Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:23 28.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Черно, черно котараче нахапано от куче ...нови  
Автор Mischel (непознат )
Публикувано27.07.06 16:32



... е лекувано от моя позната, собственичка на далматинец. Вече четвърти ден!
Късметлийче е. Навън не би оцеляло само. Шито е задното ляво краче. Наранена е и долната устна. Храни се добре и е на преглед всеки ден. Ветеринарят е оптимист. Ще се възстанови.
Приемната му стопанка по ред причини не може да го задържи. Би желала да му осигури по-добро бъдеще от улицата. При нея е само докато оздравее. Пиша по нейна молба и с нейно съгласие.
И така, търси се стопанин на чисто черно котараче с рошава опашка, на видима възраст месец - месец и половина. Наричат го Хари. Приютила го е Александра. GSM:0897/35-00-50.
Можете да пуснете съобщението и другаде.
П.П. Извинете ме, че не ползвам статичната тема.

Спешно е!



Тема Re: Черно, черно котараче нахапано от куче ...нови [re: Mischel]  
Автор SimplyAVEN (член)
Публикувано27.07.06 17:12



питах един приятел сега, но той още не се е преместил в къщата...

ужас, какво да правим с всички тея животинки мислили ли сте някога за приют за гледане на такива животинки... без дом имам предвид... де да знам, аз не живея тук, но такива като мен пък могат да помагат с пари, храни, лекарства... ако някой има примерно някаква неползвана къща някъде или де да знам... чудя се вече, трябва да има изход



Тема Re: Черно, черно котараче нахапано от куче ...нови [re: SimplyAVEN]  
Автор la_diabla (рошла)
Публикувано27.07.06 17:36



Душицо не знам от кога пишеш тук,но аз преди няколко месеца бях пуснала подобна тема.В смисъл и аз имам такива идеи за приют за котета.Също не живея в Бг,но бих помогнала с каквото мога на драго сърце.Радвам се че има хора които мислят като мен





Тема Re: Черно, черно котараче нахапано от куче ...нови [re: la_diabla]  
Автор ofika (отнесена)
Публикувано27.07.06 19:53



Хубаво е да има приют, но мисля, че е по-важно хората да разберат, че не могат безотговорно да оставят котката им да ражда и после да изхвърлят малките на улицата, парка и други подобни места. По-скоро трябва да се финансира кастриране на изоставени, улични котки и разяснителна кампания за стопаните на дворно отглежданите. Може да ви се струва невероятно, но има стопани на котки, които не знаят, че женска котка може да се кастрира.
Лично аз имам 2 некастрирани котки, но те живеят вътре, раждаемостта подлежи на контрол и за родените малки има осигурен дом.



Тема Re: за дивите коткинови [re: ofika]  
Автор Styx ()
Публикувано27.07.06 21:22



Точно за дивите градски и селските котки не мисля че трябва да се води кампания за кастриране! те са се научили да оцеляват и са значително полезни.

Не знам дали си забелязала из софийските централни улици и из софийските мазета колко мишки и плъхове щъкат привечер.

Преди време повдигнах въпрос че някои хора само заради идеята да имат за мъничко малки котенца, защото са много сладки заплождат котката си и след това се чудят какво да ги правят и на кой да ги раздадат и настана един голям вой...
Който иска да води развъдна дейност нека да е по правилата на развъдниците за расови животни и обикновенната домашна котка е порода.

Една малка водка е полезна във всякакви количества!


Тема Re: за дивите котки [re: Styx]  
Автор ofika (отнесена)
Публикувано27.07.06 22:17



Не знам дали си забелязала из софийските централни улици и из софийските мазета колко мишки и плъхове щъкат привечер.

Тц. Не съм стъпвала в Сф от 2-3 години, но за сметка на това съм виждала пред нас как плъх с размерите на 4 месечно коте нагъва мамбото на дворния котарак. Бих казала "домашен плъх". Остави ме да го доближа и да го затворя под една кофа. Докато извикам подкреплението от котки, той успял да се освободи и да избяга. После пак ядеше от чинийката и ме гледаше нахално.
Имах предвид "полудивите" градски. Тези, които живеят между блоковете и имат поставени чинийки с храна. Както и тези, които имат дом, но със свободен достъп. Влиза, излиза, обикаля района и после пак се връща вътре.



Тема Re: за дивите коткинови [re: Styx]  
Автор Mischel (непознат )
Публикувано28.07.06 11:20



Вчера, в автобуса почти "арестувах" възрастна, занемарена жена. Стискаше здраво платнена торба. От торбата, в завързан здраво зеблен чувал, ужасено мяучеше котка.
Много й станали котките и хванала тази, за да я "изхвърли".
По някое време торбата затихна и аз се загрижих котката да не се е задушила. Жената се ухили "Какво от това? Една котка!", след което широко захилена разказа как съседката й издавила пет котки.
Така пропътувах почти целия маршрут на автобус 76, за да се уверя, че чувалът ще бъде развързан, а няма да бъде хвърлен в Перловската река.
Толкова за кастрацията и "високо интелигентните" български граждани.



Тема Re: Черно, черно котараче нахапано от куче ...нови [re: la_diabla]  
Автор Mischel (непознат )
Публикувано28.07.06 11:48



Идеята за приют за котки /кучета/ не е нова. Просто е неосъществима. За сега.
Има желаещи доброволци и дарители, но доколко са надеждни? Става въпрос не за еднократно дарение, а за редовни вноски редица години напред. При това, като начало е необходима доста крупна сума. Дори и това не е достатъчно. Трябват хора, които да организират всичко: да намерят подходящ терен като разстояние и площ; да проектират и построят специализирани помещения; да договорят денонощна ветеринарна помощ - платена и доброволна /стажанти - 2,3 и 4 курс/; постоянен помощен персонал /освен доброволния труд/ - хранене, чистене и т.н.; транспорт; рекламна кампания - с разяснителен характер, за набиране на дарения, за привличане на доброволци и бъдещи осиновители на животните; и т.н. и т.н.
Кой от вас би се наел с всичко това?
Повечето от нас работят или учат, или и двете. Ограничени сме откъм време и финанси. В изобилие имаме само любов и състрадание към животните.
Това не стига!



Тема Re: Черно, черно котараче нахапано от куче ...нови [re: la_diabla]  
Автор SimplyAVEN (член)
Публикувано28.07.06 12:41



ами не много отдавна, но за разлика от долупосочените мнения аз не мисля, че идеята е неосъществима!





Тема Re: Черно, черно котараче нахапано от куче ...нови [re: Mischel]  
Автор SimplyAVEN (член)
Публикувано28.07.06 12:43



аз не мисля, че идеята е неосъществима! и то не за друго, а защото описаното по-горе е идеалният приют, който може и да не успеем точно в момента да построим, но съм убедена, че можем да намерим някакво място - изоставена постройка, неползвана бивша вила или къща, което поне на първо време да стане дом на тези котета, които постоянно се обявяват тука! може да се хранят и да живеят там, да се обезпаразитяват, ваксинират и кастрират - едва ли денонощна ветеринарна помощ ще можем да им осигурим, но тя и моята котка не разполага с такава! нека започнем отнякъде и не посрещаме всяка идея с "ако не е най-доброто, няма смисъл значи", защото не е по-добре тези котета да стоят на улицата, да са бити и измъчвани!!!


за гледането - аз виждам, че в този клуб и в момента има хора, които се грижат постоянно за многото котки, които някои намира, прибира /или не прибира/ и после изхвърля! дали ще го вършат по улиците, в апартаментите си или в някакво трето място едва ли ще ги натовари повече, обратно - мисля че ще ги облекчи!
за парите - да, точно така, става въпрос за постоянни вноски. аз не мога да обещая, че ще пращам по 1000 долара всеки месец, защото нямам такава възможност, но съм абсолютно убедена, че от 100 мога да се лиша, дори и в момента с относително ниската си заплата! ако съм сама - доникъде няма да стигат, но ако сме 10... или 20?
както решите, аз имам само един апартамент в софия, където живее майка ми, но ако някой разполага с място, аз пари ще пращам. всеки отговаря за себе си, не мога да гарантирам за останалите, но както сам/а/ си се изразил/а/ от състрадание голо полза никаква! Тъй че да бъдем реалисти и помежду вариациите на тема „приют с пет звезди” да вземем да свършим нещо полезно!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.