Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:34 28.09.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема счупена лапа  
Автор deni112 (тъжна)
Публикувано08.08.06 21:04



става въпрос за улична котка. родила е в една шахта. шахтата се затваря с тежка голяма решетка. днес отидох да дам на малките храна и решетката падна върху лапата на майката. котката не издаде нито звук, избяга и се скри под кола. държи лапата си леко накриво, но стъпва с върха на пръстите си. след 1 час отидох отново, беше влязла в шахтата и ядеше от храната за малките. щом ме видя моментално изчезна и не можах да видя дали куца. кажете ми как да разбера дали е счупена лапичката й? утре ще ида пак и мисля да се опитам да я хвана и заведа на лекар. адски ми е съвестно, че аз й причиних това. неволно разбира се, но все пак.....

също така искам да попитам ако евентуално е счупена колко време ще й е нужно да зарастне и да се възстанови?

пс. котката е разкошна просто. прилича на сиамче. това е едно от бебетат й, за което съм решила, че ще намеря стопани, защото е прекалено хубаво да остане на улицата



Редактирано от deni112 на 08.08.06 21:04.



Тема Re: счупена лапанови [re: deni112]  
Автор Endaksi (cat person)
Публикувано08.08.06 21:19



ако ти дава да я хванеш просто опипай крачето. ако е счупено ще е болезнено, отекло, вероятно ще можеш да напипаш костине ръбчета. провери и за болезненост на ставите-може да е изкълчено или навехнато. мсля че за 3-4 седмици най много ще е зарастнало каквото и да е. е наистина ще е накриво, ама не мисля че е нещо страшно. само гледай през този период, тъй като ще е по тромава, да си има храна през цялото време...



Тема Re: счупена лапанови [re: Endaksi]  
Автор deni112 (тъжна)
Публикувано08.08.06 22:13



благодаря ти, толкова глупаво нещо не ми се беше случвало, чувствам се повече от ужасно. кажи ми, как да проверя за ставите? извини ме за невежеството, но наистина не знам. просто да й опипам лапичката ли? то и предната лапа беше премазана.......

а самата решетка е доста тежка. много се надявам да е станало чудо. направо не ми се мисли ако е натрошено много. ходих пак преди малко. нямаше я в шахтата или поне не я видях. котетата й спяха спокойно обаче, което ми говори че вероятно ги е нахранила. ох, не знам, надявам се......



Тема Re: счупена лапанови [re: deni112]  
Автор Endaksi (cat person)
Публикувано08.08.06 22:21



ами същото-огледай дали е подуто, опитай се да опипаш ставата. може да тренираш с някоя твоя става-трябва да е плавен прехода между костите и да не са изместени една спрямо друга. ако ти е трудно опипай и котките ти

а и нея като я преглеждаш просто сравнявай предполагаемото болно краче със здравото. освен това пробвай да раздвижиш крачето и следи за реакция. би трпябвало да няма болка. предполагам сега си във В.Търново и надали имате доверен вет там, но може би най добре да й заведеш един на място да види какво може да направи...
и аз се надявам да не е нещо сериозно. кажи като успееш да я прегледаш



Тема Re: счупена лапанови [re: deni112]  
Автор ofika (отнесена)
Публикувано08.08.06 22:44



Има един прост начин. Вдигни го и му дай възможност да се хване за нещо (дрехата например). Ако лапичката не виси, а се закрепва с нея - не е счупена.
Утре, мога да мина да го видя. Някъде към обяд удобно ли е?



Тема Re: счупена лапанови [re: deni112]  
Автор deni112 (тъжна)
Публикувано09.08.06 15:50



ходих днес. лапата не е надута, няма разлика видима с другата лапа. стъпва без проблеми на нея. пипах я, не реагира на болка, но явно не е свикнала да я пипат по лапичките и не ми даде много много да я огледам добре. яде, после се търкаля по гръб. мисля, че всичко е наред. ще я наглеждам още няколко дни, но засега като че ли няма сериозна травма. или поне така изглежда.



Тема Re: счупена лапанови [re: deni112]  
Автор Endaksi (cat person)
Публикувано09.08.06 20:56



и аз мисля като теб

браво, че котката е добре, а ти внимавай повече друг път



Тема Re: счупена лапанови [re: Endaksi]  
Автор deni112 (тъжна)
Публикувано09.08.06 21:06



уфф няма да ти казвам какво ми беше. нямаше да си го простя ако я бях натрошила. научих си урока и за в бъдеще ще гледам къде е котката преди да пусна решетката. темата може да бъде изтрита. написах я в пристъп на паника и безнадежност. мегас, офика, благодаря за съветите. стискайте палци наистина да няма никаква травма. добрата новина е, че едно от котетата й е задомено и засега стопанката и животинката се чувстват добре. надявам се и за в бъдеще. мерси още веднъж



Тема Re: счупена лапанови [re: deni112]  
Автор Endaksi (cat person)
Публикувано09.08.06 21:23



темата си е много хубава, според мен. няма смисъл да се трие



стискам палци котето да е добре при новите си хора и да са заедно дълги години... напоследък имам усещането че хората си взимат котки за по месец два и после ги връщат. някаква отвратителна мода



Тема Re: счупена лапанови [re: deni112]  
Автор deni112 (тъжна)
Публикувано15.08.06 14:54



котето на снимката намери дом и стопани в лицето на 7-годишно момиче и семейството й от Бургас. дано да има късмет и да живее в охолство. вечерта преди да го дам изглеждаше ето така:



щяло да се казва Дейвид Бекъм, има паспорт и рождена дата ( по желание на временната си осиновителка) - 17.06

Късмет, Бекъм!!!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.