Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:20 27.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Трудно ли се гледа котка?нови  
Автор Endaksi (cat person)
Публикувано15.07.06 12:46



провокиран съм да пусна тази тема от нещо което прочетох в един друг форум. не беше свързано с котки, но се замислих. какво може да се отговори на такъв въпрос. или пък "какво трябва да знам като си взимам котка?". на мен ми се струва безкрайно лесно. но дали не е просто навик... защото замисиляйки се се сещам за много неща които постоянно трябва да се държат в главата като храна (каква, колко?), вода, пишкане, акане, настроението на котката за да се следи и да се хване всеки проблем в началото. някои съвсем дребни неща понякога са от голямо значение и човек се научава да следи за тях. освен това всяка котка си е различна и това което за една е нормално, за друго е странно. освен това всякакви ваксини, препарати за вътрешно и външно обезпаразитяване... всеки от нас си има мнение за всеки от тези въпроси. но за да бъде това мнение създадено сме изчели страшно много информация, изслушали сме много истори и тн. сигурно има и още неща които всеки от нас всеки ден прави за своята котка (при хората с персийки това е къпането, ресането, чистенето на ушите..., сигурен съм че всички си имате някакви ритуали).
е, какво ще кажете на човек който сега за първи път ще гледа котка. лесно ли е? какво задължително трябва да знае? мислите ли че нещата които изброих са глупави и са само моя параноя, че коте се гледа перфектно и без всичко това? въобще каквото се сетите за човек който за първи път се сблъсква с чудото наречено "домашен любимец".



Тема Re: Трудно ли се гледа котка? [re: Endaksi]  
Автор alys (*** :) ***)
Публикувано15.07.06 14:00



Интересен въпрос

... Според мене, зависи колко обичаш домашния си любимец. Колкото повече го обичаш, толкова по-лесно ти изглежда обгрижването. Пък и любовта, която получаваш, отново те стимулира да даваш всичко от себе си, без дори да си даваш сметка какво ти струва (не в буквалния смисъл, разбира се).



Тема Re: Трудно ли се гледа котка?нови [re: alys]  
Автор vikikat ()
Публикувано15.07.06 15:34



Много години водехме спор с мъжа ми- той искаше котка, аз казвах не. Но миналата гадина видях сестрата на моята Вики и си казах , че искам тази прекрасна животинка. Сега аз съм най- побъркана на тема котка, обичам я безумно и нищо не ми се вижда трудно, когато го правиш с любов. Когато съзнателно си взимаш домашен любимец ти си подготвен за много неща: за това, че трябва да мислиш за още някой, който има ограмна нужда от теб, че трябва да се грижиш за още един член от семейството, защото животинката е точно това, част от нас. Не знам как ще отида някъде дори за 2-3 дни защото не знам как ще е за нея, ама аз непрекъснато ще я мисля / макар че имам съседка, която също има коте и ще гледа моята без проблем/.
Дали е трудно или лесно да гледаш котка?
Завесе колко много я искяш и колко много я обичаш.



Тема Re: Трудно ли се гледа котка?нови [re: Endaksi]  
Автор PanTer ()
Публикувано15.07.06 16:29



На мен също ми е лесно да си гледам котките. И грижите ги пускам на автопилот.
Познавам обаче достатъчно много хора, които свеждат грижите си само до слагане на храна и вода.
Просто вероятно колкото хора, толкова и начини на гледане на животинки.

Редактирано от PanTer на 15.07.06 16:47.



Тема Re: Трудно ли се гледа котка?нови [re: vikikat]  
Автор ГoлямaтaCпeциaлиcтka (Президентша)
Публикувано15.07.06 16:34



И аз мисля че е лесно. Колкото повече обичаш животните, толкова е по-лесно. Това хранене, пишкане, болести, мяукане, баукане - стават част от ежедневието. Както се сещаме да купим хляб, да пуснем пералня, да отидем в тоалетната, да спим, да ядем

и айде да не изброявам по-натам - ей така се гледат и животни. Като песен е - лесно, просто и доставя огромно удоволствие. Всичко е "в главата" - ако психически не си се настроил да гледаш животинка и да си готов на компромиси, по-добре хич не я взимай. Не казвам че е приятно нещо да намираш косми даже в маргарина ама и не е болка за умиране. Надраните мебели, чат-пат препиканите обувки и кревати, среднощното мяукане на разгонена котка, бясното тичане, съдрани пердета и каквото още се сетите е несъизмеримо с удоволствието, щастието, късмета, да имаш животинка която те обича и която ти обичаш. Любовта не можеш да сравняваш с материалното. Можеш да я усетиш само със сърцето си.



Тема Re: Трудно ли се гледа котка?нови [re: vikikat]  
Автор Endaksi (cat person)
Публикувано15.07.06 19:41



мисля че това с оставянето на котката вкъщи ми е най трудното от всичко. всъщност единствено това ме напряга

всичко друго ми идва някак си естествено и от само себе си. но винаги се оказвам неподготвен когато трябва да замина...



Тема Re: Трудно ли се гледа котка?нови [re: Endaksi]  
Автор HaдяИ (стараеща се)
Публикувано17.07.06 09:50



Според мен гледането на котка е същото както и гледането на дете - никога не може да е много лесно, тъй като е твърде отговорно. Но когато и двете са желани и обичани, и необходимостта да ги имаме е осъзната, тогава дори и да не сметвърде подготвени и опитни, грижата за тях не ни е бреме, а любовта ни към тях ни кара все повече и повече да се усъвършенстваме в познанията си за тяхното отглеждане и възпитание.



Тема Re: Трудно ли се === ОТГОВОРНОСТ!нови [re: Endaksi]  
Автор Gatofilla (стара коткарка)
Публикувано17.07.06 12:44



Думата е .отговорност. А любовта и грижите, и всичко друго, то си върви с това.
Взимаш го като една малка топчица. Трябва да си премериш силите и възможностите, че ще си отговорен за това същество през целия му котешки живот.
ДОКАТО СМЪРТТА НИ РАЗДЕЛИ.
По-отговорно е от брака, между другото... там са възможни много варианти, пертурбации и пермутации...





Тема Re: Трудно ли се гледа котка?нови [re: Endaksi]  
Автор lflCouldFly (Helloween)
Публикувано18.07.06 10:03



Не е лесно. Трябва да се внимава, ако котката е мъжка, да не се дават гранулки, защото е възможно да умре. На нашта й даваме консерви, защото топчетата вече не ги яде. Котката ти трябва да се научи къде да ходи до тоалетна, да й показваш няколко пъти къде е тоалетната, защото като влиза за първи път в нечии дом и не знае къде е тоалетната, прави бели. Трябва да държиш саксиите далеч от нея, защото ще рови из пръстта, ще помисли това за тоалетна, и ще яде от цветето. Когато излизаш, да внимаваш, ако седи на вратата, да не я пускаш да излиза, защото после трудно можеш да я намериш. Нашта на 3 пъти е излизала от вкъщи - 2 пъти в родния ми град, и един път от сегашния ни дом. Ако не е излязла от дома и не я виждаш, провери в гардероба, защото е възможно и там да се крие (както го прави нашта). Затова не е лесно да се гледа котка. Ако живееш в къща, няма да ти е такъв проблем.



Тема Re: Трудно ли се гледа котка?нови [re: Endaksi]  
Автор friskylioness (минаващ)
Публикувано18.07.06 10:43



Споделям мнението на alys. Когато има любов е лесно. Не само с котките, а изобщо, за всичко. Любовта е тази, която дава сили



All things are full of signs, and it is a wise man who can learn about one thing from another.


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.