Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:12 07.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема имам ново коте  
Автор chujdata (позната)
Публикувано18.07.06 14:22



Здравейте,
от два дни имам ново коте, мъжко, на 2 месеца. Досега съм гледала 13 г. куче, което почина декември от старост и имам папагал Жако. Преживях вече загубата на кучето си и си взех това мъниче, което ми беше голяма мечта, но кучето ми мразеше котки.
Огромната ми молба към вас е да ме насочите къде да попрочета за отглеждането на това сладурче. Най-много бих искала вие да ми помогнете с всякакви съвети по въпроса. Имам следните неща:
Тоалетна с портокалов аромат - ходи си в нея, само един път се изака в креватчето си

.
Креватче с много хубава силиконова възглавничка /вече е изпрана/
Две купички от алпака за вода и храна.
Храна Роял Канинг на гранули за бебетадо 4 месеца.
Котето е имунизирано един път и на 27.07. имаме нова дата за имунизация.
Разчитам много на вас, засега е голям бонбон, по цял ден бяга напред назад, вечер мяука понякога, но не е фатално.
Гуши се в нас, даже заспива в скута ми.
Живея на 8-ия етаж и умирам от страх да не падне от балкона, защото се катери навсякъде.
По цял ден е само, защото сме на работа и умирам да го мисля и съжалявам.
Това е на първо време, което се сещам да ви дам като информация. Благодаря ви предварително



Тема Re: имам ново котенови [re: chujdata]  
Автор ike (некастриран)
Публикувано18.07.06 15:32



Здрасти,
честито коте.
Опитай се да се свържеш с мен по ICQ номера ми е 31795945,
ще се опитам да ти помогна със съвети и идеи.

Medice, cura te ipsum.


Тема Re: имам ново котенови [re: chujdata]  
Автор la_diabla (рошла)
Публикувано18.07.06 17:19



Здравей,
честито коте.Да ти е живо и здраво!


Това което ми дойде на ум като те четох,внимавайте с терасата.Много внимавайте,защото много котета си отидоха така.Предполагам е ясно,когато ви няма терасата да е задължително затворена,да няма достъп до там,както и до отворени прозорци.Когато сте там пак не е хубаво да излиза на терасата,ако искате да ходи там трябва да я обезопасите със специални мрежи.Би трябвало да ги има в зоомагазините.Пази го да няма достъп с опасни предмети които може да погълне или да се нарани.Много от растенията в домовете са отровни за котки,направи справка,има6е я в стати4ната тема с важните линкове.
Купи му игра4ки,или му направи.Топ4ета от хартия са хит при нас.Подска4ащите гумени топчета също.
Успех и бъдете здрави!Хубаво е 4е си го имунизирала,каквото и да ти говорят някои хора.



Тема Re: имам ново котенови [re: chujdata]  
Автор vikikat ()
Публикувано18.07.06 19:48



Честито!
Имаш си една прекрасна душичка, радвай и се, обичай я, и всичко ще бъзе лесно и приятно. Аз имам котка от 1 година, женска, Виктория, и е като третото ми дете, да не кажа че дори повече, защото синовете са ми големи.
Всичко, което си имаш в къщи за котето е напълно достатъчно.
Все пак помисли за балкона, много е опасно да не стане беля. Ние се проветряваме само от две малки прозорчета защото единия балкон е остъклен и отваряме само горе малко, което е с метална мрежа, а на другия балкон не я пускаме и много внимаваме!!!
Говоре с твоя ветеринар за храната, моя е твърдо против сухата храна и аз я храня изключително с консервирана храна и много рядко със суха. Мненията по въпроса суха или консервирана храна са разделени на 50-50. Ти ще прецениш.
Как се казва котето и какво е?
Ако можеш пусни снимки.
Просто се обичайте и всичко ще е ок!



Тема Re: имам ново котенови [re: chujdata]  
Автор evgenia_hristova (пристрастен)
Публикувано18.07.06 19:59



не пускай котето на балкона. Всички прозорци трябва да са обезопасени, както и кабели и контакти. Евакуирай цветята , а другото вече го знаеш





Тема Re: имам ново котенови [re: chujdata]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано18.07.06 22:46



браво, честито за бонбона, да ти носи много радости и по-малко бели (защото не може без хич). ... За балкона - както всички други казаха - много е опасно. Домашните котки като че ли изобщо нямат чувство за самосъхранение и не трябва да му позволяваш да излиза там, когато не си с него ...

Храни, легълца, имунизации - виждам, че си информирана достатъчно. По повод играчките - всякакви топчета, които се продават в зоомагазините (на моята Мая любими са и дунапренените, които разпердушинва до неузнаваемост и накрая намирам само остатъци по килима и под спалнята, но поне се забавлява много) ...

успех и да се гледате взаимно :)

п.п. може ли да покажеш Жако-то ... говори ли ви ???

Редактирано от angel_sin на 18.07.06 22:47.



Тема Re: имам ново котенови [re: chujdata]  
Автор chujdata (позната)
Публикувано19.07.06 09:09



Благодаря много на всички за съветите и пожеланията. Ще отида още в събота да търся нещо за обезопасяване на терасата, засега затваряме към нея през деня като ни няма, но апартаментът е южен и като се върна вътре е парник. Най-много в бързината да му поръчам една PVC дограма и да сложа комарници. Имам в къщи снимки на котето, Жакото и бившето ми куче. Като се прибера ще ви ги покажа. Жакото приказва , и то непрестанно. Беше взело страха на чауто, сега прави същото и с котето - Алекс. Най-лошото е, че от 3 дни имаме котето, а жакото вече вика мяу и пис-пис. При това непрестанно.


Само още нещо да ви питам. Мъникът си близна малко прясно мляко от земята, след като синът ми го разля и днес сутринта имаше разстройство. От самосебе си ли ще му мине или трябва нещо да му купя? Хубав ден на всички



Тема Re: имам ново котенови [re: chujdata]  
Автор la_diabla (рошла)
Публикувано19.07.06 11:21



3на4и млекцето не му понася на мъника.Попитай в 3оомага3ина 3а котеШко.Би трябвало да му мине,ти го наглеждай,и гледай ако е продължително ра3стройството да приема достатъ4но те4ности.Про4ети темата на secret garden.Там хората са се и3ка3али относно това.

Успех и бъдете 3драви

И дай малко снимки да се порадваме и ние



Тема Re: имам ново котенови [re: la_diabla]  
Автор chujdata (позната)
Публикувано19.07.06 21:12



Ето малко снимки на моя бонбон:








и на папагалката

и на кученцето ми,което почина

Редактирано от chujdata на 19.07.06 21:31.



Тема Re: имам ново котенови [re: chujdata]  
Автор la_diabla (рошла)
Публикувано20.07.06 20:30



Душички

Котенцето е невероятен сладурДа е живо и здраво!Папагалката е една сладуреста нахалница




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.