Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:25 27.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема С котка в автобус?нови  
Автор Crazywork (мацинка)
Публикувано23.08.06 21:08



Здравейте!
Понеже ми се налага да пътувам от София до Бургас, а трябва да взема и мацинка..Някой може ли да ми каже дали е пътувал с котка и с коя фирма автобуси?
Котето ще е в кутия, но се притеснявам да не ми направят проблем.

Благодаря предварително







Тема Re: С котка в автобус?нови [re: Crazywork]  
Автор Endaksi (cat person)
Публикувано23.08.06 21:40



провери разписанието на овтобусите

и като намериш някой удобен виждаш на коя фирма е, звъниш и питаш после влизаш и ни пишеш какво е излезнало



Тема Re: С котка в автобус?нови [re: Crazywork]  
Автор deni112 (тъжна)
Публикувано23.08.06 22:52



абе щом е в кашон няма нужда и да питаш даже. не мисля, че котето ще издаде и звук. но за твое спокойствие кажи на шофьора преди да тръгнеш. по-скоро го осведоми. аз от години разнасям две котки, но понеже са две и когато съм с тях пътувам с влака макар и да си удължавам пътя. никой няма нищо против. дори контрольорките или там както им викат всеки път искат да надникнат в кошницата и казват, че щом са вътре никой няма право да ми държи сметка. това те лично са ми го казвали така че не се притеснявай. и лек път :)



Тема Re: С котка в автобус?нови [re: deni112]  
Автор Endaksi (cat person)
Публикувано23.08.06 22:58



на мен мисълта ми е да не я накарат да вземе билет и за котката. друго наистина няма какво да поискат. само да е в контейнера и да си носи паспорта с ваксините.



Тема Re: С котка в автобус?нови [re: Endaksi]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано23.08.06 23:17



аз съм пътувала с дебелия до Габрово, преди 4-5 години ... още беше малък и не толкова дебел ;) Та ... големи емоции бяха. Той беше в специална котешка чанта, но категорично отказа да седи в нея. Опищя орталъка и се наложи да го извадя. Слава богу в автобуса имаше 5-6 човека, а аз бях най-отзад. Имаше и стюардеса в автобуса и понеже нямаше работа, седна при мен ... и общо взето през целият път се занимавахме с него, много весело беше ;) Само че си мисля, че ако е затворено ще се уплаши и може да мяука .... По-добре е да си го гушкаш, поне да е спокойно животното.

По повод пътуванията се сещам, че последният път като пътувах с него (с кола обаче) още на 5-тата минута се изпишка ... естествено върху мен ... и после колата смърдя през целият път, не беше много забавно ... Ама сега като се сетя ми е смешно ... горкия, колко ли се е бил уплашил ....



Тема Re: С котка в автобус?нови [re: angel_sin]  
Автор Crazywork (мацинка)
Публикувано24.08.06 10:20



Ние в това отношение нямаме никакъв проблем.Тя си знае, като тръгваме на път си ляга в кутията и спи.Ако се обади веднъж-два пъти, като я погаля се обръща на другата страна и пак заспива :) Даже няма да се чуе, защото има много слабо гласче.
Единствено се притеснявах да не ми кажат в последния момент - не може да се качите.
Днес ще отида до автогарата да попитам 1-2 фирми за мое спокойствие.Ако не може - с влака.

Мерси :)






Тема Re: С котка в автобус?нови [re: Crazywork]  
Автор Gatofilla (стара коткарка)
Публикувано24.08.06 17:11



Не е ли по-добре с клетка? Ако няма да криеш животинката, че пренасяш изобщо такава, клетката е по-цивилизовано решение. И плътно затворена, няма никаква опасност да избяга, и въздух влиза достатъчно. Аз тия дни като разкарвам моята до клиниката и обратно, често влизам да пазарувам в магазини с клетката, оставям си я до вратата, на въздух, и тя кротко си стои там и ме чака. Днес пък един приятел ми помогна да я занеса до такситата, по пътя застанахме на опашка пред един Бургер магазин, чакахме близо половин час на опашка, тя си стоеше в клетката отвън, един от нас я пазеше, нямаше никакви проблеми. И шофьорите на такситата, като я видят в клетката, нямат никакви възражения.



Тема Re: С котка в автобус?нови [re: Gatofilla]  
АвторHeизвecтeн (Нерегистриран)
Публикувано24.08.06 18:15



Редно е котката дори и в клетка да се таксува като нередовен пътник - 7 лева в градския транспорт и 30 лева + цената на билета в междуградския





Тема Re: С котка в автобус?нови [re: Heизвecтeн]  
Автор Crazywork (мацинка)
Публикувано24.08.06 18:24



неизвестен - да не те е напекло слънцето







Тема Re: С котка в автобус?нови [re: Gatofilla]  
Автор Crazywork (мацинка)
Публикувано24.08.06 18:33



Gatofilla , нашата кутия /транспортна чанта/ е

.
Ако говориш за нещо по-цивилизовано и удобно, хвърли една снимка да видим :)






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.