Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:53 30.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Пътуваненови  
Автор SimplyAVEN (член)
Публикувано25.07.06 09:21



здравейте

след 1 месец за първи път ще пътувам на дълъг път със самолет заедно с котката си. разбрах, че освен ваксинациите, трябва да й извадя и някакъв международен сертификат от ветеринарна служба, която се намирала в банишора. казаха ми обаче, че и някои ветеринарни клиники издават такива, знаете ли кои?
другото ми питане е относно заверката на въпросния сертификат от ветеринарната служба на летището - къде е тази служба, в сайта на летището няма никакви контакти на тези хора! и още - казаха ми, че заверката от летищната служба трябва да се направи не по-късно от предишния ден /защото нашият полет е в 6 сутринта и тях няма да ги има толкова рано/, но ние летим в понеделник - в неделя дали ще има някой да заверя сертификата, имате ли представа какво да правим в този случай?



Тема Re: Пътуваненови [re: SimplyAVEN]  
Автор SimplyAVEN (член)
Публикувано27.07.06 14:20



никой ли не е пътувал с животинките?





Тема Re: Пътуваненови [re: SimplyAVEN]  
АвторMechoPuh (Нерегистриран)
Публикувано27.07.06 14:32



Пиши на Josefine, имам някакви спомени, че тя е пътувала с котките си. Дано да намериш отговор на този въпрос възможно най-скоро. На мен също ми е интересно ако ми се наложи за в бъдеще. Спомням си, че преди имаше информация по този проблем на сайта на Бездом, но сега е обновен и не знам дали са я запазили. Все пак ето ти линка, а ти разгледай - http://www.bezdom.info/. Тогава не прочетох за съжаление, защото не ми трябваше. Успех.



Тема Re: Пътуваненови [re: SimplyAVEN]  
Автор ra1sa (hohlushka)
Публикувано27.07.06 14:41



аз съм пътувала, но с влак, но вфорума намерих ето това:
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=cats&Number=1943740858&page=56&view=collapsed&sb=5
дано да ти помогне поне отчасти...





Тема Re: Някои правила и изискваниянови [re: MechoPuh]  
Автор SimplyAVEN (член)
Публикувано27.07.06 14:47



благодаря, ще й пиша и ще прочета... лошото е, че аз официалната информация вече я проверих и ето какво мога да споделя: противобясна ваксина е задължителна за канада, за там НЕ СЕ изисква електронен чип! противобясната ваксина трябва да се сложи отделно от другата, тоест не слагайте четворната, която е с включена противобясна вътре! ваксинацията трябва да се направи 35 дена преди пътуването, не по-късно и не повече от 6 месеца преди него! сертификата се издава от регионална ветеринаромедицинска служба, в София е в Банишора, блок бл.39
тел.8323098 - вчера звънях, няма нужда котето да се носи, само паспорта. от анимо, където аз си водя котката ми предложиха ако не ми се занимава, те да ходят да вземат сертификата - за тези, на които не им се ходи. обаче проблемът е, че от летищната служба ми твърдят, че денонощно били там, а аз знам със сигурност, че в 5 сутринта няма да намеря никой! и затова питам - пътувам в понеделник в 6 сутринта, в неделя работи ли тази служба на летището наистина, защото сертификата трябва да се подпечата същия или предишния ден на летището, а на мен предишния ден ми е неделя!



Редактирано от SimplyAVEN на 27.07.06 17:01.



Тема Re: Пътуваненови [re: ra1sa]  
Автор SimplyAVEN (член)
Публикувано27.07.06 14:53



здравей, много ти благодаря

обаче ето това: posle kruvta se izpra6ta v suotvetnata strana po suotveten red i rezultatite se 4akat tuk
(probite otivat i se vru6tat za okolo sedmica),na bazata na koito se izdava sertifikat ot na6ite veterinarni vlasti... амиии, май не е валидно вече, отива се с паспорта на животното в банишора и там издават сертификата, това ми казаха оттам, моля ако някой знае тези проверки на кръвта дали още са валидни, нека пише!



Тема Re: Пътуваненови [re: SimplyAVEN]  
АвторБoнбoн (Нерегистриран)
Публикувано27.07.06 15:05



Извинете! Само пробвам дали се получава. Вече два пъти не успявам да открия нова тема.





Тема Re: Пътуване [re: SimplyAVEN]  
АвторMechoPuh (Нерегистриран)
Публикувано27.07.06 15:08



Знаеш ли какво ми хрумва сега - да прегледаш на сайта на дог.бг дали там няма инфо като за теб. Там пишат и четат много хора, които ходят по света по изложби с животните си. Знам ли може пък някой да се е сблъсквал с подобен на твоя проблем.



Тема Re: Пътуваненови [re: Бoнбoн]  
Автор SimplyAVEN (член)
Публикувано27.07.06 15:12



ми регистрирай се, де!





Тема Re: Пътуваненови [re: MechoPuh]  
Автор SimplyAVEN (член)
Публикувано27.07.06 15:13



отивам и там






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.