Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:48 28.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема често повръща косми, каква храна да взема?нови  
Автор smiling_lady (дългокоска)
Публикувано04.07.06 13:42



Имам сиамка, която от време на време повръща косми (понякога само косми на топка, понякога с храна). Обикновено това се случва може би 1 път месечно, не по-често. Но сега миналата седмица в понеделник беше оповръщала цялото легло и днес пак повръща косми.
Иначе добре се храни, а в събота я водих на ваксинация.
Случвало ли ви се е нещо такова и какво направихте?
Знаете ли някаква храна специална, която да действа добре на космите в стомаха?
Мерси предварително!

Съдбата наистина обича смелите.


Тема Re: често повръща косми, каква храна да взема?нови [re: smiling_lady]  
АвторHaдяИ (Нерегистриран)
Публикувано04.07.06 13:52



В зоомагазините продават специална гранулирана храна за това



Тема Re: често повръща косми, каква храна да взема? [re: smiling_lady]  
Автор PanTer ()
Публикувано04.07.06 13:59



Във всеки зоомагазин и при всеки ветеринар продават специални пастички за разграждане на космите в тумбитата. Купи една и и давай, след като при вас положението е по-тежко. Но не и давай непрекъснато, както пише на указанието на опаковката. Когато повърне много козина, която е погълнала (тя май обаче вече го е направила) и давай на 4-5 дена по една дозичка.
Не се притеснявай ако повръща козина. Много си е хубаво даже да я изхвърля така, защото иначе може да стане някоя беля. Въпроса е само да не повръща нещо друго.
Можеш и трева да и засадиш - или от магазин котешка или просто малко пшеница.
Моите и двамата повръщат от храната срещу топките козина. За това предпочитам тревата. Като не помага вече - пастичката.



Тема Re: често повръща косми, каква храна да взема?нови [re: smiling_lady]  
Автор azzi6 ()
Публикувано04.07.06 14:38



понякога около разгонване (преди и след) повръщат по - честичко. втора възможност е да е глътнала нещо (следи я дали ходи редовно до тоалетна). трето - повръщането е основен признак на паразити, ако продължи така ще трябва да я види ветеринар.
моята котка изобщо не повръща косми, не съм й давала никога пастички и специална храна, котешка трева садя изключително рядко (напр. на 2-3месеца и я изхвърлям, служи й повече като забавление). котакът на майка ми обаче си хрупка тревичка и яде на РК за косми, повръща поне по 3пъти седмично... в общи лини май си е доста индивидуално.



Тема Re: често повръща косми, каква храна да взема?нови [re: smiling_lady]  
Автор ГoлямaтaCпeциaлиcтka (Президентша)
Публикувано04.07.06 15:54



Роял Канин за персийски котки.
Аз моите с такава ги храня и никога не са повръщали. А не искат да пасат трева.



Тема Re: често повръща косми, каква храна да взема?нови [re: ГoлямaтaCпeциaлиcтka]  
Автор Endaksi (cat person)
Публикувано04.07.06 17:49



и ние ядем РК за персийски но пак повръщаме от време на време... доста по рядко от веднъж на месец. примерно веднъж на 3-4. но като ни се случи открих едни малцови хапки-кафеви сърчица. Сара мноооооооого ги мрази и старателно ги отбягве дори омешани със сухата храна. без да спазвам някаква доза й слагам по 3-5 всяка сутрин в паничката в продължение на седмица (дозата на пликчето е до 10 на ден) и тя си хапва по 1-2... тоест доста минимално, но ефекта е много добър и нямаме проблеми от както ги намерих.



Тема Re: Malt-Soft или Malt-Bitsнови [re: Endaksi]  
Авторsapphire (Нерегистриран)
Публикувано04.07.06 18:25



Най-доброто (от моя опит) и изпитано на практика - Malt-Bits на Beaphar или пастата Malt-Soft на Gimpet. Никой никога не отказва, ако могат цялото количество наведнъж биха погълнали...

От първия вид давам по 1 на ден, макар в листовката да пише друго, но не е необходимо да се дават по-големи количества. От второто - по 1-2 см пастичка на всеки 3-4 дни, на върха на пръста, те сами облизват.





Тема Re: често повръща косми, каква храна да взема?нови [re: smiling_lady]  
Автор smiling_lady (дългокоска)
Публикувано04.07.06 18:37



Големи благодарности на всички за съветите!!!



Аз давам на моята писанка също Роял Канин, но за възрастни котки, защото тя е на 11 г.
Трева, също й давам, макар и рядко - нахвърля й се безконтролно и после я повръща на цели парчета. Все си мисля, че целта на тревата не е, за да се повръща???

Да си призная също, че отдавна не съм я обезпаразитявала, , все се успокоявам, че само вътре в апартамента седи, но тези дни ще й дам Дронтал.

На всичкото отгоре си завъди една бълхичка от съседната тераса (там идва едно куче понякога) и не мога да я хвана и да я убия, а "Спот-он кет" й слагах безрезултатно и милата душичка все се чеше !

Така че засега планът ми е да й купа гранулки за персийка (нищо че тя е сиамка), да я обезпаразитя, евентуално и тази пастичка ще взема и ще стискам палци всичко да е наред!

Съдбата наистина обича смелите.

Тема Re: Всъщност ...нови [re: smiling_lady]  
Автор Styx ()
Публикувано04.07.06 20:45



според мен ресане му е майката...нищо че е късокосместа. А щом е на годинки ... аз не бих експериментирал в този случай с разни нови хапчета и храни (за нея със сигурност ще са "нови").
На каквото си е свикнала с това си я храни.
Дай и обезпаразитяващи, каквито обикновенно и даваш и я реши по често. Като поостареят някои котки по интензивно се проскубват когато им е сезона и може да е от това.
Все пак е лято пък и изведнъж почнаха големи жеги, това предполагам си го забелязала, че когато е по-топло лятото, по-интензивно се проскубват за да им опада зимния пух.

Доколкото знам за храните и хапчетата - те не спомагат за разграждане на космите ами улесняват котката да ги отдели чрез изхождане преди да се натрупат в стомахчето и или да предизвикат повръщане.

Една малка водка е полезна във всякакви количества!


Тема Re: често повръща косми, каква храна да взема?нови [re: smiling_lady]  
Автор azzi6 ()
Публикувано05.07.06 11:36



ами, точно за това е тревата. ако си мислиш, че дава витамини и т.н. - няма нищо такова. дразни им стомахчетата и излиза след десетина минутки - така е при мамин котьо ;)). като е по - изсъхнала може и да няма такъв ефект.
а за бълхичката - може да си сигурна, че не е само една. при нас последния спот- все още действа, ама хич не помня минаха ли два месеца, май да... не трябва да се мокри два дни след това, а и трябва да внимаваш да не го оближе.
и още нещо - бълхите пренасят котешка тения (50% сигурно), та ако не си й давала обезпаразитяващо, не е лоша идея да й дадеш. не знам дали не трябва да се консултираш с вет, но все пак 11г не са чак толкова много...
а ако имаш снимки - покажи я хубавката :-))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.