Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:49 28.09.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Тема Помощ!  
Автор koтeнцeтo (любопитка)
Публикувано07.10.06 20:59



Имаме запек, какво да правим? Утре клиниката не работи, а аз го видях чак сега. Има ли някакъв начин без лекарска намеса да се оправи праблема. Ако не в понеделник сме на лекар, ама до тогава...???



За всеки сложен въпрос има точно един прост, елегантен и много грешен отговор.

Тема Re: Помощ!нови [re: koтeнцeтo]  
Автор Endaksi (cat person)
Публикувано07.10.06 21:15



какво значи запек? от кога не сте акали? понеже знам кои са ви докторите ще ти кажа това което на нас ни казаха при подобна паника-да се притеснявам че не е акала като минат 6 дни. и наистина сама си се оправи без нищо. е... почти нищо защото аз не се стърпях и правих масажче на корема (от ниско долу дясно (на котето дясно, не твое) накоре и наляво и до ниско долу ляво с кръгови движения-като при бебетата). ако това не беше помогнало щях да се мъча с чаена лъжичка олио, което също съм чувал че помага и след това вече да се мъчим с лекарства или недай си боже нещо повече. по принцип е важно да си сигурна че ядат и не акат. защото ако нищо не влиза нищо няма и да излезне, което обаче е по сериозно и трябва по-бързо да се реагира.



Тема Re: Помощ!нови [re: Endaksi]  
Автор Gatofilla (стара коткарка)
Публикувано07.10.06 21:33



Виждала съм в клиниката как за такива котенца приготвят течен парафин, ама от кой отвор ги въвеждат, и не разбрах. Мисля, че като за малките бебенца може да важи технологията - леко раздразване на ануса, нали на бебоците им слагат даже сапунчета. Ама наистина като си помисли човек за какво деликатно и нежно нещо на такова миниатюрно същество става дума, чак да го дострашее да предприема подобни мерки. Във всеки случай нещо мазничко през устата, със спринцовка, споменатото олио, или течния парафин, определено ще помогне.
НОООО: аз съм се справяла с подобен проблем с новородено коте, което отгледах, без майка му, давах му направо бучици масло да ближе. ИМА ОПАСНОСТ обаче пък да се раздриска сериозно от прилаганото лечение, а това си е даже по-сериозен дерт, предвид на обезводняването. Може би масажче и дразнене отзад и малко мазнинка през устата е най-безобидното и физиологично средство.
Сигурно някой има конкретен опит в това, да сподели.



Тема Re: Помощ!нови [re: Gatofilla]  
Автор koтeнцeтo (любопитка)
Публикувано07.10.06 21:43



Ами ние се изакахме преди малко (извинявам се че говоря за това, но се изплаших), но ни е малко твърдичко. Ще го наблюдавам и ще видим какво ще стане.

Мерси за бързите отговори.

ПП: Те никак не са бебета вече - на по 7 - 8 месеца са си.

За всеки сложен въпрос има точно един прост, елегантен и много грешен отговор.

Тема Re: Помощ!нови [re: koтeнцeтo]  
Автор PanTer ()
Публикувано08.10.06 12:05



С какво ги храниш? Купи им уискас джуниър хапки и им давай 2-3 дена най-много по едно на ден. Това трябва да е достатъчно.
Иначе ако крайно преритате има един начин, който е най-безвредния от всички възможни - дялкат се бебешки свещички безилакс или както там се пише на 4 по дължина и поставяш една, като задържаш котето за около 15 минутки. Но това си е вече когато наистина няма как.
6 дена ми се струва много да ги чакаш, но до 48 часа спокойно можеш.



Тема Re: Помощ!нови [re: PanTer]  
Автор koтeнцeтo (любопитка)
Публикувано08.10.06 15:00



Благодаря за всички мнения! В момента и двамата акат нормално. Преди време бяха получили разтройство и като се консултирах с моя вет той ме пита с какво ги храня и ми рече, че твърде много мека храна им давам, та спряхме меката храна за известно време и ето резултата. Сега им дадох консерва и реших че поне веднъж седмично това ще им е част от менюто. Пиха снощи и мляко и ядоха пастет, та днес всичко е нормално - акат и пишкат, както си му е реда.

Пък и малц съм решила да им давам отвреме на време, така че да се надяваме, че няма да имамме вече този проблем засега.

За всеки сложен въпрос има точно един прост, елегантен и много грешен отговор.

Тема Re: Помощ!нови [re: koтeнцeтo]  
Автор PanTer ()
Публикувано08.10.06 15:11



От консерви могат да се раздрискат и ако е в по-лека форма просто им спираш консервите, ако е в по-тежка им даваш малко ентерофермент. За това ти и казах за пакетчетата с хапки на уискас, а не консервата. Явно има все пак някаква разлика.

Иначе разбрах, че нямате вече проблем. Казвам ти го принципно да си го знаеш.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.