Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:37 01.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Щастливо приземяване  
Автор Gatofilla (стара коткарка)
Публикувано15.08.06 10:42



Уффф, още ми треперят ръцете. Банална история - полет от 3-я етаж. Ама приземяването във вражеска територия, с ограничен достъп, там е работата.
Снощи, малко преди полунощ, излизам на кухненския балкон да хвърля нещо на външните, това го правя по тъмно, да не пищят съседите, и чувам от съседния двор адско котешко врещене, ама с голяма честота, почти като полицейска сирена. Брей, викам си, уж има дисциплина, а тия ще се сбият. Добре, ама някакъв познат тон във врещенето. И не спира. Хвърлям аз - в съседния двор, от варените фенери, врявата продължава. Прибирам се в къщи - броя, бреее, едно липсва. Ясно, викам си, имам едно т.нар. сервитудно прозорче в хола, от тези, високите, дето излизат на калкан. Любимо място за наблюдение - от доста широкия корниз пред пвц дограмата. Слизам аз, вече в полунощ, като една Пепеляшка, заобикалям си къщата, че е на ъгъл, и се отзовавам пред заключената, естествено, широка дворна врата. От стената се отделя някаква позната сянка и със същото врещене се устремява към мен. В този момент, примамени от виковете ми - маци, маци, маци, по двора се събират няколко от хранениците ми, и сянката избягва. Успявам да видя познатата разцветка, а също и че сянката си тича много добре на четирите крака. Същата се сгушва на около 30 м. от мен, в дъното на двора, свита до гаражна врата.
Любезен женски глас до мен - мога ли да ви помогна? Викам - ами вижте положението. Къщата и двора - на фирма, сградата - бивша на БОДК, пълно със светещи датчици, високи дувари, плътно заключено. Оказа се, че това е новата собственичка на един шик ресторант, също съсед в ситуацията. Кибича аз половин час пред тази врата, съзерцавам си човека, сгушен в ъгъла, гоня другите котки и викам тихичко, силничко, всякак. Тишина и мълчание. Брех, викам си, ами ако е ранен и сега там си умре, в ъгъла, а аз обикалям отстрани?
Отивам пак в ресторанта. Келнерчетата любезни, собственичката - спортна мадама, вика - аз бих се прехвърлила през керемидите, ама виждате ли каква им е охраната, ще довтаса СОТ на минутата. Поисках лист и молив, написах любезна молба да хората от фирмата, да не ми гонят котето от двора, че ще го взема сутринта. Легнах да спя, ама то спи ли се, отдолу долитат периодични жални писъци. По едно време затихнаха и аз съм заспала. На сутринта, в 8 ч. взимам клетката и отивам при съседите. Отваря ми любезна девойка, но пък - ужас, в ъгъла вече коте няма. Тя ми разрешава да огледам двора и виждам нашичкия, свит между решетката и стъклото на един прозорец към мазето им. Ама там разстоянието - по-малко от 20 см, как се е пъхнал, неизвестно. Започва се яко дърпане, с извъртане на главата, че в нормално положение не излиза, девойката тича в мазето да отваря прозореца за разширяване на периметъра на изскубване. Не стана нужда, с извъртяване, дърпане, придружено от адски писъци (но аз различавам писък от болка и от уплах) и хвърчене на козина, човекът е в ръцете ми. Благодаря аз, понасям го, през корема, през улицата, хората се обръщат, защото врещенето е на max. Като влизам в кооперацията вече, също не се намалява, но един етаж пред входната врата вече е примесено с мъркане.
Стресиран е нашият, но веднага си отиде да си легне на любимо място, дори не припарва в стаята с Оня прозорец, хапна си, само нослето му е малко зачервено, май кръвчица е имало, и муцунката също малко отпред червена. Как се е приземявал, и не искам да си представям.
Сега излизам, в горещината, слава Богу, в съседната къща, освен ресторанта, има ателие за дограми и щори, ще поръчам някаква мрежа или комарник, да сложа на това прозорче, то не е голямо. На другите имам солидни препятствия от саксии, които не се прескачат. А и достъпът до пространството под тях не е така силно охраняван, да не дава Господ пак да слизам с тази цел, да събирам паднали животинки.


Придобивки - освен обицата на ухото, мрежа на прозореца, а също и мило запознанство с новата собственичка на ресторанта, която ме покани днес да дегустирам някои обсъждани снощи части от менюто.
Е, и малко главоболие, лек тремор в ръцете от ужаса и недоспива, но ще се оправим. Стискайте палци. И сега не ми се карайте, това винаги се случва тук, когато някой докладва за паднало коте от балкон. Първи случай ми е за 20 години.
Ей го на и страхливия глупак, снощния делтапланерист. Тъпичко гледа, нали?





Тема Re: Щастливо приземяваненови [re: Gatofilla]  
Автор evgenia_hristova (пристрастен)
Публикувано15.08.06 11:56



радвай се че няма поражения, а освен ти Котьо едва ли ще си вземе бележка



Тема Re: Щастливо приземяваненови [re: Gatofilla]  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано15.08.06 12:02



Боже, все едно нашия Джеси гледам.

Същите цветове, същите големи прекрасни зелени очи, същата физиономия. Добре, че всичко е приключило благополучно и си си прибрала животинчето.

Oh, tell me how many roads must a man walk down, before you call him a man...

Тема Re: Щастливо приземяваненови [re: Gatofilla]  
АвторToпчo (Нерегистриран)
Публикувано15.08.06 18:27



Чак пък тъпо да гледа. По-скоро уморено. Добре че всичко е приключило благополучно. Един живот по-малко, но те си имат повечко, та не се губи



Тема Re: Щастливо приземяваненови [re: Toпчo]  
Авторike (Нерегистриран)
Публикувано15.08.06 18:34



За съжаление имат само 1 живот и нито те, нито ние техните стопани имаме право на грешка.
Иначе се радвам за котио :)
Между другото слагайте здрави метални решетки. Котките все пак са хишници и са доста силни за размера си. Пласмасова решетка с една лапа могат да я раздерат особено ако вънка някой малка разгонено.



Тема Re: Щастливо приземяване - меркинови [re: ike]  
Автор Gatofilla (стара коткарка)
Публикувано15.08.06 18:50



Утре ще идват майсторите да взимат мерки и да гледат каква решетка може да се сложи, защото техническото решение не е лесно - нещо ми обясняваха, че няма за какво да се хванат, за да я сложат, и тем подобни. Но ще измислим нещо.
Котьо е добре, много е уплашен, скрил се е на другия балкон, безопасния, под един стол. По едно време, като ме видя, мяука дълго и продължително, сякаш укорително...

. Ходи си нормално, нахрани се добре, и най-важно, проследих изпикаване - нормално и с бистра урина.
Ха дано и не пристъпва в онази стая с коварното прозорче, докато майсторите се оправят.



Тема Re: Щастливо приземяване - меркинови [re: Gatofilla]  
Авторike (Нерегистриран)
Публикувано15.08.06 19:27



По принцип се взимат мерки на прозорчето прави се дървена рамка на която се опъва мрежата. Това се прави на удобно в работилницата. И после само рамката се заковава(завинтва) към дървената дограма от външната страна.
Ако дограмата е алуминиева тогава идея си нямам как става фокуса, може би се пробиват 4 дупки в дограмата и се завитнва там рамката с болтове.



Тема Re: Щастливо приземяване - меркинови [re: ike]  
Автор Gatofilla (стара коткарка)
Публикувано15.08.06 20:01



Сега стоя и го гледам, лошото е, че това е самотен прозорец на огромен калкан, и няма никакъв достъп до него отстрани - от съседен прозорец. А тази мрежа се прикрепва отвън на касата на самата дограма, която е пвц. Затова имам следната идея, като съзерцавам - и без това отварям само едното крило, пред другото има саксия, да ги накарам да сложат само на отворената половина, ще имат фронт да го прикрепват от другата половина, може би в края, те. по средата на прозореца да сложат нещо по-солидно, щото това са две крила отваряеми без междинна рамка помежду им. И така и ще издържа повече на евентуален удар, просто не си обяснявам от какво му се е случило, високо е за разгонени мацки да чуе, а и делтапланериста е кротък и кастриран. През нощта се гонят пеперуди, може някоя прехвърчаща да го е увлякла.
И така, от едното крило ще си гледкат през прозореца, а от другото ще си дишат въздух и ще си проветрявам междувременно. Пък и по-евтинко ще излезе, иначе е работа за алпинисти, молим, чак пък такива усложнения за квадратен метър мрежа...
Странно, в момента няма никакви кандидати да се качват на прозореца, иначе ще се избият за място там. Ама дали усещат нещо тез животни, или понеже главният катерач се е дисквалифицирал доброволно, няма хъс. ..


Боже, какъв ли ужас е преживяло това животно, да се завре в тази решетка, цяла нощ, на абсолютно чуждо място, с чужди котараци, обикалящи наоколо, добре че не са агресивни. Дали не трябва да го водя на котешки психиатър, само това ми липсваше...
То, дето не излиза изобщо даже на стълбищната площадка... ей така се каляваше стоманата.



Тема Re: Щастливо приземяване - меркинови [re: Gatofilla]  
Автор ofika (отнесена)
Публикувано15.08.06 20:28



Gatofilla страхотен разказ! Поздравления. Вече няколко пътя го препрочитам.
Едва ли котьо ще посмее пак да излезе навън.





Тема Re: Щастливо приземяване - и за майка мунови [re: ofika]  
Автор Gatofilla (стара коткарка)
Публикувано16.08.06 18:28



Дааа, Котьо упорито стои в другата стая, не припарва даже насам. А проблемите са с майка му. Залисана в другия й син, запушения, и в горещините, малко я поизпуснах нея. Днес я водих вече окончателно в Амивет. Цялата й лява редичка на мамелите е обхваната от Неоплазия. Започва и другата - много дребни бучици, но ги има. Аз настоявах много за операция, имат предвид това мое желание, и планът за лечение е следният. След няколко часа ще знам резултатите от кръвните й тестове. След това, само ако няма някакви драстични лоши неща в кръвта, я оперирваме в понеделник. Ще се вземат мерки за упойката и другите неща - все пак 13 годишна е. Ако мине операцията благополучно, започваме едномесечна програма с някакви имуностимулатори, които ще забавят развитието на рака от една страна, и ще я подготвят за следващата операция - дясната редичка.
Много изпитания ни предстоят, стискайте ни палци.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.