Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:41 30.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Хайде помагайтенови  
Автор инaт (скромничка)
Публикувано25.07.06 14:13



Вчера щерката цъфна в къщи с едно невероятно сладко персийче ,което е само на 42 дни.Е,аз досега коте не съм гледала ,но ще се наложи.Донесоха го с един пакет храна Уискас джуниър,но от снощи изчетох тук доста неодобрения точно за този вид.Та въпроса ми е какво да му давам да яде и кое е забранено?А бебе Леонардо доста мяука,вероятно му липсва майка му,знам ли,надявам се лесно и бързо да се приспособи.Има и още нещо,как да го приуча кво се прави на котешката тоалетна?Защото той ляга там и дреме?
А иначе много му е кеф да гризе метрите кабели зад компа





Тема Re: Пак ще го кажа за пореден пътнови [re: инaт]  
Автор Styx ()
Публикувано25.07.06 16:25



това с храните са клубарски митове!
Уискас е еднакво качествена с ройял кенин и фрискис - с проплан.
Котето щом я яде с апетит значи няма проблем и на него му харесва.

Много мъничко сте го взели но както и да е ...вече сте го взели.
Трябва да го пазите от кабелите. Вземете му играчки и му привличайте вниманието някъде по-далеч от всякакви кабели.

Ако не ходи в котешката тоалетна ще трябва малко търпение от ваша страна.
Най лесния но и малко "садистичен" начин е когато се изпишка или изака там където не трябва да го хванете и да му натъркате леко муцунката там където си е свършило работата и след това отивате и му показвате пясъка и че може там да рови с лапички. Като видите че там си върши работата веднага гледайте да го поощрите някак.

Можете да му давате почти всичко и от вашата храна да яде стига да няма много подправки чушки и домати.
пилешкото, заешкото и телешкото месо са най-полезни. Поне един път месечно му давайте пресно телешко. То е изключително богато на таурин.
другото избягвайте да му давате в суров вид.
Ако му харесва мляко - давайте му стига след това да не го изкарва на разстройство.

Задължително му направете паспорт и редовно го имунизирайте и обезпаразитявайте. като начало ще трябва профилактично да му вземете от някой близък ветеринарен кабинет нещо за вътрешно и външно обезпаразитяване профилактично. най добре да отидете на място и той да ви покаже как се давати да ви разясни.

Щом е дългокосместо коте - Още от сега го приучвайте да го решите.
Преглеждайте му редовно очичките и ако сълзят - почиствайте с преварена вода и тамони за почистване на грим, ако се образуват тъмни гурли трябва да се консултирате с ветеринар дали не се дължи на някакво възпаление.

От малко трябва да го приучите към къпане. Желателно е да не е по-често от 1 път месечно, ако не се налага - даже и по рядко.

Една малка водка е полезна във всякакви количества!


Тема Re: Пак ще го кажа за пореден пътнови [re: Styx]  
Автор инaт (скромничка)
Публикувано25.07.06 16:48



Благодаря за подробните указания.Половината кабели повдигнах вече.Имунизации и обезпаразитяване ще правим задължително.
Опитах още вчера това с почистването под очичките,но то доста се дърпа и май ще изиска повече търпение и упоритост от моя страна


А за къпането като четох тук ми се стори много странно,че ги къпят с веро с балсам,ти какво ще кажеш,с какво да къпя?
Тази вечер смятам за Лео да има гала вечеря с варено пилешко,аз ли да определя количеството или то само?Че ме притеснявам да не преяде от лакомия ако му хареса



Тема Re: Пак ще го кажа за пореден пътнови [re: инaт]  
Автор Styx ()
Публикувано25.07.06 17:18



тази процедура с верото не е задължителна :-)
Зависи от козинката - ако се омазнява повече тогава има нужда.

Аз моята я къпя с bio-groom ама цената му е доста шокираща

.
beaphar също са хубави шампоани и на по-прилични цени.
Къпането при персийките си е ритуал като всичко друго при тях
След това трябва да я сушиш със сешоар и разрешеш хубаво.

За храненето - понеже е много малко мисля 50-тина грама са му предостатъчно (т.е. две три твои хапки).
Хубаво след хранене да му дигаш паничката с храната дори и да е останало ядене. и задължително винаги да има свежа вода в паничка на постоянно място. Понеже е мъничко коте 4-5 пъти на ден трябва да го храниш. хубаво е да му разнообразяваш но не прекалено често храната че иначе може да привикне само на една и съща храна или пък да стане капризно и да не повтаря храна.
Преди и след хранене му опипвай коремчето ако се сетиш. Не трябва да е твърдо и издуто.

Ще ти кажа аз с моята как се справям с чистенето на очичките.
слагам я да легне по гръб върху колената ми и леко притискам с крака задните крачета, хващам с една ръка предните лапички и главичката и притискам към шкембето ми за да не шава много. леко топвам чисто тампонче в преварената вода и почиствам от външния край на окото към нослето. Ако се налага втори трети път ... винаги с ново тампонче без да повтарям. След това другото оченце и готово.


И не забравяй ресането! При дългокосместите тази процедура е много важна
Вземете си гъста четка с метални иглички. и я решете първо в посока на растежа после в обратна на растежа посока за да разчепквате хубаво козината и обирате хубаво линеещата козина. опашката и коремчето само в посока на растежа разресвайте.
В противен случай ще ти се наложи да купуваш доста по-скъпи и специални гребени и дори да се наложи да я водиш да я остригват.
А остригана персийка или със сплъстена козина е жалка гледка

Една малка водка е полезна във всякакви количества!

Редактирано от Styx на 25.07.06 17:30.



Тема Re: Пак ще го кажа за пореден пътнови [re: Styx]  
Автормyцe (Нерегистриран)
Публикувано25.07.06 18:10



Честито коте!!! Да ви е живо и здраво!И внимавайте с костите като му давате риба и пиле!
ето ти и нещо за по-късно (пак за храненето)

12 ОСНОВНИ ПРАВИЛА ЗА ХРАНЕНЕ НА КОТКАТА


Перфектния режим и начин на хранене на домашния любимец изисква да се знаят и спазват следните 12 основни правила:
1. Мястото за хранене на котката трябва да бъде постоянно и избрано там, където няма да й се пречи. Тя предпочита да се храни сама, но привиква и в компанията на нейния стопанин.
2. При изваждане на храната от хладилника тя не бива да се дава веднага, а едва след нейното темпериране до стайна температура.
3. Твърде еднообразното хранене (само риба, месо, дроб и др.) трябва да се избягва. Дори котката да е доволна от това меню, не трябва да се допуска в никакъв случай, тъй като довежда до появата на различни заболявания.
4. На котките трябва да се дава разнообразна храна. В това отношение готовите храни предлагат широк асортимент от различен тип храна, удовлетворяваща вкуса на всяка котка. Преминаването към друг тип храна обаче, трябва се осъществява постепенно, като новата се добавя и размесва с досегашната храна, първоначално в малко, а след това във все по-голямо количество, докато накрая се премине изцяло на нея.
5. Честа грешка е престараването с даването на витамини и минерални вещества в храната. Пълноценната готова храна съдържа необходимото количество витаними, макро- и микроелементи и всяка добавка от тях води до излишното им натрупване в организма на котката, което води до заболяване.
6. Не трябва в никакъв случай на котката да се дават кости, тъй като малките задавят, а големите може да доведат до фрактура на зъбите или на челюстите.
7. Не трябва да се предлага на котката готова кучешка храна, тъй като тя е значително по-различна - съдържа много по-малко количество белтъчини и мазнини от котешката, и довежда до недохранване и недоимъчни болести.
8. Не трябва да се дават на котката подсладени млечни продукти, както и шоколад или шоколадови изделия, които водят до наднормено тегло и кариес на зъбите.
9. Не трябва да се оставят хранителни остатъци в купичката на котката, тъй като те може да се вкиснат или да бъдат замърсени от мухи или други насекоми с микроорганизми. Котката обича чистотата, поради което хранилката трябва винаги да е добре измита. Нейната купичка трябва ясно да се различава от другите домакински съдове, тъй като някои котки, които се хранят в такива съдове, често си позволяват да посягат към чиниите с храна на масата, предназначена за хората.
10. Купичката за вода е необходимо винаги да бъде чиста. В нея трябва да има постоянно темперирана до стайна температура вода, която през няколко часа да се излива и пълни с прясна вода.
11. Понякога някои котки са много предирчиви към предложената им храна и дори са способни да гладуват, ако не я "одобрят". Това не бива да се допуска, защото може да навреди на здравословното им състояние. Необходимо е да се предложи по-голямо хранително разнообразие, за да не може котката да откаже категорично промяната. В случай, че тя отказва да се храни, може да се остави за 1-2 дни на гладна диета без опастност, ако тя е здрава. Ако обаче липсата на апетит се придружава от повръщане или диария, необходимо е незабавно да се потърси помощта на ветеринарен лекар.
12. След нахранване на котката необходимо е да й се осигури спокойствие и покой, като няколко часа не бива да се играе с нея.

надявам се да помогнат




П.П.като стана на въпрос за къпането нали и при ангорките е същото?



Тема Re: кое по-точно за къпането на ангорките:-)нови [re: мyцe]  
Автор Styx ()
Публикувано25.07.06 18:27



.
а бройлерските пилешките кокали са хубаво нещо за котката ако са термично обработени примерно остатъци от печено или пилешка супа или специално сварени за котката.
Не че са много хранителни така си почистват зъбите и тренират мускулите на устата.
Ако котката се храни със суха храна няма нужда да и се дават кокалчета.

Една малка водка е полезна във всякакви количества!


Тема Re: кое по-точно за къпането на ангорките:-)нови [re: Styx]  
Автормyцe (Нерегистриран)
Публикувано25.07.06 18:39



За шампоаните и за периода през който се къпят.Дали е същото както и при персийките , защото ми предстои да си взема ангорче до 2 седмици:).А пък знам , че и тяхната козина е дълга(ако това има някакво значение при къпането).




(За костите имах впредвид да не се задави)котката на съседа почина отзадавяне с пилешка кост



Тема Re: Хайде помагайтенови [re: инaт]  
Автор инaт (скромничка)
Публикувано25.07.06 18:49




Вчера за пръв път наминах към това клубче,защото имах нужда от много инфо.
Ама вие сте били цяло съкровище,много Ви благодаря за бързото включване и ценната информация.Вероятно ще имам още въпроси по-нататък и ако не намеря отговорите в други теми пак ще се надявам на Вас
Бебо оцени кулинарните ми уменияподобаващо,вече знам,че обича пиле с ориз



Тема Re: Хайде помагайтенови [re: инaт]  
Автормyцe (Нерегистриран)
Публикувано25.07.06 18:56





ако искаш тук има още инфо
http://magi.triada.bg/article.asp?topic=DL&id=DL188



Тема Re: кое по-точно за къпането на ангорките:-)нови [re: мyцe]  
Автор Styx ()
Публикувано25.07.06 19:08



Предишната ми котка беше ангорска черна грешка на природата


от искрящо сива майка внесена от ливан и сив баща с мътен произход но с ангорски черти.

При типичните ангорските котки козината не е чак толкова гъста като при персийките и на практика няма пух (ако можеш въобще да различиш при тях пуха от основния косъм). Само бебетата имат бебешки пух.

Не се налага да се къпят толкова често като персйките. Те могат да си се грижат сами за козината. не се налага и използване на сешоар. едно добро подсушаване с хавлиена кърпа и разресване и после я оставяш сама да си разчепка козинката със зъби и да си я "залиже"
Само подходящ шампоан е напълно достатъчно.
Лесно се разресват и трудно им се оплита козината защото винаги пада надолу от тежеста си въпреки че е много мека. Дори и да я разрошиш много - едно разтърсване и тя си е оправила прическата.:-)


И моля не вземай котенцето преди да е направило поне три месеца!!! Нека израсне с майка си! Няма да се налага да го обучаваш на много неща, които може само да научи от майка си и да стане здраво и възпитано коте.

ПС: бролерските кости са порести и меки и няма чак таква опасност да се задави котката. но ако я храниш със суха храна (не само със суха разбира се) няма нужда да дъвчат кокали за да имат здрави и чисти зъбки.

Една малка водка е полезна във всякакви количества!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.