Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:39 26.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Стъпи на горещ котлоннови  
Автор Morrighan (=^..^=)
Публикувано18.08.06 19:55



Но той, котлонът, беше изключен от около 15 минути, та беше поизстинал малко. И все пак тя се оплаши. Подскочи, после скочи в мивката (където имаше чиния, пълна с вода, и тя стъпи в нея - според мен добре направи, все пак са й се охладили лапичките) и после избяга под масата. Стъпва си на крачетата, не виждам да има някакъв видим проблем. И все пак да й намажа ли лапичките с нещо?





Тема Re: Стъпи на горещ котлоннови [re: Morrighan]  
Автор Keti4 (Кети)
Публикувано18.08.06 20:43



Дефламол и нищо друго.Прегледай за изгорени лапки или мехури.Ако има -Дефламол и превръзка,ако я търпи.







Тема Re: Стъпи на горещ котлоннови [re: Morrighan]  
Автор Crazywork (мацинка)
Публикувано18.08.06 20:47



Горкичката душица златна


Дано да не се е изгорила .. ама големи са любопитковци .. навсякъде да проверят къде какво има.





Тема Re: Стъпи на горещ котлоннови [re: Crazywork]  
Автор Gatofilla (стара коткарка)
Публикувано18.08.06 21:49



Дано да е добре душата, ако няма дефламол, нещо мазничко ще свърши работа, от рода на зехтина.
Ама като си представя какъв скок е направила при това нагоре -
в такива ситуации са по-добри и от Стефка Костадинова...





Тема Re: Стъпи на горещ котлоннови [re: Keti4]  
Автор Endaksi (cat person)
Публикувано18.08.06 22:34



съгласен съм. с малка забележка. дефламол ако няма открити рани, тоест само ако е зачервено или с мехури. ако има рани-нещо антисептично от рода на риванол или йод, и след няколко дни отново дефламол. предполагам че не е нещо сериозно щом стъпва, но я наблюдавай тия дни за признаци на влошаване.



Тема Re: Стъпи на горещ котлоннови [re: Morrighan]  
Автор Morrighan (=^..^=)
Публикувано18.08.06 23:33



Благодаря на всички за съветите!

Намазах й лапичките с вазелинче. За превръзка и дума не ми даде да обеля

Добре е, сега спи, иначе цял ден е щуряла. Очевидно котлона не е бил много горещ. Проверих й лапичките - няма нито мехурчета, нито пък са с променен цвят (сравних ги с лапичките на другата глезанка :)) А като заговорих за нея - около 5 минути след горещото изпълнение на кака си и тя реши да види каква е тръпката да стъпиш на горещ котлон. Но се оказа по-внимателна - стъпи само с едната лапка и съответно - задължителния подскок Съответно и тя си получи заслуженото количество мазило. Предполагам, че няма да има усложнения, но за всеки случай ще ги наблюдавам тия дни. И за да няма повече котки върху нагорещен ламаринен...котлон, сложих една тенджера с вода на котлона. И дори смятам тя да си остане там докато той не бъде "обезопасен"

Ето и малко снимки да видите колко сме големи и красиви

Една от любимите ни пози за спане:



А каката вече е същинско тигърче!



А тук се припичаме на терасата с мама (и не пропускаме да я закачим!)





Тема Re: Стъпи на горещ котлоннови [re: Morrighan]  
Автор koтeнцeтo (любопитка)
Публикувано19.08.06 12:10



А тия кабеляци до каката не са ли обект на гоооооляма игра?

За всеки сложен въпрос има точно един прост, елегантен и много грешен отговор.


Тема Re: Стъпи на горещ котлоннови [re: koтeнцeтo]  
Автор Morrighan (=^..^=)
Публикувано19.08.06 12:25



Първо - на нея (а и на другите) им е забранено да стоят там, тъй като това е маса, на която готвим. Направих тази снимка за доказателство после в съда


И после - част от тези кабели не стоят там. Те са от телефона на сестра ми, която тъкмо си го зареждаше. А кабелът, който си стои там поначало, явно не им е интересен. Не го закачат. Дребосъчето обича да си играе с контакта (!) при което получава шамар по дупето - все пак е опасно. Затова, когато не се ползва, контактът стои покрит.
Дано пък не им хрумне и с кабелите да си играят...



Тема Re: Стъпи на горещ котлоннови [re: Morrighan]  
Автор koтeнцeтo (любопитка)
Публикувано19.08.06 16:00



На мен просто ми стана интересно не се ли спукват да си играят с такива работи, защото моите и двамата направо ме побъркват понякога: Дръпне някой кабел, ти го махнеш (единия нали е глухичък, та НЕ не върши работа), то отива на контакта и се опитва там да бърка. Не им се случва много често да проявават интерес към контакти и кабели, ама ако решат че ще се заяждат с мене се почва едно гонене ту на единия ту на другия.

И на тях естествено им е забавно, а аз изтръпвам да не вземе да ги тресне тока и да си направят (в най-добрия случай) естествени прически.

За всеки сложен въпрос има точно един прост, елегантен и много грешен отговор.

Тема Re: Стъпи на горещ котлон [re: Morrighan]  
Автор la_diabla (рошла)
Публикувано19.08.06 17:55



Koлко са хубавииии






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.