ще е възможно да напишете породите някъде около котетата? миналата година не видях подобни табелки и разбирах, че котето е норвежка горска (май?) само ако някой посетител случайно спомене. освен това по - интересните котета бяха в покрити клетки. предполагам, че е доста неприятно за участниците събирането на хора около клетките и опитите да пипнат котето, но сигурно може да се измисли нещо и двете страни да са доволни - например парапети пред масите, или да се обяват някакви часове след класирането, в които човек да има какво да снима :))
успех ви пожелавам





Тема Re: 9 и 10-та международна ФИФе изложба Софиянови [re: sapphire]  
Авторsapphire (Нерегистриран)
Публикувано23.10.06 11:22



Съгласно правилата на ФИФе по клетките НЕ ТРЯБВА да има никакви други указания, табели и прочие, даващи възможности по някакъв начин да се идентифицира котка. Съдийството на уважаваните ФИФе съдии е абсолютно безпристастно (понякога с известна доза субективизъм, но това са живи хора и засега е невъзможно да се избегне, макара че се взимат строги мерки (съдийски семинари и т.н.).

Но ако вие попитате стопанина/селектоционера/изложителя - в най-подходящо за него време, а не например както често ми се е случвало, подтовям котката секунди преди представянето пред съдия, опитвам се да сдържа нервността си и да не я предавам на котката, и точно тогава тълпата от посетители заедно с безкрайно шумните си деца са ме наобиколили, блъскат се, с риск да ме вкарат и мен обратно в клетката и си задават въпросите един през друг на висок глас. Ами не става така... Но, какво да се прави когато някои не разбират ?

Въжета ограничаващи достъпа до клетките бяха поставяни преди година-две. Ефект - нулев! Хората не се съобразяват никога с това, тласкат напред само и само в желанието да заврат пръстчета в клетките, да спрат достъпа на кислород до изложителя и неговите животни. Затова повечето чужденци си идват със собствени клетки, направени именно по този начин, че котката да бъде на закътано място, на тихо и далече от ... хорските и детските пръстчета!!!

В зоопарка има метални прътове, които спират посетителите от пряк контакт с животните. Това, което ние ползваме за нашите изложби не е специално пригодина зала, а все пак един от интересните софийски музеи. Така че, ако си припомним поговорката "Каквото повикало - това се обадило...", посетителите сами, със своите действия и тотално неразбиране на нашата (като изложители) загриженост - са получили това, което им се полага ... Изключенията са редки.

Пътувам на изложби и извън БГ. Дори в съседна Румъния никой не си позволява да бърка вътре в клетките или да крещи до изнемощяване " Елаааааа, да видиш тоя пък тук!!! Елаааааа---а....", а другият в това време е точно 10 метра преди или след него. Румънските (това е само пример) родители не позволяват на децата си да тропат и друсат клетките, правят им забележки когато повишат глас... а защо и тук да не е така. Въпрос на елементарна култура и възпитание на българина.



Тема Re: 9 и 10-та международна ФИФе изложба Софиянови [re: sapphire]  
Авторaззи6 (Нерегистриран)
Публикувано23.10.06 11:38



напълно съм съгласна... миналата година беше направо грозна картинка. жалко, че трябва да се разчита на българското възпитание. сигурно има и дечица, които се въздържат да "стискат и мачкат котето", но явно си седят вкъщи. аз очаквам да мога спокойно да разглеждам и да снимам. нямам нишо против това да се прави на един - два метра от клетките. дано нещата се променят.



Тема Re: 9 и 10-та международна ФИФе изложба Софиянови [re: sapphire]  
Автор ofika (непознат )
Публикувано23.10.06 14:15



А не може ли на подходящо място да се сложи плакат със снимки на породите котки и кратко описание, за да могат посетителите като разглеждат изложбата поне за себе си да различават породите котки.



Тема Re: 9 и 10-та международна ФИФе изложба Софиянови [re: sapphire]  
Автор deni112 (непознат )
Публикувано23.10.06 20:29



абе аз не съм много "породиста"

но ме заинтригувахте. мисля да посетя изложбата. вход нещо плаща ли се? има ли някакъв момент, в който е най-интересно да си там? не съм посещавала изложба досега и наистина не знам какво се прави там. простете невежеството ми. :)

тъкмо ще видя котките на някои клубари на живот



Тема Re: 9 и 10-та международна ФИФе изложба Софиянови [re: deni112]  
Автор HaдяИ ()
Публикувано23.10.06 20:54



мисля, че 2 лв. беше билетчето миналата година
тогава се помъчихме да си организираме и среща на клубарите, за да се запознаем и на живо, но дойдоха само 5-6 души


дано тази година успеем да направим по-добра организоция...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.