Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:37 19.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Омръзна ми да издоявам пикочни мехури, с извинениенови  
Автор Gatofilla (стара коткарка)
Публикувано10.07.06 13:40



Така, значи, аз си трая, чакам на моята Козета да мине лактацията, да я заведа за тумора на жлезите. А котинката весела, игрива, тия бучки ми се струват даже да намаляват, сигурно има и елемент на мастопатия.
И вчера, добре че поради разболяване на дете, не отидохме на вила цял ден, гледам - оня Котьо, дето го отпушваха, на обед се напъва, напъва, добре че го направи на плочките, та видях само две капчици.
Олеле, ами сега! Пак ли старата история!
Чакам до вечерта с надежда да пропусне нещо, но неее. Котето спокойно, яде си, но вечерта, когато вече и ветове нямаше работещи и на разположения, взе да ми се омърлушва, да се напъва, да ходи да драска по тоалетни и т.н.
Яснооо, пак ще се отпушваме. Ама трябва да прекараме нощта някакси. За всеки случай, да му облекча страданията, тичам аз до денонощната аптека - таман 10 минути преди края на мача, да взема бусколизин. Слагам аз половинка ампула - тц, нема резултат, не го отпуска да се отпуши. Лягам си с предчувствието за нощни мъки. И наистина - започнаха да се раздават едни жални звуци - ръмжене с виене, на интервали. Успях да поспя два - три часа, по едно време душицата дойде, та ми се мушна под юргана и малко утихна - изглежда от топлото и от моя допир се успокоява. В 5 часа заранта слагам втората половина от инжекцията - явно, че няма да се отпуши, ама поне да облекчим болките. По едно време взех да гледам на часовника през колко време ръмжи, т.е. боли го - беше през минута, две. Абе, се едно контракции мериш, ама не с такъв слънчев изход...
Едва дочаках утрото, зетчето вече беше предупредено, отложи си една делова среща. И това, дето ме дълбоко порази и засрами, беше, че си остави дъщеричката с температура, та да идва да ми помага на мен с котката. Впрочем, за онова дете се грижат мама, баба и дядо, а за мойто - никой, освен мен, нефелната.
От вечерта се чудих къде да го заведа. В Байвет не ми се ходеше, не за друго, ама те наистина нямат оперативни диагностични възможности - пращат за рентген в Красна поляна, а ехографа трябва да го изнамираш по джиесема и да се договаряш с него. Както и за мама му с туморчетата, се колебаех между д-р Маринков и доц. Аминков. Е, отидох при втория, и защо - ще ме питате. Ами защото започваше прегледите с половин час по рано, а аз вече бях луднала, и второ - защото прочетох, че в клиниката му има ехограф и рентген.
Отиваме ний с нещастното животно, но доцента го няма, бил в провинцията. Една негова асистентка, докторка т.е., провежда мероприятието.
ОХ, това ми е и темата, дето я отворих - ама това издояване на пикочен мехур, да ви кажа, за втори път го правя, няма по-лек начин, за съжаление. Двама души го държим животното - близо час и кусур. Единият му държи главата, покрита с кърпа, да не се плаши, плюс предните крака, другият му държи задните крака - изнесени напред.
Тоя път не припаднах, като в Байвет, може би щото беше по просторно, вътре по-хладно. А и аз тоз път предвидливо си взех шише с вода в чантата.
Ужас бе, ужас!!!!
Свърши процедурата, изцедихме квото можахме там, до края. Сложих треперещата душица в полата си, тя ми я опика и осмърдя...


Мерихме температура - да знаете, безплатно инфо, при задържане на урина, когато вече се отива към уремия, температурата спада. В началото, като го донесохме, му беше ниска температурата. След издояването вече се повиши.
Още при доенето изскочиха песъчинки някакви. Взеха урина, естествено белтък, левкоцити, утре ще ми кажат и седиментите. Не ми доверяват, обаче, инжекции, да ги бия в къщи, искат редовно следене - от тях, по всички параметри.
Доцентът държи той да прави ехографиите и микроскопските изследвания, ще го чакам към четвъртък. Дотогава ще мъкна котьо всеки ден, с наблюдения - какво яде, колко пие, не повръща ли, и т.н. Катетеризацията, макар и дълга и мъчителна, не показа някакви много големи препятствия, изглежда песъчинки и може би малко камъче в уретрата.
Ееее, мамата, си викам, и аз като Стоичков, тоя път, с душата в зъбите, изкарвам пълна диагностична яснота, ако ще десет дни подред да го мъкна на ветове, и оперирам, ако има нужда. Това сърдцераздирателно ръмжене цяла нощ не знам колко пъти още мога да го понеса.
А и зетчето добро - хем по душа, хем малко работодател му се падам, та нема къде да мърда, ще идва, ще караме с процедурата. Ама и тя е върло изморителна - Котьо ми е болезнено плашлив, като дойде зетя, сяда на един стол в едната стая и не мърда и не диша. През туй време аз издебвам Котьо, хващам го здраво, викам колкот имам сила за помощ, и зетчето носи клетката, където с колективни усилия го набутваме. След това услужливото младо момче понася клетката и търчи по булевардите да хваща такситата, да е живо и здраво ...
А междувременно - или след като свърши това, по същия начин занасям и майка му за туморите. Ще диагностираме, ще оперираме, ами това е, друг път няма.
Щастливи хората със здрави котинки...
В отпуска съм месец и кусур, ако ще само в това да си я прекарам, пак ще бъде огромна полза и успех.
Не съм се отказала да ходя и на Белите брези, може би писаната с туморите там да нося, а както се очертава, може и да ми я обявят за неоперабелна, та ще обикалям, докато намеря някой ентусиаст да й се навие...
Уффф, като дойде таксито до вкъщи, пуснах зетя да го носи горе Котьо и да го пуска, после той продължи с таксито за отложената си среща, а аз си взех една бутилка бира, и сега отдъхвам...
... до утре, не за много дълго, впрочем...



Тема Re: Омръзна ми да издоявам пикочни мехури, с извинениенови [re: Gatofilla]  
Автор azzi6 ()
Публикувано10.07.06 14:20



ох...
май ще се готжите за операция? миналият път го пооправиха без да режат, нали?



Тема Re: Омръзна ми да издоявам пикочни мехури, с извинениенови [re: azzi6]  
АвторEfy (Нерегистриран)
Публикувано10.07.06 14:45



Имах котарак със същите проблеми, който почина на 18 години от старост: МНОГО УСПЕШНО го лекувах сама със смес от ***. Давах и бусколизин и антибиотик против възпаление. Изкарваше камъни по-големи от зъбите му и пясък за цяла кариера! Това е народно лекарство за хора, научих го случайно от съседи, когато котето ми не беше пишкало 3 дни и беше подуто като балон и никой не можеше да го оправи. Подейства за няколко часа. После съм го казвала и на други собственици на котки, на всички е помогнало. Опитайте и вие, не е скъпо и трудно. Ако не помогне, няма и да навреди - все едно аеро коняк. Желая успех.[

Редактирано от Moд на 10.07.06 20:17.



Тема Стискам палци рецептата да помогне!нови [re: Efy]  
Автор alys (*** :) ***)
Публикувано10.07.06 14:51



Дано тази рецепта помогне на котето на Gatofilla и после модераторите нека я сложат във важните теми.



Тема Re: Омръзна ми да издоявам пикочни мехури, с извинениенови [re: Efy]  
Автор azzi6 ()
Публикувано10.07.06 15:00



ох, дано наистина не вреди. не си написал по каква "схема" си го давал. зехтина и жълтъците не са опасни, ама алкохол на котка...


не знам...
а котакът кастриран ли е бил? с какво сте го лекували? тези пропорции за коте ли са? зависи ли от килограмите?



Тема Re: Омръзна ми да издоявам пикочни мехури, с извинениенови [re: Gatofilla]  
Автор Josefine (jujicat)
Публикувано10.07.06 15:06



Ох,да си кажа правичката ,ужасно звучи,пък и доста болезнено и стресиращо за горкия котьо.

Ама какво да се прави...Засега нямам такъв опит и дано не ми се налага,но неведоми са пътищата господни...Дано се оправят и двамата писанчовци.



Тема Re: Омръзна ми да издоявам пикочни мехури, с извинениенови [re: Josefine]  
АвторEfi (Нерегистриран)
Публикувано10.07.06 15:48



Kotkata be6e 6-7 kg. Po 1 supena lajiza 3 pati na den. Ne e opasno.



Тема Re: Омръзна ми да издоявам пикочни мехури, с извинениенови [re: Gatofilla]  
Автор azzi6 ()
Публикувано10.07.06 17:11



засега само открих, че зехтинът се използва като естествен антибиотик, убива микроорганизми. това - добре. за жълтъците - знаем, че съдържат почти цялата менделеева таблица, страшно хранителни и полезни са. защо са в рецептата дано се намери някой по - знаещ от мен да каже. а за алкохола - търсенето продължава ...



Тема Re: Стискам палци рецептата да помогне!нови [re: alys]  
Автор PanTer ()
Публикувано10.07.06 17:16



Честно да си призная хич не ми вдъхва доверие тази рецепта. Хайде и Ендакси да каже какво мисли, ама тези алкохоли, сурови жълтъци и какво още имаше - едва ли. То по-скоро ми прилича на рецептите на един Влади ако се сещате - с разни мухоморки и прочие дето съветваше да си лекуваме котетата.



Тема П.П.нови [re: PanTer]  
Автор PanTer ()
Публикувано10.07.06 17:22



А знаете ли какво става след 3 дена не пишкане? Започва натравяне на организма. 4 дена значат смърт за тези малки същества.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.