Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:04 07.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Проблем с котенови  
Автор Sophie (непознат)
Публикувано20.09.06 22:49



Привет! Имам пробем с котето ми. Няма апетит... от известно време само спи, отива до паничката с храна, но само я помирисва и нищо. Водихме я на доктор, 5 дена й би антибиотици, каза, че сигурно е настинала. След първата инжекция започна да се храни и то много. Но след това проблемът с храната си остана... вече не знам какво да направя, сложила съм й 3 вида храни, с които е свикнала и нищо... Много моля ако някой може да ми даде идея какво още да направя. Нито си играе, а и изглежда много тъжна.



Тема Re: Проблем с котенови [re: Sophie]  
Автор Vassilyovska (дървен философ)
Публикувано20.09.06 22:57



Като за начало иди спешно при друг ветеринар..."настиналото" ти коте вероятно има сериозен проблем. За съжаление във форума едва ли някой може да му го диагностицира, но моля те, не се бави, за да не стане късно





Тема Re: Проблем с котенови [re: Vassilyovska]  
Автор Sophie (непознат)
Публикувано21.09.06 00:01



Благодаря,
ще потърся друг ветеринар. Те първо искаха да й направят кръвни изследвания, но после казаха, че няма нужда, защото се била повлияла от лечението... но това и да не пие вода... просто не може да е нормално! Или ще отида при тях и ще настоявам просто да й направят изследванията. Чудех се дали не прекалявам в грижите, но просто писаната не изглежда да е добре.



Тема Re: Температура?нови [re: Sophie]  
Автор Gatofilla (стара коткарка)
Публикувано21.09.06 00:16



Като начало, провери температурата. За по-буйни котки трудно се мери, но не става с обикновените термометри. Аз се принудих да купя едни малки, електронни, те са човешки, но първо, мерят бързо - до звуков сигнал, към половин минута, второ са мънички и лесно можеш да му го пъхнеш в дупенцето, намазан обилно с вазелин преди това. Нормалната температура на коте е 38,5. Всичко над или под това е тревожно. Особено спадането на температурата говори за сериозно отпадане на котката, а повишението - от 39 нагоре, вече говори за възпалителен процес. Повишената температура се сваля със системи, венозно антибиотици, понижената - пак със системи, но затоплени, премахване на основната причина, държане в топло, с бутилки топла вода и т.н.



Тема Re: Температура?нови [re: Gatofilla]  
Автор Sophie (непознат)
Публикувано21.09.06 00:32



Имам такъв термометър, ще опитам да я премеря. При прегледите нямаша, дано това да е добър знак. Сега й дадох малко вода с една спринцовка и ще я гледам, дано после се сети и сама да отиде. Като й вися на главата, поне хапва по малко.
Благодаря!



Тема Re: Температура?нови [re: Sophie]  
Автор PanTer ()
Публикувано21.09.06 11:33



А колко е годишно котето, мъжко или женско, някакви други индикации?
Погледни в статичната тема списъка с ветеринарите, може да ти дойде идея.



Тема Re: Проблем с котенови [re: Sophie]  
Автор Mнeмoзинa (всичко забравям)
Публикувано21.09.06 18:06



Едно мое коте беше така - не ядеше, не играеше и направо щях да го изпусна. Ветеринарката му премери температурата - била ниска - и каза, че има анемия (друг признак било, че нослето и вътреустието, пардон, били бледорозови, но гледам доста жизнени котки има с бледи носове). Тя му инжектира някакви витамини, мисля, и после го захранвах с пилешки бульон - направо му го изливах с лъжичка в гърлото, после с месце. Моят се беше и обезводнил.



Успех.

____________

Panta rhei...



Тема Re: Температура?нови [re: PanTer]  
Автор Sophie (непознат)
Публикувано21.09.06 23:06



Котето е на годинка и половина, женско персийче. По принцип още от малка яде под нормата, която трябва, но си беше добре. Беше 3 кг, т.е. слабичка, а сега като спря да яде, стана малко над 2 кг. Видях за нормата за породата, че трябва да е поне 4! Като й вися на главата успявам да я накарам да хапне и да пие вода, но съвсем недостатъчно.



Тема Re: Проблем с котенови [re: Mнeмoзинa]  
Автор Sophie (непознат)
Публикувано21.09.06 23:12



Много благодаря! Симптомите са същите и при нея. Беше ми полезен отговорът ти, ще помоля ветеринаря да й направят и кръвни изследвания.
Благодаря!



Тема Re: Проблем с коте [re: Sophie]  
Авторteti (Нерегистриран)
Публикувано22.09.06 12:19



Моята маца е персийка на 1,8месеца. Беше бременна и една седмица преди да роди повръщаще , не се хранеше и вода не пиеше. Така 4 дни , правиха и кръвни изследвания - установиха лека анемия, което било нормално , з-то е бременна. Нямаше температура , държаха я два дни на системи , за да не се обезводни. Така и не се разбра от какво е , просто на 4-ия ден сама започна да се храни.

Преди два дни роди 5 котенца през нощта . Намерих ги мъртви на сутринта - не им беше махнала плацентата. Беше ги разхвърляла из целия апартамент - 2 в кухнята на пода , 2 в котешката тоалента - заровени и 1 в килера. Явно не ги е искала. беше и първо раждане.

Лекарите казаха, че са били живи при раждането, просто тя не се е погрижила за тях.

Не зная има ли някаква връзка липсата и на апетит преди това ?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.