Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:09 17.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Колко вода  
Автор HaдяИ ()
Публикувано18.10.06 09:38



дневно е нормално да пие коте, което се храни разнообразно, а не само със суха храна?
Питам, защото ми се струва, че напоследък Арчи пие повечко вода, отколкото преди. На ден изпива около 100 мл. Като бебе се притеснявах, че не пие достатъчно вода. Сега пък ми се струва, че пие повечко и се чудя, дали да го водя да му направят изследвания, за мое успокоение.



Тема Re: Колко воданови [re: HaдяИ]  
Авторazzi (Нерегистриран)
Публикувано18.10.06 10:46



:)) няма нищо лошо да го водиш на изследвания, стига това за котето да не е стрсиращо.
забелязвам, че и моята писанка пие повече вода напоследък, може би е заради сезона. ако са по - активни, за разлика от лятото, сигурно им трябва повече водичка. не мисля, че трябва да се притесняваш, остави го да се оправя самичък ;))



Тема Re: Колко воданови [re: HaдяИ]  
Автор momo9O (писана)
Публикувано18.10.06 10:59



100мл.???
Струва ми се много.. за коте.



Тема Re: Колко воданови [re: HaдяИ]  
Автор nesega2(ex-nesega) (independant)
Публикувано18.10.06 11:04



при тези 100 мл дневно каква храна приема (мека и суха и в какво съотношение?). Аз по-скоро бих била загрижена, защото имам котарак диабетик (диабетът се унаследява/предава генетично, освен причини като стрес, приемане на хормонални препарати), много трудно се стабилизира при котките, но колкото по-рано се вземат мерки, толкова по-успешно би било лечението. Ние се справяме много добре към днешна дата. Дори до края на годината се прогнозира спиране на инсулина (дано!). Освен завишената жажда, наблюдаваш ли завишено уриниране (съветвам те, по възможност, няколко дена да записваш и следиш отблизо) или лош дъх (на изгнили плодове) от устата. Ако котето не е свикнало с ветеринари, купи от санитарен магазин сухи тестове за урина (задължително да отчитат показателите глюкоза и кетотела), имай предвид, че са скъпички (около и над 25 лева зависи от марката, но пък след това ако се наложи, се използват и за хора), както и тестове за отчитане на Рн в урината. Котето се "подлъгва" да се изпишка в празна тоалетна и сама отчиташ резултатите. Ако за 2-3 дни в резултатите от тестове се появят обезпокоителни признаци, т.е. при минимално отклонение от цветовите индекси, търсиш спешно ветеринар за пълни и подробни изследвания като напр. чернодробни ензими, ПКК и т.н. т.н., но предвиди сериозна финансова тежест (много сериозна!) (бтв мога да препоръчам доктора, който ме избави от много тревоги и съмнения и заедно сме на път да победим диабета - да е жив и здрав, вечно ще съм му признателна! - не е реклама, не цитирам подробности!).
Разбира се, не пожелавам в никакъв случай да е това, но аз дълго патих и съм ужасно наплашена, в симсъл че първото нещо, което ми идва на ум при повишени жажда и уриниране, е именно диабетът. Освен това, струва ми се уместно да добавя, че по същото време с моя диабетик, се появиха още няколко котака със същия проблем... ами те не са сред живите.

За повече подробности - на посочения в профила и-мейл адрес. На ЛБ рядко отговарям.

Успех и най-вече проява на здраво мислене, може просто да е похапвал повечко суха храна. Но тези признаци в никакъв случай НЕ СА ЗА ПРЕНЕБРЕГВАНЕ!

Има три вида хора - част от проблема, част от пейзажа и част от решението. Robert de Niro


Тема Re: Колко воданови [re: nesega2(ex-nesega)]  
Автор HaдяИ ()
Публикувано18.10.06 12:17



Да, май ще посетим в най-скоро време ветеринаря!
Вярно е, че на последък яде повечко от сухата храна, както и предимно варено пилешко, варена риба, варени дробчета. А и доста си играе с малкия. Но все пак и на мен ми се струва, че пие повечко вода. Иначе не съм забелязала да пишка много по-често от преди. Лошото е, че сега като са двама, малко ми е трудно да разбера колко точно вода изпива всеки, но поне това, което забелязвам е, че ходи да пие доста по-често вода. Преди водичката му беше в купичка от 150 мл. Вечер като се прибирах, водичката биваше около 2/3 останала, т.е не е изпивал повече от 50 мл., дори е имало и дни в които дори и толкова не е изпивал. Докато сега слагам в две еднакви купички от 150 мл. вода и обикновенно вечер те и двете са преполовени. А не вярвам малкия да пие много вода, макар че и той честичко ходи при чашките. Дори в началото имах чувството, че Арчър ходи да пие вода, защото и малкия ходи. Той така пропи и мляко. Първите дни като взехме Мони, му давах по малко млекце. Арчър никога не е бил фен на млякото, а и аз не съм му давала, тъй като знам, че не е много полезно за тях. Но щом дойде Мони и започна да пие мляко, Арчър също започна да пие мляко!И си пиеше редовно, докато давах на Мони. Така е и с ресането - преди не даваше да го реша въобще. Сега, като започна да реша Мони, Арчър идва и се подрежда и него да реша! Смешници!



Тема Re: Колко воданови [re: HaдяИ]  
Авторnesega2 (ex-nesega) (Нерегистриран)
Публикувано18.10.06 12:37



В продължение:

След това видях, че имаш и второ коте (значи двама мъжкари - за момента) и "спомените" ми се възвърнаха със страшна сила - пак уточнявам, не искам излишно да те плаша, но диабетът при моя се отключи когато взех второто коте (той на 5,5 г. - малкият на 4 месеца). След месец-два, забелязах драстично отслабване, въпреки че апетитът (което не му бе присъщо) беше повече от отличен. Този факт, заедно с наблюденията за завишеното пиене на вода + уриниране, задействаха червената сигнална лампичка и след всевъзможни пълни изследвания - диагнозата се потвърди. Те нямаха проблеми при съжителстване, но стресът от малкия гангстер по всяка вероятност е способствал по някакъв начин, за да се отключи тази болест. Разделих ги. Разбира се, трябва точна и вярна диагноза, и най-вече от ТОЧНИЯ ветеринарен лекар, за да се потвърди всяко съмнение и стане диагноза (окончателна). Завишеното пиене на вода е признак и на други смущения - бъбречни, чернодробни...
Навремето аз разделих съдовете с вода на 2 различни места и непрекъснато дебнех кой кога по колко и откъде пие вода. Същото направих и с тоалетните и настана едно броене, едно писане... Защото котките са като маймунки, щом единият прави нещо и другият моментално е обхванат от желание да прави същото и това много заблуждава. Освен това, нека никога не забравяме, котките понасят много, симптоматиката се проявява когато вече заболяването е доста напреднало. Съвет: не губи време, за свое успокоение, следи кой къде и защо, пък и ако имаш възможност - насочи се първо към тестовете в домашни условия. Нямам представа как се държи твоя Арчи при вет, но моят изпада в дива и неовладяна паника (моментално стресът покачва нивата на кръвната захар), когато усети (а това го умее безпогрешно) приготовления за излизане от дома. Вече не ходим навън, каним доктора в къщи и всичко е ок.

Успех!



Тема Re: Колко воданови [re: nesega2 (ex-nesega)]  
Автор HaдяИ ()
Публикувано18.10.06 12:53



Благодаря за изчерпателния отговор! Още тези дни ще отидем на ветеринар и дано всичко да е наред, защото е все-още твърде малък - точно днес навършва 9 месеца! А и преживяното с Пеги /тя почина през януари от бъбречна недостатъчност/ е все-още твърде пресен и болезнен спомен. И просто не ми се мисли, че бих могла да преживея този кошмар още веднъж



Редактирано от HaдяИ на 18.10.06 12:54.



Тема Re: Колко воданови [re: HaдяИ]  
Автор deni112 (непознат )
Публикувано18.10.06 14:10



имах период, в който Сузи пиеше много вода. през половин час беше на купичката с вода. оправдавах го с какво ли не. минаха няколко месеца!! реших се и айде на лекар. взехме всякакви кръвни изследвания, гледаха я на ехограф за пиометри. всичко беше абсолютно в норма. така че, не се тревожи излишно. в смисъл, че и котките са като хората - имат различни периоди. и аз съм на периоди на много ядене, на малко ядене, на липса на апетит, на жажда за сладко, на жажда за вода, после пък на липса на течности. мисля, че всичко ще ви е наред. все пак за твое успокоение идете и направете профилактични изследвания. на сузи съм й правила няколко пъти такива през годините.



Тема Re: Колко воданови [re: nesega2 (ex-nesega)]  
Авторaззa (Нерегистриран)
Публикувано18.10.06 14:26



с какво хранеше котарака?



Тема Re: Колко воданови [re: aззa]  
Автор HaдяИ ()
Публикувано18.10.06 14:48



яде разнообразна храна - консерви, варено пилешко, варена риба, варен пилешки дроб, суха храна - винаги съм се старала да не яде едно и също повече от две поредни хранения




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.